Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
13. led 2012

@lojzina diky za info. znam akorat hruzostrasne pribehy a vubec nevim co delat,tak snad to nebude ani potreba.
no,pry jak prodelal hodne zanetu behem tak kratky doby,tak se mu ty bubinky ''vpacily'' dovnitr, tudiz ma v usich spatny tlak a boli ho to. no,moc nam neporadili. ted mu dali leky na bolest a potom je potreba udelat kompletni vysetreni na ORL,jenze netusim kdy,kdyz je porad nemocny ☹

lojzina
13. led 2012

@mamkamarketa Preju at to nezazijes,Maros ji mel asi 6krat uz.Sebik jednou.
Si teda uzijete s tema usima.... 😖 😖 😖 .A chodi uz do skolky?jako ne ted,myslim celkove 🙂

mamkamarketa
autor
13. led 2012

@lojzina teda chudak 6x 😔
jo jo chodi od brezna 2011 zacatky jsem cekala hrozny,ale mel parkrat rymu a kaslik, nic zvlastniho,ale od konce rijna se vezeme. dohoromady od konce rijna byl snad ve skolce 10x 😔

lojzina
14. led 2012

@mamkamarketa ahoj...je to hrozny toto,a chodis do prace?Maros ten prvni rok byl ce skolce tak z 50ti%,byt zamestnana tak nevim.Ja jen doufam ze ted uz to bude lepsi.My slela sem ze jen my sme takovi,,exoti!",ale nejsme jedini...

irasek
14. led 2012

@mamkamarketa - cože? zase uši??? To je mi Toma líto. Já jsem se s tim jako dítě taky moc natrápila a táhlo se to se mnou určitě až tak do pěti let. pak mi vyndali mandle a bylo líp. Ale zánět středního ucha, který mi museli i propichovat, jsem si zažila ještě i ve 25 letech, tehdy se na ORL děsně divili, jakou to dětskou nemoc mám 😅
U nás (ťuk, ťuk, ťuk), je už týden zcela klid, bez kašle, bez nudlí- jak já si přeju, aby to tak vydrželo 😉

@lojzina - my jsme byli takový exoti celý podzim, až do Silvestra a najednou je nějaký klid. Snad to není před bouří 😝

lojzina
14. led 2012

@irasek a nevis,opakuje se ten zanet,nebo nemusi?

irasek
14. led 2012

@lojzina - hele já nevim. u nás v rodině jsem to měla vždycky já 😝 . Brácha ani jednou a to jsme trávili čas stejně, jako myslim, že oba venku, oba jsme chodili do bazénu (to prý vadí na uši), oba jezdili na hory, kde foukalo... prostě u mě to začalo prý nevinnou rýmou. Takže já našeho Páťu neustále nutim smrkat, páč mám úplně hrůzu, že by tim měl trpět.
Ale asi tim ty děti musí trpět od mala, kamarádky kluk skončil s nějakýma trubičkama v uších a to mu párkrát i něco vysekávali v uších- ale nevim co, znělo to šíleně ☹

lojzina
14. led 2012

@irasek ty trubicky nam taky hrozily,nakonec nebyly nutny.pry.Tak se drzte 😉

lojzina
14. led 2012

No ale k tematu: 🙂 "nachlazenyho nedavam,kdyz treba vidim ze zacina ryma,tak max 1 den jde a pak uz radeji nechavam doma,kdyz to jde proc ne,a doufam az pujdu do prace,tak uz vlastne pujde do skoly,tak snad to bude v poho uz.No,ale nastoupi do skolky mladsi 😅 😕

mamkamarketa
autor
14. led 2012

@irasek no .dneska sme si udelali ranni vylet na pohotovost 😖 rano se vzbudil,ze ho boli v krku a v podbrisku mel ''vyrazku'' presne typicke pro spalu,jelikoz ji maji ve skolce,tak sme jeli hned.
kdyz jsem rekla sestre proc tam sme,uz nas hnala pryc,ze musime pres celou prahu do jine prazske nemocnice,kde maji infekcni 🙄 no nastesti nas dr vzala. krk ma zarudly,ale NASTESTI to neni spalova angina 😵 a ta vyrazka muze byt pry alergicka reakce na naky leky co bere ted.
takze dostal atb do nosu (dneska se mu spustila zelena ryma) a ma cucat neco na ten krk.

jinak k tem usim... ono se rika,ze jakmile to dite ma jednou,uz se toho nezbavis....
poprve mu pichali ucho v 15m. nemel sebemensi naznak nemoci. zadna ryma,teplota,kasel...NIC dostal silene horecky,jelikoz jeho otec mel pravidelne pichany usi do 15ti jeli sme hned a poprve mu to pichali. pak byl 1,5roku KLID. do bazenu nechodime,cepice pres usi nosi i v lete,kdyz fouka, sprchuje se, smrka tak,ze se i dr divi,ze takhle maly dite perfektne smrka. jenze od toho konce rijna se proste vezeme. nikdo nevi proc,duvod,pricinu. vsechny testy ma zatim dobry a zoufaly pohledy doktoru,kteri krci rameny nepomuzou ☹

