Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

urbisa
24. únor 2012

@ined77 díky za přání,jestli jedeš do Zlína,jsou tam až od 17hod,na internetu mají špatný čas,jednou jsem si tam hodinu počkala....napřed musíš na pohotovost,pak tě pošlou na ORL,bez papíru z pohotovosti tě na ORL nevezmou,ale to asi víš

ined77
24. únor 2012

@urbisa ...jj, jela bych do zlína.a vidíš, tohle nevím, že až od 17h! děkuju! 🙂
jinak vím, už jsme tam bohužel měli s ORL tu čest se synkem ☹ .

jinak malá spinkala dohromady 3h a teď je v pohodě, ovšem kolik v tom má prsty nurofen netuším, ale zase si říkám, že kdyby ji to bolelo hodně, tak takhle dlouho spát nebude 😨 .nicméně je to stejně jedno, protože auto nemám, nejdřív tak v 19h. 😝 .tak uvidíme.ještě si říkám, že by to mohly být zoubky, ale do puseny mě malá moc nepustí, takže spíš je to jen taková jedna z možností.

sarihy
24. únor 2012

@mamkamarketa Řekli, že to zkusí, co to udělá, jestli se to bude opakovat, a kdyžtak by jí dali pryč ty mandle...Od září chodím na ORL jinam, a ta paní Dr. mi řekla toto o těch trubičkách, dala mi nějaký kapky, které by měli pomáhat oplasknutí té nosní madle, a uvidí se, co to bude dělat...Je fakt, že od října měla zelenou rýmu jednou, jedno ucho bylo úplně v pohodě, ve druhém něco trochu bylo le vstřebalo se to samo...Já se té mandli bráním, bojím se, že to jednak může dorůst, a jednak takyy toho, aby jí to pak nesedalo místo do nosu na krk a průdušky...(manželovi vzali nosní mandli ve 4 letech a hodně trpí na angíny, průdušky a má teď už i astma...)...A já měla jako malá tu mandli taky velkou, ale věkem se mi to srovnalo...tak doufám, že to bude mít stejný průběh i u Ellči..Každopádně od listopadu chodí každý den do školky a marodila týden...takže zatím nemám moc důvod to řešit...Ale uvidíme...

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@sarihy no ja nevim,ale nosni mandle zmizi vekem. a pokud manzel trpi na aginy,tak to nema souvislost s nosni mandli (tu dospelaci uz nemaji) ale s krcni mandli.
no tak to bych radsi vyndala mandli nez davat ty trubky. u nas se o tom jen mluvilo a dr. rekla ze u naseho kluka si to predstavit neumi,ze by mu porad vypadavali,jakej je on divocak 😒

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 pokud mas moznost,ja bych jela. budes klidnejsi 😉
jinak tomas polehava ☹ pry ho boli hlava ☹

lenkaskri
24. únor 2012

Ahojky,koukám že tu máte trápení se zadní rýmou a ouškama.Taky jsem měla u malé potíže se zadní rýmou,z lékárny nám nezabralo nic až jsem našla něco co považuji za velmi dobrou věc,dávám to malé od deseti měsíců a ve dvou letech nevíme co je to rýma,kašel a vůbec být nemocní.Dávala jsem ji denně 2 kapičky Alfy a teď už ji nemusím dávat každý den.Na rýmu používám Gelík z kterého si dělám přírodní kapičky jak na rýmu tak se může použít na zánět oušek a zánět spojivek,jinak ten Gel je na všechno možné je to malá lékárnička v jednom a vejde se do kapsy,kabelky.Jsou to samé bylinky,není v tom žádná chemie a také to desinfikuje.Ale doporučuji se zaměřit na tu imunitu a děti budou daleko méně nemocní. 😉

urbisa
24. únor 2012

@ined77 chudák malá,taky si užíváte,je blbé,že nemáš auto k dispozici a ještě k tomu sama.Já bych jela kdyby měla teplotu,uši u nás taky bývali,ale Mates při druhém zánětu byl v nemocnici,to měl 3 roky,měl hodně hnisavý zánět,ATB do žíly,po týdnu mu je tam znovu píchali,pak za 2 dny řekli,že je to opět na pichání,ale že mu raděj dají trubičky,při trubičkách mu uši vytekli jednou,pak byl klid a od té doby dobrý,tak si myslím,že už to má za sebou,Kuba měl poprvé uši v 5 letech zatím dvakrát a doufám,že naposled....Ve Zlíně je to děs a hrůza,někdy sestřička ordinuje na chodbě,jednou mi řekla co tam děláme,že se nedusí,když jsem jí řekla,že má zánět průdušek,že potřebujem ATB tak jenom oči v sloup,po vyšetření se zjistilo,že má opravdu průdušky a už mlčela,asi tam jezdíme všichni zbytečně podle takových odborníků....Matyáškovi taky všechno nejlepší a ať už se vás všechny nemoci pustí.....

ined77
24. únor 2012

@mamkamarketa ...budu moct, ale až večer, dřív nemám jak...leda teda busem a pak trolejbusem a je to šílená štreka tak na hodinu 😒 ☹ .
no ale pokud se mi to jen maličko bude zdát špatné nebo bude plačtivá, tak vyrazím.provoz už takový nebude...a co, určitě to zvládnu 😉 .

