Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
24. dub 2012

@lojzina ...ahoj 🙂 , ale jak a kdy? zase mailem? a počkat třeba týden až bude po zápisech? 😕 a jak to mám formulovat? 😅 ...zase aby to nepůsobilo, že mám o ní nejisté mínění 😎 .

berenika39
24. dub 2012

@ined77 rčitě zavolej, od toho to je paní ředitelka, že řídí - komunikuje s rodiči🙂. Víš jak se říká - líná pusa.....
Tím se nedá nic zkazit, mohlo se stát, že v tom frmolu to založila a byla by to škoda, když to potřebujete🙂.

berenika39
24. dub 2012

@ined77 nepiš, zavolej, budeš hned vědět, na čem jste, neboj, ony jsou zvyklé🙂.

lojzina
24. dub 2012

@ined77 tak verim ze toho ma moc a na jednu stranu-zapomenout mohla,a taky nemusela,tezko rict.mozna bych ji napsala v den zapisu,pac az bude po zapisech tak muze byt pozde?slusne bych napsala mail,dobry den bla bla bla,kontaktuji Vas ohledne me zadosti o prelozeni atd atd,chci s ejen zeptat,jestli mam eprijit k zapisu...mozna tak nejka bych toi napsala,ale teda asi pred zapisem uz...a nebo zavolala primo ji.

ined77
24. dub 2012

@berenika39 ...děkuju 🙂 , taky jsem si teď říkala, že po telefonu to bude určitě lepší a máš pravdu, asi na to zvyklé jsou 😉 .to jen já tyhle věci moc řeším...nechci otravovat, urazit a pod. 😅 😉

lojzina
24. dub 2012

a nbo jak pise @berenika39 😉

ined77
24. dub 2012

@lojzina ...zkusím jí zavolat 😉 . u nás jsou školky sloučené, takže ředitelka je jen jedna.a my už do školky chodíme, takže k zápisu určitě chodit nemusíme.více rodičů si tuhle žádost podali, protože naše děti se dostaly až do nově otevřených tříd, takže jsou odevšad 😉 .
zkusím ji sehnat po telefonu na její základně 😀 .

lojzina
24. dub 2012

@ined77 jo uz chapu 🙂 .taky si myslim ze nebudes otravovat.... 😉

lojzina
24. dub 2012

tak hlavne at to vyjde 😉

mates22
24. dub 2012

@ined77 ahoj, já bych se radši taky připomněla, zvláště pokud doplňuje stavy, tak aby tam to místo držela, naprosto tě chápu, taky sem ta povaha, co nerada otravuje

k té naší kauze ...asi to nebyla kamarádka, vypadá to na paní učitelku z té třídy, kam se dělili...ted´ tu zase fňukala, jestli nemusí na tanečky, tak jsem se divila a nakonec se uklidnila, až když sem jí slíbila, že se ráno zeptáme, jestli se po tanečkách vrátěj do svojí třídy nebo do té druhé a podle toho buď půjde po obědě (v případě dělení), nebo po tanečkách (v případě, že se vrátěj k sobě). Takže to asi máme příčinu nalezenou, ale stejně nevím, jak to ovlivnit, ono se to mnohdy ráno ještě neví, jedině tam během dne zavolat............ no ona paní učitelka (ředitelka) je svérázná, hodně rodičů si ztěžuje, že se jim děti začali počůrávat, zvracet a podobně, prý už 2* petice za odvolání proběhly, ale bohužel je paní ředitelky manžel velikým sponzorem a tak se nějak nic nezměnilo - peníze zkrátka hýbou světem. A příští rok jí malá schytá nafurt, ach jo, snad si nějak zvykne............

ined77
24. dub 2012

tak jsem se jí dovolala a asi jsem dobře udělala 😅 , protože říkala hned aha,....(listovala) a posílala jste tu žádost mailem? a já že ano a ona, že si to všechno hned tiskne a zakládá, ale mám se raději ještě připomenout i hlavní učitelce u nás ve školce, prý více hlav víc ví 😨 😝 😅 ..
tož hned jí to budu hlásit 😉 .

díky vám 🙂 ..@berenika39 ,@lojzina, @mates22 🙂

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...jejda 😢 .no...tak to je teda "veselé"...jenže co s tím? 😨 ....jo peníze hýbou světem 😖, ale to je teda síla 😒.
u nás je taky jedna taková starší, svérázná slušně řečeno...matýnek jí říká "ta stará co křičí" 😅 , ale není to teda ředitelka a nemá ji pořád, jen v případě slučování a někdy odpoledne.

verbalinka
24. dub 2012

@mates22 to jsi teda kliďas. Já bych takový fúrii dítě nesvěřila 🙄 A nemůžeš ji dát do jiný školky?

