Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
10. bře 2012

@ined77 tak to byval Maros ve skolce taky takovej,a az ted je to super.... 😅 .sem te moc asi nepovzbudila ze.on je sam o sobe takovej vzdorovitej,negativista,to uz musi byt kdyz reaguje normalne,ale tak jak kdy,je to ruzny.kdyz si nekomu ,,postezuju",a pak Marose vidi,tak me rekne,vzdyt on je uplne suprovej 😅 😅 😅 😕 .je i detailista,davam mu treba leky a jak dam nejakej driv nez posledne,tak je zle 😕

ined77
10. bře 2012

@lojzina ...hmmmm 😅 , tak to si kluci myslím můžou podat ruce 😝 😅 .
mě to hrozně trápí, dávám to za vinu sobě, ale zase nevím proč nebo z jakého důvodu tohle dělá.jediné co mě napadlo je žárlivost na malou, ale nevím no 😕 😒 .
jdeme ven, ať se vyvětráme 😉 .

evaviki
10. bře 2012

hmm, v noci teplota 38, rano nic... potom pred spanim zase 37,7, po spani nic... sem tam zakasle, sem tam sa vysmrka, je trochu zachripnuty.. inak sa tvari, ze mu nic nie je 😀 tak uvidime v noci..

reruna
10. bře 2012

Ahoj, zdravím všechny marody a přeju brzké uzdravení a hlásím, že po 2 týdnech ve školce je mládě zase nemocné, vypadá to na chřipku - horečka zničehonic, bolest hlavy, kolen a ručiček... od 5 hodin spí, snad to nejhorší zaspí

berenika39
10. bře 2012

@ined77 ono to na ně asi ve třech a půl asi znovu leze - to vzdorování, petr je ted taky pěkně zabýčený 😝 , NE a nejede přes to vlak, trucucje a mračí se u toho. Má výdrž. Asi další puberta 😝

@reruna to je děs, nebere to konec, at je to brzo pryč 😉

mates22
10. bře 2012

Ahoj holky, nějak úplně nestíhám, u nás celkem zdrávo až na pár soplů, což nepovažuju za nemoc, to je standart

@ined77
@lojzina
@berenika39 náš mladej se vzteká hrozně a dcera v pěti taky dokáže dělat pěkný věci, tak to na ně asi leze průběžně nějak, jen doufám, že to i sleze 😀
@reruna ach jo, kéž by to byla jen lehčí viróza, ale ta bolest kloubů nevěstí nic dobr

ined77
10. bře 2012

@berenika39 ... 😅 ...znovu??...u nás to nějak zapomnělo alespoń na chvilku skončit 😀 .ale asi máš pravdu...to jako není nové....doma se tak malý chová pořád, ale mrzí mě, že s tím začal i ve školce.nerada slyším,že zlobí a pod. ☹ .já si s ním nějak poradím, přiznám, že někdy je potřeba na něj houknout 😔 ...ale chápu učitelku, že se jen s ním nemůže babrat půl hodiny aby k něčemu došli 😒 .já to hodně přičítala žárlení...jako takovou odnož, jako reakci na miminko...jsou světlejší dny, domluvy fungují, sám za mnou dojde a mami, jdu se s tebou domluvit 😀 ... z toho je to děs a je to jako házet hrách na zeď ☹ .
a jak to řešíš ty? jak reaguješ?

ined77
10. bře 2012

@reruna ..jejda, to je mi líto ☹ .no jo, chřipka prý hrozně řádí......možná sama jednu začínám mít ☹ , v krku mě bolí, uzliny nateklé, tělo bolí..i když to nevím právě jestli z nemoci nebo ze cvičení 😅 .ale celkově je mi dost bídně 😒 ...ale hlavně se modlím, aby to nechytly děti 😢 .
přeju ať je brzy dobře! 😵

@evaviki ...přeju ať je to brzy za vámi a nic horšího se z toho nevyklube! 😵

@mates22 😅 ...prosím tě nestraš 😅 .já už jsem byla tak nachystaná, že kol toho 4 roku už to bude v pohodě 😅 😔 ....u nás se to asi potáhne zvolna až do puberty 😝 😀 .

berenika39
10. bře 2012

@ined77 já mlčím, tupě zírám, a čekám, až to přejde. dneska v loutkovém divadle (nevím, kterého inteligenta tam napadlo dát box s algidou, když jsou děti slušně oblečený, před divadlem není na zmrzku čas, o přestávce nával a deset minut, potom zase veknu zima....), samozřejmě - mamííí, mají tu zmrzlinku....tak jsem mu polopatě vysvětlila, jak je to nepraktický, že si jí dáme hned doma, že máme tu samou v mrazáku. nic. stál, mračil se, on není vyváděcí typ, většinou, ale stál si na svém. normálně jsem dělala všechno dál, vyzvedla věci ze šatny, oblíkli jmse se a šli. šel až na metro deset kroků za mnou. pak ho něco zaujalo a jako by nic. to jen historka z natáčení...mimo téma....

