Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ia.
24. říj 2012

@hanula11 nejvíce se nám osvědčil Imunoglukan. dávám každé ráno na lačno a když se mi zdá, že na něho něco leze, tak zdvojnásobím dávku. Taky zobe ty gumové medvídky Vibovit. Je fakt, že vloni byl první rok ve školce a byl furt na hromadě, hrozné záchvaty kašle, letos zatím sem tam rýma, ale klepu nic horšího. Nevím ale, jestli něco nepřitáhl ze školky, pže malý má ATB - zánět nosohrtanu... 😖

lojzina
24. říj 2012

@michaelka83 ahoj...tak sme byli na zminovanem alergu,ketof v zadnem pripade nevysazovat,vypada to u nas na astma,takze tak. 🙄

mates22
24. říj 2012

@lojzina ach jo ☹

mates22
24. říj 2012

@hanula11 u nás imunoglukan nic- ale vím, že někomu zabere dobře a někomu prostě moc ne, zkoušela jsem kde co, naposledy jsem dávala colostrum a vypadá to, že dobrý......teď ale jsme dostali právě proprevent junior od GS od švagrový, takže zkoušíme ten, jen ho dcera nechce, že jí nechutná - ale zatím se drží zdravá, má vycucáno platíčko, takže 20 dní. Pokud by ale něco, najedu zas na to colostrum

lojzina
24. říj 2012

jinak sme teda uc.ve tride rikala,ze ta ryma je alerg.razu,jestli chce zpravu od dr-pry nehori,ale casem radeji donest kopii.

michaelka83
24. říj 2012

@lojzina Tak to je mi líto. ☹ Já jsem zvědavá,co nám řeknou v únoru☹ držte se!pa

baramaty
24. říj 2012

Ahoj holky, taky se přidávám. Dcera nastoupila do školky minulý rok, ale byla tam tak 1-2 týdny v měsíci. Letos jsem si myslela, že to bude lepší, ale odchodila celé září a od začátku října je doma, nejdřív měla kašel, nakonec se jí z toho vyklubal nález na plicích (zápal měla už v lednu), pak byla skoro týden dobrá, ale do školky jsem jí nedala a teď už má zas rýmu a pokašlává. Jsme taky vedený na alergologii, měla hrozné suché dávivé kašle, brala bronchowaxom a teď ribomunyl (máme od imunoložky na sníženou imunitu), ale nic moc nepomáhá. Vibovit, imunoglukan a všechno možné jsme zkoušeli taky a nic moc..Tak doufám, že než nastoupí do školy, malý do školky a já do práce, tak budeme mít nemoci za sebou a imunitu posílenou 🙂

lojzina
24. říj 2012

@baramaty ahoj,tak asi jako vetsina tady v te diskuzi,meli sme to uplne stejne,jako pres kopirak,druhy rok uz znatelne lepsi,ted zatim nic moc

mates22
24. říj 2012

@baramaty 🙂 my bojovali 3 roky, až ted´ čtvrtý je to lepší 😉, zatím, ťukťuk a jen doufám, že malej už je dostatečně promořenej a nebude to u něj stejný, to by mě asi v práci moc rádi neměli

baramaty
24. říj 2012

@lojzina ona byla Bára docela nemocná i před nástupem do školky (trpěla na dráždivé kašle, od podzimu do jara kašlala), ale teď je to ještě o to horší. No, snad se to zlepší.
@mates22 Taky doufám, že syn bude od Báry zvyklej na školkový bacily a pak už marodit nebude. Teď je to jak kdy, někdy od ní něco chytí, někdy to přejde jen s rýmičkou. Teď jsou zrovna nachcípaný oba dva. A to jsem dceru kojila 15měsíců, malýho, ještě kojim a že by teda měli vybudovanou nějakou imunitu, ro se opravdu říct nedá ☹

lojzina
24. říj 2012

@baramaty tak to my ne,az tou skolkou se to poto...Pak s kazdou rymou doma 😖

mates22
24. říj 2012

@baramaty já malýho odstavila před měsícem (takže do dvou a půl sem kojila) a nijak se to neprojevilo ☹, většinou všechno chytnul - on měl dokonce ATB od loňskýho podzima 5*, fakt děs, to já snad neměla za celej život ☹

baramaty
24. říj 2012

@mates22 tý jo, to já snad taky tolik atb ani neměla. Malej je měl naštěstí teď před 14 dny poprvé (a možná bysme to zvládli i bez nich, ale dcera měla ten zápal, tak jsem měla strach aby ještě nechyt to) a doufám, že má vybráno na dlouho. Dcera měla naposledy v lednu a teď v říjnu (předtim ale už taky alespoň 6x). My jsme teď začali jezdit k jednomu léčitelli (mamce pomáhá od migrén), tak jsem zvědavá jestli to na ně bude mít nějaký vliv.

