Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
1. črc 2012

@ined77 ale neni,jen mas proste plny kecky toho.leto v plnem proudu a mala nestovice-to na nalade neprida

mates22
1. črc 2012

@ined77 u nás dobrý, Kuby s teda statečně drží rýma, ale se nedivím, Kačka furt leze do bazénku, takže tam musí taky............. No nebudu se radši rozepisovat, nechci tě ještě víc zdeptat. Alespoň, že si Matýnek užije koupálo s babičkou, kdyby byl s Váma zavřenej ještě on, tak to by ses asi už musela úplně zbláznit. My teď předěláváme schody do baráku, teda předělává manža, takže dopo jsem s dětma doma, odpo je nějak sundáme a jdeme k babičce na zahradu - máme jí blízko naštěstí. Na koupálo je to přes celý město a já neřídím, takže to nechodíme, než bysme došli dom, byli bysme zase uvařený. MM je mi líto, vzal si na ty schody dovču, chudák netušil, že zrovna bude muset dělat v těch největších vedrech ☹

ined77
2. črc 2012

@mates22 ...jejda, tak to TM opravdu vyšlo blbě, v takových vedrech pracovat je za trest ☹ .
dnes je doma odpo MM, tak beru matýnka k vodě já.. 🙂 .přiznám se, že se fakt těším, jsem polouvařená 😝 😅 .
katunka chuďátko už trpí dost, obsypaná je hodně, hlavně na zádíčkách, bříšku a obličejíčku 😢 .snad jí jizvičky žádné nezůstanou 😨 , naštěstí si to neškrábe, jen občas pošudlá 😔 ..
dokonce má neštovičku přímo v pipince ☹ ...nevím, ale asi to musí dost bolet ☹ .do toho ten pot....to je fakt jako naschvál.
ale je to 4. den, výsev by měl končit a pupínky zasychat...tak snad!
tak hlavně ať kubíkovi rýma ustoupí a drží se vás zdravíčko! 🙂 😉

ined77
3. črc 2012

ahoj,
info od nás.....katunka začala včera teplotovat, dnes pokračuje....docela mě to překvapilo, už jsem měla za to, že to projdeme bez teplot ☹ .
noc byla děsná, myslím, že u nás už nespí ani sousedi 😅 .
nicméně dnes je to pátý den, říká se, že bývá zlomový.....kéž by 😅 a pupínky zasychají.od včera nové nevyrašily 🙂 .
volala jsem dnes k dr., s tím jestli existuje nějaká úleva na tu noc, ale moc jsem nepochodila 😝 ....dokonce prý ani kontrola není nutná, pokud nenastanou komplikace 😕 .
všem pěkný den 🙂

reruna
3. črc 2012

@ined77 chudák malá, snad to už brzo přejde, i ty teploty a nové neštovičky už nebudou

ined77
3. črc 2012

@reruna ...díky 🙂 .
musí to být děs, taky je mi jí strašlivě líto 😢 .
ale když vidím, jak to mává s ní a že to teda ona nese statečně, děsím se průběhu u matýnka 😔 ¨.
myslím, že to pravé tóčo mě teprve ještě čeká 😅 😔 .

berenika39
3. črc 2012

@ined77 čtu, to jste si teda vybrali, moc přeji, at je to co nejdřív pryč...malé už ted bude určitě jenom líp. myslímna vás.

