Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

leiladelly
27. led 2012

@alti Určitě. Ty křeče mohou nastoupit rychle. Nechtěla bych to znovu zažít.

alti
27. led 2012

u nás naštěstí ke křečím nedošlo už co jsme přišli z porodnice nám dr. napsala diazepan ať máme v lékárničce doma pro případ potřeby - naše dr. dělává na pohotovostích a jezdila i se záchrankou tak ví, volat můžeme i v noci pro nás je v pohotovosti non-stop. Někdy jsem byla naštvaná, že nás vždycky žene na všechna možná vyšetření, ale zaplať za ni! Malému broučkovi ať se uleví, držím pěstičky a i mamince už klidnou noc.

babulinkab
27. led 2012

@verbalinka tak jak je? Přístup doktora mi teda přijde krajně divný a nezodpovědný, ví, že v těle je zánět, vysoké horečky a pošle vás dom, že neví, co to je 😒 😒 😒 😒

evaviki
27. led 2012

@verbalinka cez 41?? ak reaguje, tak na pohotovost.. ak moc nereaguje, je malatny a pod. tak asi fakt sanitku.. ☹((( myslim na vas...

verbalinka
27. led 2012

Dekuju za podporu 😉 Ted vecer zase 40,5 ☹ Ja popisu prubeh - zabere paralen/nurofen a klesne to na cca 39. Je mu lip, normalne funguje (akorat moc nepije a skoro neji) a po 5,5h (vcera uz po 4) mu zacne byt divne, usne a do pul hodiny mu to vylitne pres 40. Prestava spolupracovat, uz odmita i leky, coz je u neho dost divny, protoze jemu leky chutnaji. Krev byl asi normal krevni obraz - hemoglobin, leukocyty apod. a k tomu crp. Ted tvrde spi, tak to nechame na zitra rano do ty Krce. Tam nejedem na pohotovost, ale na detskou kliniku. Nic mu neni, jen lehce ucpany nos, kdyz lezi a obcas ho boli brisko. Ale to spis souvisi s tim, ze neji, nebo max. ovoce, takze s tim sirupem mu to dela bolave brisko. Tak doufam, ze zitra udelaji nejake vetsi testy :-/

andyalukasek2008
27. led 2012

Ahoj holky! Tak opět přesně 2 týdny ve školce a večer teplota 38,3... Přesně dvakrát pondělí až pátek... Já už nemám komentář, opravdu ne ☹...

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@verbalinka dej mu cipky! maji rychlejsi nastup ucinku

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@verbalinka jenze i tech 39 je bhorecka,takze antipyretika moc nezabiraji😔

power700
27. led 2012

@berenika39 díky, krásně vysvětleno, úplně stačí. 🙂 Takže klinický logoped! 🙂

alti
27. led 2012

@verbalinka přesně tohle znám :( 2x se nám z toho vyklubal zánět močáku a 1x pátá nemoc. Pevné nervy, hlavně aby nasadili léky co pomůžou u naší páté nemoci jsme ( bez léků - není antibiot. léčba) hajcovali 4 dny a noci to už jsem byla na prášky zralá i já. Snažit se pít ať není dehydrovaný. Držím pěsti.

ined77
27. led 2012

@verbalinka ...myslím na vás! držte se 😵 .to CRP je potfora, malá měla jeden den 77 a druhý už 180...fakt se divím, že vás dr.nechala odejít bez ničeho 😠 .

ined77
27. led 2012

@verbalinka ...a prý že já mám výdrž 😅 ..já už bych byla nakvartýrovaná v nemocnici, osprchovaná a už i v pelechu 😀 .

evaviki
27. led 2012

@verbalinka ak sa teplota neda zrazit poriadne a na dlhsie, tak by mal okamžitě dostat atb. Tak mi to tvrdila dr. Na pohotovosti, a aj nasa, ked mal maly 40tky a zrazili sme teplotu sotva o stupeň a na hodinu... Vtedy uz bol apaticky, nejedol, tiez odmietal lieky ( ktoré ma inak rad) a ked som do něho dostala aspoň sirup na teplotu, tak ho hned vyblinkal...

madlenka29
27. led 2012

@verbalinka u nás měla starší dcera podobný průběh,jako tvůj malej, na začátku ledna a vyklubal se z toho zánět močáku.Doktor okamžitě po tom co jí vyšetřil a udělal crp(vysoký asi 98) nasadil ATB(nějaký sirupek).
Být tebou tak pokud se v noci probudí a bude zase hicovat jedu na pohotovost nebo volám sanitu.Špatný je,že nechce pít,to Gába taky nechtěla a přitom si nestěžovala na žádnou bolest při čůrání nebo,že by jí bolelo v zádech,jen občas,že jí pobolívá bříško.
Držim palce,aby se malímu udělalo brzo dobře.
Jo a k ATB si pořiďte rovnou probiotika.

