Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

marjama
19. bře 2012

@ined77 no teda, co to čtu. Zase 39 horečka! A to bere atb, tak ty měly všechny ty potvory hnusný zahubit ne? My jsme teď ty horečky vůbec nemohli srazit. Hned třeba po 2 hodinách po Nurofenu a s octovýma ponožkama na nohou měla klidně 38 a neklesalo to. Ale u nás to asi bylo tím uchem no.

ined77
19. bře 2012

@marjama ...já nevím..taky si myslím, že přes ATB by snad nic dalšího chytit neměl..nechápu to..už byl bez teplot..teda ráno 37,3, ale to je nic že ☹ .
tady je to jak humberto, jeden brečí, druhá brečí a já k tomu taky nemám daleko 😔

marjama
19. bře 2012

@ined77 u nás je taky veselo. Musíme vykapávat ty ouška a to je teda boj 😠 Potřebuju vždycky, aby Martí chvíli zůstala ležet, aby jí to hned nevyteklo ven, ale to je téměř nemožné! Už se těším, až se vrátí manžel z práce, protože já asi za chvíli padnu 😠 Teď je teda chvíli klid, protože už asi hodinu u nás "jedou" na DVD Včelí medvídci, tak mám na stole kafe a nabírám energii 😀
Tak ať teplota brzo klesne! A neboj, bude zase dobře! Mě taky není do zpěvu 😒 , ale snažím se myslet pozitivně a tak nějak všechno míň řešit, stejně to nezměníme 😉

ined77
19. bře 2012

@marjama ...děkuju 😵 ,
no náš taťka taky dojde, ale tak v 1h v noci 😝

ined77
20. bře 2012

ahoj 🙂 ,
tak jsem se po včerejšku zase "složila"...tedy jako poskládala dohromady a je to lepší 🙂 .
matýnek sice kašle pořád hodně, i katunka v noci pěkně chrblala, ale doufám, že léčky zaberou a bude to lepší a lepší 😔 .malý dnes už aspoń něco málo pojedl...tak snad je to na dobré cestě, i když ten kašel ho teda pěkně trápí...suchý, dráždivý...chjo 😒 .

jak u vás, spolubojovnic? 😅

evaviki
20. bře 2012

tak Sebik v skolke prvy den.. som zvedava ako dlho tam vydrzi.. isiel iba v dzinach, tak snad neochorie, fuka studeny vietor.. ☹

ined77
20. bře 2012

@evaviki ...a punčošky pod nima má?...to by mělo být v pohodě 😉

evaviki
20. bře 2012

@ined77 praveze nema.. ☹

ined77
20. bře 2012

@evaviki ...aha 😨 ☹ ...no ono se to nezdá, ale teplo ještě bůhví jaké není, i když za oknem to vypadá fantasticky.ale tak třeba to prcek ustojí dobře! 😉 😵 držím palce! 😵

lojzina
20. bře 2012

ahojte,tak rano v 7 u nas nula,ale jaks em sla ze skolky u pul 9,tak uz bylo krasne teplo 🙂 ,maros mel sustaky s tenk.podsivkou...

@ined77 se vam to tahne taky pekne dlouho 😖

reruna
20. bře 2012

@evaviki taky jsem ráno řešila, jak oblíct, ale u nás ráno bylo minus 4, takže to bylo jasné - punčocháčky jsem dala, dokonce i zimní bundu, čepici, šál a rukavice, zimní boty. Na procházku už si ale šál a rukavice nebral, ale jinak mu určitě bylo akorát, byli na zahradě, to by mu byla dopoledne bez pučošek zima. A odpoledně už bylo 14, ale studený vítr, vzala jsem mu už jarní bundu teplejší a botasky, ale punčocháčky nechala a bylo mu tak akorát, na hřišti ve stínu byla celkem zima.

ined77
20. bře 2012

@lojzina...ahoj 🙂 ,jj, taky mi to tak přijde 😖 .

evaviki
20. bře 2012

@reruna njn, zajtra pancuchy dam, snad nebude pozde a neochorie 😀 ma tielko, t. s dlhym rukavem, na to teplu mikinu a tenku bundu.. plus tenka cepice a tenisky.. snad neochorie...