ined77
24. únor 2012

@urbisa ...jejda ☹ .no mě hlavně pobavil ten telefon na ORL, že si máš zavolat 😅 .jinak zatím s pohotovostí nějak špatné zkušenosti nemám. většinou tam narazím na dr.kracíka nebo na dr...a teď mám okno 😀 ....oba jsou z naší polikliniky-otrokovice 😉 .
ale teda vy s ouškama...ajajaj 😕 😢 .
malá teplotu nemá..zatím teda a je v pohodě, ale taky je 1,5h po nurofenu, tak uvidím 😨
a moc děkujeme za přáníčko! 🙂

urbisa
24. únor 2012

@ined77 Kracík je manžel naší dr. takže hned mívá hlášení z první ruky,on není špatný,ale jednou mě naštval,byla jsem s klukama v nemocnici,to měli rok,jednoho pustili domů,že je OK.Doma dostal horečku,nepomohl Nu rofen,zábaly,tak můj jel na pohotovost,já jsem přiběhla za něma,no a dr.Kracík ho ani neposlechl,že je naposlouchaný malý z nemocnice dost,chytili jsme tam moč,ta byla dobrá,tak prý viroza,jela jsem s ním domů,babča šla za druhým do nemocnice,na druhý den jsem jela k dr.Kracíkové,o všem věděla,ale nechala odebrat krev,CRP měl přes 500,tak okamžitě zpátky do nemocnice,měl zápal plic....Ono někdy se daří.....,štve mě ale,když se jedná o mé děti,které kvůli tomu musí trpět..Je možný,že opravdu to můžou být zuby,já bych asi počkala,je pravda,že kluci když měli uši tak v noci neřvali,spali třeba neklidně,nebo sem tam fňukli,ale prořvané noci u nás neznám,jen prokašlané,ono to asi vyjde nastejno,protože se nevyspíme žádná..Držím pěsti ať to nic není,jen ty zoubky.....

ined77
24. únor 2012

@urbisa ...děkujeme 🙂 .
hm, vidíš, tak dr. kracíkovou neznám 🙂 .na něj jsem slyšela názory tak 50-50, moje švagrová ho třeba vyloženě nesnáší 😅 .ale tenkrát to teda poměrně hodně odfláknul 😲 .
no teda u nás se při uších u malé ta noc prořvala, ale to bylo taky tím, že nikdo nevěděl, že to ouška jsou ☹ .já byla ten den s ní na ORL, tam dr. nic neviděl, jen prý zakalené bubínky či co a že mám dávat 3xdenně nurofen no a v noci už brečela a brečela a já ještě co tak jančí, když má uši v pořádku 😔 😢 .no a ráno už jsem viděla, že má v oušku hnis 😢 .tak jsme se sbalily a jely k naší dr. a ta nám kukla do oušek a napsala ATB,
jo ta druhá dr. s pohotovosti se jmenuje kopecká...jsem si vzpomněla už 😀 .

urbisa
24. únor 2012

@ined77 Na Kopeckou jsme myslím narazili jen jednou,jinak nám jednou naše dr. koukla do uší,řekla jen,že tam má mázek,ale ať zajdem na ORL,nepochopila jsem proč,na ORL mi řekla proč nás tam posílají,když dr. nic nenašla,pak se podívala do uší a píchala obě,kolikrát si říkám co tam někteří v těch pláštích vůbec dělají,naše dr. je většinou ve stanovení diagnozy nerozhodná a posílá nás k odbornému lékaři,na něco dobrý,na něco je to naprd....

ined77
24. únor 2012

@urbisa ...naše dr. je taky taková poctivá, ale zase je dobře, že nic nepodcení 😉 . i když člověk se naběhá 😀 .
sice minule mě s malou celkem dorazili...odpoledne mají na objednávky! 😕 ....což mi u dětské přijde trošku divné, ale tak asi se to dělá no 😅 .jinak ouška nám kontroluje pokaždé když s něčím jdeme 😉. a tenkrát u malého tam byla na pohotovosti právě dr.kopecká a ta už do té doporučenky na ORL psala, že má v levém oušku hnisavé puchýřky 😝 ...a nespletla se 😔 .

mates22
24. únor 2012

jejda, dostala sem se k počítači až teď a koukám, kolik tu toho je. jsem dneska hotová, dočtu zítra jestli mě k tomu malej pustí, doufám, že nikoho nic zlého nepotkalo, u nás snad lepší, už nám panadol srazil teplotu na 37,9 😀 , uvidíme co noc.

