Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
14. bře 2012

@evaviki ...aha ☹ ..no to ano, kdyby ještě nějak chrblal.... 😢 .
s vyčerpaností teda věřím....to je fakt, i naše děti jsou nezmárci.malý ten zalehne až když má přes 39...nechápu...já tuhle zmírala s 38😀.
tak ať už to máte rychle za sebou!!! 😵
jinak teda...jestli teda rád utírá prach...tak já ti ho ráda pohlídám 😀

eyael
14. bře 2012

@ined77 jo to máš pravdu, je těžké najít dobrého lékaře i když jich je tolik ☹ malá taky preverovala jednu stranu, tedy tu pravou... a děkujeme za přáníčko, lepší se to každým týdnem co poctivě cvičíme. Nevěřila bych jak hodně to dokáže pomoct.

evaviki
14. bře 2012

tak odpoledne konecne zabral nurfen a z 39 znizil na 38.. vecer klesla teplota sama od seba, takze ked isiel spinkat mal 36,9.. zatial bez teploty.. tak snaaaad uz je konecne koniec.. (klop,klop)

ined77
15. bře 2012

@eyael ...ahoj 🙂 , malého vojtovka nastartovala opravdu neuvěřitelně.první pokroky jsem viděla už za pár dní poctivého cvičení, i když...přiznám se, zprvu jsem z toho byla na větvi, připadala si jako matka tyran 😢 😅 ...ale pak jsem se nějak srovnala s tím, že je to pro něj dobré a že to hlavně nebolí 😉 .
malý na to, že se sám otočil na bříško až kdesi po pátém měsíci....v osmém už lozil a stál, od 10 m. chodil kolem nábytku a ve 13 chodil sám...a to ještě jen proto, že byl spíš opatrný....okolo toho nábytku chodil tak 2 měsíce přidržený za jeden prstík a ne a ne se pustit 😀 .
tak jen tak dál....maličká bude dělat aspoň vše správně... 😵 😉 .

@evaviki ....jůůůů, tak to mu krásně spadlo, to už bude určitě konec!...super 😵

jinak dobré ránko všem 🙂 ,

katunka mě dnes zburcovala až ve 4h. 😝 a teď si potfůrka dospává, ale řeknu vám...sedím u otevřeného okna, venku svítí sluníčko, vřeští ptáci....čuju jaro 😀 !!!
akorát malého jsem slyšela večer párkrát zakašlat, ale pak už nic 😕 ...tak uvidíme...nerada bych aby onemocněl, o víkendu máme doma taťku, má být krásně, tak jsem tiše plánovala nějaký výletík 😔 ....no však ono se to nějak vyvrbí 😉 .

evaviki
15. bře 2012

Tak teploty skončili... Huraaaa.. Este dolikvidovat kašel..

mates22
15. bře 2012

@evaviki Hurá, už bude jen lépe

@ined
@eyael 77 my taky Vojtovku cvičili, s dcerou a byl to boj, celkem záhul na psychiku, sice sem si říkala, že jí to nebolí, ale ............... no a třeba MM to vůbec psychicky nezvládal, když jsem měla ruku v dlaze, tak se spíš necvičilo než cvičilo, ale krásně jí to srovnalo a stačilo ani ne půl roku (ona jen špatně pásla, měla ochablé svaly, takže se nevzpírala na ručičkách, ale zvedala jen hlavu k nebesům)

U nás momentálně dobrý, malá už neblindí a teplotka je v normálu 37,3 a prcek se zatím drží, ale teda trnu - kdyby to mělo přijít, tak bych radši teď hned, o víkendu máme oslavu výročí tchánovců ve velkém ( ovšem pokud ho to chytí, nebo mě, tak nevím, jak udělám ty dva plánované dorty ☹ )

lojzina
15. bře 2012

ahojte....
u na ssetrvaly stav,v pondeli uz maze M.do skolky,uz se tesi 🙂

ined77
15. bře 2012

@mates22 ...přeju ať už je to za vámi!!!! 😵 ...sice u nás to poskákakalo všechny vždy po 4 dnech klidu...ale to bylo určo něco jiného 😝 😉 .

@lojzina ...super 😵 ...jaří se, daří se 😉 😀

@evaviki ...paráda!!!! 😵

mates22
15. bře 2012

@ined77 ó ne, ani mi neříkej ☹, to nám vyjde přesně na tu sobotu 😠 , u nás to minule šlo den po dni, no tak uvidíme 😝

ined77
15. bře 2012

@mates22 ..ale neboj...určitě to u vás dobře dopadne 😉 😵 .

