Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

samsa
24. únor 2012

@reruna ne, je to jen na předpis, mně to napsala moje dětská

reruna
24. únor 2012

@samsa a to vám napsala jen tak?

verbalinka
24. únor 2012

@reruna rectodelt je na predpis, je to dost velky dryak :-/ Ale vas to urcite mine. Jen je dobry vedet, ze kdyz se dite z niceho nic vzbudi se stekavym kaslem, tak chladny vzduch, zvednout do sedu a pri naznaku duseni jet do nemocnice.
@mates22 chudacek malej (a mala taky, pokud to chyti) ☹ Urcite jed k dr a dej vedet, jak jste dopadli.
@kammka jasne, pokud je zachranka na dyl, nez vlastni odvoz, tak jet rovnou.
@urbisa no, tak to mas opravdu o zabavu postarano ☹ S vekem se to zlepsi a je fajn, ze jsou vetsi a uz se s nima domluvis. Kdyz byli mali, to musel byt mazec :-/
@ined77 zelezna zena 😀 To urcite ne. Oproti tobe mam zatim jen jedno, i kdyz posledni dobou vyda za 3 😀 Teplota rano jen 37, takze dobry. Uz mi z toho hrabe a mozna si ho necham do porodu doma.

verbalinka
24. únor 2012

@reruna dr ti rectodelt asi jen tak nenapise, ale zkus kamosku, ktera ho ma doma, at ti jeden cipek da. I kdyz ma ucinkovat hned a u Willa zabral az za nekolik hodin, tak jako prvni pomoc nevim nevim ☹

samsa
24. únor 2012

@reruna Napsala mi to, když měla první laryngitidu, abych to doma pro jistotu měla. Použila jsem to jen jednou, ale kdybych ho doma neměla, tak jsme skončili v nemocnici.

reruna
24. únor 2012

tak snad se nám to vyhne...

mates22
24. únor 2012

@reruna
@samsa
@verbalinka

díky za podporu a radu

tak jsme doma, paní doktorka říkala, že takovej kašel teda už dlouho neslyšela a že to má na průdušnici, ty teploty prý až tak nevaděj, že by měly do 3 dnů odeznít, modrá pusinka nějak souvisí s teplotou - něco říkala, že se tam těm dětem stáhne, ale to sem nějak nepobrala, malej zrovna plakal. Chtěla mu dát Klacid, že jako se jí to nelíbí, naštěstí udělala crp, bylo pod osm, takže sem to uhádala bez ATB. Ovšem dostal prednison v dávkování 3 dnes, 2 zítra a 1 v neděli a na noc ještě rectodelt - no taky pěkný driáky do něj budu cpát ☹ ....a kdyby v noci kašlal hodně, tak sanitku

@reruna jinak prednison (tablety) a rectodelt (čípky) jsou oba stejné, ale myslím, že kluci už jsou velcí, to už se Vám asi vyhne..... nám to paní doktorka napsala při prvním záchvatu kašle, líp bych ale řekla, že nám zabírá ta tabletka, rozpustím jí a dám stříkačkou, i když bych čekala, že čípek bude účinnější

ined77
24. únor 2012

@mates22 ...uf, no tak aspoń víte co to je, snad se malému udělá brzy líp ☹ .chudáci ty děti čím vším si kolikrát projdou ☹ .to by složilo dospělého 😔 .
a malá...třeba se o víkendu z toho dostane a nic jí neuteče 😉.

@reruna ...aha, vidíš, to mě nenapadlo, že by to mohla mít zalehlé.děkuju! 🙂 na kontrolu jsme měly dojít kdyby se nějak nelepšila, sice lepší byla a je, ale nebýt matýnkova zvracení, jela jsem tam, takhle to nějak nevyšlo, ale zajdu s ní pro jistotu v pondělí.dnes dobíráme ATB, tak uvidíme. poslední dvě noci spinkala celkem pěkně, dnes neměla dokonce ani mléko! 😕 😀
jinak ten rectodelt mám doma taky...já myslím, že za zeptání dr. nic nedáš, max vám ho nenapíše 😝 , ale zase nevidím důvod proč by ne...je dobré mít v záloze "první pomoc" 😉 .