Jinak naše dr není špatná, ale Will vypadá děsně zdravě a já si nikdy vlastně nestěžovala, takže ona o tom škrábání třeba neví. Teda říkala jsem jí to, ale myslím, že se v tom informačním šumu ztratilo 😅 Takže u Laury jsem už poučená a stěžuju si na vše, aby to měla ofiko zapsané v kartě, kdyby náhodou...

mates22
24. dub 2012

@ined77
@verbalinka kdepak, plašan sem a nervák........ 🙂

my tu jinou školku nemáme, v MB jsou plný a stejně nemám auto, abych pro ní dojela.... no tak zatím paní ředitelku nemá (ta má předškoláky, takže jen pokud je dělej, tak chodí zrovna k ní), takže to budeme řešit až operativně v září, ale teď zatím to musím pořešit fakt tak, že pokud ráno řeknou, že se budou slučovat, tak si jí vemu zase domů, většinou ale slučujou po obědě na spaní, takže už tam asi spinkat nebude, dokud se to trochu nesklidní ☹ .
Alespoň jí vezmu zítra na očkování, když vím, že by mohla bejt zdravá, když nebyla ve školce....i když, řáděj tu příušnice, i očkovaný děti je maj a tam je inkubačka měsíc, no ale to bych je nemohla dát očkovat nikdy ☹ . Mladej má sice rýmu, ale tu už by asi chytla, zatím jí to colostrum drží v relativní pohodě.

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...asi to bude zatím nejlepší řešení 😔 .a na jaké očko jdete?
náš čeká brzy ještě MMR, ale naštěstí sama dr. uznala, že teď už toho bylo dost...hexa+prevenar a prý až nám přijde pozvánka ať cinkneme a objednáme se na jindy 😉 .
malá je stejně od toho očkování totálně rozhozená ☹ ...špatně spinká, i přes den je ukňouraná....úplné jiné dítě 😒 ...nebo jestli je to prostě jen náhoda a nemá své dny, kdo ví...MM ale na očkování nadává kudy chodí 😅 .
děti teď dobírají ten multisanostol a přemýšlím nad tím colostrem?...kurnik jak se to sklońuje 😀 ...ale to zase nemůže malá 😝 a ten multisanostol mi už plive, škňůří se u toho jak kdyby to bylo bůhví co...... 😅 ...tož jsem na vážkách 😒 .

berenika39
24. dub 2012

@mates22 to jsem se taky chtěla zeptat, na jaké očko jdete? já jsem ráda, že už nic nehorzí, nebo se pletu? nějaké dobrovolné?

mates22
24. dub 2012

@ined77 jj, taky mě mrzí, že to nemůže i Kuba, ale možná to tekutý (tedy to drahý) by mohli, je to vlastně mateřský mlíko, takže asi proč ne -jenže ono je to hnusný, jak tu někdo psal, tak si myslím, že to do něj stejně nedostanu ☹. Očkování máme odložené to povinné na pěti letech a taky encefalitidu musíme stihnout do 6/2012 a pak ještě přeočkovat žloutenku, myslím, že tam to máme do července. Takže je toho spousta, uvidíme, co jí zejtra vyberou 🙂

mates22
24. dub 2012

@berenika39 až v pěti, neboj 🙂

mates22
24. dub 2012

@berenika39 je to toto: 5. – 6. rok – záškrt, tetanus, dávivý kašel (přeočkování) my máme ještě tu žloutenku, tu chtěli ve školce, ale ona jak furt byla nemocná, tak jí dostala až loni po roce školky...a pak tu encefalitidu, tam jsem furt váhala, ale jezdíme na léto k český lípě a tam je klíšťat fůra a hlavně každý druhý infikovaný ☹ , na ty dvě reakci neměla, tak snad i tu třetí zvládne................ akorát u Kuby fakt nevím, snáší ty očka blbějc, takže tam asi repelenty a prohlížení i po třetím roce

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...jejda, no to teda máte co stíhat!...já ani nevím jaké je dál povinné, zůstala jsem někde v batolatech 😀 .
o vidíš a nás čeká ještě TBC, ale to až někde kolem 1,5 roku 😉 .tu encefalitidu necháváš oběma?

