Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@berenika39 hmmm tak tomas taky neji. Ted je opet nemocny a vcera za cely den mel pul ovocne presnidavky, 4 lzice suchych testovin a k veceri mel cca 6 lzic br.kase
za cely den ☹
predpokladam,ze ma cca 12,8kg. to bude mit dr fakt radost na 3lete prohlidce 😅 😒

berenika39
16. pro 2011

@mamkamarketa neboj, ti ho zanesou do grafu a uvidíš, že se vejdete🙂)))). snažím se neřešit, ale 😝 😝 😝 . Nechápu, kam to jídlo, co sní, mizí. Ráno 1/4l mlíka, plnotučného. V autě sýr a jablko, docela dost. Ve školce oběd - celý, polévku i jídlo. ve školce malá svačinka, pak velká svačina - celý namazaný krajíc, nebo jogurt, nebo přesnídávka, nebo prostě sní, co potká - má hlad. Večer kompetní večře a s chutí, cokoliv, co máme. Kýbl těstovin s kuřetem, brkaši s řízkem, omáčku maso, rýži, k tomu čerstvou zeleninu. Plus denně odpo doma něco na zub - nejí sladké, takže spráská třeba takové ty chipsy medvídky, nějké suché tyčinky, nebo si dá ohřát jeden párek, nebo výjimečně jediné co pozře sladké - želé bonbony - skoro celý malý pytlík....a kde to je? žebra mu lezou.

verbalinka
16. pro 2011

@mamkamarketa zkuste Echinaceu s rakytníkem, fy phytonea (nebo tak nějak). Ale opravdu doporučuju pořádné vytěry na všechny možný koky apod. z mandlí a ucha a nevím, kde ještě 😀 Je divný, aby za to mohla jenom školka. On tam nejspíš něco bude mít, co mu z obyč rýmy skočí na ten zánět 🙄 Aspoň něco jí. Will, když je nemocný, tak někdy nesní ani to 😖
@berenika39 jí krásně 🙂 Will jí podobně, akorát ty teplý jídla jsou problém. Teda jak co. Třeba ve školce sní dva knedlíky s omáčkou, ale tam jsou ty porce tak malý. Prostě musím vydržet a třeba se zase rozjí. Dřív dal porci jako já a nebylo to na něm vidět. Teď jí míň a vypadá stále stejně 😀

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@verbalinka vcera mu nic-moc nebylo,on takhle ji bezne, za dnesek mel takovy to malinkaty monte a jeste jsem to do nej cpala snad hodinu,aby mel neco v zaludku ☹
necham mu udelat vytery.
na skolce me depta,ze rodice tam davaji nemocne deti 😠 reditelka uz psala email,ze to takhle nejde. je to soukroma skolka, kdyz je dite nemocne,dostanes zpet penize,nebo si muzes dny nahradit jindy. a pokud maji rodice penize na skolkovne a musi do prace,tak si muzou z penez co jim skolka vrati za zmeskane dny,zaplatit chuvu,ktera je doma s ditetem 🙄 proste je to nezopovedne a vuci diteti nefer ho nemocne davat do skolky 😖

verbalinka
16. pro 2011

@mamkamarketa aha, on je takový nejedlík. Já teda jídlo nenutím, protože to u nás nefunguje a většinou to vyzvrací. Naše uč minulý týden na schůzce říkala, že pokud rodičům řekne, že je dítě nemocné, tak ať ho do školky nevodí. A pokud s ní nesouhlasí, ať jdou k dr a přinesou papír, že je zdravé. Naše uč měla už 5x atb od září, jak to od těch dětí chytá 😖 Jenže, na schůzce nás nebyla ani půlka, takže se asi nic dodržovat nebude 🙄 Ale ve vašem případě s vracením peněz to moc nechápu. Tam je možnost zaplatit si chůvu, jak říkáš 😠

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@berenika39 posledne na www.rustovyhormon.cz mel vahu s cervenym vykricnikem 😅 😔
tak tohle by to tomas jedl tyden 😅 on moc nemusi sladky,ma rad hroznovy cukr a gumovy medvidky. ovoce&zeleninu neji (max,varenou mrkev,zeleninove polivky a ovocne presnidavky) cerstvy ovoce neda do pusy ☹ vetsinou ji samotny prilohy suchy testoviny, ryzi s hrasekm (bez masa a omacky) 😖 chleba ji 1-2tydne. pry ve skolce ale ji dobre 😨 😕
nesnasi marmelady,koblihy neji, palacinky mu nechutnaji,testoviny s kecupem plive, rizek je blee, takovy ty jidla co maji deti rady proste neji, jo a na navsteve dostal brumika,kousnul si a s diky to vrazil me 😅

verbalinka
16. pro 2011

@mamkamarketa tak máme podobný děti 😀 Řízek nejí, hranolky taky ne (obecne brambory nesnáší), dneska mají karbanátek, tak předpokládám, že bude o hladu. Ale palačinky má rád, těstoviny s kečupem taky, ale záleží na jeho rozpoložení a jak má velký hlad. Ale jí tak malý porce, že se pokaždý naštvu 🙄

