Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

andyalukasek2008
6. říj 2011

@mamkamarketa Jsou na to dva pohledy. Já jako pracující mamina vím a chápu, že nemohou být mamky doma pořád. Malý je nemocný po měsíci ve školce, ale vybíráme si angínu zároveň s aftózní stomatitidou najednou, a opravdu zážiteček, navíc měl opět dneska po téměřdobrání ATB opět horečku, takže zítra valíme znova k doktorovi. Naštěstí!! máme tchýni v důchodu, 30km od nás a na horách - pryč z ostravských smogů... A je ochotna pohlídat! Takže i s nachlazením tam bude a do školky jej nedám. I když jde o mé dítě a za jeho zdraví bojuju jako každá máma jako lvice, a nevidím ráda ve školce nemocné děti, vím, že realita je jiná, že maminy tam dají dítko sotva ATB zaberou a spadne horečka! Na jednu stranu je odsuzuji, na druhou vím, že to v dnešní době není zdaleka jednoduché, většina babiček je ještě pracujících ☹. Ale jsem určo pro, pokud to jde jen trochu, dítko nachlazené do školky nedát, my nebudeme...

hehena
6. říj 2011

jednou na tom budu obdobně, jak tu někdo psal - mámu mám 150 km daleko a tchýně má čas málokdy. sestra sice bydlí v jednom městě, ale ta nemá čas už vůbec, ale to je zřejmě nezájmem. takže pokud nebudu mít práci z domu, asi si nebudu moct tak vyskakovat, nebo bych zas musela mít takovej plat, abych si mohla zaplatit hlídání doma. ať počítám jak počítám, moc řešení tyhle rovnice nemají, takže naše dítě bude dalším soplícím dítětem ve školce :( i když mě to neskutečně dere! mě totiž momentálně stačí, když jdu s dítětem do dětskýho koutku a rodiče tam dají dítě totálně nachcípaný a jdou si nakoupit, to mám naprosto živý představy o tom, jak je před sebou čutám až na parkoviště... 😠

samsa
7. říj 2011

Já svoje dítě do školky nedávám nachlazené, nemusím. jsem na RD. A musím říct, že mě neskutečně štve, že tam pořád někdo soplí a kašle, protože dcera je ve školce vždy max. týden, teda máme letos rekord 14 dní v kuse a pak doma kašle a smrká nebo horečkuje. A všechno chytne samozřejmě mladší. Chápu, že dnešní doba je tvrdá a třeba samoživitelkám nic jiného nezbývá 😠 . Ale bohužel tam nemocné děti dávají i matky, co jsou doma, to bych jim fakt s chutí naliskala. Druhé dítě (i když budu v práci) tam nachlazené taky dávat neplánuju, nějak to s manželem budeme muset udělat, budu třeba do práce chodit po večerech, víkendech, abych si mohla vzít náhradní volno, domluvím se s kamarádkami.... Babičky bohužel taky hlídat nemůžou. Já se totiž přiznám, že se o zdraví svých dětí bojím a komplikace po obyčejné rýmě mi nestojí za to.

hehena
7. říj 2011

@samsa no tak nedovedu si představit, že by některej zaměstnavatel toleroval, že bych byla v práci týden a týden zas ne, s kamarádkami to taky nepůjde pořád. já si to prostě nemaluju. samozřejmě, že bych chtěla bejt s dítětem doma, kdykoliv by bylo nemocný, ale logicky je to dle mě nemožný. to nemluvím o tom, že hromada lidí pracuje na směny, taky nemůže pracovat po večerech, když přes den zůstane doma....

jitafol
7. říj 2011

Tom má rýmu a do školky ho dávám. Nechci se tu nějak obhajovat, ale do práce musím. Ptala jsem se učitelky mám si ho nechat doma??? Řekla mi néé to vůbec, oni tu smrkaj všichni. Taky se mi to nelíbí, ale s tímhle přístupem učitelek se to nezmění. Kdyby mu nebylo dobře měl teplotu nebo tak bych si ho určo nechala doma. Ale takhle jen s rýmou ho tam prostě dám.

