Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
16. dub 2012

@lojzina ..no chybělo tam TŘEBA u jídla 😀

lojzina
16. dub 2012

@ined77 vsude stejny fakt 😅

ined77
16. dub 2012

@lojzina ... 😉 😝

reruna
16. dub 2012

@ined77 tchán že nevydrží sám, tak to mě pobavilo, i když je to spíš smutné, když máte babičku tak blízko a nepohlídá kvůli takové s prominutím "blbé" výmluvě...že se děda bude doma jako bát nebo co? Tak ať vezme teda dědu sebou a hlídají oba, ne? rozhodně je lepší pro děti, aby byly doma - naši kluci taky ještě nikdy nespali jinde, než doma, není důvod, babička bydlí ve stejném domě, tak pohlídá u nás doma
Míša dnes teplotu neměl, ale chraptí pořád a pokašlává, tak já nevím, jestli aspoň na ty maňásky ho dám zítra... on už chudák o tolik představení přišel.... 😝 kdyby aspoń bylo hezčí počasí....

mates22
16. dub 2012

@ined77
@lojzina
@reruna jsem se pobavila, je to všude stejný, u nás teda by babička hlídala, děda sám vydrží, ale děti tam odmítaj spát a babička s zas necejtí tady (bohužel i starší tam spát nechce a to by tam přes den byla od rána do noci...no stará písnička) a taky babička nějak hůř zvládá ty dva rošťáky naráz. V kině sem byla s malou a v divadle se sousedkou...s manžou naposled vůbec nevím 🙂

Jinak držte palce, dneska sme měli ozembouchovej den, večer nejdřív spadnul Kuba ze sedačky na hlavu, ale šel přes zadek, tak to snad nebylo tak děsný, asi půl hodiny nato se z běhu odrazil od gymnastickýho míče a skácel se nazad a to byla šupa slušná, zase stejně do hlavy - tak to budu zase mít nervíka v noci ☹

reruna
17. dub 2012

tak Míša je doma, i mm to uznal, sice "jenom" kašle a má "jenom" rýmu, ale ráno měl hodinový záchvat kašle, to se fakt nedá...v tomto počasí, teplotu nemá, ale do školky bych ho dát nemohla, tak zase přijde o divadýlko...

mates22
17. dub 2012

U nás malej kašle, teď je to suchej hnusnej kašel, rýma už odezněla, noc v pohodě, takže pád zřejmě bez následků 🙂 . Kačka ráno rýma, taková normální, nic velkého, takže na divadlo do školky odešla a uvidím odpoledne....................

@reruna to je blbý, ale zase když nepůjde hned zítra, tak příští týden už se o tom děti bavit nebudou a ani mu nepřijde, že o to přišel 🙂 , my takhle letos nestihnem matějskou, když bylo hezky, byly děti nemocný, pak byl manža na služebce a ted je hnusně a k tomu ten chrchel a rýma ☹

evaviki
17. dub 2012

my sme dnes taky doma.. vecer kaslal tak, ze se pozvracel, pak este kaslal v noci a nadranom.. tak som ho nechala doma.. a co? nekasle 😀 no nevadi, uvidime ako bude cez obed spat a aka bude noc..

ined77
17. dub 2012

ahoj 🙂 ,

u nás snad zdrávo až na mě teda...bolí mě dost v krku, ale cosi jsem si koupila v lékárně, tak snad to zabere 😉 .
matýnek jede zítra na ten výlet...no, celkem jsem maličko nervózní, ale těší se jak malý, tak mu to přeju 😵 .

@reruna ...to bys dědu musela znát, je to takový ten typ, který už od 40 let pomalu umírá.babi má hlavně strach jako že se mu udělá zle atd., on je cukrovkář a má dost ošklivé bércáky, takže sám nikam moc nechodí (vlastně jen do práce) a není rád sám doma 😝 .takže ona má doma pořád jakoby dítě 😒 .
u nás funguje takové babičkování typu...dojděte, děda děti pochová, zazpívá jim pár písniček, babi si s nima pohraje a pěkně hajdy domů 😅 .
a nemysli...víš kolik bylo řečí jak budou vozit atp.?....škoda mluvit, švagrová má děti starší a bylo to to samé, až teď, když už děcka v podstatě nic moc nepotřebují a ke štěstí jim stačí tv a něco na zub, tak u nich bývají.dřív jim teda babi občas hlídala, bydleli ve stejném domě, ale ono je to taky o přístupu...švagr, jako jejich syn se s tím nikdy moc nepáral a prostě nahlásil, kdy hlídání potřebujou...já tohle neumím.no ale aspoń babi pohlídá když je potřeba...třeba dnes, ráno jsem jela s MM k soudu tak byla s dětma od 8-11h, ale bylo vidět, že toho má už dost....oni jsou oba dost raraši 😀 .
přišla jsem.....no doma jako po výbuchu, kačka šprajcnutá řvala pod křeslem a matýnek babi povzbuzoval ve vytahování.... 😅 😀 ....ale jako jinak se umí postarat, o tom ani zbla 😉
s divadýlkem je to škoda ☹..no ale zdraví je přednější 😔

@mates22 ...a jéje, padací den? 😅 ☹ ..my jsme měli taky včera..katunka 3x žuchla na šišku...schovávala se pod plenkou a jak seděla mezi kolínkama, vzalo ji to dozadu a prásk, pak ještě jednou a pak ani nevím jak...dělali s matýnkem kraviny s křeslem a pak slyším jen křik a zase byla na krovkách 😠 😅 .

