Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
18. říj 2011

@verbalinka klasika, petr dnes s naprostou jistotu v očích ráno hlásil: dneska neju do školky, protože táta si mě nechá doma! budeme spolu hospodařit!
takže nás to taky čeká nanovo.

verbalinka
18. říj 2011

@berenika39 my to měli skoro celý týden, co zase chodil, ale zvykl si a chci, aby aspoň 14 dní vydržel 😖

berenika39
18. říj 2011

@verbalinka já bych toho chtěla!!!!! 😀 tak at vám to vydrží , nejlépe do června🙂.

eyael
18. říj 2011

@verbalinka - jj, každá máme evidentně jiné názory na očkování 😉 jen musím říct, že po zkušenostech s průjmovým onemocněním u malého dítěte jsem jednoznačně za očkování na rotaviry. Ona ani nakonec ta nemocnice není záchrana ale jen poslední zoufalá pomoc, která taky nemusí vyjít. Když to přeženu, proč očkovat, imunita se má posilovat a slabší jedinci mají holt smůlu, vždyť jde o přírodní výběr.. 😉 Každopádně tahle diskuze není o očkování, ale o nemocných dětech ve školce 😉

zvykání u nás bude taky nanovo, má ještě čas do konce měsíce, aby chodila víc jak týden v kuse. Hrozně se totiž těší, až tam bude moct spát jako její milovaný kamarád Lukášek, no zatím do učetelky právě kvůli krátké době nedoporučují...

mamkamarketa
autor
18. říj 2011

@verbalinka k tem nestovicim...
me se desne libi jak kazdy oponuje tim,ze nestovice nic nejsou,ze je meli taky....
ale potom uz malokdo vi,ze ockovani proti nestovicim chrani i pred pasovym oparem (maji stejneho pruvodce viru) kdo nezazil pasovy opar nevi jak kruta bolest tohle doprovazi. ja ho mela-naposledy pred mesicem. je to priserny. a navic pasovy opar se vraci a rad. v dobe oslabeni,stresu. moje kamaradka ho mela 3 behem 6ti mesicu! a opakovane ho na stejnem miste (v konecniku) nemuze si ani bolesti sednout na wc. a byt doma na nemocensky 14dni taky nic moc 😒 takze ja ockovala a jsem rada 😉

verbalinka
19. říj 2011

@berenika39 dneska je už středa, tak ještě čt a pá a 14 dní vyšlo 😀
Příští týden jsou středa až pátek prázdniny, tak si doma odpočine 🙂

@mamkamarketa já určitě neříkám, že my je měli taky a že o nic nejde 😉 Pokud je k tomu takováto indikace, tak to chápu.
Zrovna včera jsem se o očkování bavila s mámou a říkala, že i když je očkování dost rizikové, tak ještě před pár lety se umíralo na tuberkulózy apod. a že by to nechtěla zažít. A s tím absolutně souhlasím. Očkování ano, sama dávám syna bez řečí očkovat, jen u dobrovolných očkování přemýšlím, zda je to tak moc rizikové, abych ho vystavila další záteži 😉
@eyael jj, to bychom mohly rozvinout debatu o zachraňování předčasně narozených dětí. Ale myslím, že máme stejný názor, jen mně třeba přijdou rotaviry zbytečné, ale pochopím, když je někdo dá a v žádném případě to neodsuzuju.

A k tématu - manžel říkal, že ráno v šatně bylo pár "tuberácky" kašlajících. Opravdu nemá smysl řešit, že mému dítěti trošku teče z nosu. To by do tý školky vůbec nechodil 🙄 Včera mu venku začalo z nosu týct a neumí smrkat, tak mi to učitelka říkala, ať ho to naučíme (my se snažíme, ale stále to nechápe). Učitelky jsou na malé rýmy zvyklé. Ale u syna to není rýma, spíš klasická reakce na zimu (po mně 😖 ).

