Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
6. bře 2012

@mjanca no,pravda je,ze nekt.nelecene priznaky mohou vyustit v atma

eyael
6. bře 2012

@mjanca -já měla zánět dutin jen jednou v životě a punkci mi dělali 😀

mjanca
6. bře 2012

nez bude pozde a nebudou ji moct udelat testy. Chjo, to zase budou pohledy od pediatricky.. Pritom ji mam rada, ale staci, kdyz mne vidi a uz ji slysim, jak rika, no jo, Mlynarova, zase kasel a zase to bude bez nalezu na pruduskach.. jako bych ji zatezovala :( A to mne jako malou lecila

mjanca
6. bře 2012

@eyael 😀 a sakrys 😀 ale verim, ze detem to na pockani nedelaji 😉

lojzina
6. bře 2012

@mjanca to vysetreni neni horor a netrva dlouho,a budes mit jistotu zes neco pro malou udelala,a tam ji pomuzou.nemas co ztratit.myslim ze stafyl.a dasli ohavnosti jsou v tele porad,ne?jen cekaji kdy zautocit

lojzina
6. bře 2012

@mjanca malej mel taky loni,vlastne nemel,nalez,6 tydnu kaslal a pak sme jeli na rtg plic,a bum-probehlá bronchitida 😅 😠 😠 😠

mjanca
6. bře 2012

a to delam pro holky hodne, kojila jsem obe skoro do 2 let, do te doby bez nemoci a atb, pak hned atb. Neji cokoladu a jine silne alergeny. Chodime hodne ven, malo oblekam, snazim se otuzovat, jime zdrave, jsme hodne mezi detma, nevim, co vic bych jeste mela. proste to chce pomoct umelou a ja se ji nebranim, hlavne, kdyz by to pomohlo, byly bez kasle.. s vetsi nemocnosti jsem pocitala, je prvni rok ve skolce.

urbisa
6. bře 2012

@mjanca ...s tou školkou je to těžký,každý má na to jiný názor.My měli školku zakázanou od dr. z alergie,od primáře dět. odd. Baťovy nemocnice,z ORL ,z Gastra poradny,v závěru i od pediatričky,která chce aby Kuba do školy ještě nešel,že to zařídí,s tím ale nesouhlasím,jeden rok odkladu stačit musí,už jenom to ,že vypadá na 9-10 let už teď a rozdělit je nemůžu,špatně by to nesli oba dva....Já na homeopat. taky nejsem,v okolí to pomohlo jen jedněm,ale jinak bída,je to asi individuální,pokud něčemu nevěřím tak do toho nejdu...

mjanca
6. bře 2012

@lojzina mne dr. rikal, ze mohl byt usazany jen na te mandli... ale pak ji nechapu, kdyz jsem si nechala udelat autovakcinu, proc se tomu brani.. zlateho stafylokoka se da zbavit nejlepe takto. Poradim se s alergologem. A nasi dr. se zeptam, proc je proti tomu. Chtela jsem to resit uz minule, ale rekla mi, ze nejdrive musime dat Lucku do kupy, pak se budeme bavit o autovakcine a chci jeste obema dat prevenar. to je pristup, co? asi 100x mi rekla, ze na kontrolu v patek, ale pokud mozno co nejdrive, ze zastupuji jeste jednu dr.

mjanca
6. bře 2012

kdyz z vysledku uvidim, ze ma Lucka fakt slabou imunitu, a alergolog doporuci odlozit skolku, tak to mozna i udelam... ale to by podle mne Lucka musela mit porad atb, byt nemocna casto i pred skolkou... od dubna do zari nebyla ani jednou nemocna.. nevim no, uvidime z vysledku

mates22
6. bře 2012

@mjanca
@lojzina jo, taky bych ráda na alergologii a taky imunolog aby se na ně číhnul (hlavně na mladýho, má hemofila a furt zvýšenou teplotu), ale když jsem to řekla naší doktorce, tak začala, že ještě musíme udělat kontrolní výtěry a tak nějak to úplně zametla pod koberec, tak zase příště, budu otravovat a ono jí to přestane bavit, doufám

lojzina
6. bře 2012

@mjanca tak to zkus a uvisdis,a pak dej vedet,ony stejne ty vysl.budou i 3 rydny trvat

mjanca
6. bře 2012

ja to mam jednodussi v tom, ze nepotrebuju doporuceni a navic ja sama tam chodim. Bylo jen otazkou casu, kdy tam privedu holky.

lojzina
6. bře 2012

@mates22 nechapu o co jde,napsat zadanku,a i kdyby ne,mas na to vysetr.pravo

mjanca
6. bře 2012

@lojzina urcite se ozvu 🙂. A budou to dlouhe 3 tydny pro mne, budu se bat vysledku. Budu ze zacatku zklamana, protoze jsem delam maximum, aby to nemely po mne. Ale to nejde ovlivnit, ja vim. Navic MM jako maly mel porad prudusky.

mjanca
6. bře 2012

@mates22 a to musis s doporucenim? jdi to zkusit bez nej. Ja to zkousela predloni a to mi dr. rekla, ze jeste jeden zanet prudusek a mame prijit a to tehdy mela Lucka "jen" 2 a jednu laryngitidu.

lojzina
6. bře 2012

zatim s eloucim,musim dospat vcerejsek a kdo vi co zas bude,ale doufam ze nic,zatim je ticho 😵 .Mejte se.

lojzina
6. bře 2012

@mjanca to neovlivnis....

mates22
6. bře 2012

@lojzina nevím :-d ,.............. ale já jsem jinak s paní doktorkou spokojená a věřím, že nic nezanedbá...možná jí to připadá zbytečný, má už hodně zkušeností a třeba tu bronchitidu poznala okamžitě a to ještě ani nebyla rozeběhlá, pak se rozběhla a jen mi jí potvrdili v nemocnici

mates22
6. bře 2012

@mjanca myslím, že na alergo fakt musí být žádanka

lojzina
6. bře 2012

@mates22 nase ji jednou teda nepoznala,to je 1 vec co me vytocila,jinak je v poho

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@mjanca prosimte jsem natvrdla. vysvetli mi prosim princip autovakciny

lojzina
6. bře 2012

tady je to jak droga,clovek ne a ne prestat.ale uz fakt jdu 😀

mates22
6. bře 2012

@mamkamarketa mně taky, pls 😀

přečtu si zítra, jsem hotová a jdu spát, dobrou

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa jstli je to to,o cem jsem nedavno cetla-velice laicky receno-kapes si svoje predestil.curanky pod jazyk 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@lojzina 😀

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@lojzina aha 😕

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa mozna to neni ono... 😉 😀

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@lojzina tak dobrou 🙂

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa zitra budem chytrejsi.dobrou 🙂