Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

urbisa
6. bře 2012

@mamkamarketa autovakcínu udělají každému na míru,udělají výtěr z krku a podle toho to vytvoří,někomu ji dělají jak odstraní mandli,tak z ní.... 😵 asi tak nějak

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@urbisa dekuji za info 🙂

ined77
7. bře 2012

dobré ránko 🙂 ,
u nás konečně lepší noc, dá se říct, že jsme spali jako dřívka 😀 .a to už se pěkně dlouho nestalo.sice jsem asi 3x u kačenky byla, jen dát dudoška a napít, otočit na boček, ale krása 🙂 .maličká spinká ještě teď a to není zvykem, je to ranní práče!
matýnek už je ve školce, dnes tam měli být dřív, větší děti jedou do divadla, tak posunuli snídani.
tak snad už bude líp, ale raději to zaťukám 🤐 😉 .
dočíst asi nestihnu, to si nemaluju, že by kačí až tak vyspávala 😀.

@mjanca ...tak jak u vás 😕 ? hned po probuzení jsem si na vás vzpomněla 😅 ..

ined77
7. bře 2012

@mjanca ...naše dr. ač jinak pečlivka, tak výtěry jen tak nedělá, na CRP posílá to jo, když je třeba teplota a nachlazení, ale výtěr malé nedělala ani jednou...u nás se prostě tak nějak počítá s tím, že vše je od malého ze školky a u 😔 malého mám dojem mu výtěr z krčku dělala jedenkrát...zase ale pravidelně při všem kontroluje ouška, to prý také není obvyklé.
ale zase je pravda, že my takové problémy nemáme, nechápu, proč vás nechce na to alergo poslat, zvlášť když máte takovou anamnézu 😕 .

@eyael ....hmmm, potrefená husa nejvíc kejhá co? 😅 ....paní dr. zřejmě razí názor, nejlepší obrana je útok 😠 ..omluva by neškodila, ale asi se o svůj počet pacientů nebojí, když se tak ohání silnýma řečma 😝 .
dobře, že jste přešli jinam 😉 .

katunka už si tam vykládá, jdu na ni 🙂

mamkamarketa
autor
7. bře 2012

@ined77 dobre rano,
tak aspon ste se vyspinkaly 😵 to se u nas rict neda 😔
@mjanca tak co noc?

hele zeny tomas ma udajne hnisavou rymu,vzadu. nevysmrka to ani omylem, strikam mu do nosu vincetku, bendovy kapky, olynth,mazu mu prsni mast a nic. cim muzu podporit spusteni te rymy?

mjanca
7. bře 2012

ahoj holky, dik, ze jste na nas myslely. V noci kolem 2 (do te doby jakz takz spala)dostala Nurofen a ditustat a zase usnula. Ale od 5 hod od rana knoura, breci, vubec nevim proc. Co mne zarazi, ani jednou ted rano jeste nezakaslala :-O, jen rve :(. Teplotu asi nema, budu ji ted merit.

mjanca
7. bře 2012

a mela slepene oci hnisem, porad s tim bojujeme. Prijde mi unavena, nesmeje se.. neni to ona. Snedla jogurt.

mjanca
7. bře 2012

@mamkamarketa na spusteni zadni rymy (jestli ma) je dobry sinupret nebo nekdo si chvali jeste kalobu.

mjanca
7. bře 2012

@ined77 jsem rada, ze jste mely dobrou noc, to je hned clovek po ranu v lepsi nalade a ma hodne energie, co? 😎

ined77
7. bře 2012

@mamkamarketa ....ahoj 🙂 , no já vím, u nás to byla klidnější noc tak fakt po měsíci zase ☹ .my je máme divoké i ve zdraví 😅 .
a co nějaké ambrobene nebo ten sinupret? prostě něco co to uvolńuje...dr. mi říkala, že dokonce třeba i mucosolvan, i když není kašel, že to hlen uvoňuje tak jako tak 😉 .
napařovat se asi takhle malý prcek nebude chtít dát, u nás by to neprošlo určitě, sama to nesnáším 😝 .