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...no to tekuté, jestli je to hnus, tak my to malá nepolkne a aby to plivala....to je mi líto peněz ☹ .

mates22
24. dub 2012

@ined77 klíš´tovku, no zatím ne, do dvou let to naše mudra nedává, do tří nedoporučuje, takže to zatím neřeším, nač si přidělávat starosti 😀

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...naše dr. to samé 😉 .

mates22
24. dub 2012

@ined77 a tady máš ten kalendář 🙂
Očkovací kalendář

4. den až 6. týden – tuberkulóza
od 13. týdne – První dávka hexavakcíny
za měsíc po 1. dávce – Druhá dávka hexavakcíny
za měsíc po 2. dávce – Třetí dávka hexavakcíny
za šest měsíců po 3. dávce – Čtvrtá dávka hexavakcíny
15. měsíc – První dávka pro: spalničky, příušnice, zarděnky
21. – 25. měsíc (event. později přeočkování) – Druhá dávka pro: spalničky, příušnice, zarděnky
5. – 6. rok – záškrt, tetanus, dávivý kašel (přeočkování)
10. – 11. rok – přenosná dětská obrna (přeočkování, 5. dávka)
11. – 12. rok – tzv. tuberkulinový test, při negativním výsledku přeočkování
12. – 13. rok – virová hepatitida typu B (pouze u dětí, které nebyly očkovány v prvních měsících života) – tři dávky v rozestupu 0, 1 a 6 měsíců)
13. – 14. rok – dětská přenosná obrna (přeočkování) pro děti, které nedostaly 5. dávku mezi 10.–11. rokem
14. – 15. rok – tetanus (přeočkování, další vždy po 10–15 letech)

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...jééé, děkuju 🙂 !

reruna
24. dub 2012

@mates22 te´d je už očkovací kalendář úplně jiný - tuberkuloza tam není, a od 2 měsíce se hned očkuje hexa, penumokoky a rotaviry.... ale my máme taky ještě ten starý kalendář...klíšťovou encefalitidu naše dr. dokonce doporučuje až od 5 let
No a jinak, u nás se ten kašel spíš zhoršuje, takže zajdem k dr., už dáváme mucosolvan týden a nic... rýma zežloutla, tak asi nějaké kapky, ať nám napíše. Mladší začal už kašlat taky a rýmu má už taky pár dní, tak ho vezmem sebou taky, dr. je u nás odpoledne. Tak jsem se těšila na školku asi zbytečně...Ale je to divný, teploty nemají ani jeden, jen tu rýmu a kašel...

reruna
24. dub 2012

@verbalinka tak to znám, já s Míšou nechodím k dr. s každou rýmou, jen když má horečky, nebo ho bolí bříško, ouško, hodně kašle... jinak bych tam byla pořád, protože on má neustále rýmu...takhle tam přijdu jednou za čas a ona si pak myslí, že však Míša, ten nebývá nemocný - no ha ha...ale dneska jí to vylíčím, že je pořád doma s něčím od konce ledna...to už byla chřipka, píchané ucho, střevní chřipka, průdušky a mezitím samé rýmy a kašlíčky, je pořád doma....

mates22
24. dub 2012

@ined77
@reruna aha, no jo pravda, synoveček vlastně taky nedostal tuberkulozu a je mu teď rok a 4 měsíce, tak to Katunka jede taky podle nového... tak tohle je jen pro matýnka 😉. Ale pneumokoky a rotaviry myslím nejsou pořád povinný, nebo jo?

@reruna tak aspoň vám změní medicínu, stejně se to nemá dávat víc než 7 dní, obvykle teda. A možná by nebylo od věci jestli to není alergický, tak třeba ten aerius vyzkoušet, není to návykový, jestli by nenapsala. Si připadám jak dealer, ale mladýmu to pomohlo, tak si to nemůžu vynachválit 🙂 I když jestli to mají postupně, tak to spíš alergie nebude 😒 . Mně taky minule říkala mudra, že tam má děti, co choděj častěji a sestra jí sama uzemnila, že já si jí asi doma nechám a nelítám tam s každou rýmou a virózou a průjmem...................

reruna
24. dub 2012

@mates22 taky jsem už myslela na alergii, ale dostali jsme to už i mm a já už taky mám rýmu a bolení v krku, tak to asi alergie nebude... a pneumokoky ani rotaviry povinný nejsou

berenika39
24. dub 2012

@reruna přesně, já jsem byla u mudry naposled jen pro předoperační v litopadu a jinak od 3l prohlídky v srpnu vůbec, taky nabyla dojem, že co jako chci, když.....petr měl jen virozy, když už něco, rýmu, nic víc. S tím tam neběžím. A vždycky to má hned pryč, bez následků. ted jsem se tam přiřítila s tím dušením poránu a koukala, kde se beru 😉 😉. Jinak pokud tě to uklidní, tak my už se v tom plácáme dobře šest týdnů, nikomu nic není, všichni pracujem, školkujem (petr nemá ani nudel - jen upcaný jak říká - nos 😉 ), ale já i mm furt - rýma, rychlá, pak kašel, trochu, škrábání v krku, pak dobrý, dva dny, a zase: miláčku, taky tě už zase škrábe v krku? jojo, taky, taky....bléééééé