Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
12. únor 2012

@berenika39 😅 ...náš malý dobrovolně zalehne až když má nad 39C 😝 , do té doby poletuje a na prcině neposedí, ale zase si řádně postěžuje, to ano 😀 .jemu stačí když má těžší kaku a už slyším tak 20x jak ho bolí zadeček a musíme mazat 😅 😀 .
ale snažím se ho udržovat v klidu jak to jde, tak aspoń aby neběhal...výhoda je, že ho baví pohádky, takže třeba u krtečka vydrží být dlouho v klidu 😉 .v pyžamu byl celý den jen v nemocnici a myslím jednou doma, to ale sám chtěl, jinak se ráno převlékáme do trička a punčocháčků 😉 .

ined77
12. únor 2012

@berenika39 ...co jsi to prosím tě psala, že teď dáváš petříkovi? něco na imunitu...hledám hledám, ale asi jsem to četla jinde 😅 .

berenika39
12. únor 2012

@ined77 imunoglukan, ten je na posílení imunity, ale na dolnění všeho chybějícího dávám MultiSanostol.

ined77
12. únor 2012

@berenika39 ...ano, děkuju, myslea jsem ten mulitisanostol 😉 .hned zítra ho jdu koupit 😉 .nevíš náhodou...nemohla by ho už i malá?

berenika39
12. únor 2012

@ined77 je to od roka

ined77
12. únor 2012

@berenika39 ...tak to je super, děkuju. 🙂 ! budou " mlsat " oba 😀 .

mates22
12. únor 2012

@berenika39
@ined77

:-d :-d, odpočívání je slovo, které neznáme, to už jim musí být hodně ouvej

berenika39
12. únor 2012

@mates22 no tak jo, dík že jste napsaly, asi mám stejně nenormální dítě jako ostatní.
Přeju zdravý příští týden🙂

reruna
13. únor 2012

Tak dneska po dvou týdnech poprvé do školky, ráno -17, tak ho vezl mm autem jde domů po obědě, jsem zvědavá, jestli vydrží aspoň do čtvrtka, to mají ve školce karneval

1983hr
13. únor 2012

Jo malá tam byla 2dny a ted vypada zase že bude nemocna

ined77
13. únor 2012

@reruna 🙂 ...tak držím palce! 😀 ... já už si připadám jako myš v kolečku 😒 ....u nás oba zasoplení, noc hrozná...prostě super ☹ .ale vypadá to, že kašel se moc nerozjíždí, tak snad bude brzy líp 😉 .
jen tu malou to doslova dusí....a to je jen rýma ☹ .

reruna
13. únor 2012

@ined77

mamkamarketa
autor
13. únor 2012

@ined77 to me mrzi 😔 preji brzke uzdraveni snad uz brzy prijde jaro 😵

ined77
13. únor 2012

@mamkamarketa 🙂 ...děkujeme 🙂 !
je to fakt děsné..tak je mi hlavně té malé líto...malý už se vysmrká a pod....no ale co už, snad to s příchodem jara bude opravdu lepší 😉 .

@reruna 🙂 ...tak jsem si říkala, že to školkovné nakonec bude mega suma, když to člověk propočítá na dny kdy tam malý byl a kdy ne...raději nevědět 😝 😀 .
za co půjde míša na karneval? 🙂

berenika39
13. únor 2012

Petr taky dneska po týdnu s námi doma, řev jak blázen, že chce s tátou domůůůůůůůů...taky jsem zvědavá, jak dlouho to bude☹

@ined77 to je tedy pech, at to brzo přejde, pořád dokola.

evaviki
13. únor 2012

@berenika39 tak u nas rev hned po zobudeni.. ze on nechce chodit kazdy den do skolky (od vianoc tam bol 6 dni).. a ze chce byt doma s maminkooouuuu... mm ho 15 minut ukludnoval.. v skolke nakoniec bez breku, ale i tak som z toho taka nejaka smutna..