eyael
19. říj 2011

dobré ráno holky, tak dneska nástup do školky 🙂 jsem zvědavá, s čím přijde tentokrát 😕 jen tiše doufám, že nechytne kašel od svého milovaného Lukáška, je nemocný a je doma 😠 včera jsem mluvila s jeho maminkou a chce ho dát dnes nebo v pátek do školky, tak teda nevím nevím 😨

mamkamarketa
autor
19. říj 2011

@verbalinka 12 dni to je dobry!
s tim smrkanim,spis by to chtelo,aby to ''odkoukal'' od starsich. ja ockuju z nepovinnych ty co uznam za vhodne (treba nema naockovanou zloutenku,rotaviry,ale zase mu chci dat pichnout menigitidu) nechci davat vsechno co muzu,ale syn treba si celkem slusne myje ruce,nedava vsechno do pusy....ale zase znamy kamaradky holcicka mela menigitidu a prisla o ruku 😔

no ale k tematu....
syn se tedka celkem ''drzi'' nevim,jestli to je imunoglukanem,nebo tim,ze chodi od brezna a z casti uz ma imunitu? kazdopadne ted ma pred sebou poslednich par dni a od 1.11. doma,prvni tyden jeste budeme chodit na do koutku a s kamarady a druhy tyden v listopadu uz bude v plny karantene 😖 letime na dovolenou,tak nepripada v uvahu,tak jsem zveda jak to prezijeme 🙄 😝

evaviki
19. říj 2011

tak Sebik je v podstate stale chory, odkedy je v skolke.. chodi ut, str, ctv - iba na dopoledne.. Vzdy vo stvrtok ochorie, za tych par dni je ok, v utery ide do skolky a za dva dni je znova chory.. naposledy chytil kasel, tri dni na to sme boli na pohotovosti s usami.. takze dokopy bol doma 12 dni.. od vcera je v skolke, strasne place rano, takze si zvykame nanovo.. ☹ ak zase ochorie, tak uz fakt neviem, co spravim.. takto si na skolku nezvykne nikdy..

verbalinka
19. říj 2011

@mamkamarketa 12 dní a dobrý? 😀 To je fakt směšný, že máme radost z pár dní 😀 Tvůj se drží pěkně, určitě už má lepší imunitu a imunoglukan je prý dobrý. Karanténa je nutná, byla by škoda, aby onemocněl 😉

verbalinka
19. říj 2011

@evaviki prostě ho do školky dávej, i když bude lehce kašlat nebo rýmovat. Nemá smysl ho nechávat doma, takhle si bude zvykat pořád a i ty 4 dny, co si ho necháváš doma, nejsou úplně šťastné. Lepší je pravidelnost a pořád, aby si zvykli 😉

evaviki
19. říj 2011

@verbalinka on zatim chodi iba tie tri dni do tyzdna 🙂 aj keby nebol chory.. horsier to bude, ked nastupim do prace, dovtedy sa tam este musi naucit spavat ☹(((

mamkamarketa
autor
19. říj 2011

@verbalinka no hele me zezacatku stacily 2 dny 😀 zacatky byly desny...v pondeli do skolky, v utery nudle a ve stredu doma s rymou,kaslem a obcas teplotou,takhle porad dokola 😠

mamkamarketa
autor
19. říj 2011

@evaviky davas neco na imunitu? my davame imunoglukan,sice zabira az po 2 mesich,ale ja jsem videla zlepseni asi po 5-6tydnech 🙂

brisalek
19. říj 2011

@mamkamarketa tak to je dobra zprava, ze to snad trochu pomaha i kdyz, jstli chodiod brezna to je 7 mesicu tak to bude mozna i tim☹. Ja jsem malou ted nechala doma od minuleho ctvrtku a pujde az v pondeli. Tak uvidime. Porad ma rochu rymu, ale kasel uz jen rano a trosku odpoledne. Do nedele uz to bude urcite dobre.

mamkamarketa
autor
19. říj 2011

@brisalek asi to bude kombinace obojiho.
ale ten imunoglukan si hodne mamin na MK chvali.. neuvazujes o nem?

brisalek
19. říj 2011

my uz ho bereme(vetsinou obe🙂), ale zatim asi jen 14 dnu.

mamkamarketa
autor
19. říj 2011

@brisalek tak to chce fakt cas...jak jsem psala u nas jsem videla zlepseni za 5-6 tydnu...

verbalinka
20. říj 2011

@mamkamarketa přemýšlím o imunoglukanu. Mohla bys mi říct, na jak dlouho vystačí jedno balení? Malej pořád pokašlává a ráno odsáváme, přes den většinou dobrý. Je to možná z toho suchého vzduchu 😖 A ještě se mi zdá, že se mu rozjíždí atopák, nebo co to je... A na netu píšou, že je i na alergie. díky za info 😉
Školkové začátky jste si teda pěkně užili 🙄