ined77
3. črc 2012

@berenika39 ...díky moc, jsi hodná! 😵

verbalinka
3. črc 2012

@ined77 teď čtu, co vás trápí ☹ Je to škoda - krásné léto a být doma. Chápu, že tě to mrzí, ale už bude dobře a máte celé léto před sebou 🙂 Ať je brzo líp 😉

natalie77
3. črc 2012

Narazila jsem na tuto diskuzi...
Tak pokud můžu odpovědět...nemocné dítě si vždycky nechávám doma, bohužel to všichni tak nedělají, takže je malý stále doma. Tři týdny doma, týden ve školce...a tak pořád dokola...
Loni jsme to ve školce vzdali, lékařka už byla zoufalá. Když jsem v šatně slušně řekla jedné mamince, která měla dceru s kašlem tuberáka, zelený sopl, že by ji měla nechat doma, tak mi řekla, že to je alergie a že prostě nemá hlídání. Chápu to, ale já si to také musím vždycky zařídit...
Už jsem z toho na nervy, teď má opět antibiotika, tři dny 39, 5, srážet teplotu v takovém počasí je nadlidský výkon.
Už tři roky mě imunolog, peditr a celá rodina utěšuje, že se to věkem zlepší....tak musím věřit, že to tak bude.
Držte se a užijte si prázdniny bez nemocí.

ined77
3. črc 2012

@verbalinka ...děkujeme!! 😵

@natalie77 ...ať jste brzy fit! 🙂
u nás lautr to samé, celý rok ☹ .
hezké prázdniny a léto i vám! 🙂

reruna
4. črc 2012

@ined77 tak jak u vás? je už líp?
Jinak my jedeme v sobotu na dovolenou na chatu ještě se ségrou a jejich dětma a s mojí mamkou a dneska mi říkala sousedka, že jejich Terka má neštovice - ona chodí do stejné školky jako Míša, akorát do jiného oddělení a prý tam má už 7 dětí neštovice, my jsme tam byli naposledy v pátek, odpoledne jsme byli na zahradě i s Lukinem na to opékání buřtů a zrovna ta Terka Lukinka pořád pusinkovala, takže jsem z toho hotová - takže bu´d jeden nebo druhý nebo oba dostanou neštovice a teď máme možnosti, že to dostanou před dovolenou, na dovolené nebo až po dovolené. Takže asi tak..... ☹ možnost, že by to nedostali vůbec je sice taky, ale protože tomu byli vystavení oba, tak asi nehrozí ☹
Takže pokud bysme teda odjeli - co si máme vzít případně sebou - mám doma tekutý pudr, samozřejmě beru nurofen a panadol na teploty, ale co se ještě dává?

reruna
4. črc 2012

tak ještě teda vezmu dithiaden, ten máme doma - proti svědění, ale stejně, jestli je dostaneme na té chatě, tak asi pojedeme domů, protože co tam, když nebude smět na sluníčko ani se koupat, být zavření na chatě, kde nic nemáme na zabavení to by asi bylo děsné....naštěstí to je jen 2 hodiny jízdy autem, ještě že jsme letos ještě vzdali to moře, to by za ty nervy nestálo, takhle přijdeme kdyžtak "pouze" o 6 tisíc ☹ co už jsme za tu chatu zaplatili

ined77
4. črc 2012

@reruna ...ježiš, tak to mě teda fakt mrzí ☹ .jako možnost tu určitě je, že to nechytí....mají kluci rýmu nebo jsou nějak pochlazení?
katka to právě myslím chytila v návaznosti na oslabenou imunitu, byli jsme tenkrát u dr. kvůli tomu jejímu kašli na který dostala ty ATB...matýnek už byl v pohodě a tak nechytil nic.
inkubačka je 14-21 dní, kačka to chytila po 16 dnech....na jak dlouho jedete?...myslím, že i kdyby se kluci nakazili, že se sypnou až po příjezdu 😉 🙂 .
matýnek zatím nic, po vypočítání infekčnosti jsem se dopracovala k příštímu úterý až čtvrtku 😝.

sebou kdyžtak ještě tanno-herbal lotion (tekutý pudr) nebo přímo mentolový pudr, ale ten se dost drolí 😒 .určitě fenistil kapky nebo ten dithiaden proti svědění a žínky na omývání tělíčka (nesmí se koupat ani sprchovat až do stroupků) a ještě fialku, kdyby náhodou se pupínky udělaly i na pipíkovi a pod. ☹ .dobrý je prý tantum verde sprej na vřídky v pusince.a to je snad vše ☹ .

