Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@lojzina nedes me prosim

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@verbalinka nee cena je ok 🙂 spis hliva ustricna je snad na 14 dni a stoji pres 300 🙄 (nehlede na to,ze ma stejnou ucinou latku jako imunoglukan,ale v mnohem mensim mnozstvi 🙄 )

jinak mu jeste davam multitabs s probiotiky a obcas rybi tuk.
nas mlady pan neni extra jedlik (jist zacal poradne az ve skolce) a souhlas,ze naky zeleny pomeranc,co k nam letel pres pulku sveta,nebude naka vitaminova bomba,nemluve o jablkach napoustenych plynem 🙄

mamkamarketa
autor
23. říj 2011

hmm ja v patek slavila 14 dni ve skolce v kuse. a dnes Tomas dostal svoje prvni ATB ☹ ☹ ☹ ma masivni hnisavy zanet st. ucha ☹

eyael
23. říj 2011

@mamkamarketa - to je mi moc líto! Zrovna jsem četla tvůj předchozí příspěvěk a říkala si, že je Tomis odolný, když mu to samo prasklo a je bez teplot, že to zvládá. A teď čtu, že má ATB! Kde k tomu chudák přišel? 😕

urbisa
24. říj 2011

@mamkamarketa nás to potkalo ve 3 letech,byli jsme i v nemocnici,ne kvuli uchu,ale kvuli čepům na mandlích,dr.nevěděli co mu je,měli podezření na mononukleozu,každý den jsme tam chodili na ORL,čistili mu to,2krát i znova píchali,mu se to tím hnisem zalepovalo,nakonec ATB do žíly,když už jsme byli tam,tak mu dali trubičky do uší a šli jsme domu,po 14 dnech.Potom mu jen jednou vyteklo ucho,to bylo bez ATB,po roce trubičky vydělali a od té doby nic,doufám,že už to tak zůstane

verbalinka
24. říj 2011

@mamkamarketa to mě mrzí ☹ A je očkovaný na pneumokoka?

My taky slavili 14 dní a dneska ráno děsně kašlal, tak jsem si ho nechala doma a dr říkala, že poslechově nic nemá a že viry mutují a že si ho mám nechat doma, aby se to samo vyléčilo. Takže bude teď týden doma a doufám, že kašlat přestane 😅

ined77
24. říj 2011

@mamkamarketa 🙂. ..jejda, to je mi moc líto ☹ .držte se a posíláme hodně zdravíčka! 😵

malý byl ve školce minulý týden celý..a ´tuk ´tuk ťuk... 😔
dala jsem holky na vás a koupila ten imunoglukan...tak snad to k něčemu bude 😉 .
v lékárně radili vitamínky střídat, tak jsme dobrali multitabs a budeme nějakou dobu brát tohle.
naše dítko stále nepláče, do školky se těší až je to neuvěřitelné 😅 .čekala jsem to teda horší, ale jsem pochopitelně ráda 🙂.jen aby se to ještě nezlomilo 😎 .dokonce se mu zalíbilo se sám oblékat a svlékat! 😕 .

@urbisa 🙂 ..jejda, to jste si taky pěkně užili ☹ .

makak21
24. říj 2011

Tak my a školka 😅 Syn nastoupil 17.8. a od té doby jsem ho měla 2x doma, vždy 2-3 dny a pokažé s průjmem (jednou hned na konci srpna a pak teď na začátku října)... Rýmu neměl a když už, tak s ní přišel v pátek, čili jsme zvládli zvýšenou dávkou vit C a čajů s medem (to všem doporučuju 😉 ) všechno včas vyléčit a syn mazal v pondělí do školky, max si trošičku potáhnul, ale jinak bez rýmy a ostatních potvor...
Jinak vodovou rýmu neřeším, ukazatel je pro mě to, jak se syn cítí a pokud mu netečou zelené nudle a nevykašlává si plíce, prostě jde... Samozřejmě teplota a ATB je jasné stop a ten, kdo vede dítě s ATB do školky je idiot 🙄