reruna
15. bře 2012

@mates22 snad se vám to vyhne...taky trnu, v sobotu obrovská oslava i u nás,tak snad bude vše ok

ined77
15. bře 2012

volal mi MM a prý že potkal známou a že jestli nechceme dojít na návštěvu, že mají neštovice 😀 ...to jsou nabídky co? 😅 😀 ..i když lepší teď než v létě, ale takhle naschvál....při představě být s nima měsíc doma zavřená a teď když přichází jaro....to néééé 😲 😀 .
no stejně, abych se nedivila...inkubační doba je 2-3 týdny...bůhví jestli je matýnek ze školky ještě nedonese 😝 .

evaviki
15. bře 2012

baby, mna svihne.. 38.. ☹((((

mamkamarketa
autor
16. bře 2012

@evaviki ahoj,co to ctu? 😨
jaka byla noc? bezte k mudre. chtej vyter,CRP a moc!

ined77
16. bře 2012

ahoooj ☹ ,

tak u nás zle....matýnek od 4h od rána horečkuje, v noci měl 39,3, v 8h 39,6! a po sražení, po hodině od nurofenu 38,7 ☹ .kašle a soplí...kámoška mi říkala, že prý tady řádí příušnice, ale u nich projevy nachlazení nejsou nebo ano?? 😕
fakt paráda a pátek na krku....bez auta (bude až odpo)...ale odpo je na druhém středisku nějaká dr. do 16h., tak až dojede MM z práce, vezmu matýnka tam ať na něj dr. kukne...pro jistotu.
no a výlet v řiti a můžu jen čekat kdy to chytne malá 😢 .
já už se fakt zblázním 😢 ....a to jsme se ještě chytli hned ráno s MM...prý je moje chyba, že došel nurofen 😠 ...od něj to fakt sedí 🙄 .
no jdu se jim věnovat...je to tu děs...jeden kňourá, druhý kňourá a já jen opakuju aby si proboha aspoń zakrýval tu pusenu 😔 .
fakt se mi chce brečet ☹.

@evaviki ...to už fakt není možné že? 😢

mates22
16. bře 2012

Ahoj, my se taky přidáváme, malej mi blije od včera od půl sedmý večer, co půl hodiny, neudrží ani vodu ☹. Volala sem mudre, máme ještě chvilku zkoušet rehydratační roztok (to je marný, ten nepozře, ani slazenej čaj, ani kolu po lžičkách) a mateřinu, ale bohužel to zase hned vyhodí....takže prý máme odpo přijít až bude v ordinaci u nás a asi nás bude muset poslat na kapačky - jsem jí teda říkala, že vypadá dobře, kožní řasa se vrací a není ani apatickej, ale prej by to přišlo, kdyby nedostal minerály a ty ve vodě nejsou, ach jo 😝...no doufám, že to v nemocnici nechytí ještě mě, to by mě šlehlo
joo a prý je to nakažlivý ještě tejden po tom blití/průjmu...což jsem netušila, dala bych malou do školky klidně už v pondělí (blinkala z úterý na středu) a myslím, že přesně tak k tomu přišla, někdo nevěděl a třetí den po šoupnul prcka do školky

@ined77 ach jo, myslím, že to spíš bude nějaká viróza nebo chřipajzna, naše mudra říkala že řádí jednak ta střevní a jednak normální, nějaká zmutovaná s vysokejma horečkama až 7 dní ☹

@evaviki taky myslím, že by se mělo udělat aspoň CRP, přece jen je pátek a má to už dlouho ☹

ined77
16. bře 2012

@mates22 ...jejda, chuďátka taky ☹ .to fakt nemá konce 😢 .
no já ho asi odpo k té dr. vezmu...kdyby nebyl pátek, tak počkám do zítra...teď oba spinkají, spadla mu teplota a tak usnul.ale aspoň že pije a taky i o jídlo se hlásil, ráno měl kuličky s mlékem a dopo 1,5 brumíka 😅 .ale vypadá dost nemocně 😢 .
no ta střevní...tak to máte podobně jako u nás 😢 .snad se té nemocnici vyhnete, doufám, že to zvracení bobečka přejde ☹ 😔 !
držte se!

mates22
16. bře 2012

@ined77 vypil mi stříkačkou 2*5 ml ORS a zatím to drží, že by se blýskalo na lepší časy...kéž by, já nechci do nemocnice, ovšem oslava je v tahu určo a venku tak hezky- ale tak teplotu nemá, takže pokud to dopadne, mohli bysme zejtra na zahradu, to u vás je to s tímhle horší ☹ .

reruna
16. bře 2012

@ined77 to vypadá na to samé, co měl Míša - vysoké horečky a nešly srazit nurofnem, jedině sprchy, zábaly... příušnice jsem taky slyšela, ale to je snad očkovaný? prý to mají hlavně starší kolem 15 let, asi jim to očkování už neúčinkuje - měl by boule za ušima...
@mates22 tak hlavně ať pije aspoň tu studenou vodu po lžičkách, nějaký minerály tam přece jen jsou a až se zastaví to zvracení, tak snad něco i udrží, ale kdyby neudržel, tak asi ta nemocnice, Míša to měl před Vánocema a zvracel den a pak to přešlo...

