Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
19. dub 2012

tak me asi hrabe 😅
tomas 2x rano zeleno-zlute smrkal. takze dostal broncho-vaxom a od te doby nic? 😕
dneska jsem ho nechala doma,ale je mozny,ze smrkal 2x do 7h a pak uz nic?
me fakt hrabe...
ale muz to videl. mam svedka 😀

berenika39
19. dub 2012

@mates22 jojo, je to tak, ten petrův kamarád je po nemoci, měl jen v pondělí naposled atb po angíně, ale je přeléčený, v pohodě, mamča musela do práce. já to nepsala negativně, jen že podle petra to vypadalo, že ho dali "marodit" do školky paní učitelkám🙂))))

berenika39
19. dub 2012

@mamkamarketa to je divný. se to vyvrbí. vydrž🙂

mamkamarketa
autor
19. dub 2012

@berenika39 mu uz hrabe-ja vim 😀 🙄 😅

lojzina
19. dub 2012

@mamkamarketa ahoj,to se vytribi 😉

mates22
20. dub 2012

Ahoj, dneska mi manža přivez malou ze školky, že jí tam nemůže dostat jak řve, plakala už ráno, zkoušela na nás i bolení bříška, včera prej ve školce probrečela celej den, vůbec nevím co se děje. Údajně jí nikdo nic neudělal, ani ona si neztěžuje, jen furt mele, že se jí tam nelíbí a že se stejská. Jsem naštvaná, já bych jí tam nacpala třeba násilím, takhle to bude zkoušet v pondělí zase ☹ . Přitom nemocná není, teplotu nemá, to břicho jí evidentně nebolí, včera odpoledne byla úplně v normálu. A já zrovna dneska chtěla jet do Bolky na bazárek 😖

mates22
20. dub 2012

@mamkamarketa co smrky?

mamkamarketa
autor
20. dub 2012

@mates22 ahoj,
dekuju za optani. ale nechapu 😨 vcera smrkal do zelena pak 2x vodu a pak uz nic. dneska opet nic.
nechapu a asi jsem blazen 😨 😀

maly se ve skolce nelibi?

mates22
20. dub 2012

@mamkamarketa asi nějaká rychlorýma 😀 , třeba je to díky tomu broncho-vaxomu, hlavně, že už je mu dobře

právě, že doteď se jí líbilo, když šla po spaní (což je jen 2* týdně) tak chtěla až mezi posledníma a od středy nějak kňučí, že se jí stejská a podobně. Ale doma teď je naprosto v klidu...je to, jak když sme se vrátili o tři roky nazpátek. Oni je teda spojujou po obědě, tak to asi nějak blbějc nese, jenže dneska měla jít po o a stejně vyváděla jak blázen.....nechápu ☹

lojzina
20. dub 2012

ahojte...
@mamkamarketa tak asi to nic nebude,bud rada 😉
@mates22 to spojovani po obede a spani v jine tride se nelibi ani Marosovi,koliktat me rika at prijdu po o,aby nemusel do jine tridy

evaviki
20. dub 2012

@mamkamarketa my to mame taky obcas, ze mi par krat vysmrka zelene, ja sa desim choroby a dalsi den nic.. 😀

@mates22 Sebik takhle vyvadel jednou z nicoho nic, do skolky nakoniec isiel a v noci uz mi bolo jasne, ze je nemocny, chytil strevni virozu a blinkal..

evaviki
20. dub 2012

Sebikovi vcera holcicka v skolke rekla, ze pre neho nikto nepride.. Takze brecel jak blazen asi pul hodinu, pak pro nej dosla znama (co ho hlida a on ju ma moc rad) a tej sa vrhol do naruce uplne stastnej a objimal ji a dekoval, ze pre neho dosla.. By som tu holcicku nekam nakopla, tak mi ho bolo lito.. ☹ Aspon stesti, ze mu to rekla pri odpoledni svacine, lebo po ni ide hned domov a nie dopoledne.. by sa cely den trapil..