mates22
25. říj 2012

@baramaty nám bych řekla, že docela to colostrum pomohlo - ale nevím, třeba už si jen vybudovala imunitu a já to přičítám podpůrnejm prostředkům. Ale tak zkusit to můžeš. Právě že u nás imunoglukan nula, preventan nula, imunokid nula, různé další nula........až to colostrum jakž takž 😉. No a mladej, ten nemůže vlastně ještě nic, je to všechno od tří, sirupy jako pikovit a sanostol nevypije ani omylem (přitom je to celkem dobrý, jako džusík), takže teď cucá immunokid, ale nemyslím, že by to bylo k něčemu - spíš pro ten pocit

terezale
25. říj 2012

no, mě přijde, že ta nemocnost je tak nějak kombinací všeho. Naše děti (příští týden 4 roky - dvojčata) jsou poměrně často nemocní, i když obvykle nic dramatickýho. Rýma, kašel, zvýšená teplota, během tří dnů dobrý. Takhle jsme měli loni první školkový rok od ledna do března několik viróz, před tím a pak jako když utne...vyjma teda 1 angíny v červenci. Teď už několik týdnů ve školce všichni s rýmou, naši dobré, ale chytily střevní virózu a ta je skolila. Každopádně otužujeme, větráme, cpu jim vitamíny a taky zkoušíme podpořit zevně - zakoupili jsme Imugamin pro děti, cucací bonbóny, taktéž s hlívou ústřičnou, s echinaceou a vitamínem C.

sarihy
25. říj 2012

@mates22 Reaguju na tvůj komentář o tom, že tvůj syn nemůže nic na imunitu...i proto, že mám dceru 19M...Moje mamča je praktická Dr. a radila se se známým lékárníkem a ten řekl, že můžu dceři dáva vlastně všechno...takže tedď bere právě to Kolostrum - rozdělám tu tabletu, nasypu do jogurtu a je to (stejně jako to dělám s Laktobacílky). I Vibovit jí dávám a Imunoglukan brala taky...Prý jde u těch doporučení od 3 let o to, že ty přípravky jsou povětšinou ve formě prášků, kapslí atd. a ne každé mladší dítě je schopné se takovou formou "léku" vypořádat...A navíc tvému chlapečkovi jsou za chvíli 3, takže jestli máš s tím Kolostrem dobré zkušenosti u dcerky, tak bych neváhala, a dala to i synovi...

mamkamarketa
autor
26. říj 2012

@sarihy vid? Nam rekli na pohotovosti to samy. Do nakyho volne prodejnyho leku mu zbyval vic nez rok. A doktorka nam rekla,at to koupim. Ze je to ok. Spis se tim farmaceuticky firmy chranej, kdyby mladsi dite to treba vdechlo... Treba cucaci pastiky na bolest v krku jsou psane od 4 ale mladsi je v poho muzou

reruna
26. říj 2012

@baramaty já jsem si myslela, že mladší bude od staršího zvyknutej na školkové bacily a houby.... nastoupil v září a byl už 4X nemocný za ty 2 měsíce - kašel, aftozní stomatitida, pak zase kašel - s tím byl teď 2 týdny doma, šel v pondělí do školky úplně zdravý a ve středu už zase kašlal a zase hustá rýma☹ Starší do 3 let nebyl skoro nemocný, pak ty 2 roky školkové byly nemocí plné a mladší to od něj všechno chytal, ale většinou to u něj bylo mnohem mírnější, tak jsem si myslela, že bude mít imunitu celkem dobrou a bohužel☹

baramaty
26. říj 2012

@mates22 díky, to colostrum zkusím, to jsem ještě neměli.
@sarihy to jsem ráda, že to tady píšeš, malý jak to vidí, že to dávám Báře, tak chce samozřejmě taky, tak mu občas dám (máme taď rozdělaný imunit hlívu ústřičnou
@reruna no, tak to se máme asi taky na co těšit☹ Právě, že teď má mladší vždy mírnější příznaky než dcera, ale teď zrovna oba kašlou a mají rýmu (každý kašle trochu jinak), a to jsem dceru ani mezi nemocema do školky nedávala☹ Tak třeba začne mrznout a bacily se mrazem vypálí 🙂

