Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
17. bře 2012

Ahoj holky, včera jsem už nebyla schopná, neboť mě mrcha taky sklátila, ale asi nějaká jiná, mám horečku, všechno mě bolí, ale nebliju a ani průjem není nic velkýho, tak nevím. Ale je mi teda hrozně. Malej včera vytuhnul ve tři a spal až do půl sedmý, jsem si říkala, jak to bude večer hrůza a on usnul ještě před desátou a spal v kuse až do rána, což normál nedělá - takže jsem začala vyšilovat, že je dehydrovanej, ale zase nevypadá a když vstal tak měl 37,6 a leze mu to nahoru - tak ho asi spíš zmáhá ta teplota, vypadá to, že nám na to nasedlo něco dalšího, nebo nevím.

@ined77 ATB určitě zaberou, ještě, že jste šli. Na antidepresíva jsem taky zralá ☹

@hanule05 maslím, že to hodně rodičů neví, já kdybych se přímo nezeptala, tak mi to mudra taky neřekne, takže bych rodiče až tak nezatracovala

@lojzina
@mjanca
@mamkamarketa díky za podporu, ať zůstanete zdraví co nejdéle, abychom tu měli i dobré zprávy 🙂

@mamkamarketa myslím, že to s tou mandlí je rozumné, u nás ve školce to tak maminky taky praktikují, že si nechávají před operací prcka doma, držím palce

lojzina
17. bře 2012

@mamkamarketa ahoj,nam rekla dr na orl ze nejdriv za tyden muze do skolky,no ale nam s eto protahlo na 3 tydny,pac chytl zlatouse do nosu,takze sme se jeste pak museli dolecit 🙄 .uz mate termin?

jinak vsem hezky vikend 🙂 ,v ramci moznosti....

evaviki
17. bře 2012

@hanule05 jj, ja som tiez bola za exota, ze Sebik pri crevnej viroze bol doma tyzden po tom, ako prestal blinkat a prujmovat.. Bola som jedina, ale zavolala som do skolky a upozornila ich na to.. Tak pak vyzadovali po kazdom potvrdenie, ze uz muze do skolky, ked vedeli, ze blinkal... a prestalo sa to sirit.. Inak u nas to vtedy nik iny nechytil, kupila som take dezinfekcne obrusky z DM a vsetko utierala, hlavne kliky.. zabralo a ostali sme zdravi..

@ined77 skore uzdravenie.. ☹ ach jo, to su take svinstva, co tie deti chytia...

@mates22 snad uz je lip a neskoncili ste v nemocnici..

ined77
17. bře 2012

ahojky 🙂 ,
psala jsem vám po o, ale vypnuli nám proud 😝 .
u nás lepší, matýnek už nehorečkuje, ATB zabraly, akorát trošku průjmuje, ale to už penicilinu téměř vždy ☹ .dala jsem mu enterol a hned je to lepší 😉 .
za to já se nějak z ATB osypala 😕 ...všechno mě hryzalo a svědilo, všude možně taková jak když kopřivka 😨 ...tak jsem to vysadila 😝 ..uvidíme co na to dr., ale krk mě už dlouho nebolí.a po vysazení je to lepší.
jinak nic..dnes jsem vydrhla všechny koberce, mám půjčený vodní vysavač, tak aspoń z toho mám potěchu 😀.
jinak všem moc děkujeme!!! 😵
a přejeme marůdkům brzké uzdravení...to počasí dnes bylo co? ....já jela autem v tílku 😀 ..takový jsem tam měla pařák 😀 ...jela jsem dědovi vyměnit botasky 😉 ...no aspoń jsem chvilku vypadla 😝 😉 + jsem ještě nakupovala něco málo domů...ta pohoda být chvilku sama 😎 😉 ....co si budeme povídat 😉

držte se a všem pěkný večer! 😵

ined77
18. bře 2012

ahoooj ☹ ,
tak už to má i malá...mně fakt jebne 😢 .
letím....a všem krásnou neděli! 😵 .....my si budeme užívat krásného počasí z domova 😢 .