mates22
20. bře 2012

@evaviki
@ined77
@lojzina
@reruna Holky, jste tu někdo, potřebuju poradit. malej dneska upad na zahradě na betonu, normálně z chůze, asi na hlavičku, já to neviděla, ukazoval na čelíčko, ale pod čepičkou nic, ani bole, obhlídla jsem celou hlavu a nikde nic. No a teď večer řval ve vaně jako blázen, nevím proč, ale občas on takový záchvaty má, když je unavenej a tak jakoby se až dávil a nakonec se i ublinknul - nenatrávebý jídlo a takový jako hlenovitý. Pak se uklidnil, zorničky dobrý a usnul jak si lehnul. jenže já teď nevím, jestli to dávat do souvislosti s tím pádem, spíš bych řekla, že to bylo z řvaní i když normálně se mu to nestává, ale taky teda hysterčil enormně. Co myslíte? asi kdyby to byla ta hlava tak by fakt jakože blil a asi i víckrát, ne? Nebo s ním mám poslat manžu na pohotovost - což bude očistec, bude rozespalej, bude mu tam ječet a vlastně ani nemůžeme říct jak moc a kam se uhodil - ale když neměl ani nic vidět, tak to asi nemohla bejt taková pecka. A od toho úrazu s boulí už je to zase přes 3 dny.......

mjanca
20. bře 2012

@mates22 ja bych ho asi v noci jen sledovala.. podle mne by po padu fakt zvracel, usinal by... to bude dobry! 🙂 drzim palce!
jinak ahoj vsem 🙂
puncochacky jsem Lucce taky dnes dala, ma i tilko, triko s dl. rukavem, mikcu a jarni bundu. Podle mne to dneska studene foukalo. Ale jinak maminy deti oblikaji mnohem min.
Nam dneska Lucka taky spadla, ma osklivou bouli na hlave :(, ale vypada dobre, tak snad to bude i u nas dobry.

@ined77 drzim pesti, at jste z toho brzo venku a zdravi!

mates22
20. bře 2012

@mjanca díky, manža taky říká, jsem asi moc plašan, bylo to jen takový ublinknutí...no v noci budu budit a svítit do očíček pro jistotu

lojzina
20. bře 2012

@mates22 ahoj 😒 ...muj nazor je ze zvracel z toho revu,ikdyz...nikdy nevis,asi bych ho hlidala,kdyz zvracel jednou a usnul,tak asi bych to zatim nehrotila na pohotovost.Uvidis,... 😉

reruna
20. bře 2012

@mates22 taky myslím, že to bylo z toho řevu, ale v noci ho pro jistotu hlídej a kontroluj a kdyby se ti něco nezdálo, nemohlas ho vzbudit nebo třeba znovu zvracel, tak asi jeďte, ale určitě to bude dobré!

mates22
20. bře 2012

holky, jste zlaté, nervouš stejně budu, ale musím říct, že už jsem fakt klidnější. Ráno podám hlášení 🙂, teď jdu k němu chrupkat (jestli zaberu), dobrou

marjama
20. bře 2012

Ahoj holky, tak u nás je celkem klid (že by před bouří??), zdárně papkáme atb a zítra máme kontrolu na ORL, tak na nás prosím myslete, ať je to ok. Jestli bude vše ok, tak do školky to vidím tak od dubna 😒
@ined77 Tak ať je to už jen lepší a obě dětičky jsou ok!
@evaviki Neboj, určitě ten jeden den zvládnul v poho. A myslím, že obecně nožičky "snesou" víc. Horší podle mě je, kdyby byl málo oblečení na tělíčku 😉
@mates22 Taky si myslím, jak píšou holky, že by víc zvracel. Ale určtiě bych v noci pro kontrolu budila.

