Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
27. říj 2011

@eyael 🙂 ..tak to moc ráda slyším, že se to tak rychle zlepšilo 😵 .jak dítko blbne a zlobí, tak to je dobré znamení😀 .

u nás hrůza, malá je zasoplená až nevídaně 😢 .v noci opět nespala, teď ji to vzbudilo po 1 h spánku...už nevím jak jí pomoct ☹ .
malý už je lepší...přesně jak jsem myslela, kašel už není štěkavý, ale vykašlává...to bude brzy v pořádku 🙂 .
teď ještě vykulírovat tu malou 😔 .

eyael
29. říj 2011

@ined77 - tak jak jste na tom? My jdeme v pondělí na kontrolu, páč byl v pátek svátek a nikde nikdo 😒 musím nějak malé odebrat moč a vzít jí s sebou, to jsem zvědavá, jak se mi to povede. Asi ji vysadím do vany a budu chytat 😀

ined77
30. říj 2011

@eyael 🙂 ..ahojky 🙂
no, malý už půjde zítra do školky, je v pohodě, ale malá soplíkuje pořád ☹ .a to ještě pochytila i ten kašel, ale ten už se zdá zažehnaný 😅 .zítra to bude týden, tak zvažuju jestli neskočíme k dr...jen si zase říkám, abychom si nedonesli domů ještě něco navíc 😝 .
teď ten náš bacil zkouší sednout na mě 😠.
nevyčůrá se ti malá třeba do skleničky od přesnídávky?když ji vyvaříš, pak to jen sliješ 😉 .u malého je to s močí bez problémů, dokáže normálně načurkat do zkumavky...ale kluci to mají jednodušší 😉 🙂 .

eyael
30. říj 2011

@ined77 - malá půjde do školky nejdřív v polovině příštího týdne, ještě ani nemá dobrané ATB ☹
A co zkoušíš dávat na kašel? Záleží na charakteru kašle, ale u nás se vždycky osvědčil mucosolvan, šlo to po něm všechno krásně pryč, do týdne byl pokoj.
taky jsem jednu chvíli měla strach, abych tu angínu taky nechytla, ale až na trochu škrábání v krku naštěstí, ťuk-ťuk nic!
skleničku od přesnídávky zkusím 😉 u kluků je to pohoda, pindík se dá dobře nasměrovat 😅

ined77
30. říj 2011

@eyael 🙂...na kašel nám nejvíc zabírá stoptussin, je to sice hořké, ale zabírá rychle.ten mucosolvan můžou i mimča, nevíš?
no jo, s ATB je lepší je v klidu dobrat...však uvidíš i podle výsledků 😉 .
no já to doufám rozchodím..musím, protože MM příští týden prakticky celý pracuje, od rána do noci a být ještě marod, to by mi chybělo 😝 😅 ...žužlám cosi do krku, čajíkuju, medíkuju..tak snad to zabere 😉 .
jj, taky se to budu muset s holčičkou naučit, jak vychytat tyhle věci 😀 .zatím když bylo potřeba, nalepil se pytlík...ovšem taky to bylo na několikrát 😝 .

llllucka
30. říj 2011

@ined77:mucosolvan můžou i mimča,ale poslední dávka se má dávat nejpozději v pět večer,aby je kašel nebudil ze spánku a pak je dobrý dát na kašel tan stoptussin (existuje i sirup a ten není hořkej😉)Já dávám radši ten stoptussin nebo to různě střídám s mucosolvanem.

ined77
30. říj 2011

@llllucka 🙂 ...děkuju 🙂
fakt je i sirup stoptussin? tak to hned zítra koupím 😉

berenika39
30. říj 2011

@ined77 nám mudra dávala Ditustat, taky na noc super, ale nevím, jestli není na předpis, spíš ne....

ined77
30. říj 2011

@berenika39 🙂 ...děkuju 🙂 .už jsem o těch probděných nocích vděčná za jakoukoli radu 😉 .

ještě mi holky poraďtě prosím vás..co s tou rýmou se dá víc dělat? ☹ kapeme otrivin, několikrát denně physiomer, odsávám, ale nejde se toho zbavit 😒 .