samsa
7. říj 2011

@hehena jo, to máš pravdu, že to žádná zaměstnavatel tolerovat nebude, právě proto píšu, že se snad prostřídáme s manželem, odpoledne bude moct i babička, tak půjdu do práce odpoledne, prostě mám tu výhodu, že u nás to nějak skoubit snad půjde. Btw, moje holka když má rýmu, tak fakt hnusnou s dávivým kašlem, to si teda nedovedu představit, že by do té školky šla, protože je jí špatně. Prostě realita je taková jaká je, mě jen štve, že mám kvůli tomu děcka věčně na hromadě. Kdyby v té školce nebyla spokojená, tak se na to vykašlu, takhle věčně trčíme doma. Holky, ať děti marodí co nejméně.

michaela_2
7. říj 2011

@mamkamarketa ahoj, my prvni miminko teprve čekáme, ale takhle z okolí vím, že je to případ od případu. Pokud si maminka může dovolit zůstat s dítětem doma, pokud má rýmu, tak téměř vždy také zůstává. Ale pokud chodí do práce a nemá zajištěné hlídání, tak tam třeba s lehčí ,,jenom rýmou'' prcka pošle.........některým dětem teče z nosánku skoro pořád a opravdu není v silách každé maminky, aby s každou lehčí rýmou zůstávala z práce doma 🙂

jitafol
7. říj 2011

u nás je to naštěstí nyní jen ta "lehčí rýma" a navíc už to ustupuje. Včera za odpo smrkal všeho všudy 5x.

lojzina
7. říj 2011

ona kazda ryma nemusi byt nakazliva,syn alergik posmrkuje celej rok

mamkamarketa
autor
7. říj 2011

@lojzina to jo,ale kdyz vidis dite se zelenou nudli a kaslem,tak to alergik nebude.

lojzina
7. říj 2011

@mamkamarketa tak to ne,to alerg.ryma nebude 😉 .Oproti lons.roku se zatim drzime 😔

fim
7. říj 2011

Ahoj, jsem doma s druhým prckem, ale momentálně jsem nechodící, takže hodně odkázaná na pomoc druhých. Toník má pořád rýmu, chvíli lepší, chvíli horší. Když jsem se dopracovala do školky, ptala jsem se taktéž jako @jitafol a dostala jsem stejnou odpověď - tady smrkají všichni. Tak jsem byla, abych byla upřímná, ráda. Teplota, kašel apod. by bylo něco jinýho, ale nudli můžeme mít u nosu taky třebas celej podzim, že? 😅

brisalek
8. říj 2011

@mamkamarketa ja jsme malou zacala davat take do soukrome skolicky(jeslicky) a take me to stve, ze tam kazde druhe dite smrka, kasle, jeden tatinek daval ucitelce kapky a sirup. Chapu to u statni skolky, ale u soukrome. Kdyz maji rodice penize na to , aby davali 12tisic mesicne za skolku tak snad az tak do prace nemusi🙂. Docela dost takovych rodicu znam a vim jak to maminka ma s praci. Spousta mamin tam jezdi s kocarkem s druhym prckem. Dcera stonala za svych 27m jen jedenkrat. Az v 25mesicich mela anginu. Do te doby nemela ani rymu. A to jsme chodili na tanecky, vytvarku a porad na hriste cele dny a rozhodne ji nijak nehlidam, jsme spis zastancem toho, ze prilisna hygiena skodi. Ted byla ve skolce na zvykani 6x hodinu a uz ma od jedne holcicky kasel.

kalo
8. říj 2011

Nedočítám diskuzi zpět, ale musím napsat, jak jsem naštvaná..dcera má za měsíc chození do školky už druhou rýmu (trvá jí vždy 10dni)...Já nechápu, že rodiče doma snad nevidí, že jejich dítě kašle nebo mu teče z nosu, že ho pošlou v klidu do školky??????????????????? 😠 😠

@michaela_2 Podle mě žádná "lehčí rýma" není. Rýma je mezi dětmi vysoce nakažlivá, ať je jakákoli a v jakékoli fázi......

michaela_2
8. říj 2011

@kalo Chodila jsem na střední hlídat děti do rodin, byla jsem jako au pairka apod. Takže vím, že i mezi rýmama rozdíl je 🙂 pokud dítě jenom někde maličko nastydne a jenom mu trošku teče z nosu, ale je normálně aktivní, živé, nekašle atd. Tak je to lehčí průběh, než když smrká zelené nudle a odkašlává hleny...........