potkala jsem známou a u nich to bylo před dvěma lety lautr to samé, hned na začátku prázdnin chytil neštovice mladší a 14 dní na to starší, měli odjet k moři...jeli víš kam 😝 ☹ .samozřejmě peněz v kelu nepočítaně za storno poplatky☹.
já jsem aspoń ráda, že tohle řešit nemusíme, to by už bych snad nerozdýchala 😔 .
ale u vás si opravdu myslím, že to stihnete!....dřív než za 14 dní se kluci neosypou! 😵
každopádně držím všechny palce které doma najdu!!! 😵 😵 😵

jave
4. črc 2012

@ined77 Ahojky, jdu si pro radu. Chci se zeptat, než malá dostala neštovice měla nějaké příznaky nebo to byly až pupínky??? Včera malý dostal zvýšené teploty, polehává, ale jinak je celkem v pohodě. Tak nevím, jestli to může být příznak neštovic nebo se jedná úplně o něco jiného. ☹

jave
4. črc 2012

@ined77 a jak to malá vlastně zvládá v tyto horka???

ined77
4. črc 2012

@jave ..ahoj 🙂 ,

člověče to nevím 😨 ...možná to může být příznak 😔 ....každopádně u nás nebylo den před nic až další ráno tři pupínky a pak se to rozjelo.teploty má malá až poslední dva dny...ale prý i to je normální.já myslela, že když už teploty, tak na začátku 😅 .
a horka...no nic moc...hlavně v noci se dost budí a pláče ☹ .přes den to zvládá dobře.ona je dost pohodová, takové sluníčko 🙂 .
zkoušela jsi malého prohledat?...prý to může začínat i ve vláskách!...já na dětech pořád sledovala hrudníček a bříško a nakonec byly první pupínky na ramínku a na spánku 😝 .

ined77
4. črc 2012

@jave ...tak může to být příznak, kukni ☹
http://nemoci.vitalion.cz/plane-nestovice/

jave
4. črc 2012

@ined77 no právě. Jenže žádné pupínky nikde nemá. Nejhorší období je to čekání, jestli neštovice vypuknou nebo ne. 😝
To je šikulka, i když ty noci musí být hrozné. Ale snad už to nejhorší máte za sebou a už bude dobře a budete si užívat krásné léto. 🙂

ined77
4. črc 2012

@jave ...díky 🙂 , ale to nebudeme, na řadě je starší synek ☹ .
ať se to u vás nepotvrdí!!! 😵

reruna
4. črc 2012

@ined77 no v pátek to bude týden, co jsme byli v té školce, ale o víkendu jsme byli na koupališti a tam taky mohly být děti, které už byly infekční, protože v té školce to vypuklo tento týden, jedeme jen na týden, takže teoreticky bychom to mohli stihnout a vysypou se až doma, ale s naším štěstím tomu moc nevěřím, no uvidíme, stejně nic nenadělám, tak uvidíme

ined77
5. črc 2012

@reruna ...dám krk za to, že to stihnete 😉 .dřív než za 14 dní se příznaky neobjeví.max by jste djížděli domů už maličko syplí, ale na 100% v začátku 😉 .
takže hurá na dovču 😵 .
nezdálo se mi to, ale je těch neštovic jaksi všude hodně na můj vkus ☹ .
matýnek zatím nic.katunka lepší, zase o chloupeček 😵 .včera jsem ji narychlo omáchla v hypermanganové koupeli...byla od pohledu ráda 🙂 .
teplotka v noci nebyla, dnes zatím také ne.
matýnek půjde asi s babičkou na koupaliště...aspoń že tak, je děsné vedro už teď 😝 .
jinak ho musím moc pochválit, je vesměs hodný a doma je pohoda 🙂 .