ined77
28. led 2012

@verbalinka ...tak jak? 😕 doufám, že je to lepší 😔 😵 !

mamkamarketa
autor
28. led 2012

'@verbalinka tak co? myslim na vas

verbalinka
28. led 2012

ahoj, tak v noci i rano 40,5. Dopo jsme cekali, az Nurofen zabere a po obede vyrazili na detske v krci a vylezla z toho asi angina (jeste rikal neco o meningokoku nebo neco podobnyho, ale ze je to malo pravdepodobny). Ma tam cepy, jinak ok. Dostal penicilin do zadku, odebrali moc a krev a na ten penicilin ma dochazet 7 dni. Chci to zitra ukecat na jiny atb, aby nemusel trpet injekcema. Snad je zahada vyresena a uz bude v poradku 🙂

verbalinka
28. led 2012

Vsem moc dekuju za rady a podporu 😉 Bala jsem se, abych nebyla za hysterku a dnes tam byla mama s holcickou, ktera si zavolala sanitku, protoze mela 39,2 a kasle :-/

berenika39
28. led 2012

@verbalinka dobře, že jste tam zajeli, angína "je vidět", takže bude líp, atb do 48h zaberou a pak už bude ok, držím palce.

verbalinka
28. led 2012

@berenika39 dekuju 😉 V cekarne vypadal, ze jsme si spletli nemocnici s hernou, a pritom musi trpet a bolet ho v krku. Nechapu, ale hlavne, ze uz ho leci...

berenika39
28. led 2012

@verbalinka tak to je jedině dobře🙂. oni to prcci snáší často podstatně lépe než my🙂.

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@verbalinka je to jsem rada,ze je lepe 😵
jinak bych si to sla s mudrou pekne vyridit 😠 vcera jsem ti psala jestli delali vyter. nema streptest? ten do 3 min rekne,jestli je streptokok ci ne...chjo alespon,ze vite co to je. my meli podezreni na spalovou anginu, ale nastesti streptest to nepotvrdil. tak mu kupte takove ty cucaci pastilky,jsou sice od 4 let,ale nam rekla dr na pohotovosti,ze to je od 4let protoze ne kazde 3 lete dite umi cucat pastilky.

no s pani se sanitkou-znam takovy bud nemela auto,nebo nechtela platit 90,-pac kdyz te priveze sanitka,tak neplatis. 🙄

mamkamarketa
autor
28. led 2012

uprimne me meningokok taky napadl,ale nechtela jsem te desit. ale ten je desne progresivni a behem par hodin dokaze hrozne veci 😔
kdyz mel tomas poprve horecky (samozrejme hystericka matka nemohla najit cipky) tak jsem volala sousedce (zdravotni sestra) jestli mi nemuze pujcit nurofen pro deti. a presne me napadl meningokok (protoze presne cely den byl ok cily behem 10min obrat,lezel na zemi,apaticky horecka..),ale ona mi rekla,ze pri meningokovi dite nemuze hnout krkem-neda bradu na hrudnik.
teda doufam,ze to bylo u meningokoka,ale dobry tohle vedet 😉

berenika39
28. led 2012

@mamkamarketa jj, když jdeš na pohotovost s horečkama a nejasnýma příznakama, doktor zkouší, jestli dítě přitáhne bradu k hrudníku, jakoby mu ohne hlavu dopředu.

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@berenika39 tak aspon neplacam zblepty 😀

takze dobry pamatovat,ten menigokok je fakt svinstvo 😖

leiladelly
28. led 2012

@mamkamarketa měla jsem stejné myšlenkové pochody, ohledně meningogoka, proto bych při přetrvávající horečce jela na pohotovost. Dobře, že je to "jen" angína, brzo bude líp. 🙂

verbalinka
28. led 2012

@leiladelly
@mamkamarketa
@berenika39 uz jsem si vzpomnela - myslel mononukleozu, ne meningokoka. Toho dr zkousi vzdy, ze mu ohyba hlavu. Ted mel zase 40, ale predpokladam, ze penicilin zabere az pozdeji. Je uplne vyrizenej a jen spi. A desne chrape, ale to bude asi tema nemocnyma mandlema. Jo a dr streptest nema a kdyby delala vyter, tak by vysledky byly az pristi tyden. Takze hlavne, ze dala doporuceni do krce, mmch. maji to tam moc pekny 🙂

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@verbalinka mononukleoza je virova,takze by nemel vysoke CRP 😕
fatk nemaj,jo? 😠 vzdyt je to nemocnice. ☹
drzim palce snad uz bude jen a jen lepe

leiladelly
28. led 2012

@verbalinka ohýbání hlavou se dělá při podezření na meningitidu. Jinak jak píše
@mamkamarketa mononukleosu způsobuje virus Epstein-Barové a CRP by při ní nestouplo.

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@leiladelly ze ja nesla na medicinu 😀