Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
5. dub 2012

tak u nás dobrý, palce asi pomohly 🙂, ráno vypadá malá v pohodě, jen chodí často čůrat, takže bude asi trochu přistydlá.... tak aspoň, že jsou prázdniny 🙂....zato maminku dnes v noci probudila ukrutná bolest nohy, mám celé chodidlo oteklé (jakože i zhora) a nemůžu skoro chodit, no odpo valím k mudře, snad mi to aspoň ostříkne, abych mohla fungovat do pondělí, manža je na služebce, takže ani nějaká ortopedie nebo nemocnice nehrozí, bude to muset počkat ☹

mjanca
5. dub 2012

@ined77 ja bych ji i dala, ale co tam bude delat, kdyz hlasi hnusne a dest :-/ a je nastydla. Mam strach, aby se ji to nezhorsilo. Kdyby bylo hezky, tak nemam problem a dam ji. K ranu kaslala zase hodku :-/. A Zuzce se to rozjelo vic, ta kasle fakt dost :/.

mjanca
5. dub 2012

@mates22 tak to je fajn, ze je lip 🙂. Z ceho mas oteklou nohu? tak snad ti dr. pomuze, drzime palce.

mates22
5. dub 2012

@mjanca díky, to bych taky ráda věděla, najednou mi prostě zničehonic otekla, bolí mě bříško nohy a malíček s prsteníčkem - tak buď je tam nějaký zánět nebo ostruha by to prý mohla být a nebo mi tam dělá neplechu nějaká zánártní kůstka- já je mám od sportování zpřelámané a křivě srostlé - no uvidím, co doktorka vykouká

a holkám hlavně ať se toho kašle už zbaví, někdo by měl konečně vymyslet něco opravdu účinnýho na rýmu a kašel, to by možná i nobelovku zasloužil 🙂...já bych jí nedávala, naše babička nějak neodhaduje úplně to správný oblečení a stejně nemá být hezky

mjanca
5. dub 2012

@mates22 ty jo, kdyby nekdo vymyslel neco, ze by vsichni byli bez rym a kaslu, tak pro nej hlasuju na nobelovku kde se da 😀. Nase babicka ma pro ni koupene obleceni, buhvi jake, prece nebudou tchanovci s Luckou chodit v ruzove bunde 🙂. Takze to je taky duvod, proc nedam, nevim, jak moc oblecena by byla a jestli bude jako dnes, tak tady prsi a Lucka ted venku hodne kaslala, teklo ji z nosu, takze ji nedam. Dohodnu se s nimi na dalsi vikend. Aspon si uzijeme doma vsichni velikonoce 🙂. Tesim se, jak si jako rodina budeme uzivat a hrat hry atd.... 🙂

evaviki
5. dub 2012

holky heeeelp... ako odpovedat na otazky:
1)Vse, co povazujete za dulezite pro prijeti vaseho ditete do MS (podrobne)
2) jak by ste si predstavovali vasi spolupraci s materskou skolou?
3) co od materske skolky ocekavate?
potrebuju dnes dopoledne 😀DDD ostatne som zvladla, ale uz mi dochadzaju napady..

mates22
5. dub 2012

@evaviki 1) té otázce moc nerozumím, jestli jako co by mělo dítě umět - tak asi umýt ruce, říct si na záchod, umět jíst lžící...a jestli jako proč by ho oni měli přijmou, tak hlavně proto, aby bylo v kolektivu

2) komunikace, komunikace, komunikace...a také reakce na připomínky z obou stran

3) tak to nevím, to asi musíš sama...já očekávám, že se mi o dítě postaraj, nebudou ho deptat )což už se nám stalo bohužel), budou ho rozvíjet a připravovat na školu a hlavně, že tam dítě bude chodit rádo mezi kamarády

berenika39
5. dub 2012

@evaviki já se přiznám, že taky nechápu tu první otázku.
2) spolupráci si představuju tak, že já budu zodpovědná, nebudu tam vodit nemocné dítě a přesně tak očekávám, že bude zodpovědná i školka - nebude brát nemocné děti a když, vrátí je hned domů....tohle je opravdu problém, a přitom by se to dalo řešit, kdyby obě strany spolupracovaly.
můžeš tam nabídnout i třeba něco, čím můžete pomoct - nosíme balení čtvrtek, máme doma zásoby, odstřižky, vlny, výtvarný materiál...to, co používají denně.
3) no já tam napsala, že očekávám, že tam dítě pozná reálný svět🙂)))

evaviki
5. dub 2012

@berenika39
@mates22 tej prvej otazke nerozumiem ani ja
dakujem za napady..

mates22
5. dub 2012

@evaviki když podrobně, tak bych jim do kolonky 1) podrobně vysvětlila, že mají formulovat otázky jasně 😀 😀 😀 to by asi koukali, co?