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@verbalinka tak to nas hranolky ma rad,ja je doma nedelam,ale parkrat je mel z mekace za odmenu za ouskou-ted me napada dluzim mu hranolky za vcerejsi vylet na pohotovost ☹
ale presne tokovy ty jidla co deti maji rady nas kluk proste neji, treba langose plive, jednou mel chleba s nutelou a kdyz si kousnoul tvaril se,jak kdyz ji citron 😝 😅
alespon,ze neco s ni. uz tedka je mizle,co bude obedvat,neco snit musi,musi dostat leky,tak aby to nemel na lacno 😖
joo a karbanatek by doma do pusy nedel,ve skolce asi jo

verbalinka
16. pro 2011

@mamkamarketa tak si říkám, jestli nás ty děti jen netrápí 😀 Ve školce jí mnohem víc a doma to do nich cpeme násilím. Dřív snědl celý talíř polívky s rohlíkem, dneska sní max. 10 lžiček. Langoše jsem radši ani nezkoušela, nutela u nás taky neprošla. Ale třeba rohlík s marmeládou jí, vlastně věčeře jsou stále stejné, a to rohlík (chleba jen ve školce) s marmeládou, medem, kiri sýrem anebo šunkou. Pořád dokola 🙄 Takže moje snahy dělat polívky, teplé večeře jsou skoro zbytečné 😠

verbalinka
16. pro 2011

zkus ty hranolky, když je sní. nebo něco, co má rád 😉 Přesnídávky u nás taky docela jdou, ale málokdy sní celou najednou.

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@verbalinka to me taky napadlo,jenze doma je nemam,venku leje jak z konve a matt se vraci z prace az tomis spi,takze je dostane az zitra. 😒 delam mu ryzi s hraskem, snad neco sni 😅

saronka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ined77
16. pro 2011

@berenika39 🙂 ...imunoglukan dávám...dnes už je malý zdá se v pořádku, jen nemá moc chuť na jídlo, tak snad to byla jen taková jednodenní záležitost 😨 .malá je zatím v pořádku, aspoń to 😉 .
možnost nechat si malocha doma samozřejmě mám 🙂 , jen MM trošku protestuje, ale zase se mi opravdu nechce promarodit vánoce, protože s naším ''štěstím'' 😅 😝 ....
ten sanosol zní dobře 🙂 ...u nás by ta podpora chuti také nebyla od věci 😅 .tak děkuju za tip! 🙂

@brisalek 🙂 ...jejda ☹ ...tak držím vše co mám ať to malá přestojí a je v pořádku 🙂 .náš malý byl zase venku v botaskách nedávno 😖 .měl je zašoupnuté úplně vzadu ve skříňce....no moje blbost, měla jsme je dávno odvézt.hlavně že tam má dvoje zimní boty 😒 .
u nás je jedna pí.uč. a jak je tam ona, tak se dějou vždy věci...malý dojde jako čunče, pusu od bůhví čeho, punčocháčky naruby, bačkůrky na kozí nohy a ještě jednu cizí a o dvě čísla větší 😕 😅 ...je zajímavé, že když jsou tam dvě jiné, mladé holky, tak se tohle nestává 🙄 .
tak se držte! 🙂

@verbalinka 🙂 ...tak zatím je to snad za námi, ale asi bude opravdu nejlepší si ho nechat doma, pořádně vykulírovat a půjde až 2. ledna 😉 .i když mě malinkato mrzí, že přijde o to vánoční loučení a nějaké ty akce kolem 😒 ...pořád aby člověk něco špekuloval 😝 🙂 .
imunoglukan dáváme na lačno spolu s actimelem 😉 .já už to mám zajeté, že jak jdu ráno do lednice pro mléko do kafča a pro laktobacílky katunce tak beru rovnou i ten imuno a servíruju to malochovi na linku 😀 .on už ví a sám přijde a zunkne 😀 .