ined77
10. bře 2012

@berenika39 ...no, matyášek právě je vyváděcí typ 😅 .
takže mlčet, zírat a čekat až to přejde..no, vyzkouším, děkuju 🙂 😉 .

marjama
10. bře 2012

Ahojky, jdu jen na skok. Martí je zatím v pohodě (ťuk, ťuk). Že by za ty 3 dny ve školce nestihla nic chytnout? To budeme asi muset vyvěsit bílý prapor 😀
Zato já a manžel jsme pěkně nakřápnutý oba ☹ On má šílenou rýmu a já jsem zase začala kašlat. Na dnešek jsem měla domluvené kino s mámou, tak jsem ho nechtěla kvůli kašli rušit. Naštěstí jsem to za pomocí velké zásoby bonbónů a pití přežila a žádný kašlací záchvat mě nechyt 😝 Vycucala jsem asi půlku pytlíku bonparů 😀 Jo a doporučuju film Čtyři slunce, fakt super!
@berenika39
@ined77
Holky já jsem z Martí poslední dobou úplně hotová. Ona se vzteká kvůli všemu, jak není po jejím, tak je zle. Někdy to jsou úplný kraviny, ale prostě s ní nehnu. Jestli to bude takhle pokračovat a bude se to stupňovat, tak Martí nebude ještě ani v pubertě a já už budu celá šedivá sedět v pěkném pokojíku s mřížemi pod lékařským dohledem 😀

ined77
10. bře 2012

@marjama ..tak to se tam určo sejdeme 😀 .
držím palce ať zdravíčko drží a taky ať se s manželem dáte rychle do kupy 🙂

a všem dobrou 🙂 😔 ...jsem tu dnes nějak zkysla 😅 😀 .

marjama
10. bře 2012

@ined77 díky, snad to rychle překlepeme.

eyael
11. bře 2012

mám dotaz: když má vaše dítko atb, za jak dlouho od dobrání ho dáváte do školky / pošle ho tam mudra? Samozřejme za předpokladu, že je těmi atb vyléčeno 😉

mates22
11. bře 2012

@eyael u nás ho tam tedy mudra nepošle, já nechávám doma po dobrání ATB ještě tak do konce týdne - čili někdy je to 3 dny a někdy 6 🙂

lojzina
11. bře 2012

ahoj a peknou nedeli, 🙂
@eyael my doberem ve stredu a do skolky ho dam asi az za tyden v pondeli....myslim ze tak ten tyden bo 5 dni jeste potrebujou na ,,doleceni",ikdyz ne kazdej ma moznost si ho nechat doma.co tak vim,od kamosek a tak decka,doberou atb a dalsi den sup do skolky(skoly) 😕

lojzina
11. bře 2012

doctu posleze 🙂

verbalinka
11. bře 2012

ahojky, koukám, stále se marodí. U nás taky - Willík se nemůže zbavit kašle. V noci se tím pravidelně budí, je nevyspaný, s kruhama pod očima. Poslechově prý nic nemá, asi nějaké schované zahlenění. Takže má atb kapky do nosu, ale nějak nepomáhají. Je to u nás opravdu super - já nevyspaná z nočního kojení a manžel z nočního tulení a dávání sirupů, aby se aspoň na chvilku vyspali ☹ Už 3 týdny nebyl ve školce a příští týden nejspíš taky nepůjde.
@eyael správně by se mělo čekat 6 týdnů, aby se tělo totálně ozdravilo. Ale já nechávám cca týden, ale minule se to moc nevyplatilo a chytil po pár dnech laryngitidu ☹

ined77
11. bře 2012

ahoj 🙂 ,
u nás stále zdrávo, já tak nějak stejně...aspoń že ne hůř 😉 .
a dokonce se u nás dnes v noci spalo!!! 😲 ..já šla ke katunce jen 2x!!!!!!!...zázrak, čistý zázrak 😀 .
ježiš, kdyby to vydrželo 😨 😔 😀 .