mates22
21. bře 2012

@marjama
@reruna
@lojzina
@mjanca
Ahoj, takže ranní hlášení je naštěstí optimistické, v noci se sám s pláčem probudil jednou, jednou bez pláče a dvakrát jsem budila já, normálně komunikoval (no v rámci možností, jak může rozespalý dvouletý prcek komunikovat) - pro upřesnění, umí vstávat i 3* za noc s řevem, to je standart. Ráno se vzbudil dokonce s úsměvem a je v pohodě, jen na čele se vyloupla malinká modřinka, takže nekecal, fakt se uhodil do čela. Pro jistotu ho budu ještě trochu pozorovat, ale takovejch pádů bylo a bude...to jen mě vyplašilo to blinknutí. Asi bude zahleněnej, já teda jsem, to je to houpačkový počasí. Díky za palce i za rady, ještě že ten MK je 😀

Dcera dnes po týdnu odešla do školky, jsem zvědavá, jak dlouho vydrží, za týden se fotěj, což teda jsem koukala jak blázen, vždycky se fotily až tak v květnu, červnu........ tak aby o to nepřišla. Dočtu Vás později, včera nebyla nálada, dneska moc čas, už končí pohádka, tak to bude hned Mamíííííííí 🙂 ....už dupe

ined77
21. bře 2012

ahoj 🙂 ,
malá šla včera spinkat už v 18h! 😅 a vstávala teda dnes zase v 5.30.tím pádem je v 10h. k.o., takže už zase spinká a matýnek taky 😅 .ráno se honili a dělali blbiny, já zatím uklidila a uvařila a asi je to oba zmohlo 😀 .
jsem i ráda za chvilku klidu, včera mi spali napřeskáčku, takže celý den tóčo 🙂 .
noc celkem šla, večer oba dost kašlali, i teď ráno, ale beru to tak, že jsou prostě po noci zahlenění a musí to ven.akorát katunka měla v noci horečku, ale po nurofenu to spadlo a ráno nic 😨 ...bojuje s tím holčinka statečně 😵 .
jen navečer, tím jak chodí brzy spát, tak je pak už utahaná jako kotě, ale zase se mi nechce ji dávat spinkat někde v 17h, protože mi tady pak bude strašit do 23h 😝 😒 .to se zase upraví 😉 .

jo a v noci jsem nějak zaspala podávání matýnkových ATB...místo v 1h až ve 3.30:-. ...ale tak snad se pro jednou nic neděje😅.

@mates22 ..tak to je moc dobře 😵 .taky bych to ublinknutí přičítala tomu křiku...při otřesu mozku např. by zvracel myslím i vícekrát nebo alespoń klasicky.
mně takhle malý kdysi spadl hlavičkou na balkon, na beton 😔 .překračoval ten schod a bác...jen to zadunělo....ve mně se krev zastavila, fakt, ale nic z toho chvála bohu nebylo. 😔 to mu bylo kolik...hmmm, nějak těsně před druhým rokem.ale jsem taky plašan...pořád jsem na něj zírala i v noci ho budila😀...chudák malý😅.
malá ať vydrží ve školce co nejdéle! 🙂 focení doufám taky neprošvihneme...to by mě mrzelo nemít ve sbírce první rok☹.

@marjama ...děkujeme! 😵
a vy na ko ať dopadnete co nejlépe!!! 😵

marjama
21. bře 2012

Ahoj holky, tak na kontrole jsme s Martí dopadly dobře. Dr. jí ještě pravé ouško "vysála" tím jejich "vysavačem", prý tam měla nějakou zátku. Nechápu jak je to možný, když to pořád čistíme a vyplachujeme borovou vodou. Máme dobrat atb a na další kontrolu jdeme v pondělí.
@mates22 Tak to je fajn, že je malý v pořádku a má jenom modřinku 🙂 Dcera ať dlouho vydrží ve školce! S tím focením si mě trochu zmátla. Martí už se fotila v prosinci. Tzn. že se fotí ještě jednou během jednoho školního roku? Nebo vy jste se ještě nefotili? Promiň za blbý dotaz 😀
@ined77 No bojujete fakt statečně. Super, že už malá nemá horečku! Z toho kašle se nějak "vykašlou" 😉 To zmeškání podání atb podle mě vůbec nevadí, protože když už je berete déle, tak je v těle určitá hladina atb a takovéhle jedno posunutí dávky nemůže mít vliv. 😉
Holky chtěla jsem se vás ještě zeptat, jak dáváte dětičkám atb? Máte nějaký speciální triky nebo si to vezmou normálně na lžičce a neřešíte žádné záchvaty, že si atb dítě nechce vzít. My jsme s tím těď začali děsně bojovat, vidí lžičku, začne řvát, dá si ruku před pusu, "sekne se" a prostě to do ní nemůžu dostat ☹ Když to do něčeho přimíchám, tak to hned pozná a nevezme si to tuplem. Když byla menší, tak jsem jí nějak oblbla a bylo to v pohodě, ale teď už to snad tuší 10 min. dopředu, že jí bubu atb dávat a je vestřehu. 😠 Nepomáhá prostě nic, po dobrém, po zlém, zákazy, sliby, ach jo ☹ Poslední možnost je, vecpat to do ní násilím, ale to zase hrozí, že se pozvrací, tak nevím. ☹ Prosím poraďte, jak to zvládáte vy.

