Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
1. led 2012

]@andyalukasek2008 ahoj,stastny novy rok,
no teda to je fakt desny. presne tohle ale slycham casto, nemocni jsou skoro vsichni,takze moje dite s kaslem a rymou zapadne 😠 🙄 neni to nic jineho nez nehorazna nezodpovednost vuci ostatnim detem i a vlastnimu diteti ... jenze proste tohle ma dominovy efekt. ale souhlasim,ze tohle neni o imunite, proste kdyz mas dite v primym kontaktu nekolik hodin dite s x ruznym typem bacilu tak to chytne.
nejhorsi na tom je,za opravdu maminy na MD/RD jsou v tomto horsi (jasny neberu jeden metr na vsechny) nez maminy co pracuji. Jedne moji zname, rekla ve skolce jina maminka (na MD) ze vi,ze jeji dite je nemocne,ale ze chodi do skolky,aby to nechytlo mimino se kterym je doma 🙄 😠 tohle rict nekdo me,tak nevim jestli bych se udrzela 😅 😠

irasek
1. led 2012

@mamkamarketa - ufff, záněty uší, jak já se toho při každé rýmě u malého bojím. Já jsem tim jako dítě děsně trpěla, tak fakt vim, jak je to hrozný 😠

Jinak u nás je jedna soukromá školka a tam dávala maminka dítě i s antibiotikama, učitelce říkala, v kolik je má dostat. Prej za ty prachy doma nebude, když už je skoro zdravej 😝 Já valila oči jak blázen, páč doléčený určitě být nemohl a maminka ohrožuje jak ostatní, tak i svý dítě...

kocicinka
1. led 2012

Můžu se zeptat, to to těm učitelkám nevadí, přijímat nemocné děti? Není to náhodou v rozporu s hygienou, a tak podobně? Často jsem viděla vyvěšené ve školce, že se nemocné děti nepřijímají a když jsem pracovala jako učitelka v MŠ, tak se nemocné děti taky vracely, pokud ošklivě kašlaly a tak podobně. Já bych si stěžovala u ředitelky, tohle by přeci nemělo být.Nezkoušela jste to některá? Dost to teď řeším, protože jsem chtěla jít s Jonášem za měsíc k zápisu, ale jelikož budeme mít doma kojence( v červnu se má narodit) tak si říkám, jestli ( nejen) kvůli němu ještě rok nepočkat.

katharin
1. led 2012

kocicinka-nevim kde bydlite a jak mate velkou skolku,ale rekla bych,ze pokud budete dale na materske,tak se vase sance na prijeti ditete do skolky zmensuji.Deti maminek co jsou na materske maji vetsinou smulu,kapacita volnych mist je mensi nez pocet deti,co by meli jit do skolky.Nebo tak je to aspon u nas v okolnich skolkach.Tak drzim pesti,ale urcite pocitejte s tim,ze dite s kasilkem a rymyckou je bezne dite ve skolce

verbalinka
1. led 2012

@kocicinka Já jsem syna do školky dala a v březnu se má narodit mimi. Prostě to risknu a uvidím, jak to půjde. Ono si moc nepomůžeš. Odložíš to o rok, ale stejně tomu neutečeš 😅
Naše uč si na schůzce stěžovala a říkala, že pokud jim řekne, že je dítě nemocné, tak ať jí ho tam druhý den nedávají. Nebo přinesou potvrzení od dr, že je zdravé. Jenže rodiče tohle nedodržují a dítě tam šoupnou a utečou. A to máme ve školce převážně děti maminek na MD/RD 🙄 Já jsem v tomhle blbec poctivá a před svátky jsem ho nechala doma jen proto, že měl jeden večer teplotu.
To je problém současného školství, kdy učitelé nemají respekt a autoritu a rodiče si myslí, že uč je taková náhradní maminka 🙄 Jediná možnost je si otevřeně stěžovat, rodičům jasně nemocných dětí v šatně říct, ať si dítě odvedou domů. Ale kdo má k tomuhle odvahu 😀
@mamkamarketa jak jste prožili svátky? Uši dobrý?
@andyalukasek2008 to je šílenost. Přece školka není nemocnice 😠

