Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

blandik
2. lis 2011

@mamkamarketa -ale jo, viděla jsem tam děti se svýma svačinkama, i z toho důvodu, že třeba rodiče nesouhlasí s tím, co jim tam vaří /ani ta školka s tím nesouhlasí, ta jídelna patří vedlejší školce.../...Jen je to blbé, kdyby přišla hygiena...ale to není až tak problém, spíše to spaní, že kašle hned jak usne, furt a často ho to i vzbudí...ale musím zaklepat, od neděle nedostal mléčné (ani stopu) a zdá se, že dnešní noc byla lepší..tak se to snad stačí upravit do příštího týdne (tedy že se zbaví kašle, mléčné jíst nemůže, jinak hned začne, to bude chtít déle...)..
@verbalinka - papír od dr by jsme i sehnali, chodím s ním na gastro, ne že by nám nějak pomohli ať už radou nebo léčením, ale předepisují UM pro alergiky, které malý pije...Jdem tam příští pátek, shoda náhod, chodíme tam co půl roku...A zaměstnavatel - no bojím se tam už i zavolat...
@berenika39 - no to je zvláštní, náš při těch teplotách byl úplně mimo, jen visel na manželovi, nebo ležel...a dneska dobrý?

takyja
2. lis 2011

@ined77 Takhle se chovají učitelky v MŠ tam, kde bydlíme (Praha, státní školka) a jen z toho, co jsem viděla a slyšela, když chodím s malou na procházky okolo, vím, že do téhle (a vůbec do státní) školky nepůjde, i kdyby na chleba nebylo. 😠 Podle mne i když si to s učitelkama vyříkáš, tak jediné kloudné řešení je vzít dítě pryč, starou úču nepřevychováš.

berenika39
2. lis 2011

@blandik dík, ano dneska dobrý, má 37,2, do pátku zůstáváme doma...taky jsem byla v šoku, měl trochu červené tváře, na očích jsem viděla, že horečku má, ale tolik - to mě dostalo, on by i normálně běhal a hrál si. Ale je fakt, že horečku měl párkrát, takhle vysokou, a vždycky to mělo stejný scénář, každé tělo na to reaguje jinak, znáš to asi, muž s 37,3 leží s obkladem na hlavě🙂.
A na ten kašel, způsobený reakcí na mléko - neměli jste Auerius sirup? To je právě na tlumení přehnané reakce organismu, dává se právě na noc, na spaní, nemá vedlejší účinky - únavnost...ale asi jo, vid, máš to určitě zmáknuté..jen mě to napadlo.

mamkamarketa
autor
2. lis 2011

koukam,ze resite auerius tomas taky bere sirup a desne mu chutna 😀
manza bere auerius,ale pastilky a tvrdi,ze je potom unaveny

lojzina
2. lis 2011

auerius je popularni se divam 😅

verbalinka
2. lis 2011

Nam dr taky dala aerius, ale nevim, jestli ma nejaky ucinek :-/ Jinak Will uz zase trochu kasle. Manzel rikal, ze rano tam minimalne 3 deti hodne chrchlaly. To je proste desny kolotoc a uz kasel a slabou rymu opravdu nebudu resit, nebo bude stale jen doma :-/

eyael
3. lis 2011

ahoj holky, na aerius jsem slyšela samou chválu, kamarádka ho dává malému, ale nevím přesně jak funguje, my ho nebraly. jinak dcerka už má dobraná atb (posl. dávku dostane teď ve 4hod), takže v pondělí pošupajdí do školky, už je to s ní k nevydržení. ve školce zatím nebude chodit do bazénu ani do sauny, uvidíme, jestli se ta četnost nemocí zlepší nebo zůstane stejná. jen se modlím, aby zas do pondělí něco nepřitáhla domů 😒

lollaj
3. lis 2011

tak koukám, že jsem úplně mimo 😅 , co je aerius a na co je?

mamkamarketa
autor
6. lis 2011

😅 li jdu si k vam postezovat 😅
ve stredu Tomis dobral ATB na masivni hnisavy zanet stredniho ucha. A vcera prisel,ze ho boli ucho. ve me OPET ZANET STREDNIHO UCHA-toho sameho. pritom sme byli na kontrole vsechno dobry, zanet byl pryc. ATB bral 10 dni ☹
uz nevim. navic za 10 dni letime pryc a ten tlak v letadle a jine klima 😖 chjooo

verbalinka
6. lis 2011

@mamkamarketa chudacek malej ☹ Ale to je dost divny. Ze by mu tam neco zustalo :-/ Hlavne ver, ze do dovoleny bude zdravy. Strach dokaze privolat nemozne 😉

