Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ivik3
17. kvě 2012

@mamkamarketa mám syna 2,5 roku a už máme měsíc 15-36kg /romer/ pokud je tak vysoký, myslím, že mu musí lézt i hlavička z té 9-18kg ne? to je už špatně

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@ivik3 neleze mu hlavicka,ma nastavitelny takovy ten smejd co je pod hlavou (da se s nim vyjet nahoru) a hlavicka je chranena.
kolik ma tvuj chlapecek cm/kg?

ivik3
17. kvě 2012

@mamkamarketa 90cm/14kg, sedí se mu tam dobře .my měli maxi cosi a právě že nad hlavou už to bylo těsné nebo mi to díky unavenosti sedačky nešlo už víc vytáhnout 🙂

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@ivik3 aha, a nebojis se,ze jakoby podlouzne pod tim pasem? jako kvuli vysce. protoze, bych se bala,ze ten pas povede kolem krku (tim,ze to dite je pomerne male)
ja tu autosedacku jeste nezkousela,tak se ptam

reruna
17. kvě 2012

@mamkamarketa my jsme dali Míšu do větší sedačky, když měl asi 3,5 roku, váhově byl na tom asi jako tvůj Tom, teprve ve 4 letech měl 15 kg, te´d má 16. Jestli máš možnost, tak nejlepší je jít si do obchodu tu sedačku vyzkoušet i s Tomem, aŤ se ti do ní posadí a uvidíš. Jestli jedete na dovolenou autem a na autosedačce vám blbnou pásy, tak určitě kupte novou

reruna
17. kvě 2012

@mamkamarketa ten pás nemá pod krkem, pro menší děti je tam právě kvůli tomu taková zdířka, kam ten pás prostrčíš, aby se neuškrtil a pás dobře seděl

marjama
17. kvě 2012

Ahoj holky 🙂
@mates22 už máte výsledky všech vyšetření a sona? Jak to malé dopadlo?
@berenika39 téda, vy si to ale vybíráte ☹ Na mandle budeme držet palce, ať to Péťa dobře zvládne! Třeba jako bonus najdete pod postelí v té Rathově nemocnici nějaké ukryté kartony s vínem 😀
@mamkamarketa my jsme právě teď nově koupili sedačku 15 - 36 kg a teda připadá mi, že to je nic moc. Martí má 103 cm a 16 kg a v té 9 - 18 kg jí už koukala hrozně hlavička. U té nové mám právě strach z toho jak píšeš, aby jakoby nepodklouzla pod těma pásama. Nejhorší je, když usne. Tyhlety větší sedačky se nedají už tak úplně položit, takže když spí, tak vlastně jakoby pořád sedí a padá jí hrozně hlava při každém zatočení, no děs. A další věc je ta, že mi ta sedačky připadá taková "nekrytá" proti té 9 - 18. Neumím to možná správně popsat, ale ze strany je to takové volné, v té menší byla Martí krásně jakoby "zapadlá" a "ponořená". Takže nechápu ty výrobce, já bych klidně dělala i tu větší sedačku s tím 5ti bodovým zapínáním. Takže podle mě by tihle prckové ještě neměli mít jen ten klasický pás 😠

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@reruna on ted ''hrozne'' pribral.sama nechapu. co mu vzali tu mandli tak ji mnohem lepe 😵 😵 😵
a jakou mate sedacku? blbnou takove ty ''cvakaky'' kam se cvaknou ty 5ti bodove pasy. proste to jde desne spatne,ztuha...nevim jak to popsat.

@marjama to je presne ceho se bojim. co mate za autosedacku? ja se bojim u te 9-18 unavou materialu a tim,ze ty cvakaky proste vypovi sluzbu a u te 15-36 se bojim,ze ten klasicky pas to nebude ono,co se tyce bezpecnosti.
tahle autosedacka ma polohovaci operku hlavy a celkove jde trochu do lehu,ale nic moc 😒

ivik3
17. kvě 2012

@mamkamarketa nevypadne, pas ho neskrti, navic jsem jeste dokoupila takovej polstarek, co se pripne na ten pas, aby to mel kolem krku mekke a pripadne ho to nerizlo, kdyby nekdy neco :( chraneny je v autosedacce dobre, my jsme poridili ten romer a to je proste parada. spinka sice v sede, to ano, ale to uz je u techto sedacek bohuzel vsude, trosku s tim jde popojet, ze nesedi uplne narovno, ale do lehu to nedas jako s 9-18. hlavicku ma schovanou v operce, ktera ho chrani, takze kdyz usne, krasne se opre do strany a spinka v pohode.....polohovatelnej je jakztaz cybex, ale kamaradka z neho roste! 😖

