Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
27. led 2012

@ined77 napíšu, určitě. tady v praze jsem našla jednu paní logopedku, hned o ulici vedle, než máme školku a já práci, potřebovala jsem kvůli času něco blízko, abychom nestrávili odpoledne v kolonách v praze. telefonovala jsem s ní, byla moc příjemná, neplatí se, pokud máš doporučení od pediatra, takže si to vyřídím, a uvidíme🙂.

ined77
27. led 2012

@berenika39 🙂 ...tak to je super, doufám, že u ní budete spokojení 🙂 😉 .

evaviki
27. led 2012

ja uz nechaaapem.. Maly je od patku doma, najprv ryma, pak kasel, bez teplot.. teraz ma rymu slabsiu, kasel len trosku, ale pridala sa teplota.. po tyzdni!!! nerozumien tomu ☹

power700
27. led 2012

@berenika39
@ined77 ježiši, holky, ještě mám zkoumat klinický nebo obyč. logoped? To vůbec nevím, ještě že jste to tu napsaly. Takže si mám tady pročíst nějakou diskuzi? Vůbec nevím, jaký je v tom rozdíl a jestli tedy u nás máme klinického. 😒
No, Kristýnka špatně vyslovuje, č,š,ž,občas s, c..ale š a ž bych řekla ,že už je lepší.

ined77
27. led 2012

@power700 🙂 ...popros sisstin tady z té diskuze, ona ti to pěkně vysvětlí 😉 .
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-...

berenika39
27. led 2012

@power700 kuk, třeba tady. rozdíl je v atestaci - klinický je něco jako "lékař", obyč je něco jako "učitel" mluvení.

Dobrý den,můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi logopedem a klinickým logopedem? Kamarádka má syna s ještě nepotvrzeným autismem, a bylo jí doporučeno aby si našla klinického logopeda.
Odpověď: Dobrý den. Klinický logoped je samostatný pracovník ve zdravotnictví ( vysokoškolák - nelékař), který absolvoval atestaci v oboru klinická logopedie v IPVZ ( institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví) nebo je zařazen do její přípravy. Logoped je pedagopgický pracovník ve školství ( vysokoškolák bez atestace).

verbalinka
27. led 2012

My jsme měli děsivou noc, každou hodinu jsem byla vzhůru a v noci 40,5, ráno 40,7, takže jsme jeli k dr. Ta ho prohlídla - v moči nic, krev dobrá, akorát CRP 97. Takže nás poslala na rentgen, ale tam nic. Takže má v sobě nějaký zánět, ale neví se, co to je. ATB mu nedala, když neví, co mu vlastně je. Dostali jsme kopie vyšetření, že když to bude pokračovat, ať jedem zítra do Krče na dětskou kliniku. Po příchodu domů vyčerpáním usnul (ale u dr vypadal jako naprosto zdravý) a najednou zase začal hicovat a 41,1 😢 Nevědela jsem, jestli volat záchranku, ale reagoval a sirup si vzal. Začal účinkovat po tý 1,5h a už je mu zase líp. Jsem zoufalá, že nevím, co mu vlastně je ☹ Zítra nejspíš skončíme v tý krči a já doufám, že z toho neporodím 😖

@power700 kdyby měl 39,5, tak to neřeším, ale 41 je šílená horečka ☹

leiladelly
27. led 2012

@verbalinka musí mít někde bakteriální zánět, napřed se vylučují ledviny a plíce. Asi budou hledat dál, z čeho to CRP tak stouplo. Jinak dávej studené koupele, vlažné a pak ochlazovat, pár minut, pak do suchého. Měl by dostat už čípek proti křečím, to je moc vysoká horečka. Dala Vám pediatryně? Střídavě Nurofen a Panadol dávky adekvátně věku a určitě koupele, ev. studené zábaly na tělo, ne na končetiny. 🙂

verbalinka
27. led 2012

@leiladelly diky 😉 On, kdyz zacne hicovat, tak ma zimnici a studene ruce a nohy. A az se rozpali a prohreje, tak je tak vyrizenej, ze zabaly odmita a breci. Ale dneska jsem mu dala aspon studeny obklad na hlavu. Je to zahada. Myslis diazepam? Nedala ☹