reruna
5. črc 2012

@ined77 tak kéž by, dneska půjdem taky na koupaliště, je tu hrozné vedro, nechápu, že neštovice musí řádit v létě....

ined77
5. črc 2012

@reruna ...určitě 😵 ..
jj, jen běžte, já bych šla hned 🙂 ...u nás je taky nedychatelno 😝 .
matýnek už tam s babi je, vzala si ho už v 10h. 🙂 .ale dělal trošku scény, že chce být se mnou 😕 ...nakonec s kokinem v puse zdárně odjeli 😅 😀 .
spolu půjdeme zítra...těším se jak malá 😅 ..
já teď uložila katunku, vyžehlila trička pro MM do práce a budu trošku vegetit 😵

reruna
5. črc 2012

@ined77 no, takže mm s Míšou na ten koupák teď jeli sami a já jsem s Lukinem doma, během dopoledne se mu vyrazila na zádíčkách, na pažích a na vnitřní straně stehen vyrážka, kdybych nevěděla, že jsou tu neštovice, tak bych nad tím asi mávla rukou, protože to vypadá spíš jako potničky, ale te´d jsem na nervy, že co když to jsou ty neštovice, no tak uvidíme, co to udělá do zítřka. Teď ovšem nevím, jestli má cenu balit nebo ne, něco málo mám už nachystané a balit asi budu na poslední chvíli v sobotu ráno, protože nejspíš do poslední chvíle nebudu jistá, jestli jet nebo ne, ach jo, a to už jsou asi měsíc zdraví a doufala jsem ,že to do dovolené prostě vydržíme. .
pro jistotu přikládám fotky, co byste řekli, neštovice nebo potničky a dá se to nějak spolehlivě poznat? teplotu nemá

myskin
5. črc 2012

@reruna no nechci tě děsit, ale přesně takhle vypadal začátek neštovic u mých holek. Ta mladší to takhle podobně měla ráno (měla teda pouze 4 pupínky) a večer už bylo jasno. Té starší to trvalo trošku déle než se to rozjelo. Ale v téhle fázi většinou ani doktorka nepozná zda se jedná o neštovice. Tak uvidíš.V tomhle vedru by se to mohlo vysypat rychle.

ined77
5. črc 2012

@reruna ...jejda, ale to by museli být kluci/luki v kontaktu s neštovicema ještě před tím někde 😨 .
já to takhle nepoznám....taky sleduju každý flíček u máti...katunka měla hned tři pupínky nalité tekutinou ☹ .
ale potničky v tomhle počasí jsou dost pravděpodobné 😔 ....je mi to líto, že ti nemůžu poradit ☹

ined77
5. črc 2012

@reruna ..kukni tady výš na stránce, dávala jsem odkaz @jave...tam je to popsané do detailu, příznaky a tak 😔 .
ale držím palce, fakt držím ať to ty potvory nejsou 😢 😔 !!

reruna
5. črc 2012

@myskin to jsi mě moc nepotěšila, zatím si fakt nejsem jistá, kdyby u nás ve městě zrovna nebyly, tak bych to brala zatím jako potničky, tak uvidíme, co bude zítra

@ined77 tak je možné, že to chytili i dříve, než ten pátek, to já nevím, kdo to tady u nás roznesl a taky jsme byli s Lukáškem před 10 dny v Olomouci v Globusu a tam se taky mohl teoreticky nakazit, protože jak se zdá, tak je to teď docela rozšířené ty potvory. Podle toho popisu, co je na tom odkazu to zatím jako neštovice nevypadá, na hlavě nic nemá, na hrudníčku taky ne, jen ta záda, podpaží a stehýnka, tedy tam, kde by to mohly být i ty potničky a máme tu te´d 34 st doma,t ak bych se nedivila.....teplotu taky nemá, tak zatím fakt nevím, doufám, že to do té soboty poznám 😅

ined77
5. črc 2012

@reruna ...jak to vypadá?? 😕