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@ivik3 to mi nerikej! a proc? ja totiz mam v planu koupit cybex solution X2

ivik3
17. kvě 2012

@mamkamarketa ma romera pro tu starsi a mladsi prave koupila cybex, rikala, ze uz by do nej nesla, to polohovani ji vubec nejde, celkove ji ta sedacka nepadla do ruky....ale je to nazor kazdyho s uzivanim. nic, co by bylo technicky spatneho na te sedacce, takze neboj.....ale jestli ti do toho muzu mluvit, tak ten romer je proste jednicka na trhu a cenove stejne....ma i lepsi material, na kterem to dite sedi. ten cybex mi prijde moc umelej.....ale nevim, neznam.....🙂 bez do obchodu, osahej si, ozkousej si......

jancule79
17. kvě 2012

@mamkamarketa Ahoj, koukám, že se tady řeší sedačky, tak taky přidám svoji zkušenost. Starší syn (má teď 3,5 roku) má Romer Kidfix SICT (15-36 kg). Přešel na ní ve 3 letech (měl 107 cm a 16 kg). Naprostá spokojenost, pásy drží dobře (akorát si je bohužel sám umí rozepnout, ale to asi většina dětí v tomhle věku). Mladšímu (jsou mu 2 roky) má Romer Safefix Plus (9-18 kg). Tutéž sedačku jsem měla i pro staršího. Opět 100% spokojenost. Podle mého názoru, na delší cesty byla lepší ta 9-18 kg, protože jde více napolohovat (takový ted leh-sed), teda alespoň tyto konkrétní. Je fakt, že u těch menších sedaček ty 5ti bodové pásy určitě drží víc. U těch větších je vlastně připoután klasickým pásem a dítě si ho může docela lehce povolit, rozepnout. Ty 5ti bodové tak lehce sám nerozepne. Ale pokud by (nedej Bože) došlo k nějakému nárazu, tak i ty normální pásy drží dobře a spolehlivě (pokud jsou samozřejmě dobře zapnuté). Jinak já teda doporučuju sedačky na uchycení Isofix (pokud v autě je ta možnost) - z hlediska bezpečnosti je to maximum co pro dítě lze udělat.

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@ivik3 me je cybex sympaticky. tusimze mel snad z testovanych autosedacek viteze v Dtestu (kategorie 15-36kg) hele a co mas ty? ten romer ma taky dobry hodnoceni. zkusim se podivat,kde maji obe autesedacky na zivo at je muzu porovnat

reruna
17. kvě 2012

@mamkamarketa my máme asi chicco, ale nepamatuju se, to vybíral mm a musela bych se podívat v autě... bohužel u těchto sedaček to nejde moc polohovat do lehu na spaní, ale on tam i tak spinká - v sedě...a nevadí mu to. Pásy si umí taky rozepnout sám, ale nedělá to, to jsme mu dost důrazně vysvětlovali, že fakt nesmí, když zastavíme, tak se vždy zeptá, jestli se smí odepnout

evaviki
17. kvě 2012

Holky nic proti, ale mensia sedacka je rozhodne bezpečnější.. Dat 90cm dieta do sedačky 15-36kg mi pride ako hazard.. Tie sedačky su od 4rokov, 15 kg a 100 cm. Samozřejmě ide hlavně o výšku a váhu.. My máme dve sedačky, jedna je do 18 kg, tu používáme vacsinou a na delší trasy..dalsiu máme cybex solution x2 (mimochodem dobrý vyber) a tu máme u mm v aute, když veze Sebika do školky.. Na dlouhou cestu to bolo otrasne, zle sa v tom spinka, maly je aktivny, tak sa v tom mele a hýbe az příliš.. A to ma 104 cm a vyse 15 kg, takže podmienky splňuje..