@evaviki ..hlavně že nekašle... 😉 😀

jééé, maťulka taky usnul 😵 .....hned bych si dala šlofíka s nima 😅 , ale pak bych byla protifka 😝 .

berenika39
17. dub 2012

Petr dneska po cestě do školky hlásil: kámoš M. už není nemocnej, ale musí se krotit 😉 , nesmí lítat a bejt v klidu a nesmí se prát a bere plášky a kapky....
takže tipuju, že se doléčuje ve školce, to píšu k tématu "dáváte nachlazené dítě do školky" 😀 . doufám, že od něj petr něco nepochytí, jsou jak siamský dvojčata, pořád na jedný hromadě🙂.

lojzina
17. dub 2012

ahojte,co tak slysim a ctu,hodne decek pokaslava,dnes sem byla s mladsim v MC a samej kasel,my teda neee 😀 ,no a nikdo se nad tim extra nepozastavoval 😅 .
@berenika39 jako ze kamarad si v satne lupne sirup a jede se dal,jo? 😕 😀

ined77
17. dub 2012

@berenika39 ...to je hezké teda 😝 .
tak hlavně aby byl kamarád brzy fit 😅 .a kdo mu ty léky v té školce dává? 😕...ale to je spíš asi tak, že dobírá léky doma že....a měl potřebu se s tím pochlubit 😀.

@lojzina ...tak snad jste si neodnesli nějaký nechtěný bonus 😔 !
no já jsem zvědavá u nás, týden byl máťa doma....raději ani netipuju 😅 .

dnes mě dostal matýnek, ráno říká, mami kam jedeš? tak mu říkám, že ze strejdou pro auto a že dovezu babičku a on, mami dnes je úterý? 😲 a já , že ano a on ...hurááá, je úterý, přijede babička 😀 .
opička malá, má paměť jako slon 😀 ...že přijede babička v úterý jsem mu říkala snad někdy minulý týden 😕 .

lojzina
17. dub 2012

@ined77 taky doufam,spis sem tim ale chtela rict ze mozna je to rocnim obdobim,kdeco kvete... 😔

ined77
17. dub 2012

@lojzina ..no kvete kvete, ale kvetou taky střevní chřipky a angíny 😝 😅 .
při alergii třeba na pyl se spíš kýchá a soplí ne? 😕 ....já bych to spíš přisuzovala chladnému počasí ☹ .

lojzina
17. dub 2012

@ined77 tak to jo,ale treba mlada kdyz byla decko tak nesoplila nekychala,ale kaslala PORAD,mela alerg.na roztoce,pyly a traviny tusim...padim tak zatim 🙂

ined77
17. dub 2012

@lojzina ...aha ☹ .no je fakt, že já žádnou alergií zatím netrpím, tak moc nevím... 😔
čauky 🙂

kammka
18. dub 2012

mnoo... to v tý školce ta moje holka dlouho nebyla...v noci jí zatuhla do té chvíle lehká vodová rýmička, to jí teklo jen při zátěži, breku atd.... a ráno se probudila s brutální rýmou, postěžovala si na ucho a fest jí teče z oka žlutej humus... takže nach ORL, yupeeee.... do prčic.. ☹ ☹ ☹
tatínek samo tvrdí, že jí nic není.. že jenom nechce do školky.. no normální dítě nebude simulovat bolest ucha.. on asi zapomněl, jak to píchání bolí. nehledě na to ukázkově zalepený oko.. takže dutiny.. mně asi už fakt jebne.
v sobotu u nás slavíme dvoje narozky, moje a kamarádky. chtěla jsem dnes do města něco j koupit, v sobotu sem dvě kamarádky vezou i děti.. no to je fááákt super.. holka je teda celkem v pohodě..uvidíme, jak se to vyvine...vydím to na slušnou sadu kapek. 😠 ☹ 😒

mjanca
18. dub 2012

ahoj holky
Lucku mam opet po tydnu a pul doma, opet kasle vic, nez by bylo do skolky vhodne. Ach jo.

mamkamarketa
autor
18. dub 2012

@kammka ahoj,chjo. to je furt neco ☹ no asi nesimuluje. ti chlapi jsou kolikrat na facku 😀
dej pak vedet,jak ste dopadly