mates22
18. bře 2012

ahoj, u nás už jsme tou střevní prošli všichni a už je snad dobře. Včera ovšem zas prcek spadnul hlavou na topení, řev, boule a takovej ospalej byl, tak jsme jeli na úrazovku, doktor se na něj skoro nekouk, celou dobu co sme tam byli tak jen ťukal do compu a poslal nás domů s tím, že mu v sobotu nefunguje RTG a ani dětský a ať ho sleduju a kdyby něco, tak volat záchranku. No rada nad zlato, to vím taky, ani se nenamáhal říct, co mám vlastně sledovat (ovšem do zprávy si napsal matka poučena) a ještě na mě koukal jak na debila........ ale malej je dobrej, v noci teda jednou plakal že bolí, ale to on dělává i bez boule

@ined77 ach jo, tak to povalíte zejtra pro další ATB, co? To je fakt děs ☹

ined77
18. bře 2012

@mates22 ...no to snad ne?...co to bylo za exota na té pohotovosti?? 😕 ...to je fakt děs 😖
ještě že prckovi nic není! ☹
jj, my zítra jdeme vyfasovat další várku 😒 ...navíc to leze i na mě a od zítra jsme prakticky celý týden od rána až do noci sami 😝 ...to bude žůžo 😔 .
jak je tobě? 😕

evaviki
18. bře 2012

@mates22 sledovat treba zrenicky, ci ich nema rozsirene a ci reaguju na svetlo.. takisto by si nemal stazovat na bolest hlavy, nemal by byt ospaly a nemal by vracat.. Ale ak im nefungoval rontgen a maly bol ospaly, mal vas poslat do inej nemocnice, blbec jeden...☹

marjama
18. bře 2012

Ahoj holky, tak vidím, že ty horečky jsou fakt všude 😠 My se taky přidáváme do "klubu". ☹ V pátek si Martí začala stěžovat, že jí bolí ouška a naměřila jsem jí horečku 39. Tak to bylo celkem jasný. Jeli jsme na ORL, tam jí píchli obě uši a máme atb 😠 Už jsem z toho fakt zoufalá, zase budeme 14 dní doma! A venku je tak nádherně! Kontrolu máme ve středu, tak jsem zvědavá, jestli nám přidá další lahvičku atb nebo jestli to bude stačit na těch 5 dní, ach jo. Dneska už je Martí bez horečky, máme "jenom" 37,3. Dokonce už i normálně jedla, tak snad se to obrací k lepšímu.
mamkamarketa - já jsem nechala Martí před operací mandle týden doma a po operaci nám říkal doktor, že stačí týden bez kolektivu a mít klidový režim, ale já jsem radši nechala Martí doma 14 dní, protože mi bylo jasný, že jakmile půjde do školky, tak si určitě něco hned přinese.
Musím jít do koupelny, slyším tam nějaké ječení, Martí se koupe s manželem a asi mají nějakou výměnu názorů 😀

hanule05
18. bře 2012

Ahoj, tak u nás pokračuje střební chřipka - po dvou dnech, co se to objevilo u mladší dcerky, se to objevilo u starší. Zatím blindí, a pak začne průjmovat - už to znám jako svý boty. No a do úterka to mám já a jelikož jsem furt nějaká nakřáplá, tak si myslím, že mě to asi složí.

Je to děs, Anička měla jít po 14 dnech do školky, kdy už jsme konečně vyléčili více jak měsíční hnusnou rýmu a kašel, tak nás chytne zase tohle.

