Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
23. dub 2012

@mjanca vlhky kasel?to u kluku ani neznam,spis tihnem k suchemu drazdivemu.vy mate jakej?

lojzina
23. dub 2012

@mjanca jo vidim,ctu to znova...no tak vlhkej chce vykaslavat ne?co hedelix?me dr trekla ze kasel neprejd eza tyden 😅 😠

mjanca
23. dub 2012

Lucka kasle dneska 6 den, takze to asi na tyden jeste bude, chjo, to je otrava 😠 🙂

reruna
23. dub 2012

@mjanca na vlhký kašel máme sirup mucosolvan a ani našim klukům kašel nikdy nepřejde do týdne, spíš je to vždycky tak ke 14 dnům 😝

reruna
23. dub 2012

@mamkamarketa a nebyl třeba moc zabalený do deky? že by mu bylo horko ?Ale zase taková horečka z přehřátí se mi zdá dost vysoká...

mamkamarketa
autor
23. dub 2012

@reruna on deku nema.(nesnasi byt prikrity) takze spi v teplem pyzamu.

reruna
23. dub 2012

@mamkamarketa tak to je vážně divné... a teď mu nic není?

verbalinka
23. dub 2012

Ahoj, tady se řeší záhady 😅
@mamkamarketa to je dost vysoká horečka, a pak nic? Mohl to být dost zlý sen, stoupla mu teplota a po uklidnění zase klesla. Ale chápu, že ho hlídáš. Já dělám to samý a kontroluju jako šílená.
@berenika39 taky pěkný. Ale to by mohla být alergie.

Já taky pořád něco řeším. Will spí celou noc, ale ráno si mne oči, má kruhy pod očima, jakoby celou noc nespal. Do toho je horkej, ale teplotu nemá. Kašel trvá, každou druhou noc se tím vzbudí. Už mi z toho taky hrabe 🙄

@mjanca u nás kašel trvá už dva měsíce 😖 Ale to určitě nebude váš případ. Willík na kašel netrpěl, takže radu nemám. Asi je to jedno, jaký sirup. Hlavně smrkat/odsávat a vlhký vzduch 😉

mamkamarketa
autor
23. dub 2012

@reruna ne. zadna teplota,kasel,ryma,bolesti ucha,bricha...nic.
akorat mu spadla sklenicka presnidavky na nohu,a nart s malickem se mu barvi do modro-fialova,ale to k tomu nepatri 😅

mjanca
23. dub 2012

@verbalinka a chodi do skolky? Lucka na kasle prave trpi, ma venku mandli a alergik neni, jen fakt malinko roztoci. Kasle mi treba 14 dnu, pak 14 dnu nic a zase....Uz mne to neba :-/
Jak on je na tom s mandli?

@mamkamarketa ta teplota je divna, mne napadlo, ze byl vic prikryty, tak nevim. Hlavne, ze je ok. Uvidis jeste vecer.

mamkamarketa
autor
23. dub 2012

@verbalinka jsem zrala na bohnice 😅
ze by mu ze sna vyskocila takova horecka? on byl uple rozpaleny,rudy tvare. knucel. evidentne mu nebylo dobre. a tedka fakt nic. je uplne v poradku. teda ted na tu nohu 😖
hele kdyz willik takhle kasle...co ta mandle? byli ste i jinde se poradit? nema zadni rymu?

reruna
23. dub 2012

@mamkamarketa tak to je fakt záhada, tak bych ho sledovala, buď se do večera vyvrbí nějaká nemoc, nebo to zůstane záhadou...
@verbalinka a řešíte ten dlouhodobý kašel? to už je fakt dlouho.... to vypadá na nějakou alergii