mates22
20. dub 2012

@evaviki u nás to nevypadá na virózu, no ale není všem dnům konec, kačka prý začala včera plakat, když jí paní učitelka řekla, že po tanečkách se budou dělit do jiných tříd - no bohužel jí to řekla už ráno. A ona jak má ty tanečky ráda, tak teď furt říká, že na ně chodit nechce, ach jo - viděla bych to tak, že v úterý když spinkali v jiné třídě, tak na ní paní učitelka křikla, ona je docela drsná, a kačka je fakt cíťa (v noci se mi 3* vzbudila, že chce maminku, ale jsem si říkala, že jen ošklivé sny, no asi ne). Co dokáže jedna učitelka během jednoho dne, to budem dávat zase dohromady 3 měsíce. A to reálně hrozí, že tuhle paní učitelku drsoňku dostane příští rok na stálo.
...............děti někdy dovedou bejt tak zlomyslný, malá zas neumí moc kreslit a furt říká, že se jí jedna holčička směje ☹ a je z toho smutná

berenika39
20. dub 2012

cink cink, tady oddělení žabiček, mateřská školka, přijdte si pro péťu, má horečku, leží ve sborovně na gauči 😝 😝 😝
Vííkend za dverami, všechno odvolat, utartit majlant do lékárny a hurá do postele. Jako co to totoooooooo 😝

lojzina
20. dub 2012

@berenika39 ne 😔 ☹

berenika39
20. dub 2012

@lojzina jo 😝
😉 sem to zakřikla, pořád celou zimu celkem ok, přišlo jaro a točíme si to doma furt dokola - ted jsem měla tři dny rýmu, chrapot, už dobrý...a šup - hned musí prcek taky, aby nebyl pozadu.

lojzina
20. dub 2012

@berenika39 tak treba to nebude nic hrozneho,muze byt za 2 dny fit,prala bych vam to,uz ma byt i hezky...

mates22
20. dub 2012

@berenika39 no to je jak zlej sen ☹ 😢

ined77
20. dub 2012

ahoj 🙂 ,

@berenika39 ... ☹ , hmm, tak že by nechtěný dáreček od petříkova kamaráda? 😒 😔
ať to nic velkého není 😔 !

@mates22 ...jj, matýnkovi se výlet moc líbil, nadšeně mi o něm povídal i druhý den 😵 .dnes jsem si ho nechala doma, byl u nás Den Salvatora...hasiči, policajti, záchranka, ukázky, do všeho si mohly děti vlézt atd.....malý samozřejmě nadšený a katunka dokonce seděla s ním na policejní mašině 😀 .akorát já vůl nevzala foťák 😔 ☹ ...bych se kopla 😝, tak příští rok to musím napravit 😀 .
jejda, tak malá takhle? ☹ ...to spojování tříd asi nemá rádo žádné dítko 😒 .tak hlavně ať ji to pustí a chodí do škoky zase ráda 😵 .
já zrovna tvořím kostým na pondělní čarodějnický rej 😅 ...ale myslím, že to dopadne dobře 😎 😉 .
super, že je nožka lepší! 😵

@evaviki ...ach jo, chudáček malý 😢 .některé ty děti..... 😠 .

@mamkamarketa ...hlavně že mu nic není 😵 .

mates22
20. dub 2012

@ined77 už v pindělí, jo? u nás ještě termín ani nevyvěsili, ale taky musím zapracovat, mám to rozdělaný už od vánoc a ne a ne to odšít, ona si to nechce zkoušet a já to zase nechci pak přešívat ☹
jdeme ven, ať jsme chvilku na vzduchu

ined77
20. dub 2012

@mates22 ...noo, a kdy jsou čarodějnice?...30.4.? 😕
my byli venku celé dopoledne a odpoledne jdeme taky...je nádherně a potřebuju koupit nějaký dárek švagrové k narozkám, zítra jdeme slavit 😉
tak se hezky vyvětrejte, mně teď rarášci oba spinkají, tak se tetelím blahem😀.
ale jdu už dodělat ten kostýmek...já mám opačný problém, bojím se mu ho vyzkoušet, protože jsem si jistá, že ho nebude chtít svléknout 😝 😀

reruna
20. dub 2012

@berenika39 ach jo ☹ mě taky přijde to jaro te´d horší, než podzim a zima....

marjama
20. dub 2012

@berenika39 Tak ať to není nic hroznýho a je Péťa brzo fit!
@mates22 Ať to "vyvádění" malou brzo přejde. Třeba se ji něco nemilého ve školce přihodilo a musí se s tím nějak srovnat ☹ Mně vždycky Martí referuje ze školky, kdo jí strká a bouchá, že jí nějaká holčička nechtěla pustit na záchod atd. Každý den něco, naštěstí se do škoky stále těší. No abych to nezakřikla.
@evaviki No jo, dneska jsou ty děti fakt nějaký zákeřný ☹ Martí vždycky tak nechápavě kouká, když jí nějaké dítě strčí nebo praští, ona vůbec taková není a ke všem přistupuje hrozně přátelsky. Posledně jí dokonce na pískovišti nějaké asi cca 2,5 letá holčička kousla do ruky!!!!!, protože jí Martí nechtěla půjčit kyblíček, se kterým si právě hrála! Tak jsem hned vystartovala na tu holčičku, její maminka si jí odnesla z písku a šli hned domů. Já jsem teda byla fakt v šoku, to se nám ještě nestalo. Jo a jen otázečka - co školka, vzali malýho?

