Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
26. únor 2012

@ined77 jejda, koukám, že u vás taky veselo, tak moc držím palce, ať už je jí dobře, chuďátku, zvracení taky nesnáším, naštěstí naši k tomu moc náchylní nejsou, to už musí bejt, aby se pozvraceli 🙂.
Malému budou za týden už dva, trochu mě mate, že právě v noci dobrý, i teď když spinká, vždycky měl takovej jako záchvatík chvilkovej, ale tak po 2 hodinách a zase spinkal s občasným zakašláním............ no uvidíme, ale on většinou po probuzení vypadá děsně i normálně, už přes den nespí a když náhodou usne, tak je pak děsně protivnej, teď s tou nemocí byl po probuzení fakt zralej na špitál, včera tu byla babička a vypadala z něj dost nešťastně ☹

ined77
26. únor 2012

@mates22 ...my taky nejsme blinkací, nebyl ani jeden, ale teda dnes 😨 ....byla durch i s postýlkou..takže komplet převléct, umýt, a pustila jsem rovnou i pračku, aby to tu do rána nesmrdělo 😅 .sousedi snad prominou 😝 .
no tak s malým uvidíš až se vyspinká...já mám s tímhle hrozné zážitky, tak možná plaším zbytečně 😅 😉 .

urbisa
26. únor 2012

@mates22 Já bych na tvojem místě okamžitě jela,vypadá to na průdušky,ono v pondělí to může být už i zápal plic,na nic bych nečekala,taky by si vás tam mohli nechat a to není nic příjemnýho,je ještě malý....Bobek,ať jste brzo fit....
@ined77 tak to je paráda,to mi ani neříkej,že už to řádí i tady.Kluci na to moc netrpí,Matěj to měl jen jednou,Kuba asi 3krát,my spíš kašlem jako tuberáci,v pondělí jdou do školky,tak doufám,že tam aspoň týden vydrží....

ined77
26. únor 2012

@urbisa ...já to nechci zakřiknout, ale u nás to snad nebude nějak hrozné, i malý to měl jen jeden den....vlastně půlden, zbytek mu bylo jen zle, ale už neblinkal.
jinak ohledně malého od @mates22 souhlasím 😔 ...my dojeli fakt tak tak...a museli jsme pak i na rtg plic, primáři se tam něco nezdálo...nějaké chrupky či co? 😕 ...takže po těchhle zkušenostech bych jela...i když on už je větší než jsme byli my.

mates22
26. únor 2012

@ined77
@urbisa

Díky, tak jsme zpátky, malej tam chrupkal, pak řval, kašlal ale jen občas ....nicméně akutní bronchitida, takže nasadila Klacid, což jsem přesně nechtěla, ale prý je to nutný. Stoptussin nebrat, radši tusin, že ten líp tlumí a ještě mu přidala ráno aerius. Průdušky naštěstí chycený nemá. Při dušení postupovat jako při laryngitidě - tak to už máme v paži :-d . No a ve čtvrtek na kontrolu k naší. By to bejvalo asi vydrželo do zítra, ale nevím, jestli bych vydržela já s nervama. Teď malej chrupká ještě v autě, tak jsem stihla i oběd. Tak snad se to konečně zlepší, prý zánět dutin (což jako asi teda s tou bronchitidou souvisí, já tomu prd rozumím) na crp nevyskočí, ale po tom klacidu by se mu mělo ulevit.

mates22
26. únor 2012

te´d se jen modlím, aby to zas neskočilo zpátky na dceru a hlavně ten karneval stihla, to bych s ní jinak nevydržela 😀 😀 😀

ined77
26. únor 2012

@mates22 ...uf..no já si to fakt myslela, podle těch příznaků 😔 .je dobře, že jste jeli, aspoń můžeš být "klidná".ATB je sice svinstvo, ale jsou situace kdy prostě není zbytí, hlavně aby to bobíškovi rychle zabralo! 😵 .tam je právě problém v té možnosti dušení se... 😔 , ale pevně doufám, že k tomu u vás nedojde!!!
tak tussin raději?..budu na to pamatovat a hned pořídím!, děkuju 🙂 .

to je neděle že? 😅 ...mně se zase malá u oběda hned přiblinkla...tak obídek šel do WC a dostala jen kaši, tu snědla v pohodě...asi jí není ještě moc dobře a má ten žaludeček podrážděný..jenže jak nastolit takovému prďolkovi dietku?? 😕 ..samotnou rýži mi nesní, těstoviny taky ne...má 7 zoubků, jen předních, to mi prostě nerozkouše...a něco jíst musí ☹.odpoledne jí zkusím dát třeba jen přesnídávku s piškotem, jogurtem ji už cpát nebudu, ikdyž ho mívá odpo pravidelně...teď naštěstí oba chrupkají a snad ještě chviličku budou 😔 .ta noc mi zase dala 😝 .

