Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
30. bře 2012

@mamkamarketa jojo, je to z toho, jak se na tom dělá "strup", to v puse nejde, ale prostě se to potáhne takovým jako povlakem, a je cítit z pusinky. patří to k dobrému hojení🙂.

mamkamarketa
autor
30. bře 2012

@berenika39 fajn,diky za info. rikala jsem si,ze snad neni duvod plasit 🙂

reruna
30. bře 2012

@mates22 😠 to je fakt hloupé, jestli bere atb zbytečně.
u nás už kašlou oba kluci... ☹

lojzina
30. bře 2012

@mamkamarketa jo jo,puchna jak blazen,to je to hojeni 😉

mates22
30. bře 2012

@power700 fakt?, tak to gratuluju, my brali skoro rok a vůbec žádnej efekt ☹

mates22
30. bře 2012

@mamkamarketa
@lojzina

no streptest teda nemá, nedělala mu ani crp, vypadala jakože přesvědčená, že to ta spála je....a podle příznaků, co jsem vyčetla tak asi taky že jo, sice neměl horečku, ale on jí nemívá ani při angíně a není podmínkou - akorát, že to mohla bejt ta virová spálovka a tudíž jsou ty ATB naprd.... no ale to se jako nezlobím, že mu je dala fakt se to má podchytit hned, aby nebyly komplikace, docela drsný, až selhání orgánů. Spíš mě zarazilo, že když dneska pravila, že teda asi spála ne, že v krku nic a já se zeptala, jestli teda nemáme přijít, aby se na něj podívala, že co to teda je, tak řekla, že určitě ne, že stačí ve středu ☹

lojzina
30. bře 2012

@mates22 a ted babo rad,ale tak snad uz to bude dobry 😉

reruna
30. bře 2012

@mates22 asi si řekla, že když má atb, tak by mu stejně už nic jinýho nedala, jestli je to viroza, tak tam stejně na předpis nic není, ale tak ten kašel poslechnout mohla...Jak se vlastně ta spála pozná - měl nějakou vyrážku?

marjama
30. bře 2012

@mamkamarketa jo, jo, ten smrádek z pusinky je normoš 😉 Jak už psaly holky.
@mates22 no přístup dr. teda fakt na prd. Ta naše si vždycky myslí, že plaším 😠 , když po ní chci nějaké výtěry nebo vyšetření atd. , sama od sebe ho udělala jen jednou (ten výtěr). Ale většinou si všechno vyhádám, no asi mě nevidí ráda, když vcházíme do ordinace 😀 Hlavně ať jste brzo zase fit!
Holky všem přeju hezký víkend, i když bude asi hnusně 😠 Hlavně zdravíííííííííííííííííííííí 🙂

power700
30. bře 2012

@mates22 třeba si to jen namlouvám, že je to po tom a je to jen náhoda.. 🙂 😅

mates22
31. bře 2012

@reruna klasický průběh je horeška a pak vysypání - je to taková vyrážka jakoby hrubší smirkovej papír, nejdřív byla bledá, pak červená a teď zase zbledla. Taky k tomu bolí v krku a je zarudlej a může bolet hlava (mladýho teda bolí) a kašel. Kromě tý horečky to sedí - ale ona bejt nemusí, jsou nějaký 2 druhy bakteriální (jeden bez teplot) a jeden virovej ☹ ...no právě poslechnout a mrknout na tu vyrážku sem si myslela, že mohla

@marjama já si na dr. nemůžu stěžovat, ona dělá výtěry i odběry docela sama od sebe, vždycky říká, že pro jistotu, dceři dokonce každej rok kompletní krevní testy, protože je bledá a má hrozný kruhy pod očima....... Jen mě te´d zlobí trochu s tou imunologií a alergologií, že se jí nějak nechce nás tam poslat, nevím proč

situace u nás dobrá, v noci se teda budil, kašlal a plakal, sahal si na hlavičku, že buí (=bolí), tak jsem mu dala panadol a pak už to bylo v pohodě a ráno vstával s úsměvem. No a malá zatím dobrý, ťukyťuk

mamkamarketa
autor
2. dub 2012

ahoj holky,
doufam,ze vsichni jsou zdravi 😉
prosim vas jak cca dlouho trval ten smrdek z pusinky?