mamkamarketa
autor
6. lis 2011

@verbalinka koukam,ze jsem ten posledni prispevek napsala dost pomatene 😨 mozna alkohol? 😀
no zitra si na ORL vydupu ster,musi zahajit cilenou lecbu na toho smejda,co v ousku ma 😔 ☹
no ja jsem nervak a uz ted silim 😅

brisalek
7. lis 2011

@ined77 to dost hrozny a z ktere jsi Prahy. Ja malou davam do soukrome skolky(dost drahe) a taky co tam chodi zacala rikat, ze je to blbe (pry to nekdo rikal ve skolce) a kdyz ji neco nejde rika , ze je nesika(to pry rikala pani ucitelka nekomu), coz je slaby odvar toho co pises, ale aby nekdo mojemu ditet tloukl od dvou let do hlavy , ze je nesika se mi vubec nelibi🙂. Jinak vsem preju brzke uzdraveni, my se zatim drzime jen s minimalni rymou, tak doufam, ze to nezakriknu. Ja ji teda na spani kdyz kaslala dvala Fenistil kapky, ale ten sirup muze byt treba lepsi.

llllucka
7. lis 2011

@ined77:mě zase říkala známá,že do školky,kam chodí,jí jejich učitelka mezi 4 očima řekla,že děti v zimě schválně moc neoblíká,aby byly nemocné a neměla jich ve tříděš tolik.Těch věcí u téhle učitelky je tolik,že nechápu,proč si rodiče neztěžují a nenechají ji vyhodit.

verbalinka
7. lis 2011

@llllucka jojo, to je běžné. Moje máma byla uč (i ve školce) a říkala, že měla kolegyni, která na děti při spaní otevírala okno, aby byly nemocné a ona měla méně práce. Ale nikdo to nevěděl a všichni rodiče tu uč měli moc rádi 😅 V tý době to byl masakr i co se týče počtu dětí, normální bylo na 1 uč 36 dětí 🙄
A náš má sprostý slova od babičky, takže školka ho moc nového nenaučí 😀 😠

@mamkamarketa jak to vypadá? Fakt se nenervu, jinak nikam nepoletíte a zůstanete doma 😅 Určitě to bude dobrý 😉

llllucka
7. lis 2011

@mamkamarketa:chůďa malej☹Nechci tě děsit,ale ten let si zjisti.Kamarádčin syn měl taky zánět ucha a strašně dlouho nesměl lítat,i když to měl vyléčené.Doktor jim řekl,že by se to okamžitě mohlo vrátit a pokud vím,tak jim let nedoporučoval ani do budoucna.
No,my jsem po 14 dnech ve školce (předtím byl doma 14 dní s virózou) chytil campylobactera,takže výborný.Dneska mi teda paní volala z hygieny,že po doznění průjmu do školky může,protože tahle bakterie přežívá v těle i několik měsíců.Nejdřív jsem byla naštvaná,protože jsem si myslela,že to chytnul ve školce (je to ze špatně tepelně upraveného kuřecího masa),ale pak jsem si uvědomila,že pomáhal manželovi chystat kuřecí řízky,takže si za to můžeme my.

kammka
7. lis 2011

@mamkamarketa kamarádka lety rušila.. s nemocným dítětem do letadla nesmíš, prořve ti celou cestu, ty tlaky jsou na nemocné dětské ouško moooc.. to nestojí za to. opravdu.

mamkamarketa
autor
7. lis 2011

@llllucka no musim to probrat s dr. dneska mi na ORL rekli,ze ma spatny tlak v ousku ☹ no bojim se. ale vylozenene mi to nezakazala. jeste v tydnu pujdu k nasi mudre to vsechno probrat 😒

jinak dnes zanet viditelny nebyl,ale pry ma v tom ousku spatny tlak....

@kammka to se lehce rekne,ale my mame zaplaceny letenky. je jasny,pokud bude nemocny nikam, neletime.

tedka jeste je moznost,ze pojedeme autem do frankfurtu (meli sme tam letet) a odtamtud poletime aby to byl ''jen'' jeden let

mamkamarketa
autor
7. lis 2011

@brisalek teda aby ditem rikali nesiko 🙄 to se mi teda fakt nelibi,jim takhle snizovat sebevedomi 😠
@verbalinka
@lllucka
jako ja zjistit,ze ucitelky delaji neco pro to,aby deti byli nemocne,tak si troufam rict,ze bych se neudrzela a pouzila fyzicke nasili 😠 😠 😠 😠 😠

aandrea22
7. lis 2011

@llllucka Co jsi jej na to řekla, já by asi „oněměla“ 

llllucka
8. lis 2011

@aandrea22,@mamkamarketa :já nevím,co jí na to řekla,prý se to nakonec vyřešilo tím,že se učitelka hodila na celou zimu marod a místo ní dostali učitelku,kterou si nemohli vynachválit.