ined77
13. únor 2012

@berenika39 ...díky 🙂 ...vidím, že doma je dobře všem prckům 😅 ...u nás jak nikdy scény se školkou nebývaly, čím víc je malý doma, tím je to horší a horší ☹ .
jinak se říkám, že jasně...jsou horší nemoci, daleko horší než pitomá rýma a nachlazení, ale jak je to ob týden pořád dokola, tak už mi to fakt leze i ušima 😝 .hlavně ty noci jsou hororové...dnes třetí noc co bych řekla, že jsme téměř nespala a fakt už nějak nemám energii 😒 .

ined77
13. únor 2012

@evaviki ...u nás naprosto to samé ☹ .kolikrát ještě večer před usnutím hlásí, že do školky nejde 😝 .přitom zkraje nemohl dospat a vstával v 5h ráno 😅 .

msevy
13. únor 2012

Ahoj mamči, narazila jsem na vaši diskuzi, tak bych se ráda přidala- jestli můžu 😀

evaviki
13. únor 2012

@msevy vitaj 🙂

@ined77 a to som si este dnes vypocula od tchyne, ze to nie je normalne, ze je porad nemocny.. a ze za nich sa pichali take strasne bolave injekcie na imunitu, nech sa na to spytam.. (to som jej rovno povedala, ze neexistuje..) a ked som argumentovala, ze dle dr. to prvy rok skolky normalne je, tak tvrdila, ze nie (ona to ie predsa najlepsie).. ze jej deti vobec nebyvali chore (manzel trpel bronchitidami, kym mu nevybrali nosnu mandlu) a ze sa to v skole zhorsi, nech sa na to pripravim.. tak som sa nasrata ohradila, ze ani ja som v skolke nebyvala chora, lebo tam kazde rano kontrolovali hrdlo, uzliny, oci, teplotu a ci nemam rymu.. a ze keby to robili aj teraz, tak by som mala pokoj.. no des.. skazila mi den..

msevy
13. únor 2012

Mám 4letýho Máťu, má náběh na dětské astma - takže stačí trochu rýma a přidá se k tomu dráždivý kašel. Pokaždý jsem ho nechávala doma, tak byl doma víc než v jesličkách nebo teď ve školce. A jak píšete, jakmile šel zdravý do školky, tak tam kolem něj prskalo dalších 10 dětí a mohli jsme za týden ležet znova. Doktor mi řekl, abych ho dávala do školky i s nachlazením pokud nemá teplotu .Že se potřebuje "promořit" - jinak bude pokaždý nemocný. Teď dáváme 1x denně Luivac (na posílení imunity). Po dobu 28 dní, pak pauza a dalších 28 dní. Jednou už jsme to brali a docela to pomohlo. Ale teď ve čtvrtek měl poprvé astmatický záchvat, tak jsem ho nechala tenhle týden doma - nikdy jsem žádný záchvat nezažila - chudinka - z očí mu tekly slzy, tak kašlal a kašlal, až se dávil...... Dáváme další dýchání (Ecobec a Ventolin), zatím pomáhá.

mates22
13. únor 2012

@msevy ahoj, jasnačka, vždyť je to otevřená diskuze 🙂
@reruna držím palce, taky doufám, že vydržíme ještě aspoň pár dní, ale ráno teda byla nějaká skleslá a v noci neklidně spala, tak trochu trnu
@ined77 ☹ přejem, ať se toho brzo zbavíte, tyhle rýmy, to je hrůza - prý neléčené trvaj sedum dní a léčené týden (i když náš mladej, jak dostane rýmu, tak je to na 3 neděle). Kačka jde na karneval za kočičku, má sice doma princeznu, ale říká, že tak jdou všechny holčičky - tak sem loni šila myšku a letos zase kočičku, budu zvířátkovej expert 🙂
@evaviki tohle znám, naše Káčule taky furt, že nechce a že se jí stejská, byla sem z toho taky hotová a teď zas nechce chodit domů :-d , ale trvalo to teda půl roku, pak velký prázdniny a zase půl roku nanovo, Sebastiánek je ještě malej, to se časem srovná

berenika39
13. únor 2012

@evaviki normálních je osm nemocí za školní rok, a to ne obyčejných nachlazení, ale prostě nemocí 😝 . statistika. nejde to srovnávat s dřívějškem, jen ty alergie, nekontrolované děti ve školkách usoplené den co den...navíc dřív byl každý zaměstnanec, vzal si paragraf a klidně týden, 14 dní byl s dítětem doma, nic se nedělo, dneska každý letí do práce , jakmile se rýma jen upraví, bud horzí vyhazov nebo prostě firma nemůže dva týdny stát. všechno je jinak. taky to mám na talíři, ale druhá babička má 4 vnoučata a ta to vidí, že je to běžné. klid.