Ale taky musím říct, že syn je ve smíšené třídě (od 3 let po předškoláky) a 3leťáků je tam jen cca 5 (z celkového počtu 24dětí) takže ti už mají přeci jen imunitu trochu vybudovanější, takže se školkou nešíří takoví ty vražední bacily, jako ve třídě plné tříleťáků... Myslím, že je to hodně znát, tam neslyším žádné chrchlání ani nevidím nudle 😉

babulinkab
24. říj 2011

@mamkamarketa
@verbalinka takže s angínou syn skončil na dětské intenzivní péči, ospen nezabral, ve středu večer mu teplota (po dvou dnech braní ospenu) vyskočila na téměř 40 stupňů, dávil se, blinkal, takjsme skončili na pohotovosti, okamžitá hospitalizace na intenzivní péči, antibiotika, glukóza atd. do žil. Podezdření na infekční mononukleozu - čekáme doteď na výsledky, takže tak.
Už je teda propuštěn z nemocnice, všechny doteĎ dostupné výsledky má v pořádku, ale čekáme na ten hlavní, zda měl ten virus té mononukleozy.

aandrea22
24. říj 2011

Moje holčička začala se školkou, prozatím je zdravá, ale sleduji, že moc dětí chybí. Tak jsem zvědavá, kdy taky chytíme nějaký virus. Já se snažím o prevenci, dost se mi osvědčil odpařovač propolisu, což je úžasné, ze dítě nemusí nič jíst, jenom do bytu odparujete propolis, který ničí všechny baktérie. Tak doufám, že nám to pomůže aj tento podzim.

mamkamarketa
autor
24. říj 2011

@babulinkab jee to je desny ☹ chudinka maly ☹
a jak je mu ted?
mimochodem ospen jsem brala na jare (uzliny) a nezabral mi taky 😠
@verbalinka jojo nema prevenar,ale to druhe. jinak fakt zvazuju,ze ho necham naockovat proti menigitide.
nezkousela si na kasel robutossin? nam vzdycky pomohl.
@ined77 dekuju 🙂 teplotu nema,ale porad mu z toho celkem hojne tece hnis,takze zitra zase na ORL. chudak to zase bude revu ☹ 😔
jeee to jsem rada,ze nemam jedina dite,co chce do skolky. naseho kluka odvede maminka (ani se nechce prevleknout,nebo mi dat pusu) ale odpoledne prijde socialni pracovnice (alespon podle revu to tak vypada,ze jsem) krici,rve,drzi se topeni a odmita jit domu. nekolikrat mi ho musel ucitel odnest do satny,pac ja nebyla schopna ho zvednout,jak se branil.

babulinkab
24. říj 2011

@mamkamarketa no teď už je docela dobrej, má dobrát antibiotika a pak na kontrolu a ještě uvidíme, jak dopadne s tím virusem, zda ho má nebo ne, každopádně je teĎ u mých rodičů,protože je prý lepší, aby byl cca 10 dní separovaný od sestřičky

eyael
24. říj 2011

dneska byla dcerka po víkendu ve školce, byli v bazénu a večer má teplotu přes 38°C. Po střevní chřipce přišla do školky min týden ve středu a už zas není pohodě, já prostě nevím 😒

mamkamarketa
autor
24. říj 2011

@urbisa to je strasny ☹ to jako pichnou bubinek a daji tam trubicku,aby se neplnil? chudak malej,tak snad si to uz vybral a bude mit pokoj 😔

urbisa
25. říj 2011

@mamkamarketa ne,ne,při čištění nám řekli,že je to na pichání,poslali nás na fonometrii-nevím jestli to píšu správně,tam řekli,že tam tekutina je,tak když už jsme v nemocnici tak mu tam dají trubičky,dávají se pod narkozou a po roce pod narkozou se vytahují,dr.na tento zákrok posílají až po několika zánětech,my jsme měli štěstí,že mu to dali hned,možná to bylo zbytečný,ale pomohlo to,třeba by uši už neměl,i kdyby mu je nedali,ale to nikdo neví a za těch 14dní co mu to denně čistili si užil až až.Teď když jdeme na ORL tak fňuká už v čekárně,pořád si to pamatuje a to jsou už 3 roky.

evaviki
25. říj 2011

@babulinkab ☹ ☹ ☹ tak snad bude brzo ok..

ined77
25. říj 2011

ahojky 🙂 ,

tak u nás opět rýma, u obou ☹ .hlavně u malé je to něco 😢 ....noc probděná a ještě jich zase bude ☹ .