@mamkamarketa :a nejste pojištění proti nemoci?

many
8. lis 2011

ahojky holky 🙂 tak Ladík je od září ve školce a teda síla, pořád nachlazenej , takže ho mám furt doma, vždy týden ve školce pak zase týden doma nebo i dýl,............. teď už je zase druhý týden doma, furt kucká a rýmuje, ale už se to lepší a snad půjde příští týden do školky, aspoň na ty 3 dny 😒 koupila jsem mu na imunitu ten preventan,ale zatím jaksi nezabírá teda ☹ no blyo mi řečeno, že až po 3 měsících 😒 tak to kdybych věděla, tak to do něj rvu už od léta, ale Bůh ví, jestli by to pomáhalo, no slyšela jsem od hodně mamin, že je to většinou normální,jak děti nastoupí poprvé do školky,....................

jitafol
8. lis 2011

Holky přeju všem prckům brzké uzdravení. My máme od včera teplotu a byl z toho strašně mrzutej a nesvůj. Tak dneska bez školky a odhlásila jsem ho do konce týdne. S manžou šli k MUDr. jelikož dneska nemůžu utéct z práce. Tak jsem zvědavá, co z toho vykoukne. Zatím teda doufám vždycky takto začla rýma, tak dva dni teplota a pak se to spustilo. No uvidíme, je mi ho strašně líto prďolky když vidím, jak se trápí☹

jitafol
8. lis 2011

A akorát dneska měli mít ve školce divadýlko, tak o to chudinka přijde☹ a těšil se na pohádku.

eyael
8. lis 2011

ahojda, malá je dneska druhým dnem po nemoci ve školce. Včera na nástěnce viselo, že ve školce se vyskytly vši 😕 a dneska, že neštovice 😕 😒 co bude zítra, raději nedomyslet 😨 🙄
jinak se zatím drží, rýmu má jen když jde ze zimy do tepla, dva dny máme úspěšně za sebou 🤐 😵

berenika39
8. lis 2011

@eyael u nás visí kombinace spála-vši 😝 😝 😝 😝
Taky počítám každý den, taky šel dneska po týdnu a trnu. Když ho jdu vyzvednout, říkám si: bude nudle, nebude, bude nudle, nebude.... 😝 😝

verbalinka
9. lis 2011

U nás je to zatím dobrý, ale... Včera obě uč onemocněly a přesunuli je do jiné třídy mezi cizí děti a učitelky. Nejdřív vypadal dost vyděšeně, ale po o byl moc spokojenej 🙂 Ale v noci přišel v 5h a pokašlával, tak mám podezření, že jiné děti = jiné nemoci a nemá na ně vypěstovanou imunitu. Do školky šel a uvidím, co z toho vyleze 😅

@eyael
@berenika39 u nás žádné takové vývěsky nejsou, tak doufám, že nám to jen netají. Nebo máme štěstí na zdravou školku 😀 Musí to být děs si tohle přečíst, a pak jen čekat - bude,nebude...

eyael
9. lis 2011

@verbalinka - naštěstí je dcera na neštovice očkovaná a vši prý byly v jiné třídě u jednoho případu, že prý už je to podchycené.
Jen jsem se včera náhodou od kamarádky z baráku dozvěděla, že ty neštovice do školky dotáhly děti od jedné maminky, která je schválně nechala nakazit aby si jako ty neštovice prošly 😲 a to je ještě pošle do kolektivu! Dát přes ústa málo! 😨

berenika39
9. lis 2011

@eyael to jako fakt? mají mozek?

ined77
9. lis 2011

ahojky všem 🙂 ,

u nás už zase na chvilku zdrávo..teda ´tuk ´tuk ´tuk 😅 .
malá si z toho nachlazení nekonečného nakonec ještě odnesla 6. nemoc ☹ , ale dnes už je krásně čistá bez pupínků 😵 .
synek je ve školce..sice ještě lehce pokašlává, ale jen v noci...možná ho dráždí suchý vzduch 😒 .

pro pobavení:minulý týden ve čtvrtek měli k snídani chleba se sádlem! 😅 ...jako já už fakt nevím...to je vždycky taková jedna ''pecka'' za týden, ale stojí za to že 😒 .
mmch...to o tom oblékání v zimě mi někdo říkal i tady u nás! 😕 ☹ ...jen doufám, že u nás ve školce takové praktiky nevedou 😠 .to už si člověk opravdu klepe na čelo 😖 .tak ať jdou sázet žampony, když je ta práce nebaví 😠 .... 😉