kocicinka
1. led 2012

My máme v přímém okolí 5 školek, velké, i menší, nával tam není a sousedce taky na MD tam tříletého kluka vzali, takže šance na přijetí tu je. No moc to nechápu, podle mě je to vina hlavně těch učitelek. Mají přeci pravomoc takové dítě nevzít. Já jsem maminkám prostě zavolala, ať si pro dítě přijdou a přijít musely. Už je to, pravda, 10 let nazpátek. Divná doba. 😒 Tak já to prubnu a uvidím, ale jakmile bude ze školky nemocný, chodit tam nebude. To jsem fakt netušila, že je to tak zlé 😠
Verbalinko, já na to odvahu mám. Jak jsem jinak děsně neprůbojná, tak jakmile jde o mé dítě, biju se jak lvice. Ale maminku oni poslechnout nemusí, že jo. Učitelkám bych si stěžovala zcela určitě....

mamkamarketa
autor
1. led 2012

@kocicinka ahoj
muzu se zeptat odkud jsi? my teda mame v okoli vic skolek,ale skolky u nas (praha 1) maji seznam ulic, odkud deti berou. tudiz si jen tak nemuzu vybrat.

jinak ja kdybych videla v satne rodice nemocneho ditete, tak urcite se ozvu 😅
jenze u nas ja nikoho moc nepotkavam, pac syna rano vozi manzel a malokdy to stihnou tam byt v 8, coz uz tam vetsina deti je a satna je prazdna a odpoledne ja si ho vyzvedavam mimo ''vyzvedavaci cas'' takze ja se s ostatnima rodicema vidam minimalne. ale vim,ze hodne mamin v jinych skolkach proste nemocny dite rychle odsoupnou do skolky a utecou 🙄 a kdyz jim zavolaji,ze je dite nemocne,tak si klidne pro nej prijdou i za nekolik hodin 😠 😠 😠 😠

samsa
1. led 2012

Holky, přidávám se, moje dcera prošvihla skoro všechny akce ve školce, protože je pořád nemocná, je tam vždy 3-4 dny a pak minimálně 14 dní doma, v prosinci donesla dokonce zápal plic, všechno chytne mladší dcerka a pak já s manželem, je to hrůza, od září jsme permanentně nemocní, už si zoufám. Já teda svoje dítě nedávám do školky ani s rýmou. přijde mi to nefér i vůči ostatním dětem. V okolí jsme za exota, prý je normální, že dítě má přes zimu rýmu a kašel. No já nevím, já teda normálně rýmu a kašel nemám. 😠

mamkamarketa
autor
1. led 2012

@verbalinka ahoj, usi (tuk,tuk) jsou v poradku 😵 do vanoc ve skolce nebyl, minuly tyden byl,ale to tam bylo asi 5 deti. celkem jsem zvedava co bude tenhle tyden 😖 davame skoro 3 tydny echinaceu, pokracujeme v imunoglukanu,ale na ORL nam doporucili jeste nejake jine leky,ale to je na predpis, a pry to oni ani predepsat nemuzou,takze to musim probrat s nasi mudrou pri 3lete prohlidce

@irasek usi...ani mi nemluv. on jen kychne a na me jdou mrakoty 😔 ☹ temer pokazde u nas ryma (ze skolky-jak jinak) vetsinou vodnata skoncila po 2 dnech zanetem stredniho ucha. jenze to je fakt desny. rozhodne si nemyslim,ze ma nejak vyrazne slabou imunitu,do skolky chodi skoro rok,ale driv byl u mladsich deti a ve 2,5 letech (v lete) ho dali mezi ty vetsi. a od zari se vezeme ☹ sme vecne na hromade 😒 do te doby mel max rymu, nikdy zadne ATB atp... jenze u tech mladsich jestli rodice byli vice ''zodpovedni'' nevim...