@babulinkab 🙂 ...jejda ☹ ....chuďátko malé 😢 ....malá už měla také angínu a nasazen ospen, 10 dní a nezabral....CRP 1. den 77, 2.den 180 😕 také dělali testy na mononukleózu, ale nepotvrdila se.bůhví co to bylo zase za mutaci ☹ .
držíme palečky ať je bobek brzy jako rybička 😵 !

@mamkamarketa 🙂 ..jejda, chudáček malinký ☹ ...to mně vstávají vlasy hrůzou, kdybych něco takového měla podstoupit sama, natož takový prcek 😢 .
ad školka 🙂 ...no u nás sice neodcházíme domů s křikem 😀 , ale je to pořád ...počkej mami, za chvilku a podívej se sem a tam a na tohle 😀 .akorát že ho vyzvedávám s malou, tak příliš času nemám, zvlášť jak už je teď zima a děti jsou nabalené 😅 ...tak ho notně popoháním 😎 .ale sotva vyjdeme ven už slyším '' a co budeme mami dělat'' 🙄 😀 (stáhnem gatě, budem běhat 😝 😉 ).a každý den mi večer řekne, že se mu stýskalo po mamince, že byl smutný....ale prý neplakal 🙂 .
a další věc...naše dítě se vrátí ze školky a do večera žere 😀 ..fakt to nejde jinak napsat 😅 , protože to jsou dávky, které jindy nezbaští za celý den 😕 ....když se ho ptám jestli ve školce papá, tak prý jo....ale moc mu nevěřím.protože sotva vyjdeme, tak se ptá po svačině 😅 .

mamkamarketa
autor
25. říj 2011

@ined77 to je fakt des ty bacily 😠 ☹ aha,tak u nas to je fakt,krik,rev a slzy 😅 lezi panu uciteli na raminku a place,ze nejde domu 🙄

jinak my sme dneska byli na kotrole na ORL.ocistec ☹ ma tam pry jeste sileny kvanta hnisu,takze sme dostali k tamtem ATB, dalsi ATB do ucha-3xdenne, ATB do nosu 2xdenne, neco na zklidneni otoku sliznic pred spanim, musime 4x denne cistit peroxidem, a jeste strikat do nosu vicnetku a davat nurofen rano a vecer... musim si to psat
je mi ho tak lito,tohle musime do ctvrtka,kdy mame dalsi kontrolu...je mi ho tak lito ☹

berenika39
25. říj 2011

Taky to moc nechápu, jak se z toho dá vycouvat...když už se oklepalo dítě, tak to vlezlo na mě , taky to přešlo, aby se to za dva dny vrátilo v jiné podobě (místo průdušek rýma 😝 ) a do toho starší sny přijel z akce a byl podezřele ticho - no nemohl mluvit, tak ani nevím, co mu je. takže doma si to budeme takhle předávat jak štafetovj kolík????? 😝
p.s. tatínek je zdravej, protože je týden pracovně mimo 😝

Jaro by to chtělo🙂

berenika39
25. říj 2011

@mamkamarketa at to brzo přejde ☹

ined77
25. říj 2011

@mamkamarketa 🙂 ...to musí být pěkné divadýlko 😀 ..ty děti 😀

jejda, teda opravdu chuďátko malé...tolik léčků 😕 ☹ ...tak jen doufám, že vše zabere rychle a brzy bude fit 😵 .

eyael
25. říj 2011

holky to zas byla noc! malá z ničeho nic 39°C k tomu nějaké halucinace, takže se pořád budila s pláčem 😔 odpoledne ještě řádila na cvičení a pak v 7hod u večeře už hicovala 😨

takže jsem ráno naklusala k mudře - MÁ ANGÍNU! Dostala ATB a je doma 🙄 podle mudry teď mají ve školkách angínové období 😢 v čekárně s námi byly další dvě děti, obě jsme pak potkali v lékárně, se stejným receptem 😖

Jinak školková bilance uplynulého měsíce - z 26docházkových dnů tam byla dní 10 a to ještě ne v kuse 😨

babulinkab
25. říj 2011

@evaviki
@ined77 holky děkuju

a já taky přeju všem marodkům brzké uzdravení, nejhorší je, že to syn taky furt tahá na dcerku, tak má chudák taky furt rýmu a pokašlává, no fakt očistec

brisalek
25. říj 2011

@makak21 jo caj s medem bych ji take rada dala , ale ona to vubec nechce, budem muset zvykat a postupne s acje se stavou prechazet na caj s medem a citrone. I kdyz ja jsem ho pred 14 dny vypila litry a snedla pul kilo medu a spustu citronu a vubec to nepomohlo...jen jsem z toho medu za tyden 1,5pribrala☹🙂🙂.