@mjanca ...ahoj 🙂 .no víš co, asi jí je zle ☹ .na ty očka něco dáváš? já kapu malé, teď ji taky jedno hnisá kanamycin či tak nějak.
jděte raději k dr. ať malé něco dá a hlavně ji znovu poslechne😔 .

mjanca
7. bře 2012

@ined77 mame od dr. taky kanamycin a mame to stridat se septonexem
taky myslim, ze ji neni dobre, uvidim, jak zakasle. Jdu ji merit.

mjanca
7. bře 2012

a Lucka tu knoura, ze ji nejde kadit, po tech atb ji boli casto bricho, chodi kadit a nejde ji to. Davam probiotika, tak snad to bude lepsi. To zase bude den a to je mam az do 19 hod. sama na starosti, ven nemuzeme 😝

mamkamarketa
autor
7. bře 2012

@ined77 tak snad uz to bude lepsi 😵
naparovat se nenecha. no mucoslovan je uplne k nicemu,ten jsem zkousela posledne a k nicemu to nebylo ☹
holky myslite,ze kdyz bude teploty,muzu ho hodit do golfek a letet do lekarny? manza prijede az v noci a nemam nikoho koho bych do lekarny poslala ☹
@urbisa jak se prosim jmenovaly ty pastilky na rymu? nemuzu to najit

mamkamarketa
autor
7. bře 2012

@mjanca chudera bezte urcite k dr. at si ji poslechne

power700
7. bře 2012

@berenika39 ahoj, teprve dnes jsem narazila na tvůj příspěvek ohledně logopedie. Sice jsem to nechtěla já vědět, ale to nevadí, ráda jsem si to přečetla, nás se to také týká, včera jsme byly poprvé. Vybrala jsem klinickou, paní byla moc milá, jak říkáš, dala Kristýnce rozpoznat, co je na obrázcích, najít rozdíly, spočítat kartičky, říkat barvy, zazpívat písničku, a pak už opakovala po ní slova. Zjistila dle mého očekávání špatné sykavky a š,č,ž a ještě nemá úplně správné měkčení, di, ti, ni už je celkem dobré, ale ještě má problém s dě, tě, ně. Ale to prý půjde dobře. Akorát jsou hrozně dlouhé čekací doby na další hodinu, jdeme až na konci března.Dostaly jsme domácí úkol. Máme to sice na doporučení od dětské, ale stejně jsem platila prý vstupní poplatek 😅 240 Kč. A pak už se nic platit po celou dobu výuky nebude.

marjama
7. bře 2012

Ahoj holky, všem marůdkům přeju, ať je jim brzo dobře!
@mamkamarketa na zadní rýmu nám vždycky zabere Sinupret, takže za pokus to stojí 😉
@ined77 Tak to je super, že jste se dobře vyspali. Třeba je to už na ústupu 🙂
Jinak vám musím napsat, že když jsem se včera vrátila z práce, tak mi babička oznámila, že Martí se za celý den vysmrkala asi 5x a vůbec nekašle. No koukala jsem jak puk, jak je to možný! Ještě když jsem ráno odcházela, tak byla unudlená. Tak jsem počkala jaká bude noc a bylo to úplně v pohodě (ťuk, ťuk). Ráno koukala na pohádky, vstávala už v 5:15 h, tak jsem měla dost času jí pozorovat a nudle nikde 😕 Dneska mají ve školce divadýlko, tak jsem se jí ptala, jestli chce jít. A prý hurá divadlo, takže dneska mazala do školky 🙂 Vůbec nechápu, co ta rýma měla znamenat a kašel je taky fuč 😕 Tak snad jsem to nezakřikla a nevrátí se nám to!

mamkamarketa
autor
7. bře 2012

@marjama tak snad budete OK!
ja ten sinupret musim vyzkouset.