jinak syn chodi taky do soukromy skolky,ale u nas se teda penize vraci, kdyz je dite nemocne. proto o to vic nechapu,kdyz rodic musi do prace a penize mu vrati, proc to dite cpe do skolky a z vracenych penez si nenajme chuvu 🙄

mamkamarketa
autor
1. led 2012

@samsa naprosto s tebou souhlasim! taky me tyhle chytre vety typu ''nemocni jsou vsichni,tak proc ne moje dite'' 🙄 to me desne vytaci 🙄

jinak zeny jsem desne stastna,ze nejsem jedina komu tohle vadi a neprijde normalni

kocicinka
1. led 2012

@mamkamarketa IP 🙂 Toz to já bych se taky ozvala, kdybych viděla maminku s nemocným dítětem ve školce, ale předpokládám, že by mě poslala někam, tak bych šla za učitelkou.
Já jsem učila na Hellichovce(P1)je tam už určitě jiné obsazení, nežli když jsem tam učila já, ale opravdu se na to dbalo, aby tam nebyli nemocné děti.

mamkamarketa
autor
1. led 2012

@kocicinka my spadame pod hellichovku a na klarov (letenska) do letensky bych nedala ani psa natoz dite. helliichovka ma slusnou povest,ale maji silena prijmaci kriteria a pry se ani nataji,ze si nachaji za prijeti ditete zaplatit 🙄 😠

irasek
1. led 2012

@samsa - my taky prošviháváme většinu zajímavých akcí, jako Vánoční večírek, výlet do planetária, plavání... 😝 , páč já ho nechávám doma, jakmile se mi nezdá. Nebo teda spíš k babičkám, chodím do práce.
Až si řikám, že oni ho zažívají jenom s nudlema 😅

@mamkamarketa - u nás je to ze státní školkou taky bídné, takže chodíme do soukromé, neprochozené dny se nahrazují a teď jsem zvědavá, jak a kolik budeme zítra platit na leden, máme totiž 3 dny neprochozené, ani neni kdy je nahradit. No nerada bych, aby propadly 😖

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@irasek hmm,tak to sme na to stejne ☹ kluk taky zmeskal haloween,mikulase,zdobeni stromecku, vanocni besidku 🙄
on od pulky rijna do ted byl ve skolce 4 (!!!!!!!!) dny.stihli sme mezitim i dovcu,ale i tak silenost 😨 doufam,ze nam vrati penize,pac nevim,jak by si ty dny nachodil,v listopadu nebyl ani jednou 🙄

evaviki
2. led 2012

na nas nemate .-D 25.12. ochorel.. dva dni na to sme skoncili na pohotovosti, mal laryngitidu, anginu, zapal ocnych spojiviek a podozrenie na obojstranny zapal stredneho ucha.. dostal atb, mast do oci, atb kapky do nosa a atb kapky do usi.. vysoke teploty (nad 39) mal dokopy 5 dni, napriek antibiotikam. sirupy blinkal, cipek do neho nedostanem.. ak sme zrazili teplotu, tak na 38,5 a aj to len na hodinu ☹ no horor.. 29.12. sme boli u nasej dr. na kontrole, tak v podstate vsetko tak nejak preslo akurat dostal zapal priedusiek.. takze sa mi dieta v noci dusi.. zmenila mu atb, tie povodne vraj na priedusky nezaberaju.. dala lieky na kasel. .vravela, ze za tri dni by sa to malo zlepsit, tak som zvedava na dnesnu noc, ci uz to lepsie bude.. na dalsiu kontrolu ideme v piatok, tak som zvedava..