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@verbalinka ahoj,jezis to je mi lito 😔 😔 😔
tohle je silena horecka,tohle neni mozny. hele pokud ste pojizdny radsi bych jela na karlak nez do krce. detska nemocnice ma skvelou pohotovost. tohle je fakt desne moc a telicko s nicim evidentne bojuje 😔
nestezuje si neco? usi?zada?krk?

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@verbalinka nechci te desit,ale mel by ho nekdo videt a ten diazepam napsat-pro vsechny pripady

mamkamarketa
autor
27. led 2012

pokud ma mramorovou kuzi zadny zabaly!!!!!!

berenika39
27. led 2012

@verbalinka to je mi líto, tohle se prostě musí dít před víkendem 🙄 , at je to brzo lepší.
Při takhle vysokých horečkách se nemá zchlazovat prudce, spíš jen pozvolna, tak ne úplně studené....nám mudra říká, že pomůže i vykoupat v telpotě, jako běžně - je to chladnější než tělíčko v horečce...

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@verbalinka hele tedka ctu,ze si psala,ze ma krev dobrou,ale CRP vysoky,co za krev mu delali?
nevim,ale podle me by mu nejaky sirokospektralni ATB zabrali (augmentin DUO napr.)
ja bych alespon zavolala na pohotovost a poradila se 😔

mamkamarketa
autor
27. led 2012

promin nechci byt za chytrou,jen tohle jsou naprosto sileny horecky

leiladelly
27. led 2012

@verbalinka to je jasné, že má zimnici, jak má horečku, je mu v normální pokojové teplotě zima. Při tak vysoké horečce bych určitě dala ty vlažné koupele. Když má 41, začne-li na 39 a budeš přilévat studenou vodu, nebude to pro malého takový šok. Jojo, mám na mysli Diazepam.

leiladelly
27. led 2012

@mamkamarketa Jak, mramorovou kůži? Každopádně prvotní je srazit horečku. Aby nešel do křečí. Jestli je horečka pořád tak vysoká, určitě na pohotovost.

leiladelly
27. led 2012

@mamkamarketa já to vidím stejně jako Ty. pokud má vysoké CRP, svědčí to o bakteriálním zánětu někde. Já bych uvažovala dát širokospektrální antibiotika, srazit horečku, zjišťovat dál, kde je ložisko a pak udělat kultivaci, zda ta antibiotika účinkují na ten bacil, který je příčinou horečky.

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@leiladelly kdyz kuze vypada jako mramor.neni proste sjednocena barva,to presne miva nas kluk pri horeckach. je dobre viditelne treba na hrudnicku. nevim proc,ale bylo mi receno,ze v takovem stavu se nesmi delat zabaly.
jinak souhlasim,dat sirokospekralni ATB a od toho se odvijet. ono CRP 97 je hodne
fakt nechci byt za chytrou,ale taky bych hned jela. muze to byt cokoliv a u horecek tak vysokych hrozi riziko kreci a jeste horsi 😔

leiladelly
27. led 2012

@mamkamarketa ano, já s Tebou souhlasím. Takovou horečku bych rozhodně nepodcenila, může rychle narůst a dítě přejít do křečí i přes běžná analgetika (Nurofen, Panadol). CRP 97 znamená, že někde je dost silný zánět. Určitě na pohotovost.
Vidíš, to s tou kůží slyším poprvé, přemýšlím, co by to mramorování mohlo znamenat.