evaviki
5. dub 2012

@mates22 napisala som tam, ze je jedinacik a ze je pre neho dolezite zaclenit sa do kolektivu, ze je empaticky a pod.. a ze sme obaja zamestnani, takze nemoze ostat doma 😀D

brisalek
5. dub 2012

Holky taky se k vam hlasim s nemocema. Mala chodila do skolky od zari a do unora byla krome dvou malych rymicek zdrava. V unoru mela zanet nosohltanu, ktery se protahl na 3 tydny, pak jsme jeli na hory, vratila se s anginou. Od nedela jsem myslela, ze ma zase jen virozu a vcera dostala antibiotika -ma spalovou anginu mozna spalu☹. I kdyz uz ji nic neni. myslim, ze @mamkamarketa tady psala neco podobneho , ze maly byl ze zacatku zdravy a az po nejake dobe to zacalo. Zacinam ted trochu podezrivat imunglukan, ktery mela od zari, ze jen tu imunitu rozhodi , dokud nepusobi takj je zdraca a kdyz se dava dele zacne byt naopak nemocna☹☹🙂. Od ledna jsem nastoupila do prace a jsou z toho nadseny a jsem doma na osetrovani nemam zadny penize, ale stejne po nocich makam☹.

mates22
5. dub 2012

@brisalek to je mi líto, taky se spálovkou válčíme, prej teda spála, ale v okolí samá spálová angína, tak nevím. Malýmu v podstatě ani nic moc nebylo, krom toho, že se osypal a bolelo ho v krčku, ale to až pozděj...dobíráme ještě ATB a za tejden na kontrolu, krev, moč, výtěr , CRP 🙂
Imunoglukan brala dcera, ale u nás nezabral ani na začátku, tak neměl co rozhodit, brala ho docela dlouho, furt jsem čekala a nic, tak už ho nekupuju. Dneska jsem koupila colostrum, zkusím, tonoucí se stébla chytá

jinak moje noha- uskříplej nerv, prej to bude hodně bolet, dala mi mazání a nějakej dryják na bolest (že prej paralen nezabere), jenže nesměla bych kojit a to nedám, sice jsou malýmu dva, už je trochu ostuda, ale manža je na služebce a bez prsu bych neuspala...takhle je malej přisátej a hodnej a já můžu uspat starší pohádkou....tak budu muset asi trpět ☹

mamkamarketa
autor
5. dub 2012

@brisalek ahoj,
to me mrzi,ze takhle valcite ☹
jojo psala jsem to ja. predem pisu,ze tomas nez sel do skolky nemocny nebyl. nikdy nemel ATB. smrkat neumel,pac snad ani nemel rymu. ve zkratce tomas chodit do skolky od brezna 2011 ,mel parkrat rymu (ale pri hned od zacatku rymy byl doma a do 4 dni byl fit) od 22.9. jsem zacala davat imunoglukan a presne o mesic pozdeji 23.10. mel masivni hnisavy zanet st.ucha. a sve prvni ATB. od te doby se to s nami tahne. pred vanoci jsem imunoglukan vyhodila do kose a dr nam predepsala broncho-vaxom. potom byl celkem klid. ale pak zase mel anginu a zanet dutin a dalsi zanet st.ucha. dala jsem na rady tady mamin a vyhledala pomoc soukromeho lekare. vzali mu nosni mandli a snad uz je tomu konec.
ale ano,myslim si,ze to imunoglukan zhorsil. za me nejvetsi propadak

lojzina
5. dub 2012

ahojte,jdu vas jen pozdravit,nemam cas,litam tady s obkladem-na rameni mam po uterni ocku tbc flek jak prase,pali svedi,zitra jdu k dr.samy radosti.trochu mimo tema 😕 😔

lojzina
5. dub 2012

jo-drzte se, 😵

brisalek
5. dub 2012

@mamkamarketa me prijde, ze ma taky tu nosni madli zvetsenou, porad docela funi a hodne spi s otevrenou pusou, ale nejak se toho bojim, ze ji budu tahat na krcni a jeste tam neco chyti... no asi ji taky vsechno prestanu davat. Presne jak pises do 2 let byla zdrava nemela vlastne ani rymu. Pak mela prvni anginu asi v 25 mesicich v loni v srpnu a pak zase az do unora klid. No snad to jeste ten duben prezijem a pak uz bude teplo, doufam a bude to lepsi. Nejhorsi , ze ma lezet a uz od vcera ji vubec nic neni a mela by lezet nejmene jeste tyden☹ to nevim jak zvladnu.🙂

jo a diky tobe a jeste nekdo psal za reakci na autosedacku.