@mamkamarketa 🙂 ...ježiš, 4 záněty 😢 .já osobně nevím teda, ale poptala bych se v lékárně asi co by doporučili.co vám napsali na rýmu při tom zánětu?nemůžete to být špatně doléčenou rýmou?chudáček malý ☹ .

ined77
16. pro 2011

@mamkamarketa 🙂 ...to měl matýnek na tříleté...12,7kg a 97cm.a dr. neříkala nic 😉 .on byl vždycky takový drobnější.

@berenika39 🙂 ...jůůů, ty máš doma teda jedlíka 😀 .u nás jsou dny, kdy malý sní jako vrabeček, ale z toho vyloženě žere, že to tak musím napsat 😀 .hlavně po školce....jak pro něj dojdu a to má být po svačině, už hlásí, že má hlad a jede...naposled snědl brumíka, kinder mléčný řez a dotlačil to půlkou banánu 😕 .na otázku jestli ve školce papá kýve jako nemocný oslík 😅 , ale moc mu to teda nevěřím 😅 😎 .

berenika39
16. pro 2011

@ined77 no přesně, mě taky říkají, že jí, ale....nejvíc chuti má právě po školce, vyzvedávám ho často hned po svačince a jdem přes obchod, kde si vybere něco a spořádá to. Tak nevím...jak vypadá porce ve školce? Nikdy jsem to neviděla🙂)).
A taky se třídají dny - jde to tak ve dovu,tříděnních cyklech - kdy jí všechno a rád a kdy se v tom vrtá, zobe, odmítá kde co...ale my taky přece nemáme pořád stejnou chu´t na všechno, no. jenom mu šíleně závidím ....nepřibere a nepřibere. A já nezhubnu a nezhubnu🙂))))

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@ined77 joo? tak nase se me ptala,jestli neco ji,pac kdyz ho poslouchala uplne koukala jak mu lezou zebra 😅
no v lekarne,bud nevedi nebo mi cpou neco nejdrazsiho. spis by me zajimaly zkusenosti jinych mamim...
jinak rymu ma dolecenou. na dovelenou sme leteli a byl uplne zdravy (mel karantenu) byl fakk ok,i celou dovcu se drzel-teda mel alergie na neco co tam kvetlo (ale to sme meli vsichni)a pak jeden den ve skolce a zase tohle 😔
uz nevim co mam delat,pripadam si neschopna.
navic se desne tesit do skolky,meli zdobit stromecek, meli besidku,darecky a zase budeme sedet doma 😢

ined77
16. pro 2011

@berenika39 🙂 ...jj, to mně by se také líbilo se ládovat a nepřibrat 😀 .smůla no 😀 .

@mamkamarketa 🙂 ...no dr. se taky ptala jak a co jí a nejí,ale je zase pravda, že matýnek má rád ovoce i zeleninu, mléčné jí taky...takže asi vše co potřebuje má.
jo chápu s tou lékárnou....to je pravda no 😒 .
neschopná nejsi, to se neboj...i když se přiznám, že si tak připadám chvilkama už taky 😖 ....je to pořád dokola ☹ .
právě kvůli těm besídkám a spol. je mi líto matýnka ze školky stáhnout, jenže zase... 😒 .

verbalinka
16. pro 2011

@berenika39 nevím, jak ve vaší školce, ale v naší jsou porce opravdu malinkaté. Na svačinu mají půlku půlky rohlíku (naštěstí si, když mu to chutná, přidá druhou půlku), polívka jen pokryje dno a oběd je fakt srandovní. Několikrát jsem si nesla oběd domů, tak vím. Ale je třeba si říct o přidání. Ale asi to bude všude stejné, protože každá mamina vypráví, že se její dítě po školce dojídá 🙄 Já bych klidně i platila víc, kdyby to bylo více kvalitní a bylo toho víc.
@ined77 s tím meškáním chápu. Tak ho ve školce nech, kdyžtak bude nemocný přes vánoce, ale užije si školkové vánoce 🙂
@mamkamarketa je mi vás obou líto ☹ Ale asi jen ty výtěry a doufat, že se na něco přijde a vyléčí se to...

berenika39
16. pro 2011

@verbalinka aha, takže on tam jí, protože toho je tak málo, že ani nestojí za to protestovat...to máš možná pravdu🙂. zkusím se vyptat 🙂