Jinak u nás zatím vše ok. Martí teď byla ve školce 3 dny, tak jsem zvědavá, jestli se nám o víkendu neobjeví nějaká nemoc. Příští týden už se má počasí zlepšit, tak snad nebudeme zavřený doma v posteli!

berenika39
21. dub 2012

Tak jdu pro radu. Normálně jsme vypátrali s mm, že to bude alergie 🙄 .
Prostě to tak občas mívá - najednou teplota, ne moc, ucpanej nos, a nic z toho. Za tři dny ok. Po nějakém čase zase to samé. Bývá to po návštěvě tchyně (starý barák, staré všechno, roztoči, možná nějaká schovaná plíseň, původně pěřiny i pes. Peřiny jsme odstranili a pes odešel do věčných lovišť). A ted to mívá po návštěvě mojí mamky 🙄 🙄 🙄 , kde jednou týdně přespíme - koupila jsem k ní nový rozkládací gauč - abysme měli kde spát - a já i mm se po probuzení můžeme ukýchat, máme oteklé oči, a petr ted dvakrát po sobě měl potom tu svoji rychlonemoc.
Starší syn měl dtto - ale později, asi v osmi letech, občas teplota, jakoby rýma, ale nic z toho. Byla jsem z toho tenkrát na nervy, třeba jsme byli lyžovat v Alpách, on celý týden teplotu 37,8 a jinak nic - lyžoval, jedl, spal, spokojenej...byly tam peřiny.

Takže - může to být alerg. původu? V pátek ve školce teplota, doma večer trochu, dneska celý den nic, jen navečer 37,5 a večer už nic - spí jak dudek bez nurofenu, jí za dva, aktivní je až hrůza, utržený ze řetězu.

A jsem ráda, že jsem se objednala na alergo na 26.4., protože tam vezmu Petra a sebe přeložím na jindy🙂))) nebo to stihnem oba dva🙂))))

reruna
22. dub 2012

@berenika39 těžko říct, ale na tu alergo ho vezmi a uvidíš....

mates22
22. dub 2012

@berenika39 asi by to mohlo být, tak zkus nasadit zatím ráno aerius ............malej jak si žmudlal ty očička, tak dobrý po nasazení aeriusu, což jsem ráda, poněvadž na oční objednávaj na září (to je fakt bomba čekací doba, kdyby jako s očima fakt něco měl, tak to je docela slušný prodlení). I když vy vlastně jdete na to alergo už teď, tak třeba zrovna dostane Petr něco pořádnýho

mates22
22. dub 2012

Jinak malá mi v noci nespí, furt se budí a strachuje, kdy už bude školka a pláče. Jak si přes den zahraje a nemyslí na to, tak dobrý, ale jinak.............. tak nevím, jestli jí nemám nechat tejden doma, aby se trochu srovnala a uklidnila, ale zas aby to nebylo horší než lepší. By mě fakt zajímalo, co se tam stalo, ona říká, že nic, ale nevím - do školky chodila ráda a teď najednou tohle. Dokonce ani na čarodějnice nechce jít a to se vždycky na maškarní a takové ty akce děsně těší. No ale zas kdybych jí nechala doma, tak bysme mohly zajít v pátek na očko, teoreticky by nemusela doma nic chytit 😀

berenika39
22. dub 2012

@mates22 on aerius dostává, večer, akorát že ten se musí dávat na lačno, tak ho asi dám ráno. (odpoledne totiž pusu nezavře a furt něco jí, takže i před večeří to není nalačno 😀 . nevím, jak moc to má vliv na účinek.
a aerius je jenom na repcept, tak stejěn musím někam pro recept.... 😒
S tou školkou je to divný, kdyby jsi přišla na to, proč se jí tam nechce, bylo by snazší to vyřešit...třeba jí ten týden doma prospěje.

mates22
22. dub 2012

@berenika39 my dáváme ráno, vždycky nám to tak doktorka napsala 🙂, asi kvůli tomu "na lačno"

berenika39
22. dub 2012

@mates22 dík, zkusím to.