@lojzina kdybych chodila do prace,tak jsem nezamestnana
😔 to by nedalo,byla bych vic doma nez v praci. sice mame jednu babicku,ale zase to nemuzu po ni chtit aby fungovala od podzimu do jara jako osetrovatelka. coz taky nejde,

celkem realne premyslim,ze ho necham do brezna doma,at se ta imunita trosku vzpamatuje.

lojzina
14. led 2012

@mamkamarketa ahoj,no neblbni,to je sila 😕 .
U me taky tak,kdybych byla v praci tak uz zadnou nemam 😅 😖 😖 😖 😖
@mamkamarketa nechci te zrazovat nebo tak neco,ale myslis ze za 2 mes.se imunita vzpamatuje? ☹ ...Aby to nedopadlo ze pujde do skolky pak a chytne prvni bacil ☹ -jen muj nazor

mamkamarketa
autor
14. led 2012

@lojzina taky nevim. ja doufam v ten broncho-vaxom
vis jak se to rika, tonouci se stebla chyta 😔

lojzina
14. led 2012

@mamkamarketa chapu te 🙂 ....V tech skolkach,to sou semeniste bacilu primo 😖 .Na alergu me rika posledne dr,at vydrzim,nez pujde do skoly tak se z toho oklepe-takze jeste 2 roky 😅 😅 ? 🙄

mamkamarketa
autor
14. led 2012

@lojzina tak to snad ne,ja tajne doufam,ze na jare to skonci a bude klid. predstava,ze budem tohle zazivat kazdorocne? 😕

irasek
14. led 2012

@mamkamarketa - spálu Páťa měl, ale měl k tomu úplně klasický malinový jazyk (neuvěřitelná barva 😝 ) a na tom jazyku jakoby zrníčka jako u jahod. vyrážka byla. Ale dostal se z toho neuvěřitelně rychle, teplotu pouze jeden den akorát klasicky nechtěl jíst- ale to je u nás u každé nemoci 😝

@lojzina - semeniště bacilů- úplně přesné 😒 A u nás tedy bude oklepání za tři roky. paráááda 😀

lojzina
14. led 2012

@mamkamarketa snad ne.....letosek je zatim v klidu u nas....koncem rijna byl s mandlli,a donesl si suvenyr v nose-stafylokoka.vzapeti mu to preskocilo do ekzemu,takze byl mesic doma.a zatim je klid.tuk tuk.

lojzina
14. led 2012

@irasek musis doufat ze ne,...

andyalukasek2008
15. led 2012

Ahoj holky, hlásím, že jdeme k o n e č n ě zítra do školky! Ano, celou dobu tam nebyl, po ATB jsme na radu pana doktora nechali 14dní doma, aby zesílil...
Podotýkám, že tam posílám zcela zdravé dítě... Tak doufám, doufám...

veruska007: s prosminutím co je to za pitomost, že rýma je nakažlivá jen pokud je barevná??? Asi bych od takové paní doktorky upřímně utíkala... Rýma se přenáší kapénkami a je nakažlivá v každém stadiu, dokud prostě člověk ty viry kolem sebe šíří 🙄 ....

evaviki
16. led 2012

tak my dnes taky prvy den v skolke, po troch tyzdnoch, co bol zatvoreny doma.. ☹ Rano doma hysterak, ze tam nechce, v skolke odbehol a pohoda.. tak snad to bude ok.. uz mu doma sibalo, nemohol ani na prechadzky, takze totalna nuda, sam sa pytal, kedy bude moct do skolky.. no som zvedava, ako dlho tam vydrzi..

irasek
16. led 2012

Super, že jste všichni ve školce 😉

Zato u nás opět po klidu ☹ Celou noc zvracel, k ránu i trochu průjem...takže jsme doma a uvidim, co a jak. Moooc pěkná noc 😝

ined77
16. led 2012

i my jsme dnes "poprvé" ve školce, sice teda jen po týdnu...ale už taky vymýšlel ptákoviny 😀 .
také je zcela zdravý...tak jsem zvědavá 😔 .

@irasek ☹ ...jejda, tak ať se z toho rychle oklepete a není to nic vážného! 😵

mamkamarketa
autor
16. led 2012

@andyalukasek2008 ahoj,budu drzet palce!
@evaviky tak snad to bude dobry.
ja se utesuju,ze mrze,ze bacily pochcipaj 😅
ale tomas byl uz v patek dobrej,ale mam pocit,ze ve ctvrtek v noci neco musel chytnout na pohotovosti,pac od soboty zase nanovo,ryma,kasel boli v krku 🙄 jinak na krk mu super zabrali neo angin pro deti. jsou sice od 4 let,ale mudra mi rekla,ze to je proto,ze u 3leteho ditete je jeste riziko,ze pastilku vdechne 😉
@irasek furt neco,vid? 😔 tak hlavne at pije a ty to nechytnes, tyhle strevni chripky byvaji desne nakazlivy 😖
@ined77 tak treba to vydrzi az do jara 😵

