Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

leiladelly
28. led 2012

@mamkamarketa no, tos teda skoro mohla 😀 co děláš profesně?

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@leiladelly mam ekonomku

leiladelly
28. led 2012

@mamkamarketa vidíš, můžeš přidat další obor 😉

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@leiladelly a dostuduju v duchodu 😀

ined77
28. led 2012

@verbalinka 🙂 ..jéé, tak to jsem moc ráda 😵 .penicilin zabere později, ale to už si tělíčko poradí. i matýnkovi píchali penicilin, 2x denně, ale my jsme byli v nemocnici, tak to šlo...i když teda bylo to pro mě dost hrozné, ten pocit, že ho musím vzít a podržet 😢 😔 .pak jsme dostali penicilin sirup domů 😉.
jinak hlavičku na hrudníček u dětí zkouším při vyšší horečce vždy...také poučena z návštěv pohotovosti 😝.
na mononukleózu měla dr. podezření u katunky, nezabraly jí tenkrát ATB a měla v krčku stále děsivě rudo, ale nepotvrdila se 😉.
hlavně že se ví co to je 😉.moc se opatrujte a bobkovi od nás dej hudlánka na uzdravení 😵.

verbalinka
28. led 2012

@mamkamarketa
@leiladelly aha, tak nevim. Ale rikal, ze by to byla mala pravdepodobnost. I kdyz pan dr byl tak rychly, ze jsem nestihala. Vzal to hopem. Zitra jeste budu chtit vedet vysledky odberu, nejak nas na kontrolu nezvali - jen na pichanec penicilinu.

leiladelly
28. led 2012

@mamkamarketa v důchodu budeš už docentka 😀

leiladelly
28. led 2012

@verbalinka po zabrání antibiotik ani na kontrolu nemusíte. Ono čím méně návštěv u pediatra v době viroz, tím menší pravděpodobnost, že tam dítě chytne něco dalšího...

berenika39
28. led 2012

@mamkamarketa někdy babské rady, něco načteného a selský rozum jsou lepší, než doktoři (podotýkám - někdy). jak to tu čtu, co si nevydupeme, na co neupozorníme, co nenavrhneme, není.

leiladelly
28. led 2012

@berenika39 ale to zas ne, tak to není..... Promiň, ale ty globalizace neplatí všeobecně a obzvlášť pediatři jsou většinou velmi obezřetní, aby něco nezanedbali. Jinak je pravda, že většinu banálních infektů u dítka člověk zvládne doma sám. 🙂

berenika39
28. led 2012

@leiladelly vždyť jsem do závorky napsala - podotýkám někdy!!! 😉 . vůbec nezpochybnňuji práci dobrých pediatrů, máme takovou, a jsem za to ráda. vím, že je to zodpovědnost jako hrom, nic takového bych nemohla dělat 😒 . spíš to bylo takové achjo, ještě že ten net máme 🙂 🙂

verbalinka
28. led 2012

@ined77 hudlanka vyridim 😀 Ty pichance jsou strasny tyrani ☹
@leiladelly ja myslela ko zitra, abych vedela vysledky. Stejne tam jedem na pichanec. K pediatre pujdem asi az na konci.

leiladelly
28. led 2012

@verbalinka aha, tak to ano. 🙂 Hlavně, ať už je malému lépe. 🙂

leiladelly
28. led 2012

@berenika39 jojo, já zhruba vím, jak jsi to myslela. Jen , abys rozuměla mému myšlenkovému pochodu, já si před vánocema vyslechla od tchýně, že doktoři jsou z půlky zkorumpovaní hajzli, kteří neléčí, ale píši léky, aby na tom vydělali. Pravda, dobrý to říkat doktorce... Ještě mne nepřešlo to nasr.... po této debatě, která tedy mezi námi byla opravdu poslední. Prý já tomu nerozumím a ona žena z lidu jo. Tak fajn, já budu dál chodit k doktorům a ji mohou léčit ty kamošky ženy z lidu, který tomu rozuměj víc než já... 😀

berenika39
28. led 2012

@leiladelly tohle bych si nikdy nedovolila. podle mě je problém jen v tom, že je ted převis dětí 😉 , pediatrické ordinace praskají ve švech. tak, jakoby měl lékař na dítě čas 30 minut, mohl by vyslechnout maminku, sám se poptat, tak ted se prostě omezí na "všechno v pořádku?", my řekneme ano a doma se drbeme, jak jsme se chtěly zeptat na to a to a to. myslím, že tohle není neobjektivní pohled, tak to je. a pouze v případě, že maminka ví, na co se má zeptat, co má hlídat, co může být problém a co je ještě v normě , pak se hledá nějaké řešení. jinak se neděje nic, reaguje se až na nastalý problém - kterému se dalo předejít. Pokud je maminka s prominutím vědomostmi netknutá, a že jich je hodně a nemyslím to ted pejorativně, pak může v tom shonu nastat průšvih docela snadno.
Jinak být lékař je pro mě utopie, mě by převálcoval ten strach, že něco udělám špatně. A to, že jsou doktoři nedocenění, to ej prostě fakt. Když se splete inženýr, opraví se. Když se splete doktor, nese si celej život průser s sebou....