mjanca
2. dub 2012

ahojky 🙂
Lucka rano kaslala, trosku, tak uvidime, jak dorazime ze skolky, radeji jsme dnes odpo doma. Nekaslala v kuse 3 tydny, nas rekord 😀
@mamkamarketa popravde, ja si to moc nepamatuju, tak tyden?

berenika39
2. dub 2012

ahoj 😉v pátek: Mamiiii, mě bolí v krčku!
Mě taky, Péťo.
Máme to samý, lae asi rychloviroza, protože přes víkend jen tak trochu...už dobrý...ale lítá to vzduchem, moje mamča se s tím lopotí už týden a moc se jí to nelepší.
Tak všem zdraví🙂

berenika39
2. dub 2012

@mamkamarketa tak zavolej čoudovi, at ti řekne, já nevím, pár dnů?

jave
2. dub 2012

Ahojte, našla jsem vaši diskuzi a všimla jsem si, že jste řešili zvětšené mandle. Mám dceru, která před 2 měsíci prodělala těžkou angínu a následně rotaviry. A teď se jí neustále opakuje rýma a kašel a špatně slyší. Dneska jsme byli na ORL a tam nám řekli, že mandle se musí odstranit. Na plicním to dr. odsouhlasil, jelikož kdybychom to neřešili, takže by jí to udělalo velké problémy s průduškami. Ale naše dr. nám zase řekla, že by mandle netrhala. Tak jsem z toho trošku v rozpacích a nevím komu věřit. Jak jste se rozhodovali vy???

marjama
2. dub 2012

@mamkamarketa myslím, že asi týden, možná i míň. Ale podle mě je to individuální, každému se rány hojí jinak 😉
@jave u nás byla volba jasná. Martí měla zvětšení III. stupně, opakující se záněty středního ucha, v noci chrápala, špatně slyšela, dýchala skoro pořád pusinkou, takže my jsme měly snad všechny příznaky 😠 Po vytržení se zlepšil sluch, v noci už nechrápe a dýchání nosem musíme cvičit, takže pusina jí ještě někdy zůstává otevřená a vypadá jak mimino 😀 Jediné co mě děsí, jsou ty uši. Na vytržení jsme byly začátkem února a od té doby měla opět 1x píchaná obě ouška ☹ No snad se nám to zlepší! Mandle sice může dorůst, ale podle mě za pokus to stojí, kdyby vám to pomohlo. 😉

lojzina
2. dub 2012

@jave ahoj,me taky jedna dr rikala ze to neni akutni,druha ze vcera uz bylo pozde...zvazovala jsem,ale tak zase kdyz jsem vzala v potaz problemy kluka:chrapal,dychal pusou,zahlenenej vecne,i hur slysel,tak jsem s erozhodla vyndat a rozdil je teda znat 😉

jave
2. dub 2012

@marjama @lojzina moc vám děkuji za názory.
Zatím to musím nějak zpracovat a hlavně zvážit pro a proti. Je jasné, že pokud by to mělo být pro ni ulehčení, tak do toho půjdeme. Ale mám strach. Jenže tady je objednávací doba 3/4 roku 😠 , v lepším případě 1/2 roku 😉 . Nejhorší je, když se lékaři rozchází v názorech.

lojzina
2. dub 2012

@jave to je dlouha doba,my sli k zakroku za 14 dnu tusim...a jeste si vybirali nemocnici 🙂 ....Zkus jeste tretiho dr 😉

jave
2. dub 2012

@lojzina teď se musí uzdravit, jelikož jí to sedlo na průdušky. Ještě příští týden máme jít na kontrolu a má tam být jiný dr., tak uvidíme, jaký on bude mít názor. Taky pokud se rozhodneme, že do toho jdeme, tak nechci čekat tak dlouho. A dr. na plicním byl úplně naštvaný, že tak dlouho by měla čekat. No budeme to muset nějak pořešit.