@verbalinka ...jejda, tak hlavně ať kašel přestane brzy zlobit ☹ .co mu na něj dáváš?
jinak věřím...ty začátky jsou náročné, ale to se brzy poddá 😵 .a jak laurince chutná?...baští hezky? a co spinkání?
mně už to přijde jakoby hrozně dávno, přitom je to jen rok 😅 ...s tím druhým prckem to letí nějak rychleji 😒 .

eyael
11. bře 2012

díky za názory, já nechávám většinou ten týden navíc, ale teď dcera dobrala ve středu a v pondělí už jí chci dát, doma se nudí a já nic nestíhám, jak pořád odstříkávám a dokrmuju vlastním mlíčkem ☹

mamkamarketa
autor
11. bře 2012

@eyael nech ji doma dyl. ja chapu,ze se nudi,ale tedka je pry epidemie chripky a anginy (coz asi jo,pac ji mame doma 🙄 ) ji nech doma, je oslabena akorat zase neco chytne ☹
tomas dobere ATB v utery a mam v planu ho nechat doma do konce mesice.

ined77
11. bře 2012

@eyael ...asi bych ji taky ještě nechala ten týden doma, teď je toho fakt všude plno ☹ .
ale mělo by se myslím oteplovat! 🙂 tak na nějaké procházky se ven určitě dostanete, malá se vyřádí na nějakém odrážedle a bude zabavená až až 😉 🙂 .

mamkamarketa
autor
11. bře 2012

@eyael teda minimalne do konce mesice,mozna dyl. presne jak pise @ined77 uz bude lepe, pocitam,ze az dobre ATB zacneme chodit na prochazky a hned to bude veselejsi 😵 slibila jsem mu,ze az bude lepsi [pocasi koupime kridy a budeme malovat v parku,tak se uz tesi. 😵

ined77
11. bře 2012

@mamkamarketa ....my byli včera i dnes venku, včera dokonce 2x a super🙂.malý vyřáděný, spal pěkně po o i večer a na koniny nebyl moc čas 😉 .
my se zase těšíme na písek 🙂 .v tašce s bábovkama jsou i křídy 😉 .noo a teď mi docvaklo, že katunku bude jistě ten písek zajímat po chuťové stránce 😲 😀 ..ona je jak vysavač, najde smítko, sezobne 😀 .
ó jééé 😔 😀 .

mamkamarketa
autor
11. bře 2012

@ined77 ja se taky tesim,v utery jdeme k Dr. a pokud nam da zelenou uz se tesim na prochazky a ten dalsi tyden uz asi vytahneme kolo 😵

mamkamarketa
autor
11. bře 2012

@ined77 jee pisecek...no tak to prejeme male dobrou chut a tobe rychle reakce 😀

ined77
11. bře 2012

@mamkamarketa ...noooo, děkuju 😀 .
kolo zítra vezu na servis a přidělání šlapek, máme odrážedlo 2 v1 😉 . a o víkendu, bude-li kolo hotové a bude-li hezky se začneme učit šlapat..to zase bude řevu 😀 .
ale na teplo se fakt těším, až se začne zase všechno zelenat a pučet...to ožívám 😵 .

eyael
11. bře 2012

do konce měsíce my to přijde zbytečné, to už bych se z ní zbláznila. Když myslíte, tak jí nechám max do středy, dýl to s ní nevydržím 😎 navíc mám spoustu věcí na vyřizování, zubaře, úřady, nový doktor... zeptám se v jejich třídě, jak jsou na tom, jestli jsou její spolužáci zdraví nebo jak to je a podle toho uvidím. taky se mi nechce platit za školku, když tam nechodí ☹

reruna
11. bře 2012

Ahoj, tak v noci a dnes mu nějak nemůžu srazit teplotu pod 38, pořád mu to lítá ke 39, a to střídám po 3 hodinách nurofen a panadol... jinak mu nic není, hlava už nebolí ani klouby, ale bolí ho dásně a zuby, dívala jsem se, ale nic tam nemá...tak asi z té horečky.
A já se přidám - taky mám pocit, že to období vzdoru se tak nějak pořád přelévá z jednoho do druhého, chvíli klid a domluva a chvíli děs, chvíli je bezvadnej a pak si zas stěžuje i učitelka ve školce, že ji úplně ignoruje a neposlouchá a dělá si po svém....

evaviki
11. bře 2012

u nas vacsinou pohoda, ale sem tam chyti take nervy, ze az.. napr dnes.. to som odisla aj s manzelom do loznice, maly ostal v obyvaku (s tym, ze ked sa ukludni, ma dorazit).. no ten vrestal tak, ze mi manzel vravi, aby som napisala susedom, nech sa nedesia 😀DD sialeneeee... po par minutach pochopil, ze nic nedocieli a dosiel.. a ked zacal jacat v loznici, tak som mu povedala, ze moze ist naspat do obyvaku a jacat tam, alebo sa ukludnime, vysmrkame, potulkame a budeme si citat.. nastastie vyhrala druha moznost.. ufff, ale dalo mi zabrat zostat kludna 😀 a dovod toho revu bol, ze sme oznamili, ze sa ide spat..