leiladelly
28. led 2012

@berenika39 máš pravdu, že ten kontakt je opravdu moc důležitý. I čas ,aby si dítko pohrálo v pediatrické ordinaci, lékař přirozeně vidí, jak se pohybuje, jak se chová, jak je daleko ve vývoji, nemusí nic vyšetřovat, prostě to odpozoruje. A je taky pravda, že (ač to tedy není mým zvykem) , jsem pediatra u prvního dítěte měnila. Malý byl nedonošený, byla pandemie rotavirozy (což já nevěděla, byla jsem dlouho v porodnici a pak s malým stále doma). Pediatryně nás pozvala na běžné vážení měření ve dvou měsících do ordinace. Nevyhodnotila to dobře. Malý rotavirozu dostal a bylo to hodně těžký . Tři týdny na JIP. Myslela jsem, že tu babu roztrhnu.... Máš pravdu, přemýšlet měla dopředu a ne sekat vyšetření jako Baťa cvičky.... Vybrala jsem si starého pediatra, který pak jezdil k nám, do ordinace už jsme vůbec nechodili, dokud malý nezesílil. A je taky pravda, že já si většinu věcí hlídám sama a pro maminky, které nejsou vůbec ze zdravotnictví to musí být do určité míry stresor, nevědomost a nepodání dostatku informací. Důležité je najít dobrého pediatra, se kterým se i člověk bude dobře cítit. 🙂

berenika39
28. led 2012

@leiladelly krom jiného by ten čas byl potřeba i na to, aby se dítě naučilo s lékařem spolupracovat, aby se mohlo "rozkoukat", aby s ním navázalo kontakt, aby se nebálo, ale dokázalo se chovat racionálně. a to prostě dneska nejde - jakmile do deseti vteřin nejsi v ordinaci, jde další. to znamená vytrhnout dítě ze hry, bez varování vnést jinam, šup, svléknout, už jen ten pocit - jsem tu, proč, nahatý, kdo to je, co s ebude dít...mě to prostě vadí, jak je to nastavené.
A s těmi informacemi - nevědomost může být někdy svým způsobem sladká 😉 😉 😉 . Ale jasně, když víš, o co jde, je to snazší. My nelékařky to doháníme samostudiem a k tomu se modlíme 😉

A hledat dobrého pediatra je jako hledat jehlu v kupce sena nebo kvalitní školku v místě bydliště nebo..........🙂))

leiladelly
28. led 2012

@berenika39 já Ti řeknu, to si neumím představit.... Pediatrie je obor, který se musí dělat s láskou. Já vím, že pojišťovny nás tlačí dělat a dělat, pak z toho kus nezaplatí, vytváří to nervozitu, ale to by se nemělo přenášet do kontaktu s pacientem. Alex se mne pravidelně ptá, jestli půjdeme za "panem doktorem bílým", aby si mohl pohrát, pan doktor si s dětmi povídá, zahřeje fonendoskop, dá ho do ručičky, aby se dítě nebálo, aby to osahalo, hladí ho po hlavě a těle, při té příležitosti zjistí, jaká je fontanelka na hlavičce, že není na bříšku nic zvětšeného.... Nikdy s tím nebyl problém a i Leilinka, která má za sebou dost těžkou nemoc a dvě hospitalizace mi u něj nepláče, je sice nedůvěřivá, ale nechá si vše udělat. Ach jo... mělo by to tak být všude, ale asi není.

berenika39
28. led 2012

@leiladelly dostaly jsme se někam mimo téma 😉 , ale dalo by se o tom diskutovat donekonečna. je to paradox, ale nejvíc by se ušetřilo, kdyby se lékařům, resp. na zadravotnictví, přidalo....končím, jdu otevřít dobré červené, prý na tlak🙂)))

mamkamarketa
autor
28. led 2012

@leiladelly

@berenika39

mate pravdu obe. ono kolikrat je to proste sup sup a jde se s dalsim. a je to smutne. nase byvala pediatricka mela jednu diagnozu na vse-vsechno byl kojeneky ekzem/alergie a na leceni davala fenistil kapky. ja vyplasena prvorodicka,co byla rada,ze zije jsem ji vsechno ''zrala'' a verila. kdyz jsem si i ja sla do lekarny pro onen fenistil,protoze tehdy 3 mesicni syn mel ''kojenecky ekzem'' tak se lekarnik vydesil jestli tuhle davku (pro dospeleho) napsala mudra pro 3mesicni mimino.nemusim rikat jakou scenu jsem u ni v ordinaci udelala 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
takze jsem odesla a ostatni maminky se snazila varovat. vsechny mi rekly,ze s ni spokojeny nejsou,ale zase nemusi nikam jezdit 🙄 nevim ty 3 stanice tramvaji mi jako problem neprijdou 🙄
takze uplne souhlasim s berenikou,spolehat jen na dr se ne vzdy vyplaci 😔