Je to vážně zoufalý. Mám pocit, že co se mladší dcerka narodila a starší nastoupila to škoky, tak jsme neustále nemocné - a už to budou dva roky. Ach jo.

mates22
19. bře 2012

@ined77
@evaviki no holky, co Vám budu povídat, přitom jsme měli s sebou i starší, tak asi mu muselo bejt jasný, že už máme pár pádů a modřin za sebou, že jako nejsem nezkušená hysterka....... navíc viděl i že sme tam ještě nebyli, tak že tam jako nelítáme s každou boulí....asi byl naštvanej, že musí bejt v práci. Ale sestřička byla teda zlatá, to zase fakt jo. Naštěstí ty příznaky znám (dcera už 2* na RTG byla to nás poslala ale dětská, tak to nikdo nic nenamítal a i nás pěkně poučili), proto sme taky vyjeli, když byl ospinkanej- no asi to bylo po tý nemoci, že je víc unavenej, ale riskovat to u dvouletýho dítěte se mi fakt nechtělo.

@hanule05 u nás přesně tak, dcera v úterý, malej ve čtvrtek, já v pátek a manžel v neděli (no spíš v noci ze soboty na neděli).....už aby byly děcka větší a dal se ten stonavej izolovat.................. ale to si ještě počkáme.

@marjama achjo, nemá to konce, my jdeme do školky ve středu, tak jsem zvědavá, jestli zalehnem už o víkendu, nebo zvládneme i další týden, nebo aspoň kousek. Se mi zdá, že už je toho promořování nějak moc, na to, že je předškolák...řešíme teda odklad, tak doufám, že ho dostanem i z tohohle důvodu, aby pak nemusela opakovat první třídu, to by bylo myslím větší trauma, než když zůstane ještě rok ve školce (ona je prázdninová, takže chodí do třídy s dětma, co do školy nepůjdou, čili si myslím, že by jí to ani nepřišlo)

reruna
19. bře 2012

Ahoj, teda co to čtu, samé nemoci...at jste všichni zase brzo zdraví, my jsme byli o víkendu konečně venku, bylo krásně a dneska už šel Míša do školky, tak jsem zvědavá, jak dlouho tam zase vydrží...dnes už nám tu prší a je celkem zima...

lojzina
19. bře 2012

ahojte...no potes,sama strevni 😒 ...
my taky nejsme pozadu,sice ,,jen"rozbita brada ale toho revu 😔 ...

ined77
19. bře 2012

ahoj,

u nás už se to lepší, i když...dnes jsme byli u dr., v čekárně přes hodinu, no co tam matýnek vyváděl, venku pak taky....v podstatě je celý víkend na zabití, ale fakt 😢 ....jen co ráno otevře oči začne kńourat, fňukat a vztekat se....po vyjítí z lékárny mi ztropil na celou polikliniku scénu, že chce koupit auto! 😠 ...tak jsem řekla, že ne....5 minut před tím si vyprosil žvýkačku a co s ní udělal hned po tom co ji dostal do ruky?...švihl s ní o zem, že ji nechce, to samé s omalovánkou od dr.! 😕 😠 ...cestou na zastávku řev, v buse řev, že nechce sedět vedle pána, venku řev, že ho bolí nožičky...před barákem mu říkám, že budeme doma trošku spěchat, že je moc hodin...oběd bla bla bla...a že jo, dojdeme domů a začne ječet, že se nebude vyzouvat...no tak mi prostě ruply nervy už 😔 ...no a teď oba spinkají a já místo chvilky klidu si tady pobrekávám, protože mi je to samozřejmě líto, už nějak fakt moc nemůžu ☹ .
tak se omlouvám za svůj výlev 😅 .
u dr.....matýnek v krčku už dobré, ATB dobrat do víkendu, katunka má v krčku trochu červené, ale ATB jí dr. nedala, že myslí, že to přejde samo...že spíš oba mají chřipku..na kašel máme dávat místo tussinu stoptussin......atd....něco na rýmu, fenistil....klasika.ale fajn je, že ráno byla kačka bez teplotky! 😵
já byla ještě na té krvi a měla bych jet zítra na kontrolu...akorát musím zase s oběma 😒 ....tak spíš dr. zavolám a dojdu třeba až koncem týdne, až budou malošci víc fit 😉 .já jsem od nich stejně chytla docela slušnou rýmu a i mě škrábě v krku, tak to by mě asi moc nepochválila 😅 .a další ATB nechci.....pořád mám ještě tu kopřivku či co to je 😒 .
jinak u nás je dnes ještě krásně 😵 ...tak jsem se i přes ty okolnosti venku trošku vydýchala 😔 .

všem marůdkům brzké uzdravení! 😵 ...je to fakt děs, my potkali v čekárně půlku školky pomalu 😒 .