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@ined77 me to taky mrzi,ale radsi at je doma. lepsi sedet u stromecku nez na pohotovosti 😔
treba v jedny lekarne tady je lekarnice-ukrajinka, neumi poradne cesky a kdyz se ji na neco zeptas,da ti pribalovy letak at si to najdes sama,ze ona nevi 😠 😠 😠 uz jsem chtela psat stiznost,pac tohle me tak vytocilo 🙄 ☹

mamkamarketa
autor
16. pro 2011

@verbalinka ja doufam,jinak jde do skolky na jare. na tohle ja nemam nervy.
navic uz ma ty bubinky vpaceny ☹

verbalinka
16. pro 2011

@někdy si vem oběd domů a uvidíš 🙂 Když jsem si nesla domů škubánky (celkem 3 ks), tak jsem se smála. A já na to vzala pořádný misky, aby se to tam celý vešlo 😀 Ale asi pokud by Will snědl celou polívku a oběd, tak by mu to i stačilo s jeho nároky na množství. Ale u tvýho kluka to musí být fakt málo 😀

berenika39
16. pro 2011

@verbalinka já to fakt někdy zkusím...jenom jestli by mi nedali víc, jako abych neřekla, že jim dávaj málo 😀 😀 😀 😀 . z petra nic nevypáčím, řekne jaký to jídlo mělo barvy, co v tom plavalo, ale množství - nic.

ined77
16. pro 2011

@verbalinka 🙂 ....jééé, to jsou fakt takové pidi porcičky? 😅 ...já školkové jídlo taky ještě neviděla 😅 .
no je to dilema...kdyby šlo jen o nemoc malého....jenže jak se to násobí dvěma, tak je veselo i při pitomém nachlazení 😖 .asi to nechám koňovi 😝 😀...ještě mě napadlo tam zavolat a poptat se jestli zase něco řádí 😨...to mi to pomůže vyřešit raz dva 😉.

@mamkamarketa 🙂 ...jak může někdo pracovat v lékárně a neumět česky proboha? 😕 no to bych tu stížnost už psala i já 😝 😠 .

ined77
16. pro 2011

@berenika39 🙂 ...to máš dobré info...já když se zeptám co měli na oběd, na svačinu, na snídani, tak se vždy dozvím, že brambory a polévku 😀

mamkamarketa
autor
19. pro 2011

taak a pokud jsem si rikala,ze mame vybrano byla jsem asi fakt moc velky optimista 😔
pokud jsem si myslela,ze ctvrtecni vylet na pohotovost byl na dlouho posledni,tak v sobotu vecer sme si to zopakovali s druhym ouskem 😔
tak strasne plakal a kricel,kdyz mu to pichali 😔 je mi ho tak lito ☹ ☹ ☹ ☹
za necely 2 mesice mel 5 zanetu stredniho ucha...uz fakt nevim co dal 😔

evaviki
19. pro 2011

@mamkamarketa kupe sa alebo sprchuje? mozno je to blbost, ale ja som zacala maleho kupat a pocas toho mesiaca a pol mal dva krat zapalene ucho.. presli sme opat iba na sprchovanie a zatial ok (klop,klop)

mamkamarketa
autor
19. pro 2011

@evaviki prave,ze se sprchuje 😒 uz me taky napadlo zkousim sehnat takovou tu neoprenovou celenku,aby se mu do tech ousek nedostala ani kapka vody 😔

mamkamarketa
autor
31. pro 2011

tako do noveho roku jen a jen zdravicko 😵

andyalukasek2008
31. pro 2011

Ahoj holky, do nového roku vám i našim ratolestem přeji jen moc moc moc zdraví a pohody - to ostatní se dá koupit nebo ukrást 😀 😀 😀 ...

Od dob co jsem tady psala naposledy se stalo u nás to, že Lukášek byl 2 dny ve školce... Na to, že předtím všechny dny byly u pediatrů totálně narvané čekárny kašlajícíma dětma, a ve školce bylo přítomno z 26 dětí 23, bylo mi to divné... Ha, pochopila jsem ihned, vydrželi jsme tam 2 dny!!! Opět nemoc, páč i samy paní učitelky přiznaly, že prostě maminy dávají do školky děti nemocné, že prej z těch 23 je 20 nemocných!!! Přitom se jedná nejvíce o děti maminek na MD či RD s maldším sourozencem... Při poměru 20nemocných na 3 zdravé se ani nedivím, že to Lukiho hnedka zpět zkolilo, to není o žádné imunitě, to je prostě o pořádné dávce virů a kontaktu s přímou nemocí... Skončili jsme před svátky na ATB, dokonce 2 lahvičky Zinnatu... No comment... Má zůstat ještě 2 týdny doma, aby nabral síly. A dál? Na jak dlouho jej tam dám potom?
Toto neznám za předchozí roky, ať jsme chodili plavat, jezdili na hory, léto neléto, zima nezima, bez auta mhd...

Takže pevné nervy!!!