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@reruna tak chcico mame 9-18 a nadcena z ni moc nejsem 😒

reruna
17. kvě 2012

@mamkamarketa tu máme taky pro mladšího a zatím dobrý, ale my tak často nejezdíme, tak proto asi....

evaviki
17. kvě 2012

@mamkamarketa v Radotine v Spuntiku maju obe..

berenika39
17. kvě 2012

@mamkamarketa rozmazlená městská paničko 😀 😀 , jestli se ti chce utrácet, tak můj jasný favorit - nejspíš na podzim, léto vydržíme v té, co máme....je:
http://www.babiez.cz/detailsklk.aspx?sklk_id=1S...

prodává je Puntanella, jsem se s ní kochala, má čudlík - máčkneš a všechno se udělá samo, fakt 😀 . fakt se přizpůsobí na šířku, výšku, prostě to dítě obemkne, a to právě hledám, petr je drobek, aby v tom neplaval. najdi si kolekci 2012, ta je ještě vymakanější, ale zase stojí kolem 7, tyhle jsou loňské myslím a cena ok🙂.
Opravdu to ale chce Toma vzít s sebou, někde vyzkoušet ho do ní posadit, nechat si všechno ukázat, naslepo bych to neobjednávala.

mates22
17. kvě 2012

@mamkamarketa já bych se toho cybexu nebála, měla ho dcera a koupili sme i synovi, ještě v ní teda nejezdí, ale má ji připravenou 🙂 . No polohování je trochu ztuha, ale oni stejně usnou vsedě a spinkaj tak - to polohování jen pod hlavičkou se dá sklopit krásně, jen to nejde z přední sedačky.... no musí se zastavit a jít to udělat a nebo tak už vyrazit, když víš, že bude dítě asi spinkat. Nevím, jak to má řešené romer, švagrová má nepolohovací, má jí už pátým rokem a už jen čeká až bude neteř moci na podsedák, ta sedačka se rozpadá ☹ . No my máme zatím tři roky a dobrý, jen tu první nemáme na isofix a malinko vrže - ty plasty o sedadlo, když není zatížená. Ale já bych do ní směle šla znovu, teď jsem koupila tu plusku a ta má i moc příjemnej matroš.

mates22
17. kvě 2012

@verbalinka no a to my už jednu přeléčili, je to tak měsíc a půl zpátky ☹ a už je tu zase druhý kolo

mates22
17. kvě 2012

Jinak mám kačku doma, pokašlává trochu, mladej má rýmu a mě bolí v krku. Normálně by teda šla, ale řádí tu ta angína a my jdeme v pondělí na sono, tak bych to nerada přeobjednávala, takže sem jí radši nechala doma. ovšem včera přijela z výletu, bundu rozeplou a klepala se jak ratlík, že jí byla zima..... měla mikču a bundu softsheel, ale bůhví, jestli si jí zapla.....tak jsem zvědavá, jestli vydrží 🙂

marjama
17. kvě 2012

@mamkamarketa my máme Cybex Solution X2 - Fix, jsem z ní zatím fakt taková nesvá, no 😒

mates22
17. kvě 2012

@marjama ahoj, díky za optání, výsledky odběrů jsou všechny v cajku, v moči není nic a ledviny pracují podle krevních testů jak mají. To sono nás čeká v pondělí, ale jsem už přece jen klidnější............... hodně dětí to mívá psychycký, takže si myslím, že rozšíříme tyto řady 😀

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@evaviki ja vim,ze je bezpecnejsi,ale nam blbnou ty zacvakavace. a celkem se bojim,ze se to nekde cestou podela a nevim co budeme delat. 😒 jak jsem psala bojim se unavy materialu 😖
@berenika39 tak o cenu mi tolik nejde. jen si nedovedu predstavit,jak se to ''nafukuje?'' 😕 a podle obrazku to nema polohovani hlavy,coz jsem chtela 😒 nevis jak dopadly crashtesty?

@marjama 😒

@evaviki diky mrknem tam 🙂

berenika39
17. kvě 2012

@mamkamarketa to se nenafukuje, to jakoby zajíždí - k sobě a od sebe, nahoru dolů....až budeš mít cestu, nech si to někde v puntanelle ukázat🙂
testy nevím, nepátrala jsem zatím.

evaviki
17. kvě 2012

@mamkamarketa Mates mi poslala super odkaz, kde je uvedené, ze cybex x2 sa dá polohovat a dá sa polohovat aj hlava.. Www.cybex-online.com Musimt to vyskusat 🙂

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@evaviki to je presne jeden z mnoha duvodu proc jsem chtela cybex

@berenika39 moc si to nedovedu prestavit...mrknu v letnanech.diky

berenika39
17. kvě 2012

@mamkamarketa revoluce v ovládání - normální hydraulika, víš jak se třeba zvedá korba od sklápěčky - takový ty naleštěný písty, jak zajížděj jeden do druhýho? tak ten princip, ale ve zmenšeném...prostě to není cvak cvak, ale pššššššššššššššš.

marjama
17. kvě 2012

@evaviki co to odvolání do školky, podala si ho? Doufám, že jo 😉