mamkamarketa
autor
5. dub 2012

@brisalek hele z pohledu matky,jejiz dite vyndani mandle ted podstoupilo...
pokud mala ma tolik priznaku. urcite se priklanim za vyndani. pokud je mandle zvetsena casem se muze stat loziskem infekce.
a orl bych sla a vyzadovala vysetreni optikou a obema nosnima dirkama. ne jako u nas,ze trotl kouknul do leve nosni dirky a dobry.
pak se ukazalo,ze tomasovi rostla ta mandle atypicky ne dopredu ale doprava (coz presne dr nevidel,pac koukal do leve nosni dirky) a tim utlacovala eustachovu trubici v pravem ousku. a hned mame vysvetleni PROC mel 7 zanetu v pravem ousku ☹

marjama
5. dub 2012

@berenika39 Díky, snad vydržíme zdravé co nejdéle!
@ined77 Díky. Zubaře jsme dnes zvládly na jedničku s hvězdičkou 🙂 Martí byla v pohodě, krásně otevřela pusinku.

marjama
5. dub 2012

@evaviki Jéé, ty otázky mi něco připomínají 😀 S tím jsem se prala minulý rok, když jsem vyplňovala papíry do školky. Hlásíte se teda do toho Tolstého viď? Tak přeju hodně štěstí, ať se dostanete! Pak dej vědět, jak jste dopadli.
@mates22 S tou nohou si teda asi "užiješ" co. Tak ať tě to brzo přejde! Já jsem měla jednou skříplý nerv v zádech a myslela jsem, že mám infarkt, no děsný 😠 Nemohla jsem tenkrát ani pořádně dýchat. Takže s tebou cítím.
@brisalek
@mamkamarketa
ty jo holky, neděste mě s tím Imunoglukanem, já ho Martí dávám. 😒 Myslím, že zatím nezabírá, ale nenapadlo mě, že by mohl imunitu nějak zhoršit, chjooooo. Tak teď teda nevím.
@brisalek jo a jinak se taky přikláním k vyndání mandle, jestli máš pocit, že způsobuje problémy.

brisalek
6. dub 2012

@marjama ona vzdycky spala trosku s otevrenou pusinkou a ted kdyz ma rymu tak ma spis jen tu zadni, proste funi a v noci chropti jako kdyz ji tece ryma s nosu do krku a nekdy chrape, ale klasickou rymu skoro nema a kdyz tak fakt jen malinko a nikdy nic nejde vysmrkat....tak proste jen tak mi prijde, ze to muze byt mandle, ale neznam jak stonaji deti, ktere ji maji zvetsenou a ktere ne. A dost jsme slysela, ze kdyz se vytrhne, tak ze zase muze vse slezt na prudusky a tak. A ze se ta mandle zmensi i casem sama jak se zmeni proporce v nosanku rustem ....no az pujdem na kontrlolu tak se zeptam

berenika39
6. dub 2012

@brisalek no tohle právě ta nosní dělá - rýma nemůže ven, zůstává to vzadu na té mandli. nosní mandle s průduškama nesouvisí. jde o to, jak moc je zvětšená - a co páchá☹. neh ji prohlídnout, ze zkušeností svojí a tady holek radím nejlépe od dovu doktorů, protože všude to dělají jinak a každý řekne něco jiného. tak když se shodnou, víš na čem jsi🙂

brisalek
6. dub 2012

@berenika39 🙂 jo jo bohuzel to tak je, ze jeden doktor je malo☹ Tak az skonci ty antibiotika tak se nekam objedname....

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@brisalek to,ze to seda na prudusky neni pravda. to ten clovek nemohl mit i krcni mandle.
navic nosni mandli dospeli nemaji. mizi snad kolem 12 teho roku zivota. takze pokud je zvetsena,tim,ze se vezme, jedine to maly prospeje.

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@lojzina
@mates22
teda zensky vy si uzivate,co? 😔 at ste brzy fit au ☹

brisalek
6. dub 2012

@mamkamarketa
@berenika39 a jak detem mandle brali, jako za nas a v narkoze? Pry uz na to nekde pouzivaji leaser??

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@brisalek muj i bereniky syn na tom byli oba
v narkoze a laserem.

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

byli sme u soukromeho-berenika me poradila,za coz ji dekuju 😉

brisalek
6. dub 2012

@mamkamarketa a jak to maly snasel ? jak dlouho to trvalo, byla jsi tam s nim celou dobu..... a tak muzu poprosit o informace?

berenika39
6. dub 2012

@brisalek to tím laserem právě bez narkozy nejde, to trvá dlouho poměrně, dělají to se zavedenou optikou pod kontrolou na monitoru. bez narkozy se to dělá naslepo - jen se to jako odšmikne...u toho právě horzí, že to doroste, když se to neodebere celý. ale dorůst může prej tak i tak bohužel, doufám, že je u toho laseru menší šance🙂.