lojzina
26. únor 2012

@ined77 ahoj,jen sem letmo procetla....nam s ena dietu osvedcila rozvarena,oslazena ryze,muzes do toho pak pridat trosku te presnidavky nebo rozvarit s jablkem,je to dobre 😉

lojzina
26. únor 2012

@ined77 idealni je osladit glukopurem-to nam radili na infekcnim pri rotavirech.drzte se.

urbisa
26. únor 2012

@mates22 ...ještěže jste jeli,zítra mu bude líp..

mates22
26. únor 2012

@urbisa
@ined77

teda můžu říct, že už vypadá fakt dobře, sice pod nurofenem a napranej vším možným, ale skoro nekašle a pohupkává tady jako vrabeček. Na ty ATB je asi ještě brzo, aby zabraly, tak že by ten tussin??? ani se mi nechce věřit, snad že se dneska třeba trochu i vyspíme - i když teda podle toho jak je teď čilej, tak neusne před 11.

@ined77 no s dietou si taky vždycky užíváme, nejedí radši nic, než by si dali dietku...kór prcek, ten to dohání m. mlíkem, tak ani nemá hlad

mates22
27. únor 2012

Dobré ráno všem, malej ještě chrupká, tak honem píšu - v noci dobrý, ale teď ráno zase horečka 38,9, to snad nemá konce ☹ . Kačka trochu pokašlává, ale odjela do školky - to je k tématu :-d , celá natěšená, dneska jdou dokonce do kina - což jsem ráda, že po tom týdenním marodění doma (s 2 krátkejma procházkama) nebude hned lítat na hřišti hodinu jako splašená. Pro prcka mám hlídání na tu dobu než jí přivedu odpo ze školky, tak doufám, že mu nebude nějak moc ouvej a nebude se mě hodinu s řevem dožadovat.

urbisa
27. únor 2012

@mates22 .....neboj,to bude dobrý,teplotu nebo horečku může mít i další 2 dny,pak by měli už na 100% zabrat ATB,Klacid patří mezi nejlepší,dávají ho i na zápal plic.Já jsem dnes odvedla s uspěchem kluky do školky,jeden šel po 3 měsících,ten druhý byl minulý měsíc asi 7x,dávám tomu týden,max.2,bylo tam málo dětí a ty co tam byly tak zdravím moc neoplývaly......

mates22
27. únor 2012

@urbisa díky za uklidnění, nám obvykle trvaj teploty tak 4-5 dní 🙂 . My máme příští týden prázdniny, tak pevně věřím, že aspoň do nich dochodíme. A to prej, že předškoláci už tolik nemocný nejsou, říkala mi teď naše mudra, chachacha. V sobotu má malej oslavu dvou ročků, snad už bude jakž takž fit (a já taky, kašlu a smrkám, zatím ale bez teploty, tak se to dá - ovšem slíbila sem do školky na středu dort na karneval, ale nevím, to asi pro jistotu nedám, ještě bych jim do toho naprskala). ☹

urbisa
27. únor 2012

@mates22 ...taky doufám každý rok,že bude líp,o něco je to lepší,ale nic moc,děsím se školy,bojím se jak to s těma absencema zvládnou,všichni mě uklidňují,že tam to bude jiný,já už ale nevěřím ničemu.Ať se všichni brzo uzdravíte a oslavu si pořádně užijete.... 🙂

llllucka
27. únor 2012

Tak se přidáváme k marodům.PO tom,co byl 3 týdny doma se spálou (14 dní ATB a pak týden rekonvalescence) byl týden ve školce.Ve čtvrtek mi onemocněl mladší syn,měl vysoké teploty a naštěstí se z toho včera večer vyklubala šestá nemoc.No a včera večer měl starší teplotu,tak je to asi nějaká lehčí viróza.Mě už z toho hrabe.

mates22
27. únor 2012

@llllucka držíme palce, ať je to jen lehká viróza
@ined77 ještě k tomu tussinu, dáváme 25 kapek na 12 kg hmotnosti dítěte, dle letáku by to mělo být 8 - ale doktorka říkala, že to by ani nezabralo, že to maj podhodnocený a že se tím nedá předávkovat...to jen, kdybys ho pořizovala a používala

