Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

marjama
8. bře 2012

@mamkamarketa nám to zabírá až tak za 2 dny užívání, tak vydrž 😉

mates22
8. bře 2012

@mamkamarketa nám obvykle až tak za tři dny

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@marjama
@mates22
dekuju za odpovedi
me mudra rekla,ze pokud nebude smrkat do patku musi nam dat jine ATB a na ORL hrozili punkci 😔 ☹
tak myslite,ze mam lhat a zitra rict,ze zacina smrkat a doufat,ze bude do kontroly v pondeli dobrej?

kammka
8. bře 2012

@mamkamarketa nelhat.. dá jiný atb a ono to povolí.. věřit v dobrou verzi 😀 a nebát se

my jedem za chvíli do Benešova, vezmem to přes Kaufland, tam maj určitý zboží, co tu neseženu a máme se na orl potkat s holčičkou, co má dnes narozeniny, tak jí tam vyberem nějaký mňamky 😀
malý ty atb zabraly, z pusiny už zdaleka netáhne, jak v pondělí.

mates22
8. bře 2012

@mamkamarketa tý jo, to bych si asi nelajsla zatajit před víkendem, ale třeba to do zítra zabere, budu moc držet palce...těžko ale radit takhle na dálku

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@kammka
@mates22
mate pravdu,ale zase mu davat jiny ATB to se mi moc nechce. navic ja nevim, ta dr. byla divna (ta co ''videla'' tu zadni rymu) ja to vzdycky poznala. bublalo to v nem, chrapal, proste jsem to slysela a ted nic 😕 buhvi co ta dr na ORL videla 😨

marjama
8. bře 2012

@mamkamarketa Aha, hrozili i punkcí ☹ Tak to bych radši naklusala k dr. pro jiný atb. Bude víkend, tak ať pak nelítáte někde o víkendu po pohotovostech, kdyby to bylo nějaký blbý. Takže já bych radši nelhala. To zvládnete, bude líp, neboj!

mates22
8. bře 2012

@mamkamarketa to chápu, přece jen ATB jsou celkem zásah do organismu, ale tak uvidíš, co na to doktorka nakonec zítra řekne, třeba to nakonec nebude tak horké....a třeba bude přístupná i jinému řešení....i když já po naší zkušenosti ukecání doktorky, kdy sme nakonec museli stejně pro Klacid na pohotovost, asi už moc přemlouvat nebudu 🙂

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@mates22 s nasi mudrou je rec,jenze je problem,ze ona musi mit zpravu z ORL. (vlastne na zaklade ty zpravy nam dala ten ospen ) takze se bojim,ze zase musime na ORL za tou pindou a ta tam buhvi co napise 😠

mates22
8. bře 2012

@mamkamarketa aha, tak to je blbý ☹

kammka
8. bře 2012

@mamkamarketa a to je jediný orl v Praze???? to snad ne 😉
já bych radši nechala napsat dvoje další atb, než nechat dítěti dělat punkci dutin.. to se musí prorazit tlustou jehlou příčka a to je bolest jak prase a ještě pak i jak tam po odsátí vzniká podtlak. k tmu se to musí vyplachovat antibiotiky, aby to mělo lepší léčebný efekt.. ale může se klidně stát, že i po nasazení atb bude ta punkce nutná..navíc rýma v dutinách nemusí bublat..
já bych zajela jinam na orl i za cenu, že tam strávím mládí a budu za otravnou matku.. normálně to řekni vaší dr., taky by možná neškodilo udělat rentgen, pokud už jste nebyli...

berenika39
8. bře 2012

@mamkamarketa víš jak nás někde nařkli, že jsme rozmazlený městský paničky? tak v tom duchu vezmi přebytečné káčé, sedni na taxíka a zajeď do těch modřan, až bude malý ne akutně nemocný, jede tam socka normálně. ted jsem tam byla s petrem dvakrát, pohoda, za vyšetření nic nechtěli, jenom za nadst.výkony , jako je třeba to trhání mandlí a tak. sice je tam v čekárně někdy plno, ale kdo má akutní problém, berou hned. každopádně tě tam nebudou buzerovat.

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@kammka na RTG sme nebyli. no ORL je tu hodne,jenze problem,je ten kde jsou prijemni,tak tam zase nemaji UTZ. coz zase chci aby mu ho udelali 😒

@berenika39 mas recht. jako o penize mi tolik nejde. kdyz mu pomuzou jsem schopna upsat dusi dablu. hele a objednavaj? doufam,ze me nevyfaknou,kdyz tam prijdu bez zpravy?

mamkamarketa
autor
8. bře 2012
mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@berenika39 ciste nahodou na ty ordinaci v stroupeznicekeho si nebyla? to bysme meli kousek,patri to k nim

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

ty blaho koukam.ze tam maji pakistanskeho doktora Nadeem to se dycky smeju,kdyz cmoudi mluvi anglicky 😀