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 tak co?

mates22
25. únor 2012

@ined77 ajajaj, tak jsem dočetla tu nepříjemnost s ouškama, chudinka malá, byla si s ní teda? A jak je na tom?

mates22
25. únor 2012

@lenkaskri alfu od OKG jsme taky užívali, ale akorát po ní blinkali ☹ , asi jak komu to sedne

mates22
25. únor 2012

no a stav u nás - v noci děs, furt kašlal a to ho budilo, ale aspoň teplota se držela pod 38, což jsem ráda. No a teď přes den ani nemluvím, kašle skoro nepřetržitě, je vidět, jak ho to vyčerpává, teplota skočila nad 38, jen těsně, ale stejně sem mu dala panadol. Začíná mu ale rýma a taky občas po kašli ublinkne hleny, což je myslím docela dobře - ale jinak koukat na to dusící se, otřásající dítě a bejt bezmocnej...ach jo.

ined77
25. únor 2012

@mamkamarketa
@mates22 ...ahojky 🙂 , děvčata u nás dobré, odpoledne byla naprosto v pohodě, spinkala dohromady tři hodiny, takže jsem čekala jen až přestane působit nurofen a nebylo nic.byla úplně v pohodě, veselá, hrála si, tak jsme teda byli doma, ale s tím, že auto jsem měla k dispozici, kdyby něco 😉 . v noci párkrát zaplakala, ale to je u nás normální 😅 .já bych to spíš tipla fakt na ty zoubky, kaká teď tak 3 x za den, slintá jako buldok a ručičku má v puseně pořád skoro celou narvanou 😅 .
co u vás? 😕

ined77
25. únor 2012

@mates22 ..jejda ☹ .já ti věřím, nejhorší je, že fakt člověk neví jak by jim ulevil ☹ .možná venku by se prckovi dýchalo líp, ale zase s teplotkou to nejde 😢 .
a co mu dáváš na kašel?

reruna
25. únor 2012

@ined77 tak aspoň jste nemusely absolvovat tu cestu - zoubky jsou taky potvory☹

ined77
25. únor 2012

@reruna ...jj, to jo, ale trnula jsem 😅 .až tak ve 23h jsem si říkala, že kdyby byly ouška zase chycené, že už se to projeví.
a zoubky...malý na to hrozitánsky trpěl, každý zoubek bylo utrpení ☹ ...malou taky potrápí, ale snáší to znatelně líp 😉 , ženská no 😀 .

mates22
25. únor 2012

@ined77 no dáváme stoptusin a sinupret na odhlenění, myslela sem, že mám doma dytusin, ale nemám ☹...ten bych řekla je lepší než stoptusin, i když mudra říkala, že je to prakticky stejné...zatím ten kašel nezní jako vlhkej i když vykašle ty hleny, trochu divný, ale je to tak. pak přejdem na prospan nebo mucosolvan nebo jitrocelák

ined77
25. únor 2012

@mates22 ...stoptussin jsou dobré kapky, sice hnusné - chuťově, ale pomáhají moc 😉 .malému teď dávám ten robitussin a taky dobré, ale on nekašle nějak moc.spíš jen ráno jak má ty hleny usazené v tělíčku. myslím, že snad do školky by jít v pondělí mohl 🙂.
tak snad se toho kašle brzy zbavíte! 😵
a co malá vlastně?? 😕

mates22
25. únor 2012

@ined77 no má furt 37,5, ale vypadá naprosto zdravě, takže pomašíruje, tedy doufám 🙂

ined77
25. únor 2012

@mates22 🙂 ...čert aby se v tom vyznal 😉 .ať jste fit, malá a hlavně i malý! 😵

mates22
26. únor 2012

@ined77 tak my asi jedeme směr pohotovost, v noci to celkem šlo, ale v šest vstával s řevem, pořád jen kašle a pláče, teče mu teda taky z nosu, ani nemůže mluvit, hned začne kašlat................je asi o 200% horší než v pátek, tak doufám, že se nám nevysmějou, aspoň si ho snad poslechnou :(

mates22
26. únor 2012

tak ještě nejedem, právě vytuhnul, třeba mu to prospěje a nakonec to vyválčíme do zítřka...kašle teda děsivě, ale víc mě znervózňuje to, že fakt pořád kňučí, pláče, nezasměje se a vypadá teda prachbídně ☹ .... a už mu zase vylezla teplotka nad 38, ale jen mírně

ined77
26. únor 2012

@mates22 ☹ ...ty jo ☹ .takhle přesně vypadal tenkrát malý při bronchitidě 😢 .určitě se vám nevysmějou, tomu nevěřím, naopak...aby si vás tam spíš nenechali 😨 .teď si nemůžu uvědomit kolik je vašemu malému, matýnek měl tenkrát 13 měsíců a byli jsme s tím 3 dny na JIP a pak myslím 6 dnů na dětském odd.
držím moc palce ať dostanete něco účinného!!! ☹ 😵

jinak u nás taky veselo ☹ ..malá se mi v noci v půl jedné totálně zablinkala v postýlce, pak se ještě jednou asi za 1,5h nadavovala..no už jsem si říkala,že to bude ta střevní od malého...ale pak už to bylo dobré, ráno měla kaši a taky to udržela a vypadá normálně 😨 ...tak snad z toho nic už nebude 😔 .

ined77
26. únor 2012

@mates22 ..já bych raději jela!...já vím, že tenkrát bych tu noc už těžko zvládla, odsávali ho až z dutin...to bych doma neměla jak udělat, jinak by se snad udusil 😢 .