jinak ja uz jsem s tomasem tyden doma v kuse. chodime akorat po doktorech. cekam,kdy mi zbori byt 😅 uz nevim jak ho zabavit. pro neho zabava je skakat po gauci a delat kotrmelce a jezdit po kolenou 🙄
alespon jedine pozitivum. jak jsem z neho hotova,tak musim vecer vypadnout a zacala jsem zase delat spinning 😵

kammka
16. led 2012

ahojky,
tak naše malá byla minulý týden po cca třech týdnech ve školce... dnes jsme tam přišly a tam celkem pět dětí ve třídě, učitelka to okomentovala " to jsou ty dlouhotrvající rýmy, děti lehly s horečkama.." takže jim tam asi řádí nějakej humus bacil.. no malá taky posmrkávala, ale čiperná, ok.. ne tak odpoledne.....zejtra bude doma a asi do konce týdne..strašlivě se rozkašlala.. a to jem si myslela, že to s příchodem mrazů přejde..

mamkamarketa
autor
16. led 2012

@kammka no taky dobry teda 😔 a ja si porad optimisticky rikala,ze s mrazem ty potvory vychcipaj 🙄 ☹

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa holt to doběhlo a s ochlazením to ty děti oslabené dlouhým soplováním a kašláním porazilo.. no já to tušila, ty děti některý chrchlaly fakt děsně, ale věřila jsem Fanynce, ž to dá, když je taková odpočatá a fit.. 😒

verbalinka
17. led 2012

@kammka to je smůla, ale učitelka bude mít pohodu 😅 Ono je to logický, protože ty bacily zůstávají na hračkách, židlích, klikách apod. Takže pokud tam lehne celá třída mráz s tím nic neudělá.

U nás si uč stěžovala, že se snaží, aby si děti nemíchali skleničky, ale že stejně stává, že dítě pije z cizí. Takže ten přenos je strašně jednoduchý 😖

@mamkamarketa to je divný. On bude mít Tomáš oslabenou imunitu, protože to není možný, aby jen návštěvou pohotovosti zase odpadl ☹

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@verbalinka imunitu oslabenou nema,alergik neni...ze vsech testu vychazi jako zdrave dite 😕
hele jak si rikala,ze malemu davas omega 369 ...jakou znacku? ja tomasovi davam multitabs ty jsou omega 3 a v lekarne jsem videla taky jen omega 3?? 😕

verbalinka
17. led 2012

@mamkamarketa to je záhada 😨 Já dávám takový medvídky, jmenuje se to Méďa od firmy Valosun. Willovi právě ty multitabs nechutnaly a tohle je měkký jako čokoláda. Měli jsme s příchutí bílé čokolády a teď s pomerančovou příchutí. A říká si o ně sám. Ale nedávám je každý den, vychází to na 4-5x týdně. A ráno imunoglukan a laktobacily. Ale jenom v tom to nebude.
A těší se Tom do školky - líbí se mu tam? Některé děti utíkají do nemoci, protože vědí, že tím pádem nemusí do školky/ školy. Nebo je prostě jen víc chytlavej. Jak jsem psala, synovec byl nemocný pořád. Fakt v tý školce byl minimálně, až po odebrání mandlí a těch očkovacích atb se to zlepšilo. Ale trvalo to 3 roky 🙄

berenika39
17. led 2012

@mamkamarketa víš co, já si myslím, že tyhle volně prodejné přípravky jsou jen takový dobrý komerční tah. může si to koupit každý, takže tam musí být těch účinných prvků minimum, aby to nemohlo uškodit - tím pádem to funguje maximálně jako placebo - pro dobrý pocit. To je jen můj názor, necpu ti ho, jen já prostě žádné ty mar´tany a multiněco nekupuji 😀 . Výsledek je úplně stejný. Naše mudra mi doporučila jediný ten Imunoglukan, který není "doplněk", ale funguje jako podpora imunity - a zase - i v něm je té účinné látky jen tolik, aby při dloouhodobém užívání se nic nemohlo stát - ne všechny maminky jsou chytré a mohly by to podávat systémem "čím víc tím líp". 😝
možná bych zkusila u vaší mudry, aby vám nabídla něco na stejném principu, ale na předpis, tom prostě jak je nemocný často, tak se na něj něco nalepí jen proto, že je oslabený. aby se ten kolotoč přerušil.

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@verbalinka vytery ma taky v poradku. do skolky se tesi tak,ze kdyz si pro nej prijdu drzi se topeni a jeci,ze domu nejde,ze chce zustat. nekolikrat mi ho musel ucitel doslova odnest dolu do satny,pac ja ho nepreprala 🙄
aha tak tomasovi zase desne chutnaji ty multitabs,dostava i probiotika a multitabs multivitaminy. jinak imunoglukan sme davali taky-prijde mi,ze to cele zhorsil, echinacea taky nic.
tedka uvidime co ten broncho-vaxom,ale neprijde mi to jako zazrak 🙄
v patek (pokud bude zdravy) ceka nas kompletni ORL mandle a tak. a celkem se desim s cim prijdou. pac tomas ma ty bubinky uz vpaceny,takze se desim plastiky 😕