Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@mamkamarketa no tak prevantan junior je k prdu 🙄 hele neznam ani jedno.. to je volne prodejny? ale betaglukany obsahuje treba imunoglukan-za me taky propadak 😅 takze ja bych sla do toho druhyho-ty probiotika...
at je malymu brzo lip

mamkamarketa
autor
28. bře 2012
berenika39
28. bře 2012

@mamkamarketa čau.
Byl tam čmoud, to se dalo čekat 😀 😀 😀 . Audiometrii petr zvládnul jako člověk, celou dobu dělal, co chtěli, vydržel v klidu a spolupracoval, i mi to bylo divný 😀 . Výsledek? Blbě slyší 🙄 🙄 . Ptali se mě, na který ucho, říkám, levý je horší - jo, přesně podle toho grafu. Tak ho zkoumali, a má vpáčené bubínky, levý víc, profoukli mu to, řval jak tur 😠 . Máme takový prevít na profukování doma, Otovent, tři měsíce to máme dělat doma a když se to nezlepší, tak mu dají do uší takové ty tyčinky - gromety či čo, aby se mu vyrovnal ten tlak. Jo a má extra velký krční mandle, tak prý kdyby nic nepomáhalo, tak mu je tam zmenší....všechno souvisí se vším - jak je malej, tak má toho v tom krku a nose a středouší moc, potřebuje vyrůtst, aby se tam ty poměry zlepšily. mám hlavu jak pátrací balon, čtu na netu. dík za optání

kjajule
28. bře 2012

@mamkamarketa obojí je volně prodejný a líbí se mi víc taky ten biopron protože je to přímo na ty horní cesty dýchací a ne zas nějaký komplexní vitamíny... 🙄

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@berenika39 😨 teda to jsou mi zpravy ☹ no tema grometama nas strasili na karlaku (tomas ma taky vpacene bubinky) ale doktorka to vzala hned zpatky,jakmile videla Tomise v akci. pry pri narazu muzou vypadnout a pak se zase davaj zpet 😖 ale tomas je fakt desivej divoch a aktivista. (dneska me cely den prosil,ze chce na kolo 😅 ) ale treba to nebude ani nutny. jak casto mate ty ouska profukovat?
jinak peta je frajer 😵 tomas mel nejvetsi zazitek,ze dostal bombony a doktor umel anglicky 😅
pockej,jako ze laserem zmensi krcni mandle?

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@kjajule urcite. me se taky vic zamlouva to druhy 😉 jak rikam betaglutany ma imunoglukan a za nic 00prd akorat ztrata casu a penez 🙄

berenika39
28. bře 2012

@mamkamarketa malej pytlík gumovejch haribo zajíců petr dostal taky 😀 😀 .
Ty tyčinky mi vysvětlili, u nás by to šlo, petr je naopak docela kliďas, akorát se s tím nemá do bazénu a to my jooooo. No nevadí, to by se oželelo. Uši máme tím prevítem dělat denně tři měsíce.
jo, krční, když jsou velký, ale zdravý, je zbytečný trhat, ale když dítě chrápe a má toho plnou pusu, dají se laserem jen zmenšit. jenže to prej potom fakt bolí, tak to dětem dělají jako poslední volbu. píšu jen to, co do mě nahučel čmoud. a stejně je fajn, peta se s ním kámoší 😀 😀

marjama
28. bře 2012

@ined77 s tím noťasem, to je teda síla, to měl pán štěstí, že si ho našla ty. Poctivých lidí je už dneska strááášně málo. Bohužel. ☹ Já jsem teda taky starej poctivec, no někdy si připadám, že se do dnešní doby absolutně nehodím 😔

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@berenika39 teeda ty krcni mandle.. do toho bych se nehrnula. to musi byt desna bolest ☹
to bych radsi ty gromety... ale zase treba to bude uplne ok. profoukne se to a tim se ten tlak ustali.
tomas ma vpacene oba (hlavne pravy) a desne jsem se bala letadla (leteli sme 14h) ale k memu udivu vubec nic. 😕 tak treba se to jeste spravi. aspon ste v dobrych rukach a ne u zadnych mastickaru 😵 😉

berenika39
28. bře 2012

tak nějak, souhlas 100%.....jdu spát, dneska se stěhoval starší, do nového, s láskou, je tu jak po výbuchu, mě je smutno, tak to radši zaspím🙂)))

marjama
28. bře 2012

@mamkamarketa tak koukám, že jste kontrolu zvládli v pohodě, i když teda pro vás to byl malý výletík co. No hlavně, že jste ok.
@berenika39 já jsem se taky v pondělí ptala dr. na orl, jestli by pro Martí nebyly vhodné ty tyčinky do uší. Protože nám předtím jiný dr. říkal, že kdyby se jí záněty stř. ucha vracely i po vyndání mandle, tak že zkusíme ty tyčinky. A tahle dr. zase říkala, že prý se od toho ve světě zase ustupuje, že už se to nedává, tak nevím, co si o tom mám myslet. 😖 Zatím jsem teda na netu žádné info nezjišťovala, takže o tom v podstatě nic nevím, jen píšu, co mi řekla dr. Jo a krční má Martí taky velký, ale dr. nad tím jen mávla rukou 😔