verbalinka
23. dub 2012

@mjanca jo, do školky chodí. Protože dr ho shledala naprosto zdravým. Prý je to z mandle, jak má trošku hlenu vzadu a teče mu to dolu. Ale on pokašlává v leže i ve stoje a na ORL řekli, že kašel v žádném případě není z mandle (má zvětšenou 2a).
@mamkamarketa jinde jsme ještě nebyli. Zatím budem zkoušet homeopatika a za cca 14 dní, pokud to nepřestane, ho vezmu k dr na stěry a na ORL. Zadní rýmu nemá, nebo nevím. Jeho dr řekla, že mu nic není a "máme si zvyknout" 🙄

verbalinka
23. dub 2012

@reruna dle jeho dr alergický není, protože mu vyšlo ige negativní.
On ani nějak nechrápe (manžel spí s ním v pokoji), slyší dobře, jen se cca každou druhou noc vzbudí s kašlem. Kámoška říkala, že měla to samé a po výtěru se zjistilo, že tam má nějakou potvoru. No, jak jsem psala - dávám tomu 14 dní a potom ať se jeho dr těší 🙄

ined77
23. dub 2012

@mamkamarketa ...ty jo, aby to neměl zlomené..nějakou kůstku 😕 ...nebo se mu dělají takové modřiny?
katunce spadla v sobotu na nohu polička z botníku, na paleček, ale naštěstí nic, jen ji trošku tekla krev, ale plakala chuďátko 😔 ...

mamkamarketa
autor
23. dub 2012

@verbalinka hmm pani doktorka je dobra 🙄 vis co,muze to muze byt zadni ryma-velka mandle tomu brani,aby sla ven.willovi to tece do krku a drazdi na kasel

mjanca
23. dub 2012

@verbalinka tak klidne verim, ze to muze byt i nejaka potvora - Lucka mela na mandli zlateho stafylokoka a pneumokoka, takze ji mohlo v tele neco zustat a znovu ji to nutit ke kasli. Navic ji davam tu autovakcinu, bacily z te mandle, takze i z toho? nebo je mozny, ze je proste tak casto nachlazena diky skolce.

verbalinka
23. dub 2012

@mjanca to jí tam asi něco zůstalo, zkuste výtěr 😉 Nebo školka a daří se jí pořád něco chytat ☹

@mamkamarketa nad tou mandlí pořád přemýšlím, ale zatím se mi do toho nechce. A co nožička? U nás jsou takovýhle nehody na denním pořádku 😖

mates22
23. dub 2012

@ined77
@mamkamarketa no učitelka právě říká, že se jako nic nestalo, to si piště, že sem se hned zeptala, teda krom toho, že jí řekly, že se bude odpoledne jinde, ale já myslím, že to začlo už v úterý a to ony si už ani nepamatujou, nic významnýho to nebylo, to ony zase hlásej - jakože když se děti pomlátěj, dítě zvrací, pláče, upadne............. no dneska je doma a naprosto spokojená, krásně si hraje s bráchou, vůbec na mně nevisí........ a jdeme na zahradu. Tak já budu doufat, že jsou to erupce na slunci a ve čtvrtek bude dobře

nestíhám moc dočítat, každopádně s těma jednodenníma teplotama bez ničeho je to divný, ale u nás celkem běžný, kačka má třeba ráno teplotu k 38 a pak už nic, tak je vždycky dva dny doma a ono se z toho většinou nic dalšího nevyklube. tak držím palce..... a všem marodům brzké uzdravení

berenika39
23. dub 2012

@mamkamarketa hele, ted mě napadá, v ten pátek, ve školce, to měl petr úplně stejně - z plnýho zdraví, ráno úplně fit - a za dvě hodiny, když mi zavolali - byl úplně rudej, rozpálený obličej, jak kdyby ho někdo opařil, jen oči mu koukali, dostal paralen a za hodinu byl zase normální. když jsem ho viděla, tak jsem se lekla, vypadal, že má čtyřicítku.
Jak si to ti kluci mohli předat, tohleto 😀 .

berenika39
23. dub 2012

@mates22 možná - zkusila jsi s ní si hrát s plyšákama na školku? jestli by třeba nemluvila jako za někoho, ale za sebe🙂. moc držím palce, at se to vyřeší.