eyael
30. říj 2011

@ined77 - nám právě na rýmu včetně kašle taky pomohl (sirup) Mucosolvan, protože rozpouští všechny hleny, takže i rýma jde dobře pryč. A na rýmu zas u nás funguje jedině Nasivin (pro děti).
Ten Ditustat je jen na tlumení nočního kašle není to tak? Možná si ho pletu s něčím jiným...

ined77
30. říj 2011

@eyael 🙂 ...aha, no já jí dávám dopoledne ambrobene, to je také na rozpouštění hlenů, ale jak říkám, nemůžeme se toho zbavit 😒 .ten mucosolvan vyzkouším...třeba zabere i nám, to by bylo super.děkuju 🙂.
nasivin jsme také měli..no ono je to taky těžké...sotva se z toho malá dostane, malý zase donese něco ze školky a je to pořád dokola ☹.

ined77
31. říj 2011

@eyael 🙂 ...tak jsem to dnes ráno už nevydržela a jela s malou k dr., noc byla hrozná....no a nic...má prostě rýmu, poslechově je čistá.bože, rýma a tolik trápení ☹ .
co vy? jak po KO? 🙂 nachytaly jste tu moč ráno? 😀

a ke školce...dnes jsem potkala známou, její syn chodí s naším do MŠ a říká mi...že její známá pracuje na byťáku a kolem, že chodí naše děti na procházku a že prý jedna z těch učitelek na ně křičela...pohněte smradi, já si na vás hlasivky pořád ničit nebudu 😕 .náš malý už několikrát říkal, že paní uč. křičela, prý na něj ne, pokaždé prý na nějakého filípka, ale víte co...z něj kolikrát lezou takové dezinformace 😅 ..ale tohle mě teda dostalo 😨 .další prcek od kamarádky tam prý dostal plesk plesk plesk proutkem po ručce 😕 ...říkala mi, že na něj hleděla ..že ho občas po ruce nebo po zadečku plácne, ale vždy rukou, že nechápe, kde by k tomu přišel 😨 .
vůbec se mi teda nelíbí ta představa, že mého synka někdo nazývá smradem 🙄 a už vůbec ne, že by to dělala učitelka...ale co s tím?přeci tam nemůžu naklusat s tím jestli je to pravda 😨 😒 .
co byste udělaly?

mamkamarketa
autor
31. říj 2011

ahoj,takze my mame stale ATB,hnis uz nastesti netece i mlady pan zlobi,coz je dobre znameni 😵

@ined77
teda,to je desny 😠 preci se nekdo nemuze takhle chovat k detem???? 😕 😨 😠 ja jsem takova hrrr,ale pokud je to tva dobra znama,ktery veris,tak bych do skolky vlitla a udelala bugr!!!! okamzite bych sla za reditelkou,kontaktovala ostatni rodice,rekla jim to a nechala ji vyhodit! preci nemuzou detem nadavat a rezat je? 😨 😠 ☹

verbalinka
1. lis 2011

@mamkamarketa to je dobře, že je mu líp 😉
@ined77 já bych asi reagovala stejně jako mamkamarketa. Pokud bijou děti a řvou na ně, tak bych si teda fakt stěžovala. Tohle nemůžou. Zeptej se na dalších rodičů a domluvte se aspoň dvě, tři maminky/ tatínci a bežte za ředitelkou!

Jinak Willík se po týdnu dnes vrátil do školky a dokonce šel v pohodě. Bála jsem se, jak to zvládne 😅 Kašel skoro zmizel, rýmu nemá. Dávala jsem sirup Echinacea s rakytníkem a večer na doporučení dr Aerius.