@verbalinka ..no neboj, za chvilku už budeš taky stereo mamka 😀 .
jen vím, jak konec těhu byl náročný sám o sobě a do toho ješty ty nemoci...ale vím no....co dělat, když musíš tak musíš 😝 😉 .
v porodce si aspoń odpočineš 😀 ...to byla pohoda, jen jsem kojila a přebalovala 😀 , nikdo po mně nic nechtěl 😀 .ale ne...doma je doma 😉 .

@mamkamarketa ..ty mě těma profilovkama normálně mateš 😀 😀 😀 .
jak u vás?

@urbisa ...matýskovi vše nej! 😵 a hlavně hoooodně zdravíčka!!! 😉 🙂

verbalinka
24. únor 2012

@mates22 nó, pěkný ☹ Hlavně, abyste to nechytli celá rodina. Já myslím, že prednison bude stačit. U nás fakt rectodelt účinkoval až za dlouho a je to šíleně silný driák - dr na dětském v nemocnici říkal, že stačí 1mg na kg (což přibližně prednison splňuje - 1 tabletka má 20mg), ale rectodelt má 100mg 😖 Ale nechci ti do toho kecat - já bych prostě dávala rectodelt až v případě dušení, ne preventivně.

verbalinka
24. únor 2012

@ined77 to říkám taky, že už abych porodila a mohla si jet do porodky odpočinout 😀 Jen kojení a přebalení, ale žádné "mami, kde jsi, pojď už si se mnou hrát" 🙄 Já jsem 24h matka, ani v noci nemám klid a pořád se ke mně stěhuje. Až to bude 2x, tak si nařídím lázně 😀

ined77
24. únor 2012

@verbalinka ..taky nemám klid ani v noci, spíme spolu 😝 ...občas už vezmu k nám i kačku, když byla třeba nemocná, jinak bych stála u postýlky nonstop jako sudička 😝 .tak už jsme takhle ve třech leželi na dvou válendách, ale na šířku, neboť obě mé děti jsou letadla a já na 30cm fakt celou noc nevydržím 😀 .už tak mám záda totálně v kelu...zatím s tím nic nedělám, ale budu muset...občas se to nedá už vydržet 😒 .
lázně bych si nařídila hned, ale to by tady pomřeli myslím 😀 .vsadím se, že při vybalování kufrů by na mě vykukla matýnkova hlavička 😀 .....a já už jsem tak zdegenerovaná, že se mi stýská už po hodině co je nevidím 😝 😀 .

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

ahoj,doufam,ze marudkum je lepe 😉
jinak nam se vratil tata. malej ma hysteraky jen se k nemu priblizi 😔 jenze je porad zahleneny a zitra mel spat u babicky, chteli sme jit na pozdni valentynskou veceri. tak sme sli na ORL co s tou rymou,at babice nedavam nemocne dite. no a hle. Tomas ma ZACINAJICI ZANET STRENIHO UCHA 😔 ☹ rano byl dobrej,chtela jsem tam jit jen pro klid v dusi 😔 ale furt lepsi nez pohotovost v noci ☹
jsem z toho uplne na prasky. zase to pravy ucho. ani nebyl ve skolce ☹

lojzina
24. únor 2012

ahojte
@mamkamarketa co to ctu? ☹ 😕 😕 ....
jo a pekna fotka 🙂

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@lojzina no taky jsem z toho poradne presla ☹ ve skolce nebyl cely tyden, byl zdravy az na tu ''zadni rymu'' vubec nevim 😔
co vy?