S tím, že se dá přenést jakákoliv rýma souhlasím, i ta ,,menší''. A zrovna tak je pravda, že na druhém ditěti se může projevit hůře než na tom od koho ji chytlo.

Jenom jsem napsala, že najednu stranu chápu pracující maminky, pro které není vždy jednoduché zůstat pokaždé doma jak by bylo třeba............

bufina
8. říj 2011

Ono to asi není moc jednoduchý, ta rýma ve školce mně přijde jak začarovanej kruh.... Taky bych malou nechala doma ať se vyléčí, i když nemá teplotu a celkově je ok, jen jí teče z nosu. Jenže jakmile pak by šla zase do školky, tak by si rýmu přinesla znovu. S tím se asi nedá nic dělat, ve školce smrkají prostě všichni. Ale samozřejmě se mně to nelíbí, ale zas dokážu pochopit pracující maminky že nemůžou zůstat doma s dítětem kvůli každe rýmičce. I učitelka řekla že pokud nemá teplotu, tak do školky může.

mamkamarketa
autor
8. říj 2011

@brisalek syn taky chodi do soukrome skolicky/jesli. a dost me depta,ze rodice tam davaji evidentne nee zdrave deti 🙄 berou miminka od 6ti tydnu az po predskolaky. (sice,maji sve tridy,ale maji spolecnou jidelnu, wc, satny...)a prijde mi fakt blby dat chrchlajici dite do skolky. tim,ze je to skolka soukroma a celkem draha, rodice vyuzivaji toho,ze plati nemale penize a davaji tam i deti nemocne, protoze maji proste v hlave ''nas zakaznik nas pan'' dokonce jsem byla svedkem,kdy ucitel vezl dite s zachvatem laryngitidy k lekari,pac rodice nemeli cas 🙄
navic v synove skolkce chodi drtiva vetsina deti na zkraceny uvazek, z cehoz vyplyva,ze jsou rodice doma a dite tam chodi spis za zabavou,za vrstevniky a neni to nutnost,ze tam musi byt po dobu kdy jsou rodice v praci 🙄

kalo
8. říj 2011

@mamkamarketa dcera před rokem taky chodila do soukromé školky, kde se platilo 50,-Kč na hodinu, měsíc dopředu. Když dítě onemocnělo, penízes se nevracely...A tak tam každý strčil chrchlající dítě už pro to, aby mu nepropadly zaplacené hodiny...děs 😒
Teď ale v té normální školce je to to samé...Já být učitelkou, nachlazené dítě pošlu domů...Připadá mi, že jen my, jako blbci, necháváme holku doma, většina lidí to neřeší, že nemocné dítě nemá být v kolektivu...

mamkamarketa
autor
8. říj 2011

@kalo tak u nas mas moznost nahrady zmeskanych dni,nebo dostanes financni kompenzaci. dokonce maji deti ve skolce saunu,ale nevim jak moc to pomuze 😒
ale kdyby se u nas nevracely penize,tak verim,ze by tam byly deti i se zapalem plic 🙄

lojzina
8. říj 2011

u nas,ve stat.skolce,byla kamoska svedkem,ze uc.poslala ditko domu...duvod?zanet spojivek

eyael
9. říj 2011

@mamkamarketa - saunu na rýmu a nachlazení můžu jen doporučit - Anet byla v pátek se školkou a moc jí to pomohlo. Samozřejmě asi záleží na tom, z čeho ta rýma je, ale u nás to asi zabralo.