mates22
21. bře 2012

@marjama my se nefotili, loni i předloni je fotili až na konci školního roku a te´d změna - ale asi je to jak kde 🙂

ATB dávám do stříkačky, když k tomu není, tak používám nějakou tu od nurofenu a nebo tak, já je schovávám - ale boj je to taky děsnej, akorát to nevylejvaj z tý lžičky - berou si to sami, jakože sami si mačkaj píst a já je musím děsně chválit, ale stejně se to neobejde bez kroucení a tak a někdy mu to tam musím stříknout násilím - ovšem to občas trochu vyprskne zpátky, zatím se naštěstí nikdy nepoblil, ale taky sem z toho na nervy...nejhorší je to dát malýmu v noci, to se pere jak o život

mates22
21. bře 2012

@ined77 to znám tohle spaní, dneska vstával malej v šest, cestou do školky ale nezabral a te´d mi tu uvadá - ale nenechám ho už, nemám na to pak do jedenácti nervy. Akorát bude zase koupání s řevem, bude protivnej, tak si možná dáme blicí repete 😀.
Ty ATB pro jednou určitě nevaděj, je to na nich i napsaný, že když se zapomenou, maj se dát když si vzpomeneš a pak pokračovat normoš............ a třeba my jak je dostali minule na tu bronchitidu, tak je měl po 12 hodinách a řekla nám, dejte mu je teď v poledne, pak těsně než půjde spát a ráno trochu dýl a pak si to srovnejte............takže ty první měl docela dost za sebou

lojzina
21. bře 2012

@marjama ahoj,s tim nastesti problem nemame,mladsimu teda,kdyz se sekne,dam atb do strikacky a ani nemrkne 😀

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

ahoj holky,
moc nestiham docitat. po tyhle desivy zime si uzivame slunicka a sme od rana venku. potom je strhanej jako boruvka a usina po 17h 😀
@marjama my teda davame ATB strikackou od nurofenu,ale Tomas je zlaty. vezme si vsechno a jeste mu to chutna 😅 a za sladkost si nevezme? treba za lipo nebo neco? my teda usi vzdycky proplachovali peroxidem. vyziral ten hnis. ale zase ouska 😔 ☹ ja mysela,ze kdyz se vezme mandle,tak bude klid 😔

@ined77 tak snad uz mate vybrano. rikej si,ze touhle nemoci uzavrete sezonu a uz bedete jen a jen zdravi 😵

lojzina
21. bře 2012

@mamkamarketa ahoj 🙂 ...jak s tou mandli,kdy jdete???

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@lojzina ahoj
termin mame 19.4. ale sme vedeni jako nahradnici, takze zadna skolka. kdyby nahodou
jak u vas?

lojzina
21. bře 2012

@mamkamarketa hmmm,takze za mesic...uz aby to bylo,ze 😉
u nas,dobry,jen ja su nakrapla a Maros me dnes cestou ze skolky rikal ze si na zahrade porad utiral nos,no ma vodovou rymu trocha ale nic hroznyho.Od pondelka je po 14 dnech ve skolce.a v pondeli se vynasi smrtka,tak se tesim 🙂