eyael
1. lis 2011

ahoj, včera na kontrole u mudry malé brali krev ze hřbetu ruky, chuděrka malá, děsně to bolí 😒 sedimentaci měla prý zvýšenou, neřekla kolik, ale máme dobrat ty atb a můžeme už chodit i ven, na nějaké procházky. No ale bohužel, jak jsem včera byla s malou v té čekárně plné chrchlajících a kašlajících dětí, asi jsem chytla pro změnu nějakou virozu já 😠 večer mě bolela hlava, v krku tak že nemůžu polykat a z nosu mi teče jak z vodovodu 😖 navíc nic moc jako těhule nemůžu, takže jen na noc paralen, septisan a kloktadlo.
jen se modlím, aby to nechytla zas malá, to bychom si to předávaly furt dokola a do školky nepůjde snad nikdy 😨

berenika39
1. lis 2011

grrrrr...po sedmi pracovních dnech opět doma 😝 . v noci horečka, ráno nic, přes den je úplně ok, nic mu není. tak nevím, co z toho vyleze, nevím, jestli řešit hlídání, nevím, jestli to bude rychlovka nebo coooooo...jdu si dát čkoládu. 😝
@eyael začarovanej kruh, my už jsme zacyklili i mezi tchánovce, nevědomky, ale prostě k.o. celá rodina 😝 . at se vám to vyhne🙂

verbalinka
1. lis 2011

@berenika39 horečka nemusí být z nemoci. Pokud je přes den ok, tak to neřeš. Přinejhorším ti ho ze školky vrátí 😅
@eyael jako těhu se taky bojím nemoci. Nic nesmíme a s prckama doma se to špatně léčí. At je brzy líp 😉 A chudík malá, proč ze hřbetu ruky? Nemohli třeba z prstu?

berenika39
1. lis 2011

@verbalinka a z čeho by byla? když vím, že v noci byl jak kamna, neodvezla bych ho o pár hodin později mezi děti. měl 39,1, něco není dobře, něco tu horečku musí vyvolat. myslela jsem i na zuby, petr totiž stále nemá poslední pětky. jen jednu vykouklou, ostatni ani náznak. ale podle všeho - souhlasím s tím - zuby nejsou to, co horečku vyvolá, jen je organismus oslabený a reaguje tak na kde co, normálně by se nic nedělo, ale při zubech se děje....babo ra´d...počekáme, uuvidíme 😒

blandik
1. lis 2011

@berenika39 - hm, to je paráda. Takže zase teplota...Já jsem třetí týden doma s Miškou. Už se i bojím do práce zavolat...a navíc bohužel snědl kys. smetanu a hned to noc dostal zase záchvaty kašle, suchého, dávil se...prostě to, co jsme řešili tři měsíce na jaře než jsme přišli na to, že žádné mléčné a kašel byl další den pryč (ale stačilo pak dát potravinu s obsahem mléčné bílkoviny) a kašel byl zpátky...takže jsem z toho fakt v koncích, protože on i v poledne kašle ze spaní, jak usne, do deseti minut kašle, kolikrát se i vzbudí...a jak ho takto mám dát do školky, vypadá to, že je nemocná (ač tohle už nemoc není, jen se musí dohojit sliznice a je to reakce na mlíko) a hlavně by budil všechny děti...Takže jsem vysadila mléčné a čekám...a pak nevím - půjde do školky, mléčné věci tam cpou po kilech do dětí, náhradní strava? Uf, Uf, Uf...jinak my se pořád jetšě nějak zotavujeme z té laryngitidy, i s manželem...

berenika39
1. lis 2011

@blandik no teda pěkně zapeklité...mě děsí i ten návrat po nemoci - hned na ně něco zase skočí...
Paní učitelkám by to snad vysvětlit šlo, ne? Přeci jen alergie, přecitlivělost, to jsou věci, s kterými se dá fungovat, jídlo by se snad dalo pořešit s nimi? Mohl by tam jíst jen oběd - pokud by byl bez něčeho s mlékem a svačiny svoje? Vetšina polévek i hlavních jídel je ok? Ach jo.
No uznej, zlatá mateřská.....🙂. Ale bude líp, já mám cíl - přečkat zimu🙂 a nezbláznit se, na jaře bude veseleji🙂.
p.s. Zaplatili jsme si přes Vánoce hory, už ted se děsím, co když bude někdo kaput....

