Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
12. čer 2012

tak nic...k dr. jsem se dovolala v 11.15, prý nás může vzít max do 12.30.to se stihnout nedalo.navíc naše dr. tam má dnes za sebe záskok a zítra tam u vůbec nebude, musíme jít zase k zastupujícímu lékaři.to už je potřetí!!...nevím jaká je pravděpodobnost aby tohle vyšlo, ale fakt mám dojem, že tam víc není než je 😅 .
takže ráno vyrazíme a uvidíme 😔 .

@evaviki ...i u nás se zamyká, ale je to veliký barák, takže cizí se stejně dovnitř dostanou...taky se tu pořád někdo stěhuje a pak se není čemu divit 😒 .
že se ti zloději nebojí, že je někdo čapne...to je prostě drzost nad drzost 😠 .

reruna
12. čer 2012

@ined77 tak zítra zajdi s oběma hned ráno a uvidíš.
Nám se ten kašel taky nějak nelepší, já jsem na tom spíš hůř, skoro nemluvím, asi bych taky potřebovala zajít k dr. ale babička je na dovolené, tak je to problém, bez těch babiček je to fakt na houby...no a s Lukim jsem byla minulou středu u dr. ale pořád kašle, tak počkám do čtvrtka a asi taky půjdem na kontrolu
@verbalinka tak hlavně, že se na to přišlo, ale je to fakt děs...

ined77
12. čer 2012

@reruna ...jj, půjdeme 😉 .katunce už dávám stoptussin sirup, no nekašle nějak moc...zatím teda.matýnek taky zakašle jen párkrát za den, v noci jsem ho slyšela snad jednou...a to jsem moc nespala, protože kačka se budila co chvilka.
maty kašle od středy, takže zítra to bude týden...no ale poslechnout a prohlédnout je nechám pěkně oba, jen doufám, že jde jen o virózu 😔 .
a zajít si k dr. sama se sebou?...taky bych potřebovala, se zády, ale jsem jaksi téměř bez šance 😖 ...pokud bych se teda nerozhodla to absolvovat s dětmi...což mě vážně neláká 😉 😅 .
a co máte za léky?

reruna
12. čer 2012

@ined77 taky Stoptussin, Luki sirup, já kapky, Luki už začíná vykašlávat, ale mě to pořád dusí a hlavně mi to asi sedlo na hlasivky či co, nemůžu moc mluvit a bolí mě děsně v krku, ale teploty nemám, tak tu dr. odkládám, protože s Lukinem se mi tam nechce....já beru ty kapky teprve od pátku, tak je to asi zatím krátce

ined77
12. čer 2012

@reruna ...hmmm, tak zkusit něco koupit v lékárně?mně na bolení v krku hodně pomohlo a teď nevím jestli strepfen nebo septolete 😅 ...ale určitě by ti poradili 😉 .

delikates
12. čer 2012

ahoj holky zdravím vás obě ined77 a reruna tak se brzo uzdravte všichni ,náš Luky taky pořád kašle a teče mu z nosu co začal chodit do školky.
A někdy zase příjdu mezi vás jestli nevadí ?
Mějte se a lečte se ať jste zdraví 🙂

reruna
12. čer 2012

@delikates ahoj, díky, ať je Luki zdravý!

ined77
13. čer 2012

ahojky 🙂 ,
ta jsme dnes ráno byli u dr..výsledek je takový, že katunka je "jen" nachlazená, ale má chycený i hltan a matýnek má nahromaděný hlen v plicích na levé straně.takže u obou mucosolvan, na noc stoptussin a matýnek ještě 2x denně spiropent.
tak chvála bohu, žádný zápal plic a pod. 😔 .
akorát cesta tam i zpět v děsném lijáku ☹...jo a přišla jsem na další ukradnutou věc z kočárku ☹ (člověk ani v tu chvíli neví, co všechno je pryč 😔), šlohli i matýnkovu pláštěnku kouzelná školka 😖...tak to chudáček obrečel a museli jsme hned koupit novou...s pirátama 😵.

@delikates ...ahojky a díky! 🙂
a děti ať jsou taky zdravé 😉 .

reruna
13. čer 2012

@ined77 tak díkybohu "jen " nachlazení, ale i tak je to opruz... ta pláštěnka mě taky mrzí ☹
Já jsem byla s Lukim pro jistotu taky u dr., ale v krku to má dobré a poslechově taky dobré, tak máme vyměnit ten Stoptussin za Mucosolvan a dál kapat do nosu. Já jsem si koupila Orofar na bolest v krku a je to s tím lepší. Počasí děs, teploty nemáme, takže bysme mohli být venku, takhle půjdem jen pro Míšu do školky a zase domů...