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@evaviki jezis to je strasny ☹ chudak malej,kde ste k tomu prisli?

evaviki
2. led 2012

@mamkamarketa netusim... podla mna sa nadychal studeneho vzduchu pusou (vzala ho von tchyne aj s dalsou vnuckou a vratil sa totalne rozlietany, spoteny.. hlavne, ze som im nedala kolobezku, lebo maly nevie poriadne dychat nosom, ked sa blazni, tak som sa bala, ze ochorie.. tak sa nahanali jak blazni a ona ho nechala, aj ked vedela, ze ma slabu rymu). to mu spustilo laryngitidu. no a zvysok mal podla mna v sebe zo skolky, telo bojovalo dobre, tak mal len tu rymu. ale po tom ako ochorel sa to spustilo vsetko naraz.. ☹ vcera som mu namerala 37,2. skoro ma porazilo.. ja viem, ze to nie je nejaka extra teplota, ale po tych sajrajtoch, co uziva posledny tyzden, by som cakala, ze uz bude ok.. ☹

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@evaviki to je fakt strasny 😔 a na noc davas prothazin? syn kaslal v noci tak,az zvracel a jediny prothazin pomohl,ale zase nevim jak je to s laryngitidou? 😕

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@evaviki evidentne telicko jeste bojuje ☹ jak dlouho ma ta ATB? synovi tenkrat zabrali snad az po tydnu 😨 😕 porad mu z ucha tekla kvanta hnisu 😔

evaviki
2. led 2012

@mamkamarketa laryngitida ustupila, takze uz je len ten zapal priedusiek.. na noc nedavam nic extra.. nekazala mi dr. a taketo lieky sa synovi sama naordinovat bojim.. u seba je to ine 😀

evaviki
2. led 2012

@mamkamarketa ma ich 7. den

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@evaviki on ten prothazin je beztak napredpis 😉 no nevim 7den atb porad zvysena teplota? 😕 a volala si dr?

evaviki
2. led 2012

@mamkamarketa nevolala.. v piatok mi vravela, ze mam vydrzat tri dni.. ze az potom atb viditelne zaberu.. dnes je ok, bez teploty.. a zmenene atb ma od piatka vecera.. tak snad uz to bude lepsie..

evaviki
2. led 2012

@mamkamarketa prothazin a dithiaden mam tusim bezne doma, ale tabletky.. neviem, ci pre deti existuje nejaka ina forma 😀

irasek
2. led 2012

@evaviki - prohazin jsem byla nucená párkrát dát a to na radu doktorky (sama bych to taky nedávala). Vždy pouze půlku na noc- počítám, že jsem dala 4x půlku. A to, když měl tak dávivý kašel, že nemohl vůbec spát, tak divně sípal a byl totálně splavený 😝 Rozpustila jsem mu půlku tabletky a uklidnil se a spal vždy až do rána. Ale je pravda, že jsem se vždy rozhodovala a rozmejšlela i s manželem, jestli mu to dát.

My dnes ve školce a už ráno jsem tam v šatně slyšela hlášku jedné maminky: no, už jenom trošku pokašlává... takže odpoledne jsem ho vyzvedávala s nudlí u nosu 😒 A to je u nás kapacita dětí ve školce 12, vůbec si neumim představit, že by jich tam mělo být 28 jak ve státní 😖 To bysme se tam asi neobjevovali vůbec...

berenika39
2. led 2012

sem nevěděla, kam to dát, úplně se mi udělalo špatně, to je školka u nás vedle ve vsi, nechápu....to jsou pak nějaké rýmy jako nic 😝 😝
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/male-dite-spad...

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@berenika39 ja to videla ve zpravach. ja bych tu ucitelka sla osbne zabit. co ma co deti tahat podle trati? a jaktoze tam jeste uci? jako za tohle bych opravdu pouzila nasili

berenika39
2. led 2012

já nevím, jak to bylo, ale každopádně děti u trati prostě nemají co dělat. furt na to musím myslet, čí to byla malá, ty rodiče aby se zbláznili, prý byla ve školce první den☹((. bud ta učitelka byla úplně blbá nebo opilá, ale jinak se nepustí sama s dětma k trati.

irasek
2. led 2012

Já když viděla, v jaký blízkosti trati s těma dětma šla, tak fakt děs 😢 Tam bych se bála jít s jedním...

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@berenika39 ja bych sla ucitelku serezat a podala na ni trestny oznameni. byla v tv reportaz a pry sla s 10 (!!!) detma podel trati, ridic je videl zacal brzdit, zahoukal, holka se lekla a spadla. ucitelka lhala, tahla vsechny deti podle trati!!!