blandik
1. lis 2011

@berenika39 - jo, jo zlatá mateřská, mi říkej. jsem třetí týden doma a hned bych zůstala...A taky mě děsí, že do týdne nebo jinak brzy zase něco chytí, protože to cítím, že to byl moribundus, ani my dva s MM nejsme ještě stoprofit...a co pak zase...nemá kdo hlídat, manžel určitě ne, když nás živí...a já se mám učit nové věci v práci...vrr, mateřská by měla být do šesti let..

eyael
1. lis 2011

@berenika39 - naštěstí se zdá, že to u mě bude opravdu jen viroza, zabírá na to panadol a ty cucací pastilky pro těhule (steptisan?) , nepamatuju si název a nechce se mi do šuplíku 😉 manžel dneska taky dobrovolně spal v obýváku, aby to ode mě nechytil, taky nás živí, takže si nemůžeme dovolit aby byl nemocný ☹
toho návratu do školky se děsím, určo nedovolím, abych chodila do bazénu a do sauny, ještě nebude s imunitou úplně v pořádku, tak by zas něco chytla 😒 což možná vynecháme do vánočních svátků, za 14dní máme objednané taky hory, tak snad budeme fit ☹
@blandik - u nás ve školce naštěstí uzpůsobují stravu podle alergií dítětě nebo když má cukrovku a tak, takže dceři třeba nedávají nic s rajčaty a mléko taky moc nepreferují, to spíš když už tak sojové.

mamkamarketa
autor
1. lis 2011

@verbalinka souhlas,kdyz jde o kluka jsem desne razatni. preci nenacham nakou kravu at si zvysuje sebevedomi na mym diteti? 🙄
@eyael snad bude brzy lepe, a jak je Anetce?
@blanik to preci musi ucitelky respektovat. kdyby tam byl celiak,tak by ho snad taky necpali rohlikama...
zajdi za ucitelkama

verbalinka
2. lis 2011

@berenika39 špatně jsem se vyjádřila. Myslela jsem tím, že to může být jen jednorázová reakce organismu, která se nemusí rozjet v nějakou hnusnou nemoc, typu angína apod. Samozřejmě, že po noční horečce ho nepošleš do školky 😉
@blandik určitě ti musí vyjít vstříc. Akorát aby nechtěli papír od dr. Ten se u mléčných výrobků špatně "shání". Máš dobrého zaměstnavatele, že ti toleruje 3týdenní neschopenku. Hodně zaměstnavatelů by už vyhrožovalo 🙄
@eyael super, že je ti líp 🙂

berenika39
2. lis 2011

@verbalinka jasně, pochopeno. takhle to asi je, už to měl párkrát, je nějaká krátká viroza - nic z toho, vyrovná se s tím.

verbalinka
2. lis 2011

@berenika39 takže je ok? To je dobře 🙂

berenika39
2. lis 2011

@verbalinka kdybych já věděla. včera odpo měl 39,5, a normálně seděl na gauči, vykládal, hrál si, nenecháala jsem ho běhat, ale kdybych ho nezměřila, tak nevim. nechápu. úplně všechno co dostal s chutí sněd, vypil litr čaje. večer najednou po paralenu teplota fuč, v noci nic, ráno nic, bez paralenu. tak nevím. je úplně veselej a akčí.
Už chápu tu otázku Nerudy - kam s ním? zítra doma, do školky?

verbalinka
2. lis 2011

@berenika39 a co šestá nemoc? Horečky a jinak nic? Je to zvláštní. Syn na horečky netrpí, takže když má výjimečně přes 38.5, tak jen leží a je dost vypnutej. Ale při šesté nemoci byl docela akční. Ale ta je prý do 3 let 😅 Počkej večer a ráno a pokud bude v pohodě, tak bych ho do školky dala.

berenika39
2. lis 2011

@verbalinka šestou už měl, i když mi mudry říkala, že to může být opakovaně.
. on to takhle sem tam má. jaro léto vůbec nic, ale vloni v zimě tak třikrát. nelehne, nepotřebuje atb.

verbalinka
2. lis 2011

@berenika39 je to zvláštní, ale pokud ho to neomezuje... Lepší, než kdyby ležel a trpěl.