berenika39
9. říj 2011

@lojzina to je ale snad jedině dobře, ne?

lojzina
9. říj 2011

@berenika39 jasne ze je,tak by to melo byt

berenika39
9. říj 2011

@lojzina aha, sem to asi blbě pochopila, myslela jsem, jako že se tomu divíš...už jsem tu hledala, jestli si to myslím správně, že zánět spojivek je infekční a přenese se i použitím stejnýho ručníku atd...tak odvolávám dotaz 😀 .

lojzina
9. říj 2011

@berenika39 sem to i blbe napsala....jj,je to prave ze infekcni

berenika39
9. říj 2011

@lojzina jasně, jako že bylo divný to, že tam vůbec někdo dítě se zánetěm spojivek poslal, co?
U nás chodí děti s rýmou a kašlem, ale vůbec nevím, jak by se tohle mělo řešit, pokud maminka sama není soudná.

Moje teta pracovala hooodně dávno jako sestra v jeslích, celý život se věnovala batolatům. Pracovat tam mohly jen "zdravotní" sestry, a denně se každé dítě ráno při příchodu prohlédlo, jestli je zdravé....bud ho vzali, nebo k lékaři. Zpět jenom s potvrzením o kontrole u lékaře.

lojzina
9. říj 2011

@berenika39 no,ona ho tam vedla babicka,maminka musela makat....Ja myslim ze ta uc.to vyresila dobre.Me se stalo loni jednou,ze odpo pri vyzvedavani me uc.upozornila na synuv kasel,a ze ji to znelo jako laryngitida,a bum,mela pravdu,dalsi 2 noce sme nespali

mamkamarketa
autor
10. říj 2011

@berenika39 takhle by se to melo praktikovat i dnes,ale to by byli skolky prazdne a cekarny praskaly ve svech.

veruska007
10. říj 2011

No, ono je to o rodičích, že jo. Já třeba dítě s malým kašlem do školičky dávám, protože kašle už půl roku a asi bude kašlat navždy. Zatím čekáme na alergologii, ale já mám astma a malej kašle po ránu a po námaze. A když malej běží do školičky celou cestu z tramvaje, tak v šatně kašle jak o život a ostatní maminky mě propalují pohledem. Ale astmatický kašel nakažlivý není.

Rýma je dle info lékařky nakažlivá, pokud je barevná. Takže s malou průhlednou do školičky malý jde, tu má totiž pořád, stejně jako ostatní usmrkánci ve školce, s hnisavou zůstává doma. Ono taky záleží, jak se cítí...

Samozřejmě, když slyším, jak ve školce smrkají a kašlou ostatní děti a maminka při předávání řekne vychovatelce, že dítko mělo v noci horečku, tak rostu... ale mě taky říkali ve školce, že na nachlazené děti jsou zvyklé, že jsou nachlazení skoro všichni, od podzimu do jara.

To jsem na tom teď ještě dobře, jsem na MD a pracuji jen sem tam, zato když mám práci, tak tam musím, i kdybych umírala. Hlídání žádné kromě manžela (který chodí do práce, má jednání, služebky...) nemám, takže jednou budou děti do školky určitě chodit ještě nemocnější, stejně jako ty ostatní 😝 . No, my jsme to taky přežili. Já musela do školky či školy, pokud jsem neměla nad 38 horečky. Teda, takový kruťas jednou nebudu, ale určitě s každou malou rýmou doma děti zůstávat nebudou - to by pak chodili do první třídy několik let 😎

mamkamarketa
autor
10. říj 2011

@veruska007 ono se pak neni cemu divit,ze jsou vsichni nemocni,kdyz clovek zije heslem ''s kazdou rymou doma sedet nebudu'' 🙄 'od matky samozivitelky bych to jeste pochopila,ale kdyz ses na MD tak nechapu proc si doma dite nenechat 🙄
prave ze kazdej si rika, kaslou,smrkaj vsichni,tak proc ne moje? to je potom dominovy efekt a deti se zbavi nachlazeni v kvetnu 😠