lojzina
2. dub 2012

@jave ja dnes nelituju ze jsme do toho sli,ikdyz jsem s etomu podvedome branila....Tak uvidis co na to ten jiny dr,dej potom zpravicku 😉

ined77
2. dub 2012

ahojky 🙂 ,
matýnek dnes přeci jen už do školky šel , samozřejmě moc nechtěl, ale nakonec se to obešlo bez větších problémů 🙂 .zítra jdou do divadla!...tak bude mít premiéru a 11.4. se fotí...tak snad vydrží zdravoučký 😅 .
katunka má trochu rýmu...ale taky nic velkého...akorát máme jít 5.4. už konečně na to očko 😔 😒 ...no ale tak třeba bude už dobrá..

tady vidím, že je zdrávo...super, jen tak dál!!! 😵

@mates22 ..jak u vás? 😕

@reruna ...a co u vás? 🙂

mates22
2. dub 2012

@ined77 u nás dobrý, na kontrolu asi půjdem až ve středu. Na jaký očko jdete? Na MMR bych to ani s rýmou neriskla, ale ona vlastně nemá první, viď? Hm, tak to je zas otázka ☹ , já to druhý odsunula, ale tam pak už hrozej "jen" příušnice...

ined77
2. dub 2012

@mates22 ...máme ještě doočkovat prevenar a hexu myslím...no přesně nevím, ale prevenar určitě.MMR až po 15. měsíci tuším 😉 .
já bych to hned odsunula...ale nevím cco by na to dr., už to odsunuté bylo 😒 ☹ .

verbalinka
2. dub 2012

My po 4 dnech ve školce děsná rýma a je zase doma. Ale docela rychle mizí a je to lepší, takže ho ve středu pošlu do školky. Chtěla jem už dnes, když tam stejně každý smrká a kašle. Dostala mě jedna babička ve čtvrtek - vyzvedla si vnučku a v šatně nahlas povídá "tak co Zuzanko, ještě máš rýmičku, viď? Vysmrkej se".
No, já mám jinak u Willa podezření na nějakou alergii. No, uvidíme...

@ined77 ahoj, koukám, že tvůj syn má taky svoji pravdu (viz. tvoje krátká zpráva) 😀 U nás už se nehádám a říkám, že teda jo, když si to myslí 😀 Na očko, jakékoli, jít jen při úplném zdraví 😉

@mates22 to je škoda, že zbytečný atb, ale spála se opravdu musí podchytit hned ☹

Mám dotaz na ty s vyndanou mandlí - nebály jste se, že bez mandle vše sedá níž, tedy na průdušky a začne "trpět" i krční mandle?

lojzina
2. dub 2012

@verbalinka ahoj...jo presne tohodle jsemn se bala,od vyndani loni v rijnu byl nemocny 3krat-laryng.,prudusky.ted si vyber 😕 ,rymy nepocitam.

mjanca
2. dub 2012

@verbalinka Lucka mela od vyndani jednou zanet prudusek, ma ji od ledna venku. Ted trochu kasle, ale vypada to nadejne.

mates22
2. dub 2012

@ined77 tak uvidíš, jak bude vypadat, ale určitě to mudře řekni, minimálně se jí předtím koukne do krčku a poslechne si, i když myslím, že by to i odsunula - jestli teda tam není nějakej max. interval mezi dávkama, to nevím, my už naštěstí tohle máme za sebou...s MMR máš pravdu, jsem si to nějak nespočítala ☹ , že jí je teprve 13 měsíců, kočině maličký ..nevím, proč sem měla pocit, že už to máte odložený

verbalinka
2. dub 2012

@lojzina
@mjanca to je mi prcků líto ☹ Právě z toho důvodu jsem se bála vyndání a zatím vyčkávám. No, ona ta mandle stejně od školy nemá moc význam, ale do tý doby je škoda ji jen tak vyndat. Samozřejmě, ve vašem případě to určitě bylo opodstatněný.