berenika39
23. dub 2012

@verbalinka tady ta mudra - abyste si zvykli, že dítě není v pořádku, to je dost drsné....na výtěrech bych trvala, proč to nechávat dlouho...samo se to nezlepší, může se s tím něco dělat. ach jo.

lojzina
23. dub 2012

@verbalinka
@berenika39 to je dobra hlaska..me zas dr rikala,kdyz SEbik asi 8 tydnu kaslal(mmch prechodil bronchitidu) 😕 😠 😠 :deti kaslou,kasel nezmizi za tydne,vy nejste trpeliva 😅 🙄

lojzina
23. dub 2012

jo a nakonec to dopadlo tak ze sme absolvovali potni testy na vylouceni cyst.fibrozy,a rtg plic-ten ukazal nalez.takze tak 😠
@verbalinka ,,,takze bych trvala,i za cenu blbych reci a pohledu od dr,na nejakych vysetrenich.pisu to tak jak to citim 😀

ined77
23. dub 2012

@lojzina @verbalinka...holky, teda to je přístup, fakt 😖 😠 .

@mates22 ...s těma plyšákama je to super nápad jak píše@berenika39 😉 .i když ona už je docela velká, tak myslím, že by něco řekla...ačkoliv , kdo ví že 😒 .
super, že dnes byla tak v pohodě...třeba to přejde tak rychle jak to přišlo 😉

kačka soplí jedna báseň 😒 ...to mám radost teda.to zas bude noc 😝 .

mates22
23. dub 2012

@ined77
@berenika39 holky díky za podporu, ona si prakticky ani na nic jinýho než školku nehraje, choděj buď barbíny nebo zvířátka, no podle všeho jsou paní učitelky dost přísný, ale nic zvláštního v tý hře není, samé napomínání a okřikování - klasika jako už dva roky, se tomu musím smát, jak to má naposlouchaný, přesně ty přízvuky a intonace 🙂

jejda, Kačka soplí, náš kuba taky, tak dobrou v rámci možností

u nás zase s tou teplotou, co měla kačka 3/4 roku kolem 37,7, tak furt, že to je normální, přejde.......... no ale přešlo, no

marjama
24. dub 2012

Ahoj holky,
vůbec vás nestíhám dočítat. Napíšu později. Všem marodům brzké uzdravení!
@evaviki na školce žádný seznam není, ale myslím, že školka posílá rozhodnutí poštou nebo ne?

evaviki
24. dub 2012

@marjama povedala riaditelka, ze do konca dubna vyvesia vysledky pred skolku a rozhodnutie o neprijati pride postou.. tak neviem..

ined77
24. dub 2012

@mates22 ...těžko říct co ji tak rozhodilo, spíš bych řekla, že se nějak nepohodla s nějakou kamarádkou nebo tak něco ☹ .
no jo, katunka soplí opravdu ligově ☹ , dnes byla další noc spíše probrečená...fakt děs..matýnek ráno párkrát zakašlal, ale ne nijak štěkavě nebo jako obvykle, když na něj něco leze, tak uvidíme, kdyžtak už bude zítra doma.ve čtvrtek jedeme na to logo, tak snad vydrží! 😔 .

@marjama
@evaviki ...u nás chodí rozhodnutí vždy poštou ať už o přijetí či nepřijetí 😉 .

mám k vám otázku...podávala jsem nějak po novém roce žádost o přeložení matýnka do školky nejbližší k nám a ředitelka odpověděla, že pokud to bude jen trošku možné, vyhoví nám.....a tak si teď říkám...mám se připomenout? nebo jí věřit, že nezapomene? 😅 ..v těchto dnech probíhají zrovna zápisy, tak ji zase nechci otravovat, určitě má práce nad hlavu už tak.....ale zase bych o to přeložení fakt dost stála matýnek taky 😉 .

lojzina
24. dub 2012

ahojte 🙂
@ined77 ja bych s eslusne pripomela 🙂