lojzina
24. únor 2012

@mamkamarketa a co dr na to?
jo my se drzime,zatim,a v pondeli jdem s malym na priorix 🙄

ined77
24. únor 2012

no tak teda nevím, teď se kačka vzbudila po 45 minutách, hrozný pláč, kroutila se a zase nějak hlavičku dávala na bok 😕 ...úplně stejné jako když jí začal ten zánět 😕 ...
může se jí to vrátit i přes ATB?? 😨 ..to by mě opravdu kleplo ☹ ..navíc jsme opět sami ☹
no a zase pláče

verbalinka
24. únor 2012

@mamkamarketa ježiš, už zase ☹ Ale krásně ti funguje intuice, aspoň, že je to podchycený hned na začátku. A ty rovnou chodíš na ORL? Když jsme byli s tou angínou na dětským v nemocnici, tak tam přijeli rodiče, že by chtěli, aby si poslechli jejich dceru. Sestra je odmítla, ať si jdou na pohotovost a maminka se jen zmínila, že chtěla jít původně na orl. Odešli a sestra v ordinaci "ta matka je kráva. Co si jako myslí, chodit jen tak na orl" 😠 😠

verbalinka
24. únor 2012

@ined77 chudák malá. S tímhle neporadím 😢 Je to jako si hodit korunou - jet nebo nejet 😖

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 jedte hned! tomas mel zanet v oravem uchu ATB mel 16 dni (masivni zanet) a druhy den po dobrani mel zanet v levem ☹ ☹

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 jedte navic je patek!

ined77
24. únor 2012

@mamkamarketa ...jejda, tak to je mi líto ☹ .tak to se mu tam ta zadní rýma prostě vrazila ☹ .
dostali jste nějaké kapičky nebo tak něco?
jinak reakce na tatínka...možná že mu jen není dobře 😨 .

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@verbalinka ja chodim rovnou. bez objednani,bez doporuceni. deti berou prednostne. a pokud je to v noci nebo o vikendu jedeme na ORL na karlak. nikdy nemeli problem a pokazde byli zlati. me by teda ani nenapadalo jit nejdriv jinam? 😕

ined77
24. únor 2012

@mamkamarketa ...teď ještě spí, ale na poliklinice jsou u nás do 16h, jak se vzbudí, pobalím je a jedeme...
to je fakt pech ☹ .
hergot já fakt nevím, že nemůže být chvilku klid 😢 .

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 mame kapicky. on radeji s nami ani nejel 😔 fakt ma hysteraky.
nemuze te nekdo odvezt?

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@verbalinka ja vim,ze to mate daleko,ale pokud je potreba mam s karlakem (jako s pohotovosti) ty nejlepsi zkusenosti a ORL je taky skveli.

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 urcite jedte. vis co je patek. nez to resit v noci 😔

reruna
24. únor 2012

@mamkamarketa ach jo, to je právě nejčastější komplikace té zadní rýmy - jak se to nedá vysmrkat ani pořádně odsát, tak to zaleze do toho ucha... co mu na to dali? otobacid? hlavně zvlhčovat nosní sliznici, prý je nejlepší vincentka.

@ined77 na kontrolu na ORL asi běžte, po nás chtěl vždy kontrolu kvůli tomu sluchu...
@mates22 no tak ještě že jste šli, než se pak někde o víkendu třepat...
@verbalinka nechat si ho doma do porodu není zas tak špatnej nápad, aspoň se pak nebudeš v porodnici bát, co kde zase chytil a nenakazí tebe, což taky by nebylo při porodu moc dobré, miminko se většinou nenakazí od sourozenců, ale spoléhat na to 100% taky nemůžeš...

lojzina
24. únor 2012

jezisi to je neco,drzte se

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@reruna vincetku nam taky rekli,jenze ja mu ji nastrikam a on nic nevysmrka 😕

reruna
24. únor 2012

@ined77 aha, teď čtu, že zase pláče, tak je to možné že by atb nezabraly, neměla by tak plakat...
@verbalinka prý kráva matka - to je vyjadřování teda, my taky chodíme přímo na ORL, u nás je to bez objednání a bez doporučení a na pohotovosti taky berou hned...