mates22
16. bře 2012

@ined77
@reruna

no příušnice jsou očkovaný, ale jen jestli měl matýnek obě dávky MMR, nějak si to nemůžu vybavit a nechce se mi hledat zpátky - protože u toho očkování Pririxem je to tak, že ta druhá se má dát právě na těch dvou letech jen kvůli příušnicím (psal mi to takto pan DR. Petráš, že jako to přeočkování je nutný v téhle době kvůli nim) - jsem se ptala, protože Bubu nenechám očkovat zatím, má furt ty teploty a když je malá očkovaná, tak by to nemusela ani přenést ze školky, ne? uvidíte odpo, Dr. by je poznala 😒

prcek vodu pije a zatím mi drží v sobě i ten mrkvovej (dávám mu ho do stříkačky a on si ho sám stříkne do pusy, no sice se tváří jako že fujtajbl, ale pak ho zbodne znova), sice malý množství, ale aspoň něco, jsem šťastná, tak jen aby to zase nevyhodil

ined77
16. bře 2012

@mates22 ...tak to je dobré znamení! 😵
jj, se zahradoumáte velkou výhodu...no uvidíme, třeba v neděli bychom mohli na chviličku na hřiště, vyzkoušet to kolo...teda pokud by se rapidně zlepšil a neměl teploty že...ale já už fakt raději NIC neplánuju 😝.
teď hlavně ať to nechytne katunka 😨....a to poslední noci tak pěkně spinkala 😕 a zase to bude v kelu ☹.

@reruna ...ona to bude spíš nějaká viróza 😒 , ale raději tam s ním zajedu 😔 ...aspoń že máme odpo taťku doma.
příušnice už jsem studovala z moudré knihy...trošku uzlinky naběhnuté má, ale vyloženě boule to ne.

lojzina
16. bře 2012

ahojte ☹ ,co to ctu?dycky sme par dni nejdu a jak jo,tak jen spatny zpravy...tak at je brzy a nadlouho pokoj 😵 😉

hanule05
16. bře 2012

@mates22 ahoj, tak moje mladší dcerka taky začala blindit. Klasika - opět jsme to chytili na oslavě narozenin jedné holčičky (ve středu - příznaky po dvou dnech). To samé jsme měli v říjnu a to jsme na tom já a starší dcerka byly teda dost špatně, mladší dcerka to zvládla celkem v pohodě. Teď teda začala mladší a předpokládám, že já a starší dcerka to chytneme do neděle. Ach jo.

A je to jenom kvůli tomu, že maminy to neřeší a jakmile dítě přestane zvracet, tak s ním jdou do kolektivu. I moje lékařka mi řekla, že jsou infekční ještě min. týden po odeznění příznaků.

Tak se držte a já se začnu psychicky připravovat na tu mrchu střevní chřipku.

ined77
16. bře 2012

holky, tak info od nás..celý den téměř nesrazitelné horečky nad 39...byli jsme u dr., máme ATB ospen, po 8h...v krčku to má prý škaredé 😢 .ale tak doufám, že ty antiboše brzy zaberou a bude dobře...akorát malá už pokašlává 😢 😔 .no uvidíme.
já jsem taky na něco zralá 😝 ...nejspíš na nějaké antidepresiva 😅 .
držte se!!! 😵

@hanule05 ...to je děs ☹ .přeju ať to máte rychle za sebou a v nejlepším případě ať to zbytek rodiny nechytí! 😔

ined77
16. bře 2012

@lojzina ...to jsou jobovky co? ☹ ..co u vás...doufám, že fajn! 😵

lojzina
16. bře 2012

@ined77 no comment 😕 ,posilam hodne sil a pevne nervy 😔 ,a co to je,angina???

lojzina
16. bře 2012

jo dobry,Maros uz v pondeli jde do skolky,jinak relativni klid 😅 ,a doufam ze dlouho bude

mjanca
16. bře 2012

ahoj holky
teda, co to ctu ☹. At je marudkum brzo lip! ach jo, aby uz ty nemoce skoncily! :(.

evaviki
16. bře 2012

teplota klesla za dve hodiny a odvtedy je ok.. dle mudry to moze trvat 7 dni, CRP mu robila, mal ho nizke.. njn, snad uz je koniec.. 😀

mamkamarketa
autor
17. bře 2012

co to zase ctu ☹

@ined77 chudinka 😔 tomasovi ten ospen zabral asi po 3ti davce, snad bude brzo lip 🙂

@mates22 jak u vas?

@evaviki tak snad uz je konec 😵

to je desny tyhle nemoci. ja jsem se rozhodla,ze tomas nez bude mit po ty nosni mandli, tak nepujde do skolky. takze je i mozny,ze se do skolky nepodiva do pulky kvetna 😒
holky deti,kterym brali nosni mandle...jak dlouho ste byli potom bez kolektivu? staci 14 dni?