mates22
27. únor 2012

musím jít poklidit, je tu binec, tak aby se mi hlídání neleklo :d

ined77
27. únor 2012

😅 .ahojky 🙂 ,

@mates22
@lojzina ...díky 🙂 ..glukopurem sladím při něčem takovém vždy 😉 ...taky zkušenost z rotavirů 😝
malý je dnes ve školce, nesl kokina, že měl v pátek svátek, tak byl řádně důležitý 😀 .ale do školky se těšil, takže ráno proběhlo v klídečku a dokonce se ani kačka nevzbudila a vyspávala až do 7.15 😵 .
ráno kaše dobré, v 9.30 dostala ovoce a já vůl jí pak dala do pusinky kousínek, ale fakt ždibeček bábovky...no a všechno všecičko okamžitě vyhodila 😢 .takže jsem hodinu uklízela a prala 😅 .oběd ale snědla, sice ne s moc velkou chutí, ale snědla a už spinká.zdá se mi ale nějaká bledá, zítra skočíme k dr. ať se na ni podívá a při tom ať zkontroluje i to ouško.
nevím proč má ten žaludek tak podrážděný ☹ ....že by z toho sumetrolimu? 😨 ...nebo že by fakt nějaká lehká střevní chřipka? 😕 ....a tak krásně už papkala kousíčky a teď musí mít vše mixlé jako 6 měsíční mimi ☹ .
jdu pověsit...prádlo 😀 .

@urbisa ..ve školce asi není moc radno se rozhlížet 😅 ať vydržíte chodit dlouho! 😉 .

@llllucka ...držím palce ať z toho nic není 🙂 .

ined77
27. únor 2012

@mamkamarketa ...jak u vás? 😨 ..ouško a tatínek?

mjanca
27. únor 2012

ahoj holky, situace u nas - lazaret 😀. Jak jinak 😀 Lucka ma od soboty vecer teplotu kolem 38 a pokaslava a Zuzka ma zanet spojivek. Rano jsem volala do skolky a pry lehlo 14 deti s teploto, tak nevim, co se to tam prohnalo za moribundus. Jinak Luca vydrzela ve skolce 3 tydny, takze uspech 🙂 Snad uz se to konecne zlepsi 🙂
vsem marudkum pohlazeni a brzke uzdraveni 🙂

llllucka
27. únor 2012

@ined77:a to ouško je už lepší?Já myslím,že podrážděný žaludek může mít z léků.
Jinak díky za podporu🙂

lojzina
27. únor 2012

my sme tu teda skvadra ☹ .at je brzy lip 😵 ,ikdyz-kdovi co udela ten 30stupnovy teplotni rozdil oproti predminul.tydnu 😖

mjanca
27. únor 2012

nase dr. rikala, ze toho je ted fakt moc, hodne nemocnych :/

lojzina
27. únor 2012

@ined77 jak psalas o tom sumetrolimu,me Sebik jedny atb blinkal ale uz si nevzpoomeniu,mame to ale v karte...

mjanca
27. únor 2012

nam sumetrolin nedelal problemy, nesmi se na ne kysele, ze?

lojzina
27. únor 2012

tak to ted nevim,na nekt,se smi,na nekt.ne,ale sem si jista ze na klacid s emuze vse 😀

ined77
27. únor 2012

@mjanca ...jj, na sumetrolim se nesmí kyselé 😉 .ať jste brzy jako rybičky😉

@llllucka.. ouško už nejspíš dobré, děkujeme 🙂

@lojzina ..malý právě po ATB vždy spíš průjmoval...ale my už je dobraly v pátek a blinkat začala až po..leda by jí ty léky zrasovaly žaludek, nevím, uvidím co zítra řekne dr. 😔 .

teď jsem tááák nas*******upená 😎 🙄 ..hodinu řeším po telefonu s RWE nějaký nedoplatek či co....rok a půl stará záležitost s prodejem baráku a chtějí po mně 4 500Kč 😠 😠 😠 ...zase o starost víc a ježdění po všech čertech 😠 ...., to určitě 😝 .
no a malá už je taky vzhůru 😝 .
tak páá a zdraví zdar 😀 .

evaviki
27. únor 2012

moje tchyne je fakt na zabiti.. Isli sme k nim na chatu, volame, či je jej vnucka, s ktorou tam boli, zdravá.. Odpověd bola, ze je, ze sice od rana 3 krát zakaslala, ale to len zo suchého vzduchu.. Prideme tam, Viki za prvu minutu zakaslala asi 5 krát chraplakom, vykaslala hleny.. Ked som sa nastvala, ze to nemyslia vázne, ze mi povedali, ze nekasle, tak odpověd tchyne bola: "no to si ju mala pocut včera, to kaslala poriadne, dnes takmer vůbec." co k tomu dodat????????? velmi dobre vie, ze s malym zajtra cestujem k rodicom, naposledy ked moja mama od sebika ochorela, tak sa davala dokopy mesiac.. tak dufam, ze maly neochorie, ja uz som zacala kychat.. no snad to prejde.. .-(

ined77
27. únor 2012

@evaviki ..ach jo 😖 . tak hlavně ať to malý nechytne! 😔