berenika39
13. únor 2012

@msevy neptej se, přidej se🙂 my se tu virtuálně léčíme🙂 Opravdicky, i duševně🙂

evaviki
13. únor 2012

@berenika39 8?? tak to sme v norme.. zatial 3.. a nestovice budu (asi) stvrte.. 😀 ale keby som toto vytiahla na tchyni, tak samozrejme nemam pravdu a normalne to nie je.. ☹(( ach jo, ma to stve, pretoze moje tchyne je v pohode vo vsetkom,mimo nasho maleho.. to ho mierne vychovavam (ked mal dva roky, tak mal obdobie, kedy proste nespal, pocas zaspavania sa ma snazil zbit a vrestal,.tak som to vzdala a cez obed ho neukladala), bola totiz svedkom, ako mi nepricetne unaveny (okolo 17.00) zacal jacat a nieco po mne hodil.. a ja som ho brala na ruky a tisila ho.. podla nej som mu mala poriadne nasekat na zadok.. marne som jej vysvetlovala, ze je tak unaveny, ze uz nevie, co robi.. stazovala sa mm, ze som na neho moc mila!!!!!!!!!!!!!! a druha vec su tie nemoci a to, ze ho odmietam nechat plakat,ked odchadzam z domu (strazila ho a maly dostal hysak, aby som nesla prec) a pod..

@mates22 snad sa to zrovna.. problem je, ze je casto doma a potom si zase zvyka nanovo.. ale v skolke je po mojom odchode ok..

mamkamarketa
autor
13. únor 2012

@berenika39 tak pokud je 8 nemoci v normalnich. tak to sme taky v norme 😕 pac mel 7 zanetu stredniho ucha, x nachlazeni,ale k 1.3. bude slavit pomyslny rok ve skolce,tak snad uz to bude jen lepsi a lepsi 😵
@evaviki na tchyni prd. 😉

berenika39
13. únor 2012

ha! dalo mi to děsnou práci, ale já jsem ten článek vykopala🙂))). tady píšou, jak to je🙂. to je pro všechny tchýně🙂

http://ona.idnes.cz/uz-ma-zase-rymu-aneb-jak-pr...

reruna
13. únor 2012

@berenika39 díky za článek
@ined77 my naštěstí máme docela nízké školkovné (250,-Kč) a strava se počítá jen za dny, kdy tam byl, tak tohle mě ani moc nemrzí... na karneval jde za jakéhosi rytíře, loni byl za krásného šaška, ale letos si postavil hlavu, že šaška nechce, prý je to pro mrňtata 😀 ale teda nejraději by šel za princeznu🙂))

reruna
13. únor 2012

@msevy ahoj, astmatický záchvat musí být dost drsný☹tyhle mrazy mu moc neprospívají asi, snad už to má prý polevovat...

evaviki
13. únor 2012

@berenika39 vdaka za clanok.. moja tchyne by k tomu mala dva komentare 1) je to blbost 2)holcicka na obrazku vyzera ako jej vnucka.. 😀 njn, obvykle ju zvladam, ale dnes ma to nejak trapi..
@msevy chuda.. tak to prajem co najmenej zachvatov, idealne uz nikdy ziadny.. je to sila..

kamaratka mi vcera vravi, ze ale co chcem, ze to by musela byt stale doma s malym.. tak som jej povedala, ze keby kazda mama ostala s chorym deckom doma, tak by nenakazilo ostatne a v podstate by sa jej to vratilo, pretoze ani jej dieta by nebolo tak casto chore..
@mamkamarketa rada by som, ale to musim byt psychicky uplne ok, vtedy to hodim za hlavu.. ale dnes som smutna, tak sa mi to nedari.. ☹