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

@verbalinka melo by vystacit na mesic (to mensi baleni) stoji asi pres 200,- ale kdyz uz je nachlazeny,mela by se davat dvojita davka. a mel by se brat minimalne 3mesice. me mudra rekla zari-duben brat potom cerven-srpen pauza a od zari zase

fim
20. říj 2011

Mamky, já kupovala vitamíny v pondělí a bylo mi zdela upřímně řečeno, že pokud dítě jí všechno (nevynechává maso, zeleninu atd.), tak ty imunoglukany a ostatní pro- a prebiotika jsou zbytečná. 😅 Že prý stačí jen multivitamín.
Tak jen jeden z názorů přímo od magistra. 😉
My zobeme Preventan Junior. Ale srovnání, jak by to bylo, kdyby ho nebral, samozřejmě nikdy mít nebudu. 😉

verbalinka
20. říj 2011

@mamkamarketa díky, zakoupím a zkusíme 🙂 Ta cena je ok. Bála jsem se, aby to nebylo na týden a nenechali jsme v lékárně litr 😅

verbalinka
20. říj 2011

@fim to určitě, pokud jí vše, tak je zbytečný i multivitamín. V našem případě je jídlo dost problém a z multivitamínu se nikdy všechny vitamíny nevstřebají 😖

fim
20. říj 2011

@verbalinka Jasnačka. Já jen, ať zbytečně neutrácíte, pokud to není třeba. peněz nazbyt nemáme asi žádná a v lékárně pokaždé na upřímného lékárníka nenarazíte.
Takhle na podzim asi obyč strava nestačí, přeci jen každý den mi tu zeleninu nesní nebo jen málo, navíc nikdy nevíte, jak byla vyhnaná nebo nebyla.... 😉

verbalinka
20. říj 2011

@fim souhlas 😉 zelenina je skoro bez vitamínů, i když kdo ví 😅 teď mi kamzyk doporučila Echinacea sirup, tak zkusím možná ten. Aby pokašlával celou zimu, to se mi nelíbí 🙄

brisalek
20. říj 2011

@fim nevis, jestli ten preventan junior mohou i mladsi 3 let. V pribalovem letaku je od 3. Dr. mi take rikala neco s Echinaceou. My maem zatim ten imunoglokan i kdyz ja mam podobny nazor, ze se stejne tech vitaminu moc nevstreba. Mala ma sunar , tan nejake vitaminy jsou a celekm dobre ji, dost masa ryby...i ovoce a zelenina, ale myslim, ze v te dnesni pestovane zelenine toho moc neni🙂.

fim
20. říj 2011

@brisalek My ho brali už loni na podzim nebo letos na jaře, teď nevím. Tzn. dřív. 3 roky nám byly až teď v sobotu. 🙂 Co vím, tak pro není kolikrát tak limitující samotný věk jako schopnost ten bonbónek vycucat, resp. aspoň rozkousat. Zkrátka aby se tím nezadusili. Sichrujou se, no. A je teda fakt, že Tonda je velikostně jak 4 - 5 leté dítko, takže tyhle věci taky moc neřeším (jako že už je dost stavěnej na to leccos přijmout). 😉

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

@brisalek preventant junior-ja teda brala ten pro dospele,kdyz na me neco lezlo-ucinek absolutne zadny,skoncila jsem po 3dnech na ATB,tak jsem zbytek dala tatovi kdyz byl nachlazenej-skoncil uplne stejne na ATB. takze ten podle me je k nicemu 🙄

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

jo a este k tematu
dite zitra bude doma,tece mu nosu jak blazen, asi ho i boli v krku. uz spi ☹
takze sme vydrzeli presne 1 mesic a 1 den. nevim jestli se mam radovat nebo brecet 😅

lojzina
20. říj 2011

@mamkamarketa loni me Maros zacal v puli rijna a skoncil s pauzama az v kvetnu 😅 😔 .Letos s edrzi,rymu ma ale takovou slabou...takze to by bylo dobry,ale zas jdem za tyden s nosni mandli...Ta skolka dela fakt hodne,ja doufam ze tento rok uz bude lepsi