ined77
13. čer 2012

@reruna ...opruz to teda je, jak pro ně, tak pro mě...jsme týden zavření doma a dovedeš si představit tu atmosféru...matýnek se nudí a prudí....už mám zavařenou hlavu z vymýšlení činností 😀 .
ale odpoledne máme doma taťku, já potřebuju sjet pro opravený monitor, do banky, na poštu..tak se chvilku vyvětrám a zrelaxuju 😝 😅 .
orofar je taky super 😉 .
tak aspoń že to u lukáška není nějaká angína a pod. 😵 .
jo a v čekárně s námi seděla holčička s neštovicema 😨 😅 ....tak kolik si mám vsadit na to, že budeme za chvilku zavření další tři týdny doma? 🙄 😅 ....s naším štěstím, s jejich současnou oslabeností tomu dávám 90%...nerada jsem skeptická, ale 😔 ..

mates22
13. čer 2012

@ined77 ahoj, to je fajn, že jen nastuzení, ale neštovice teď v létě? To je teda docela blbý, obvykle to chodí ve vlnách jaro-podzim, no co naděláš, jen to bude na dlouhou izolaci. Tak držím palce, ať neeee !!!!!!!!!!!

@reruna fajn, že je Vám lépe

u nás - Kuba má rýmu ☹, kačka už skoro ne (přikládám to tomu colostru a teď jsme od té samé firmy koupili něco jako že na začínající virózu a zdá se, že to funguje)...tak ale snad to do toho pondělí pustí i Kubu a dovču už si budem jen užívat, má bejt i hezky
jdeme ven, svítí nám tu sluníčko 🙂

ined77
13. čer 2012

@mates22 ...no, taky bych neštovice raději v zimě 😔 .
u vás svítí?...tady bouří, zase 😒 ...a dokonce hrozí prý povodně 😨 ...má tady pršet a pršet ☹ .
já se těšila na relax vyřizování sama se sebou..no neukecal mě ten malý rarášek 😀 , že prý bude nejhodnější...tak jede se mnou no 😅
tak hlavně ať jsou dětičky brzy fit 😵 .dovča vám určo vyjde super 😉 .

mjanca
14. čer 2012

ahoj holky, Lucka prozvracela noc :(, takze je doma (jeji kamoska ze skolky taky, takze tam prosel nejaky bacil). Chjo, takovych planu na vikend a nic, v po jedou se skolkou na celodenni vylet, tak to vypada, ze o nej prijde a uz ji do skolky neposlu, za 14 dnu jedem na dovcu, tak at je zdrava.

mjanca
14. čer 2012

a jen doufam, ze to nechytneme nikdo jinej, hlavne Zuzka. Uz takhle tu mam horu pradla na zehleni a po dnesni noci i na prani :(

snad jste vsichni zdravi, doctu pozdeji 🙂

reruna
14. čer 2012

@mjanca ať je jí brzo líp a ať to nechytíte i vy ostatní

ined77
14. čer 2012

@mjanca ...jejda, tak snad bude malá brzy v pořádku a mladší to nechytí! 😵 ...a vy taky ne 😉
je to děs.... ☹

u nás tak nějak stejně.dnes jsme byli na chviličku ven, aspoń trošku zpestření 😉 .
pořád musím myslet na ty neštovice 😒 ....tím je akorát tak přivolám, ale nějak mi to nejde z hlavy 😅 .
hlavně teda ta představa být tři týdny doma...po týdnu mám různorodé chvilkové myšlenky 😀 😎 .

mjanca
14. čer 2012

@ined77 to je dobre, ze muzete aspon na chvili ven 🙂. My trcime doma, dokud nedorazi tatka nebo babicka na hlidani 🙂
nestovic se neboj, u Lucky ve skolce je ma 5 deti, tak taky trnu a zatim nic tuk tuk tuk... (takze zitra pisu, ze je mame :D, snad ne, jedeme za 14 dnu na dovcu)
Lucku uz do skolky neposlu.

ined77
14. čer 2012

@mjanca ...no já to moc nepokouším, kačka kašle docela ošklivě, ale teplotku nemá ani jeden a troška čerstvého vzduchu určitě neublíží 😉 .
po tom týdnu doma je potřeba trochu zpestření 😅 .
matýnek má chodit do škokky už jen do konce června, no sama jsem zvědavá kolik toho ještě nachodí...snad v pondělí by už mohl jít, ale raději to ještě ťukám 😎 .

mates22
14. čer 2012

ahoj holky, malej mi proplakal noc, ráno ale dobrý, jak se blížilo poledne tak začal bejt takovej nesvůj, protivnej a prostě se mi nezdál a usnul mi u oběda na židli(normálně už nespí přes den), no tak sem si říkala, má trochu rýmu a nespal....přenesla sem ho, ale budí se s pláčem i teď, strhnul si plínku, tak nevím, doktorka už tam samo není........tak snad mu fakt vadí rýma a taky je možná zahleněnej, tak jako těžce polyká, ale on na to netrpívá, většinu nemocí jakože zvládá dobře, to kačka ta byla taková, že když na ní něco lezlo, poznalo se to v noci, že se furt budila