makak21
25. říj 2011

@brisalek To mě mrzí, u nás to zabírá na oba na 100% ...ještě poradím, zkus dát citron a med do vody...taková vlažně-studenější...pořádně rozmíchat...je to jako sladká šťáva a malej, ač je jinak na pití dost flákač, tohle pije rád a chutná mu to...je to prostě jako sladká šťávička 😉

Držím palce, ať jsou dětičky brzy fit a školkový syndrom zmizne...já čekala, že to bude mnohem mnohem horší, ale ťuk ťuk ťuk u nás dobrý, ale věřím, že je to těma staršíma dětma... A ohledně vitamínů...syn není zrovna jedlík ovoce a zeleniny, takže jsme teď nedávno najeli na Vibovit a dobrý...sice si nedělám valné iluze o tom, jaký je to zázrak, ale on fakt nic extra vitamínovýho nemá a tohle mu začalo i chutnat, tak zimu pobudeme na tomhle a uvidíme, jak jí zvládne 🙂

makak21
25. říj 2011

Jo a ještě...teď nechci dělat chytrou a moc se omlouvám, pokud by to tak vypadalo 😅 😔 😀 Ale ten med, ani ten citron, se nesmí dávat do horkého čaje...já udělám půlku čaje s horkou vodou, vylouhuju, pak zaleju studenou a pak tam teprve dávám med a citron...Taky jsem to totiž dřív dělávala klasicky do horké vody a nikdy nezabralo... A pokud je to půl napůl, tak se to dá hned vypít a za chvíli udělat další 😅 To střídám s tou vodou s medem a citronem, abych do něj nelila pořád jen teplé a on je nadšený a fakt toho během víkendu zmákne spoustu a v pondělí mazal do školky fit 🙂

ined77
26. říj 2011

ahoky 🙂 ,

tak dnes už synek zůstal doma, ráno párkrát ošklivě zakašlal, chvilku jsem ještě váhala, ale pak si říkám...kdepak...takhle to bude mít snad zase za 2-3 dny pryč, dám ho tam a večer už bude mít i teplotu 😝 .
jen se teď modlím, aby kašel nechytla i malá ☹ ..ta její rýma se zdá být podchycená v začátcích.
však oba ti moji marůdci už chrní od 11.30 😅.

@babulinkab 🙂 ...to je právě to, každou pitomou rýmu odnese i malá ☹ .ae zase..jak je to jen rýma...budiž 😔 😉

@eyael 🙂 ...přejeme brzké uzdravení! 🙂 je toho teď všude plno ☹ .

@makak21 🙂 ...i já se léčívám čajem s medem a pomáhá to 😉 .ale zaboha to nemůžu dostat do malého..ještě tak lžičku medu občas, dávám na lačno, prý je to fajn na dýchací cesty, ale aby vypil čaj nebo nedej bože několik čajů, to nehrozí ☹ .on vůbec hrozně málo pije, už odmalinka...s tím fakt bojujeme pořád a při nemoci je to ještě horší 😒 .

makak21
26. říj 2011

@ined77 Můj syn je od malička taky děsný na pití...jestli vypije půl litru za den, tak je to moc...Ale naštěstí při nemoci či nachlazení s ním bojovat nemusím. 🙂

ined77
26. říj 2011

@makak21 🙂 ...jj, tak s tím množstvím si můžou bobci podat ruce 😅 .
ale teda super, že aspoń při té nemoci ti pije 🙂 .u nás už je ta domluva taky o chlup lepší, alespoń co se týká léčků třeba...tak třeba se to zlomí i s tím pitím 😅 .
zato malá, ta pije krásně... a jen vodu 🙂 .tak se jen modlím ať jí to vydrží 🙂 .

eyael
26. říj 2011

@ined77 - díky moc že na nás myslíš! Chytla jsem to asi včas protože už po prvním dni braní ATB je dcera "v pohodě", už nemá žádnou horečku a začíná doma zlobit a blbnout 😉 😀