janicka38
26. říj 2012

Tak vas tady procitam a asi taky koupim neco na posileni imunity. Dcera zacala chodit do skolky a domu vzdy prinese nejaky skvely bacilek. Zrovna jsme se vsichni vylizali ze strevni chripky a trnu co dalsiho prinese. O nachlazeni ani mluvit nemusim..... Ptala jsem se vychovatelky zda ji nechavat doma, kdyz je trosku nachlazena a ona mi odpovedela, ze kdyby to tak udelali vsichni, skolka by zustala prazdna. Rikala, ze takove prkotiny nemam resit. Pry tam rodice posilaji deti s horeckama a vymlouvaji se na zuby nebo na to,ze ve skolce je detem lip a z vlastni zkusenosti vi, ze se tam uzdravi rychleji. Dokonce se jedno ditko pochlubilo, ze jeste pred odchodem do skolicky zvracelo :(, takze ted hledam neco na posileni imunity, aby tam mala vse nepochytala. 😝

evaste
26. říj 2012

ahoj,

tak si nějak brouzdám po koníkovi a zaujala mě tato debata - mám tři děti věku 5,3 a 1,5 roku a z praktických zkušeností se mi osvědčily tyto věci:
1. doma nepřetápět,max.20- 22 stupňů,je lepší děti pořádně obléknout .Doma máme všude dlažbu a moje děti se plazí cca od 4 -5. měsíce,tak už jsem je nemohla nechat na gauči a deku na zemi shrnuli ,takže de facto lezli po holé zemi.Bodýčko,triko s dlouhým rukávem a mikinu nebo svetřík,bavlněné punčošky a tepláčky a boty nebo ponožky s protiskluzem - měli sice chladné ručičky,ale jinak po těle hřáli - nikdy jsem je neměli nachlazené ledviny ani žádný zánět a nikdy v životě neměli zánět středního ucha ani střevní chřipku,nic.Jen klasické nachlazení a pátou a šestou nemoc,rýmu.

Neslazené tekutiny - doporučuju ráno skleničku 100% džusu lehce ředěného vodou - pomerančový,multivitamín,rybíz,jablko,,ananas,...to můžou už od půl roku a pak bylinkový čaj nebo vlažnou vodu,minimálně 1litr denně .

Otužovat se - klasicky,postaru,obětovat se a vlézt s tím dítětem do sprchy nebo do vany,dát mu tam hračky,položit ho na bříško - v půl roce drží hlavu všecky děti - a osprchovat - nekoupat! se s ním teplou vodou a mýdlem a na závěr zchladit opravdu studenou - váš křik a výskot dětátko možná tak pobaví,že zapomene plakat - a pak rychle sebe do ručníku nebo do županu a mimi zabalit ,osušit a uvidíte jak budete i vy odolní.Ze začátku asi bude mimi vykulené,co se děje,ale rychle si zvykne,nebojte se.

Dbát na hygienu rukou a a't děti nepijí a nejí po vás ani po jiných dětech nebo dospělých - děti ručkama přenesou vše možné a tak pokud jdete na zábavu nebo dětskou oslavu a nějaká nezodpovědná maminka tam vezme nemocné dítě,odejděte co nejdřív,nebo chraňte své dítě před kontaktem s tím nemocným.Nedovolte babičkám ani jiným příbuzným a návštěvám,aby vám olizovaly dudlík nebo lžičku nebo pily ze společného hrnku s vaším dítětem - platí to i pro vás!
Ve školce se tomu bohužel nevyhnete - hloupí rodiče posílají děti nemocné a s horečkou do školky a tomu se nevyhnete....bohužel. Taky vy sami neberte svoje děťátko,pokud není ve své kůži,nikam.Do 2 - 3 let si děti postupně vytvářejí imunitu a první kontakty by měly být jen v rodině a domácím prostředí - vašemu děťátku je úplně jedno.jestli dovolenou strávíte na Moravě u strýčka vinaře,nebo na Mallorce.Pokud jste nemocní,raději odřekněte oslavu narozenin,svátků ,svatby...cokoliv a zůstaňte doma.Nestojí to za to - věřte ...

posilování imunity je určitě dobrá věc . vidím,že máte zkušenosti s různými přípravky - mně moje dětská lékařka doporučuje vitamín D - pomáhá někomu? máte někdo zkušenost s nějakým volně prodejným přípravkem?

reruna
27. říj 2012

@evaste kromě toho otužování v podstatě děláme všechno jako vy - vitamín D mě zaujal - nevím o ničem, tak taky uvítám tipy...