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@leiladelly myslim,ze je to prokrvenim,ale nejsem si 100% jista

alti
27. led 2012

@verbalinka mám chlapečka, který taky nemoci odstoná s vysokýma horečkama a 40 st.C je u něj normální. Při zimnici v žádném případě studené zábaly nedělej to začne tělo ještě více hajcovat. Při studených končetinách taktéž se neschlazuje!!! Dávej na střídačku po 4 hodinách paralen a brufen. Při studených nožkách dát ponožky a zabalit do deky a peřiny, po odeznění zimnice - tudíž zahřátí můžeš dát na čelo studený obklad. Pokud už nebude mít zimnice a studené končetiny můžeš omotat nožičky studeným zábalem tak na 10 minut né déle. Určitě dávat diazepan proti křečím. Pokud bude i zítra zimnicovat a vysoké horečky určitě pohotovost a kontrolu CRP při vyšší hodnotě musí být léčen antibiotiky. Hodně sil a brzké uzdravení přeji. U nás bojujeme často.

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@alti no jo,ale verbalinky chlapecek ma pres 41C coz uz je minimalne (podle me) okamzite na pohotovost ne-li na zachranku. a bohuzelb psala,ze diazepam nema ☹

leiladelly
27. led 2012

@alti souhlasím, že při studených nožkách se neschlazuje ale při horečce, byť se maláý třepal, nám pediatr rozhodně doporučil chladnou koupel, dokonce rychle přijel a koupal malého se mnou. Diazepam určitě a pohotovost při horečce 41 bych já osobně jela na pohotovost teď ne zítra. Vím, že mého malého od křečí už dělilo malinko a to neměl 41.
@mamkamarketa souhlasím s Tebou. viz výše.

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@verbalinka delali mu vyter? ja si vzpominam,ze kamarad mel silenou anginu, mel nekolik dni pres 41C blouznil,nikdo nevedel co s nim,lezel tyden na bulovce x druhu ATB zilne. ...

ined77
27. led 2012

@verbalinka .....jéžiš co to čtu 😕 .je mi vás moc líto ☹.
já teda nevím, ale asi bych frčela na pohotovost, tohle je už moc 😢 😔 .

alti
27. led 2012

u dětí horečky rychle vyletí - důležité je jak dlouho se drží teplota nad 40 st.C jestli stačí léky po 4 hodinách zabírat. Jestli dítě začne mít přes 38 st.C dávám prášek a snažím se držet kolem 40 st.C né více, pokud léky nezaberou nebo se 40-cítky vracejí častěji než po 4 hod. určitě jet na pohotovost . Jinak jestli má horečky přes 40 a není doma diazepam jela bych taky na pohotovost ihned kvůli křečím nechápu dětskou lékařku, která sama nenapsala a nedala čípky (naše dává i čípky rectodelt při onemocnění s vsokou horečkou) náš malý při vysokých horečkách léky do sebe taky nedostane tak čípkujeme a diazepan rozdrtím a s čajíkem stříkám stříkačkou do pusinky je úplně hotový.

alti
27. led 2012

@leiladelly asi co lékař to jiná praxe naše dr. při zimnici zábaly ani schlazování nedoporučuje, ale po odeznění zimnice , když se tělo dostatečně nahřeje nastupuje horkost kdy jsme chladili koupelí a to nejdříve o 1-2 st. méně než je teplota. Při zimnici dát na roztřesené tělo ještě studené to bych šla do křečí sama. Určitě může na pohotovost zavolat a poradit se.

leiladelly
27. led 2012

@alti tak nějak si myslím, že asi postup v případě tak vysoké horečky by měl být jeden. Ale nijak to netvrdím, léčím v jiném oboru. Asi nejzásadnější je, že by maminka měla jet na pohotovost. Ono, svým způsobem, řešit to tady s laiky a sem tam doktorem z jiného oboru je sice podpůrné, ale rozhodnout musí pediatr po vyšetření dítěte. 🙂

alti
27. led 2012

@leiladelly určitě souhlasím s pohotovostí, lepší 2x denně zkontrolovat než něco prošvihnout! Buď nasadí léky nebo uklidní v každém případě dají diazepan.