@lojzina ...jéjda...to je hned ☹ ..tak ať se bradička brzy zahojí! 😵

@reruna ...držím palce ať jste zdraví dloooooouho! 😵

@marjama ...děsné, chudáček malá.....posíláme pohlazení! 😵

@hanule05 ...mám stejný pocit, i když u nás to trvá kratší dobu.....ale tahle zima byla ve znamení neustálé nemoci....a jde to fakt na mozek ☹ .dnes jsem vážně záviděla MM, že jde do práce ☹ ...ale bude líp, bude, musí!!! 🙂 😉

@mates22 ...no právě....tohle nechápu...joo, kdyby viděl, že jste tam 20x do měsíce....i když i tak...já bych taky jela...u sebe si situaci nějak vyhodnotím, ale když si nejsem jistá u dětí, neváhám a prostě jdu.....a takhle myslím uvažuje každý zodpovědný dospělý.

@evaviki ...jak vy? 😕

lojzina
19. bře 2012

@ined77 jako bych to psala ja 😀 ,nejsi v tom sama 😉 ...to dela ta izolace ☹

ined77
19. bře 2012

@lojzina ...já vím, ale pak si to strašně dlouho vyčítám a náladu mám ještě víc v pr.... ☹ .
mně je jasné, že on se chudáček taky nudí a má toho dost sám se sebou....jenže už tak je toho dost a tohle negování naprosto všeho mě dobíjí úplně.ať se snažím jak se snažím..nic 😝 ..naopak mi přijde, že čím víc se snažím po dobrém, tí dál on zachází a zkouší kam až může zajít 😒 .
jasně, až budeme moct chodit ven, zase se to změní....tohle domácí vězení nedělá dobře nikomu ☹ .jen jestli se dožiju 😅 .

lojzina
19. bře 2012

@ined77 urcite se dockas 😉 ...timto sem prosla loni,o nervy,kdyz uz si ymslis ze je po vsem tak bum a zas nanovo 🙄
Pry ochlazeni,tady je krasne teplo,pujdem za chvili do skolky...dneska sel M.po 14 dnech... 😨

reruna
19. bře 2012

@ined77 naprosto tě chápu, tyhle stavy, kdy od rána kňourá a všechno je špatně dobře znám, a to fakt nejde vydržet v klidu, ta jeho špatná nálada se na mě prostě přenese vždy spolehlivě...tak ať to brzo přejde... a k dr. si zavolej, že dojdeš, až jim bude líp, leda by to šlo nějak zařídit, abys tam nemusela i s dětma...to musí být fakt záhul, když nemáš ani babičku, nebo tm nemá možnost je pohlídat, aspoň abys mohla zajít k dr. ☹

ined77
19. bře 2012

@lojzina ...připadám si fakt jak krysa v kolečku 😅 .
tak ať ve školce vydržíte co nejdéle..tedy lépe řečeno...přeji dlouhé období zdraví! 😀

@reruna ...děkuju 🙂 .
nejhorší je, že člověk se pořád snaží s těma dětma vycházet pěkně, po dobrém....a mně přijde, že kdybych se rozkrájela, tak nepomůže fakt nic.říkám si...proboha proč to dělá, to nestačí když už zvýším hlas?...ale vím, že takhle je to téměř všude někdy.....ale i tak mám z toho náladu totálně někde 😢 .
s hlídáním...no dopoledne je to fakt téměř nemožné...jako šlo by to....ale muselo by se překroutit tisíc věcí...., teda co se týče tchýně, MM vůbec....jednoho kolegu mají po operaci, takže jedou ve třech a z toho jeden půlku obědů rozváží....(restaurace-rodinný podnik 😝 ).když fakt hoří..např. loňské matýnkovi rotaviry..tak se to nějak udělá, ale tyhle mouchy si holt musím pořešit sama 😝 .navíc ani nevím, jestli by byla babi ochotná hlídat oba dva...zatím hlídala vždy jen odrostlého matýnka, katunku snad 1x.a nikdo jiný bohužel není 😒 .
já byla i na cévkování po zánětu ledvin s kačkou 😅 ...ještě že ona je fakt zlatá a vydrží čekat 😀 .