leiladelly
28. led 2012

@berenika39 jedno téma jsou úhrady ve zdravotnictví, druhé téma je pak kvalita, odbornost. Jedno s druhým je sice provázaná nádoba, ale já si pořád naivně myslím, že na prvním místě je pacient. Ale nemyslí si to pojišťovny, jinak by privátní doktory tak nedusili regulacemi, že pak místo na pacienta myslí na tyto spory. Mne osobně se to netýká, protože pracuji v jediném oboru, kde jsme hrazeni výkonově, takže nejsem osobně předpojatá, ale vidím to u kolegů. Ten systém by se měl narovnat, peněz jde do pojišťoven dost, ale ony špatně hospodaří.... A máš pravdu, i v tom navrhovaném řešení, i v tom, že jsme OT, já nešla otevřít lahvinku, ale žehlit. No, tlak mi to nesníží, ale aspoń ubude kus práce 😉

leiladelly
28. led 2012

@mamkamarketa to těžko říct, laik zase nemůže vyhodnotit všechny souvislosti, to tak prostě je. Důležitý je najít si dobrého lékaře, kterému člověk věří. Protože nemůžeš vše prověřovat, zjišťovat, to nejde.
🙂

llllucka
29. led 2012

@verbalinka:četla jsem,jak jste válčili,snad bude malému brzo líp.Ty jo,ale já bych teda s takovou teplotou nevydržela čekat,tak dlouho.Přesně,jak psaly holky,měla bych strach z meningikoka.

verbalinka
29. led 2012

@llllucka ja nejsem blazen a znam sve dite 🙂 Vim, ze neni horeckovy, takze po prvni prekrocene 40 (po prvni noci) jsem sla k dr a ta ho poradne prohledla, i na meningokoka. Druhy den jsem tam byla zase. Akorat jsem asi mela jet do ty krce hned pri 41st. Aspon bych vedela, jestli dr cepy prehlidla, nebo tam jeste nebyly. Doufam, ze je to angina a uz bude dobre.Ted je nadopovanej Nurofenem (dostava vetsi davku) a je bez teplot. Akorat v noci skucel, dusil se. Divim se, ze z toho nerodim :-/

mjanca
29. led 2012

ahoj
Lucka chodila tyden a pul do skolky, uz min. tyden nekolikrat zakaslala a dnes od 5:30 kasle neustale :(. Vim, ze to neni na pruduskach, mela to tak i v prosinci. A to jsem myslela, ze vyndani nosni mandle pomuze. Ceka nas cesta na alergologii. Ma k tomu 37,6. Dr. mi doporucuje nechat Lucku ze skolky doma 3 mesice.
Zuzka mela na zacatku ledna priorix, po 10 dnech horecky kolem 38 asi 3 dny, pak nic, v dalsim tydnu opet horecky, asi kolem 39, zase 2 dny, pak nic, minuly tyden horecky kolem 39 3 dny a pak nic a dnes znovu 38,1 (ted spi, uvidim, s jakou se vzbudi). rostou ji spicaky, ale tohle mi prijde uz divny, muze to byt k tomu?
@verbalinka snad atb brzo zaberou a bude mu lip, drzte se!

llllucka
29. led 2012

@verbalinka:Ne,to jsem nemyslela,že bys byla blázen😉Já sama nepatřím k maminkám,které se vším běhají k doktorovi a třeba vím,že syn má klidně jeden den okolo 40 a druhej den vypadá,že mu nic nebylo.Právě proto jsem vždycky nervózní,jestli ti tentokrát není něco vážnýho.Ale je pravda,že mu to nikdy víc než ten den netrvá a léky mu to vždycky trochu srazí.

mamkamarketa
autor
30. led 2012

@verbalinka ahoj,tak co? jak je marodovi? doufam,ze uz lip 🙂

kammka
30. led 2012

ahojky,
tak zdá se že mrazejjky pomohly... nakoukla jsem dnes do třídy, je tam zas víc dětí, než minulý týden a neslyšela jsem zakašlání 😀 jupíííí

mamkamarketa
autor
30. led 2012

@andyalukasek2008 ahoj, 😔 tak co jak je malymu?
Tomas dnes zacina 2 tyden,kdy se drzi,tak uvidime 😔
hele delala vam mudra nejaky testy? nebo neuvazujes ty nebo mudr o nejakych imunostimulatorech?

mamkamarketa
autor
30. led 2012

@mjanca ahoj,
to je tak casto nemocna,ze ji chce nechat dr 3 mesice doma?
no a k te male, to vsechny zoubky provazi takovehle horecky?