hanula11
28. říj 2012

@ia. a další, díky za rady 😉 🙂 . Ten imunoglukan by možná stál za vyzkoušení 😵

hanula11
28. říj 2012

@janicka38 to, co říkala vychovatelka o posílání (i nemocných) dětí do školky je zajímavé 😠 .
Já mám tedy zkušenost z jeslí, to tam chodila naše první a měli tam podobný "přístup". Iva měla něco přes rok a půl (takže byla malinká). No a chytila tam salmonelozu 😝 😔 , no, paráda. Skoro půl roku jsme pořád chodili na výtěry, ty posílali někam dál na vyšetření. Byl to nekonečný kolotoč, měly být tři za sebou OK, ale to nebyly. Občas se taky nějaký ztratil 😨 , holka měla už z toho trauma, jak jí pořád vytírali prcku. Nakonec jsem raděj zůstala doma a za chvíli měla dalšího potomka. Tím pro nás aféra jesle - salmonea skončila, ale asi nejlepší bylo, když nám potom sestra z jeslí řekla, že oni to tam mají každou chvíli, že tam tedy takhle nemocné děti matky běžně dávají. No a pak to nechyť, že? ! 😝 😢 😅. Myslím, že tam brali běžně děti co měly horečku, nebo i průjem atd.
Už je trochu jiná doba, ale tohle tedy byla docela špatná zkušenost, snad si ji už nezopakujeme 🙂 😵.

reruna
28. říj 2012

@hanula11 každá školka by měla mít ve školním řádu, že nemusí přijmout dítě, které má horečku, průjem, zvrací, zelenou rýmu, kašel - ale v podstatě stejně záleží jen na rodičích - když tam dají dítě, které ještě ráno zvrací, tak učitelka ho ráno přebere - to tak rychle na něm nepozná, že je mu zle, na to se pak přijde během dne, pak se třeba volají rodiče, aby si pro dítě přišli, ale než se tak stane, tak to dítě stačí nakazit celou třídu☹, bohužel, je to hlavně zodpovědnost rodičů. Ale za sebe říkám, že s lehkou rýmou tam dítě dám, protože to by fakt byli doma pořád a já chodím do práce☹

margeta
28. říj 2012

@evaste Taky jsem četla, že je vitamín D dobrý na imunitu. Ale když jsem hledala pilule, tak jsem nenašla vyloženě jen vitamin D. My zkoušíme betaglukany.

sarihy
28. říj 2012

@reruna Vidíš, a já se na tř. schůzkách ptala, zda mohou učitelky odmítnout vzít do třídy prokazatelně nemocné dítě (zelená nudle, tuberácký kašel....), a pokud ho tam rodiče i přesto dají, tak chtít potvrzení od lékaře, že je dítě zdravé, a bylo mi řečeno, že ony mohou jen rodiče upozornit, že je dítě asi nemocné, ale odmítnout ho nemůžou...Takže pak se nedivme, že si děti neustále něco tahají domů. Jako já chápu, že když maminka chodí do práce, nemůže si dovolit být každý měsíc 14 dů doma, ale když se takhle chovají matky, co jsou doma s mladším dítětem, tak to je vrchol (u nás dcery ve školce nic neobvyklého).

berenika39
28. říj 2012

@margeta ahoj, mohla bych se zeptat na ten betaglukan, kolik ho dáváš,a který? díky.

reruna
28. říj 2012

@sarihy tak to bohužel záleží na ředitelce, pokud to nemají v řádu, tak je to těžké, u nás to jde, tak nechápu, proč by to nešlo jinde, jestli je to tedy státní školka....pokud je dítě nemocné - například má průjem, nebo ve školce začne zvracet, bolí ho hlava, má horečku a učitelka zavolá rodičům, většina rodičů si podle mě pro dítě přijde - jako může se stát, některé nemoci jsou náhlé, chřipka například má nástup rychlý.... ale tak jistě existují i rodiče, kteří si nepřijdou i tak a třeba odbydou učitelku s tím, že se nemůžou uvolnit z práce apod. ale podle mě má ředitelka na takové rodiče páky - prostě předškolní docházka je povinná jen pro předškoláky a není problém někoho ze školky vyloučit přece, dnes je tolik dalších zájemců - tak si na třídních schůzkách prostě stěžujte

mamkamarketa
autor
28. říj 2012

@sahiry ja to resila loni. Dite vecne na hromade. Stezovala jsem si a pry se rodice brani,ze kasel a ryma co dita ma je alergickeho puvodu ( 🙄 )
Jako nedovedu si predstavit.ze se s ucitelkou hadam,ze moje dite neni nemocny,ale alrgicky 😠