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

tadaaa mam toooo!!!! hura! ty sami dr z tech modran jsou i na stroupeznickeho. sice maji otevreno,jen na 2 h,ale snad nas vezmou 😵
@berenika39 diky

berenika39
8. bře 2012

@mamkamarketa nadeem je právě náš!!! toho petr milujue, regulerně. vypadá jako čertík, je moc milej, klidnej, žádný hrrrr, ten to s dětma umí. petr si nechal strkat sondu do nosu ani nemrk, štoural mu nos, uši, pohoda🙂. v úterý jsme byli u pediatry, pro změnu s pimpasem, a vystřih jí tam scénu jak hrom 😝
jezdím jen do těch modřan, ale pokud mají ordinaci i někde jinde, tak to bude s tím přístupem stejné, mají stejného šéfa....zkus.

berenika39
8. bře 2012

@mamkamarketa no vidíš, stroupežnickýho je blíž, zavolej, řekni, jak se v tom plácáte, žejste byli jindenespokojený, oni se chtějí blýsknout a vezmou vás🙂.
Nadeem mluví česky, lámaně, jako tatar - takže si s petrem rozuměj🙂)). Ale rozumí všechno🙂
Jdem tam zase za deset dnů na kontrolu.

lojzina
8. bře 2012

caute...
@mamkamarketa teda vy s tema usima mate povyrazeni 😒

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@berenika39 diky,uz jsem tam volala, no tak kdyz je to takhle akutni,tak mame prijit hned 🙂 tak aspon neco,ale prej budeme muset cekat,tak snad maji velkou cekarnu a budeme moct si sednout bokem 🙂 no tomasovi jsou cmoudi taky sympaticti. maji ve skolce ucitele z maroka, anglicky mluvi dobre,cesky to radeji nezkousi 😅 a nas kluk na nem doslova visi 😅

berenika39
8. bře 2012

@mamkamarketa tak moc držím palce, v těch modřanech mají stolek, krabice s hračkama, knížky, kreslení, tak se to dá. hlavně bych jim vysvětlila celou tu vaši anabázi, ne jenom akutní problém, protože oni se na to kouknou úplně z jiného pohledu, neumím to asi napsat srozumitelně 😝 😝 😝 , ale jako že se vymotáte z toho začarovanýho kruhu🙂. začnou třeba toma léčit úplně jinak...dej pak vědět, budu na vás myslet

mates22
8. bře 2012

@mamkamarketa to vidíš, tak to je taky řešení, výhoda velkých měst - já jsem původem taky z Prahy, bydlela jsem tam až do třicítky 🙂 . Tady je to horší, ale v MB taky několik ORL je, my chodíme jen zatím do jednoho a je to jak kterej doktor, mi přijde

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@berenika39 diky jsem zvedava co nam reknou,snad nam pomuzou...uz fakt nevim 😔

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@berenika39 diky rozmazlena panicko 😵 😀

berenika39
8. bře 2012

@mamkamarketa hahaha. hlavně aby to k něčemu bylo, napiš pak. 😉

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@kammka v dutinach bublat nemusi,ale preci zadni ryma je ''slyset'' ne? kdyz ji mel posledne desne huhnal,chrapal....tedka mluvi dobre,nechrape,v noci nekasle... ja nevim,treba ta priblbla dr. v pondeli buhvico videla. aspon se na nej podiva nekdo dalsi

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

hele kdo mate zdravotnicke vzdelani nesmejte se mi,ale teorie zoufale matky
dejme tomu,ze ma zanet dutin, ale nema zadni rymu. ma ATB celkove (ospen) a lokalni (bendovy kapky) je mozne,ze tyhle ATB uvolni dutiny a proste mu to ''stece'' do krku,bez toho aby musel smrkat? proste ze se zbavi zanetu dutin bez jakykoliv potreby smrkat. nesmejte se mi,proste me to napadlo. cim vic nad tim premyslim,tim horsi se mi ta mudra z ORL zda. 😖

evaviki
8. bře 2012

@mamkamarketa ak by mu to stekalo do krku, tak by kaslal, nie? (moj blby nazor) 😀 no neviem, Sebik mal zadnu rymu a zmizla.. vyslovene som pocula, ze ma plne dutiny, smrkal minimalne a za par dni sa to stratilo.. tak neviem... ale urcite chod este inam, punkce je silena, radsej sa tomu vyhnut.. robili to bratovi, ked bol maly, u mna to uz mama nedovolila.. mali sme taky ziaric a horske slnko v jednom, tak som sa nahrievala na tom teple (nie horske slnko) tri krat denne pri tych dutinach a pomohlo..

mjanca
8. bře 2012

@mamkamarketa ja pri zanetu dutin asi 2-3 dny po atb se mi spustila velka ryma, zluta, asi na 2 dny. A jinak jsem dost kaslala. Mne se to tedy zda divny, zadni ryma je slyset, navic by si asi stezoval na bolest cela (Lucka mela zanet dutin v rijnu a stezovala si na to hodne)