@mjanca chudinka, to nesnáším blinkání, děs...chtělo by to holky izolovat, ale asi se nedá co? Jestli je to taková ta viróza blicí, tak to je prevít, to naskáče na všechny ☹, přesto držím palce

@ined77 na neštovice nemysli, stejně je nedostane dřív než za 10 dní, akorát je blbý, že je to infekční už 3-5 dní před osypáním, tím pádem neochráníš ani malou ☹ , ale třeba kačka už s nima byla třikrát v kontaktu těsném (jednou nejtěsnějším se společnou skleničkou) a nic, buď je měla nějak skrytě a nebo je aspoň proti něčemu super odolná 😀

mates22
14. čer 2012

tak báječný, malej se vzbudil a zase usnul, mezitím sem ho změřila a hle, horčka devětatřicet, ach jo. Ani sem mu nestihla šoupnout paralen...........

mjanca
14. čer 2012

@mates22 neboli ho ousko? Presne takovy postup mela pri poslednim zanetu Zuzka.
u nas zhorseni, Luca se vzbudila taky s 39, 2x zvracela, ma krece do bricha ☹ . Jsem doma ja i Zuzka. Izolovat se snazim, ale to tu stejne bude ve vzduchu :(. Vecer budu savovat byt, i kdyz si rikam, zda to neni zbytecne.

mates22
14. čer 2012

@mjanca no nesahá si na něj, ale já s ním stejně zejtra skáknu, tak řeknu mudře, ať se mu tam mrkne......

reruna
14. čer 2012

@mates22 ach jo, zítra určitě zajděte, jestli jste teda už nejeli na pohotovost - třeba to bude fakt oušku, nemusí si na něj šahat.... a´t dr. zkusí crp...

reruna
14. čer 2012

@ined77 neštovice mají dlouhou inkubační dobu, prý 3 týdny...třeba je nedostanete

mates22
14. čer 2012

@reruna nebyli, zajdeme ráno k naší, srazila sem mu teplotu a jak mu otrnulo, tak tu lítal jako pometlo- ty děti jsou stejně nezmaři. On to vždycky odnese nějak víc, Kačka přitáhne rýmu nebo virózku a on z toho má bronchitidu apod.......

reruna
14. čer 2012

@mates22 tak hlavně že jste srazili teplotu, tak snad to nebude nic vážného

mjanca
14. čer 2012

@mates22 to na ousko nevypada, spis jen na virozu 🙂. Drzime palce!
u nas ted lepsi, nema teplotu, jen ji chvilema boli brisko, nasadila jsem Hylac, tak snad zabere brzo. Snedla i par piskotu, 2 lzicky mrkve. Ja doufam, ze to bude dobry. Naposledy jsme skoncily na kapackach.

mates22
14. čer 2012

@mjanca taky myslím, že to bude jen viroza a Lucince držím pěsti, ať už je to lepší a bříško jí přestane bolet úplně 😉

ined77
15. čer 2012

ahoj 🙂 ,

tak hlásím, že katunka dnes dostala ATB -cefzil...to jsme ještě neměli 😅 .
kašel se jí vůbec nelepšil, spíš naopak, v noci ji to hodně budilo a ráno měla skoro 38C, tak jsme se pobalili a vyrazili k dr. ☹ .dokonce ani nechce moc papkat a to je u ní co říct, kruhy má pod očičkama....i teď už jsem u ní 3x byla a to nespí ani hodinu ☹ .
a zrovna začíná být tak nádherně.....bych do toho fakt kopla 😢 .MM samozřejmě v práci celý víkend od rána do noci.zítra jsme měli jít na neteřinčiny narozeniny, malý je celý natěšený...zkusím poprosit babičku jestli by ho nevzali na chvilku sebou aspoń ☹ .

@mates22 ...jejda, chuďátko kubík ☹ .

@mjanca ...uf, tak držím palce ať to má u vás co nejlehčí průběh!!!
to je prostě hrozné ty nemoce, kdo to vymyslel 😢 😠 ....

holky, držte se!!! 😵

reruna
15. čer 2012

@ined77 ach jo, chudák Katunka, ale snad jí ty atb aspoń pomůžou, škoda, má být pěkně.... a ty narozneniny, ať jde Matýsek s babičkou nebo tam jdi s ním a babička chvíli pohlídá malou, jestli už zítra jí bude líp...
My se pomalinku lepšíme, snad nám to pěkné počasí pomůže, abysme se z toho dostali úplně, já teda ještě nemluvím, ale už apsoń mám méně záchvatů kašle a Luki už nemá rýmu, občas ještě zakašle, ale je to lepší
@mates22 tak co, byli jste u dr?