kjajule
28. bře 2012

@mamkamarketa no já jsem řekla že už do žádných vitamínů typu preventan apod už nejdu a to mi ten tribox právě přijde jako ty vitamíny na ho... 😎 Takže asi vyzkoušíme ten Biopron respiron a uvidíme...co jiného zbývá no...každopádně mě už štvou ty měsíční účty placené v lékárně... 🙄

marjama
28. bře 2012

@dagina díky za info. O colostru jsem něco málo slyšela. Já zatím dávám Imunoglukan, ale jen krátkou dobu,takže výsledek se asi ještě nedostavil (jestli se teda dostaví 😀 ) Každopádně kdyby ne, tak budu uvažovat o colostru. Tak ať vám zabírá dál a nemoci ať se vám vyhýbají!

berenika39
28. bře 2012

@marjama no jo, musíme se pídit samy🙂. jsem dneska po uši proinformovaná 😀 , musím to všechno vstřebat.

reruna
29. bře 2012

@berenika39 to jsou teda zprávy... ☹ snad to profukování pomůže...

kvetinka2508
29. bře 2012

Ahojky..našeho malého do školky dávám a jsme tak 14dní doma a 14dní ve školce-zdravej tam jde a po 2-3dnech jsme opět s rýmou a kašlem..hodně maminek tam dává i nastydlé děti neboť se v dnešní době bojí o práci a marodit s dítětem..
já to zatím řešit nemusím neboť jsem na mateřský s maličkou,ale ani to neschvaluju a ani neodsuzuju..uvidíme co nás čeká za 3roky...já osobně se snažím malého dát do školky zdravého 😉

ined77
29. bře 2012

ahojky 🙂 ,

my snad spějeme ku zdraví, ale řeknu vám, že fakt vážně zvažuju, jestli nedám matýnka do školky až po velikonocích 😕 ..on se těší na mrskačku, dokonce i MM má volno!...neuvěřitelné...a jak znám naše štěstí... 😔 .
i když, onemocnět může samo i doma, že jo....jen ta pravděpodobnost je o cosi menší 😝 .teď je u nás snad prý i nějaká epidemie, školky i školy jsou téměř prázdné 😨 .

@berenika39 ...to mě moc mrzí 😢 .držím moc palce ať ten fukar pomůže!!!
a nechá si to petřík udělat?? 😕 ...on je stejně fakt šikulka! 😵

@marjama ...jj,taky si to občas říkám...my nemáme nějak moc, spíš míň když to mám porovnat, ale takové přemýšlení kde co urvat (ukrást) a pod., to fakt není můj šálek kávy 😖 .
kamarádka říkala, že jsem si ty peníze vzít měla, že on jich má dost a je to prý nic moc člověk..nebo jak to napsat...no já ho neznám, sice bydlíme ve stejném baráku, ale má 13 pater a 104 bytových jednotek, jsme tu rok a něco, takže zdaleka to nemám všechno pod palcem 😅 .ale já mám vůbec tak nějak problém s přijímáním nějakých darů či odměn a i díků, červenám se jako rajče 😀 .teda krom zaměstnání...tam tímhle netrpím 😀 .

děti spinkají, dnes usnul po 2 dnech i matýnek čímž mi udělal fakt radost 😅 , asi na mě leze jarní únava a potřebuji chvilku klidu 😉 .
odpoledne chceme jít na velikonoční jarmark do stacionáře naděje, mívají tam krásně vyrobené věci, tak si dáme něco dobrého, něco koupíme a aspoń tak je podpoříme 🙂 .a beru to i jako naučné odpoledne pro matýnka, vidí tam spousty postižených lidí a taky to co všechno dokážou 🙂 .chodíváme na jejich akce pravidelně, tak už se všemu nediví a na vše neptá..např. proč má pán vozíček a pod. 😉 .
a ještě ho musím pochválit...dnes jsme se byli ostříhat a krásně držel! 😵 sice chvilku trval na tom, že má jít i kačka 😀 ...ale dal si to vymluvit 😀 ..

všem marůdkům hodně zdravíčka! 😵 ....doufám, že to ochlazení sebou zase nepřinese nějaké nemoci 😒 .

reruna
29. bře 2012

@ined77 já už Míšu odhlásila ze školky až do Velikonoc, stejně mají příští týden ve čt a pá prázdniny kvůli rekonstrukci, a teda kašle hrozně a rýmu má hustou, to stejně do pondělka nepřejde...a aspoň se konečně z toho snad dostane, te´d toho bylo fakt hodně, nejdřív chřipka s horečkama, za týden střevní chřipka, do toho to nachlazení a te´d kašel... 😝 tak snad na ty Velikonoce už budeme ok...
Luki je dneska už v pohodě, i má chu´t k jídlu, tak ho musím krotit....