lojzina
19. bře 2012

@ined77 dobry srovnani,no aspon mas jeste smysl pro hunor 😉

lojzina
19. bře 2012

@ined77 jinak po dr litam vestsinou taky s detma,nebo minim.s jednim 😒

ined77
19. bře 2012

@lojzina ...no smysl pro humor bych tomu ani neříkala, spíš ironie 😀 .

lojzina
19. bře 2012

@ined77 no,tak me to nevyslo 😔 😀 ...jj,cloveku uz sibe ze.

ined77
19. bře 2012

@lojzina ...to je velmi slušně řečeno.. 😀 .já bych řekla, že mně osobně se děje v hlavě už něco daleko horšího 😀 .

lojzina
19. bře 2012

@ined77 to s edo pul roku srovna 😀 😔 ,no ne,jak budou decka zdravi a budete zas normalka fiungovat tak chmury pujdou starnou 😵 .
zatiiiiim

ined77
19. bře 2012

@lojzina ...díky 😵 ...snad jo 😉

ined77
19. bře 2012

tak vám holky nevím...matýnek po spánku 37,5, ale kašle teda dost a teď pospává 😕 , katunka 38,2...ale ta je čilejší, po čípku.a to už se mi malý zdál o tolik lepší 😨 .dala jsem mu ale spiropent, celkem se dusil.....a pomohlo to...to bude zase noc asi 😨 😢 .
chjo 😔 .

lojzina
19. bře 2012

@ined77 hm ☹ taky je asi unavenej,ne?musi toho mit plny kecky uz

ined77
19. bře 2012

no tak změna, malý už má 39C 😢 ...to je tak, když se čeká v čekárně mezi chrchlajícíma lidma přes hodinu 😠 😢 ...to fakt není možné ☹ .

marjama
19. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem ještě dneska s Martí šla k dětské dr. Chtěla jsem, aby ji radši poslechla, protože na ORL mi řekli, že oni mi jí poslechnout nemůžou 😕 Martí šíleně chrchlá, dávám Sinupret, pomáhá, ale chtěla jsem mít jistotu, že to není ještě něco horšího. Zažila jsem šok, čekárna úplně natřískaná, že jsme si ani neměly kam sednout, to jsem ještě neviděla! U nás mají dvě dr. společnou čekárnu a naštěstí k té naší byli jen dva malí pacienti. Byly jsme na řadě asi za 10 min. Poslechově je Martí ok, dr. nám napsala ještě další lahvičku atb, že prý jedna je málo (to jsem si taky hned myslela), takže máme atb na 10 dní, no paráda 😠
@hanule05 no já už docházku do školky přestávám řešit, my jsme teď měli rekord, Martí vydržela 9 dní, to je děs co 😠
@mates22 tak ať vám ten odklad vyjde! Určitě jeden rok navíc ve školce je lepší, než mít pak problémy s nemocností v první třídě.
@reruna tiše závidím, že jste zdravoučký, ale samozřejmě vám to přeju 😀
@ined77 krysa v kolečku - tak to je dost dobrý přirovnání 😀 Takhle já si připadám poslední dobou ve všech situacích. Stejně máš můj obdiv,jak to zvládáš se dvěma prckama. Já jsem hotová s jedním a zralá na Bohnice!
@lojzina Tak přeju, ať ve školce vydržíte co nejdéle! Já vždycky počítám každý den 😀