pokud bude bez teploty,muzu ho hodit do golfek a letet do lekarny? manza se vrati v noci..nemam jinou moznost 😔

mjanca
7. bře 2012

@mamkamarketa na tu chvili bych ho do golfek vzala, i s teplotou, jak jinak zajistis leky? proste jed. Ta chvile to urcite nezhorsi, vzdyt je to jak cesta k dr.

marjama
7. bře 2012

@mamkamarketa Díky.
No když do té lékárny potřebuješ a nikdo není po ruce, tak ti asi nic jiného nezbyvá ☹ Neboj, pořádně ho zabal, hlavně bych mu pořádně narazila čepici do čela, ať má ty dutiny v teple! To zvládnete!

mamkamarketa
autor
7. bře 2012

@mjanca to je pravda,jako kdybych jela k dr. diky letim pro ten sinupret,zkusim i tu kalobu a rymulku. to zase bude penez 😖
jdu se obliknout, dat mu panadol a vyrazime

ined77
7. bře 2012

@mamkamarketa ...jasně že běžte.jak není teplotka, nic se nestane 😉 .
my taky jdeme ven, musím si koupit tepláky na moji zítřejší premiéru.začínám totiž cvičit 😅 😀 .

tak se všichni držte, po o zase nakuknu 😉 .

@marjama 🙂 ..tak to je super, třeba to byl nějaký rychlobacil 😀 .držím palce ať jste jako rybičky co nejdéle! 🙂 .

a letím... 🙂

marjama
7. bře 2012

@ined77 Děkujeme. Tak dobře nakup, ať ti to pak na cvíču sluší 😉

berenika39
7. bře 2012

@ined77 rychlobacil - to je ten přesnej výraz🙂))). Tím jsme si právě probehli s manžou, dva dny na budku - všechno, krk, nosohltan, rachlá rýma a ted jsme ucpaný🙂. Oba jak přes kopírák. Ale nepadli jsme, píšu už z práce. Takže to ted asi lítá vzduchem, je mi těch malých marodů líto☹.

@mamkamarketa ten Sinupret - ten se musí dávat dýl, nezabere hned, tak abys ho neodpískala🙂. Do lékárny zajed, to je jasný, čepici na čelo a bude to dobrý.

berenika39
7. bře 2012

@marjama homeogene9 super! děkuji, zabralo za den - po hodině jsem cucala a fakt dobrý.

marjama
7. bře 2012

@berenika39 Tak to jsem moc ráda, že ti to zabralo! Mně to taky právě vždycky rychle zabere a mám klid 🙂

mates22
7. bře 2012

@mamkamarketa jo, klidně jeďte, já třeba nemám auto, takže i když jsou nemocný tak pěšky- prostě je hodně obleču, malýho v kočárku zabalím a jdeme - takže bez teploty a do lékárny myslím určitě můžete

mates22
7. bře 2012

@berenika @marjama
39 fakt jo? tak že bych zase něco vyzkoušela 🙂 já už měla homea několikrát na různý věci a nikdy moc nezabraly ☹

berenika39
7. bře 2012

@mates22 no hele já na to slyším, manža vůbec. nechápu. asi nějaké věř a víra tvá tě uzdraví 😀 😀

mates22
7. bře 2012

@berenika39 jo, to se o homeo říká...ale já jim zprvu taky věřila, no stejně mi chemie nezabírala, bohužel nezabralo ani toto, tak už jsem trochu skeptická ☹

marjama
7. bře 2012

@mates22 Já jsem s tím začala v těhotenství,protože jsem nic jiného nemohla a zůstala jsem tomu věrná doteď 🙂 Předtím jsem si vždycky do krku stříkala kde co, cucala různý pastylky za nehorázný peníze a bylo mi to na nic, nebo to zabralo až po xxxx dnech. Pak jsem objevila díky těhu tohle a bylo vyhráno 😀