@mjanca tak snad to bude rychlovka a v pondeli bude jako rybicka 🙂

@lajzina pani berete furt broncho-vaxom? ja to dneska pocitala a tomas to ma na dalsich 6 tydnu tj do 23.5. 😕

mjanca
18. dub 2012

@mamkamarketa jak Vam zabira ten broncho-vaxom, drzi se po nem zdravy? Ja uvazuju, zda se neporadim s dr. a jestli Lucce neco neda.
A nevite, na jakem principu pusobi autovakcina? Lucka ji bere a prijde mi, ze pak ma ty kasle casteji, ale je pravda, ze max. 5 dnu a je to pryc.
Navic mi ted prijde, ze skoro nekasle, ze do skolky mozna mohla.

mamkamarketa
autor
18. dub 2012

@mjanca s autovakcinou fakt neporadim 😒
ale ten broncho-vaxom,me prijde,ze pomaha. tedka tomas chodi uz 2 (!!!!) tydnem do skolky (tuk,tuk) a nic. zadna ryma,kasel. fakt nic.
coz je pro me sok. urcite ma v tom prsty i ta mandle. ale driv vydrzel max 3 dny a uz byl nemocny

lojzina
18. dub 2012

@mamkamarketa ahoj,jj bereme preventivne do kvetna...tak nemocnej byl naposled,je to asi 2 mesice.TUK TUK!

lojzina
18. dub 2012

@mjanca s autovak.neporadim 😒
@kammka no potes,chudak mala,at ste brzy fit 😔

lojzina
18. dub 2012

@kammka a neni to zanet spojivek?

kammka
18. dub 2012

@lojzina ne, oči má už ok...píchla jí ucho, má atb... ☹ ve školce byla od minulýho pondělka, takže sedm dní. 😠

evaviki
18. dub 2012

@kammka ☹((((( to je mi lito, chudatko...
u nas kasel zazracne presiel, nekaslal cely den, ani v noci, takze dnes sypal do skolky.. 😀

ined77
18. dub 2012

@kammka ...jejda, tak ať je malá brzy jako rybička! 😢 😵

@mamkamarketa ..super, jen tak dál! 😵

@evaviki ... 🙂 😀

@mjanca ..to nic nebude 😉 .držím palce 😵 .

u nás zatím zdrávo, ale zítra čeká malou prevenar 😖 a matýnek je dnes po týdnu ve školce...tož hin sa hukáže 😅 😀 .

reruna
18. dub 2012

@evaviki to je super, Míša kašle trochu méně, ale bude doma raději do konce týdne, teda - ven půjdem, teplotu nemá, ale jen na dvůr...
a dneska se i Luki už ráno vzbudil se zacpaným nosem 😝

reruna
18. dub 2012

@kammka ☹ vidím, že tatínkové jsou stejně chytří všude 😝 takže píchlé ouško ☹ ať je jí brzo líp!

mates22
19. dub 2012

Hlásím, že stále chodíme do školky, dneska mají tanečky, tak šla celá natěšená - neměli je už skoro dva měsíce, protože si ta paní učitelka, co to vede, zlomila ruku a nechodila do práce. Ovšem ráno pšíkala jako blázen, ale snad to bude alergický, zapomněla sem jí včera dát prášek, hlava dubová sem. Už chodí třetí tejden, neuvěřitelné 😉 . Dneska sme dostali fotky, ještě sem je neviděla, až odpo je manža přiveze, ale společnou ne, paní fotografka tam napsala ptáčata místo žabičky ☹ , tak to bude muset celý předělat, to se jí vyplatí

@berenika39 u nás to taky občas bejvá, že jdou děti hned po nemoci a třeba ještě dobíraj ATB, no nedivím se zaměstnanejm maminkám a tohle mi ani zas tak neva, bejvaj už zaléčený, tak snad i u vás to bude ten případ

@kammka jak je malé? Už asi líp, se jí muselo ulevit, když to píchli, že? MM taky vždycky říká, nic to není - je pravda, že mě trochu krotí, já sem plašan, ale jako třeba vůbec nechápe, proč jsem nervní, když se v noci buděj, mají teplotu a tak......

@ined77 tak Matýnkovi se výlet podařil, že? Ať se i Katunce zadaří očkování bez reakce 😀 . Moje noha už je celkem dobrá, tak to asi višňák vyřešil - už můžu normálně chodit, jen na omak to ještě zabolí 🙂

@reruna mladej kašle hnusně už od pondělí, ale dneska v noci ještě víc a zase se mu spustila rýma, já nevím.....no je fakt, že ho tahám s sebou pro malou do školky, ale tak doma ho samotnýho nechat nemůžu 😝. Jen doufám, že se mu to nějak nerozjede zrovna o víkendu.