ined77
29. bře 2012

@reruna ..že jo..já si taky myslím, že to bude nejrozumější 😉 .
a přesně tak, aspoń se děti doléčí a my si jich užijeme 😀 .
tak super, že je už malý daleko lepší!...jak je chuť k jídlu, všechno zlé je zažehnáno 😵

reruna
29. bře 2012

@ined77 jak jsem do školky volala, tak mi učitelka říkala, že stejně tam mají jen půlku dětí, že jsou hodně nemocní, tak by tam za ty 3 dny ještě chytil něco dalšího....:_(

ined77
29. bře 2012

@reruna ...no právě 😒 .já jsem vezla matýnka v pondělí do kroužku a tam z 20 dětí bylo jen 6 😅 .
malému se dnes asi o školce zdálo, protože hned jak se vzbudil pronesl..mami? dnes do školky nejdu, že ne! 😀 ...to zase pak bude 😝 .

mates22
29. bře 2012

Ahoj holky, nestíhám, mám uzávěrku...tak v rychlosti, malej mi k tý spále začal kašlat (tak jakože bronchitida, ale nevím, když má ATB, divný) a navíc se mu spustila rýma a skákla mu teplota ...takže k tomu asi máme nějakou virozu. Zejtra volám mudře na výsledky výtěru, jestli teda je to fakt spálový, tak se přeptám i na ten kašel, jestli je to jako k tomu, nebo jestli si ho radši nechce poslechnou, štěkálka mrňavýho. Aspoň, že dcera to zatím nedostala, ťukám o stošest 🙂

všem marůdkům brzké uzdravení

ined77
30. bře 2012

@mates22 ...držte se a ty ať máš brzy hotovo a svatý klid! 🙂 ...naše babi taky frčí v papírech 😝

lojzina
30. bře 2012

ahojte...u nas zatim pohoda,jen M.ma trocha rymu ale jen lehce.

mates22
30. bře 2012

@ined77 díky, já sice nefrčím v papírech, mám uzávěrku časopisu, ale nestíhám.....
@lojzina 3*hurá

co se mladýho týká, tak spála se z výtěru neprokázala, nicméně ATB musí stejně dobrat. Prej jsou 2 možnosti, že to chcíplo cestou (ta bakterie), jak ty zkumavky vozej do laborky a bůhvíjak dlouho - nenašli mu totiž v krku ani toho hemophila, kterýho on prokazatelně má............ a nebo prej virová spálová angína- to taky existuje. No nevím, vidět ho nechtěla, že stačí ve středu, kašel má prej k tomu (i když vlastně neví k čemu) a teplota nesouvisí s ATB. Jako byla s tím rychle hotová po telefonu.
A v pondělí dcera pádí do školky, doufám, že tam 3 dny vydrží 🙂

ined77
30. bře 2012

@mates22 ..ahááá 🙂 ...já že daně 😝 .no papír jako papír 😉 😀 .
to s tím byla dr. tedy opravdu brzo hotová 😕 ....no snad se malý nezhorší a bude to brzy za vámi! 😵 .
matýnek chytil kašel taky přes ATB 😒 ...čert ví co to tady lítá 😖 .taky bůhví co měl...mám lehké podezření, že ty ATB bral tak trošku zbytečně...protože po 2 dnech v krčku už nic neměl, akorát začal dost kašlat a měl rýmu, teploty teda opadly.katunka měla to samé dá se říct a zvládla to i bez ATB.i když zase chápu, že pokud měl v krčku opravdu dost ošklivo, tak že dr. před víkendem raději zvolila ty ATB.....to je těžko 😔 .

berenika39
30. bře 2012

@mates22 to je tedy fakt přístup...něco má, to je jedno co, to přejde...čarodějka? 😝 tak se asi musíš modlit, no...
Přeju at to zmizí jak to přišlo.

mates22
30. bře 2012

@ined77 právě, taky mám pocit, že ty ATB byly zbytečný ☹ (kor, že fakt bere každej měsíc jedny, má to jak bonbony, pomalu)....ale bohužel se při podezření na spálu prý musí začít s léčbou okamžitě a přerušit ATB je prej to nejhorší, lepší je dobrat bezdůvodně...nevím.....ach jo, v tomhle asi zlatá Praha, tam jsem měla laborku hned vedle dětský, takže by byl výtěr hned a bez převozu a možnosti chcípnutí, ale zase ta zahrada a ten klídek od hlučných sousedů a vytopenýho bytu 😀 , každý má holt něco

konec flákání, jdu pracovat, s malým na klíně to jde ztuha 🙂

power700
30. bře 2012

Ahoj holky, nechci to zakřiknout, ale co dávám Imunoglukan, je dcera celkem v pohodě, nemarodí a měla ted jen mini rýmu, takže asi je fakt dobrej, za ty prachy.. 😉

mamkamarketa
autor
30. bře 2012

@mates22 tak to je pekny teda 😠 pani dr. nema streptest,co? 😒

zeny co mate deti po mandli (teda temer vsechny 😀 😉 ) nesmrdelo detem potom z pusinky? jako tim procesem hojeni ci co... tomas byl vcera od rana u babicky,ted jsem ho vyzvedla a smrdi mu z pusiny 😖