Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@verbalinka taky pekny. no asi si zajdeme na vyter. 🙄
jaka byla noc?

mates22
23. únor 2012

@mamkamarketa dobrou zkušenost, ona je zkušená pediatrička, měla v péči už manžela a navíc sama přišla o dítě...takže ona je fakt pečlivá, ale asi je to prostě běžné, mě jen trochu udivuje, že to nedává do souvislosti s tou dlouhodobou teplotou

co se rýmy týká, může mít takovou tu zadní rýmu, to pak z nosu nic neteče, ta rýma je jakoby schovaná, ale dítě huhňá a je takový celkově zahleněný, nám se to občas vrazí i do očiček (asi jak to nemůže ven nosánkem) a to pak tam má hleníky - vypadá to trochu jako zánět spojivek, ale nelepí to, je to prostě "nudle"

takyja
23. únor 2012

@mamkamarketa Ahoj, dcera měla jako malinká něco podobného. Ještě jsme odsávali a nešlo to, myslela jsem, že to neumím. Pak z toho vylezla virový zánět dolních i horních cest dýchacích a ta "jakoby rýma" byl otok sliznic, přes které nemohla dýchat + teda trochu průsvitného hlenu.

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@mates22 aha. no nevim. zkusila bych s ni promluvit. pokud to muze dlouhodobe snizovat imunitu,asi bych nad tim rukou nemavla ☹

a jak se te zadni rymy jde zbavit? asi se ptam jak trubka,ale nikdy to nemel 😕

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@takyja aha. on prave bere dlouhodobe aerius (ten by prave mel snizovat otok sliznic) ale k nicemu to neni 😖 ja prave tedka uz silim z kazdeho kychnuti,pac po tom co sme si prozili s usima uz jsem fakt na prasky 😔 😅

takyja
23. únor 2012

@mamkamarketa Na to Aerius nestačí, když je to masivníí otok z virové infekce - dcera měla kortikoidy+ další léky a byli jsme hospitalizovaní (byla malinká v ohrožení života).

mates22
23. únor 2012

@mamkamarketa jj, chystám se jí zeptat, jestli by nás pro jistotu neposlala na imunologii, snad bude přístupná

léčí se jako normální rýma, takže něco na odhlenění, což už dáváte a může se prý i kapat do nosu, ačkoli není ucpanej, ovšem moje děti si kápnout nenechaj, pokud se vyloženě nedusej - jinak je to nadlidský boj. No a klidovej režim a teplo - prostě rýma, no

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@mates22 diky. ja vim,ze to moc prozivam. ale porad me desi ty usi 😔

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@takyja aha,tak u miminka to bude asi jine. ja mu zkusim do nosu neco striknout a uvidime

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@mates22 snad jo,protoze to,ze to ma 2/3 populace by pro me argument fakt nebyl 🙄

mates22
23. únor 2012

@mamkamarketa já to taky prožívám, každou rýmu, vyletí jim hned teplota a já pak sem z toho na nerva i když vím, že to tak prostě mají - a nesnáším víkendy, když už něco, tak se to vždycky vyhrotí o víkendu, nějakej zákon schválnosti nebo co
😖

kammka
23. únor 2012

@verbalinka nám než by sanita přijela, tak jsem tam.... a zdravotník jsem a v noci nebejvám doma sama, takže táta by řídil a já bych byla vzadu u holky... 😉 a ty asi myslíš sedačku-vajíčko. tam je dítě v pololehu, já měla na mysli normoš sedačku, kde dítě sedí....

urbisa
23. únor 2012

@kammka je lepší sedět,ale pokud oteče hodně hrtan,tak nepomůže ani sedět,u nás na to trpí oba dva,uklidňovali nás,že je to nejčastěj mezi 1-3 rokem,ale u nás to trvá pořád,jeden to nemívá už tak často,ale druhý to má silnější a silnější,několikrát v nemocnici,před rokem jsme volali i záchranku,to už nemluvil,jen kýval hlavou,že nemůže dýchat,nepomohl čípek,studený vzduch-venku bylo hodně pod nulou,zábal na krk,spreje,prostě nic....Dr. mu nasadil kyslík a jelo se rychle do nemocnice,tam dostal další spreje a dvě inhalace adrenalinu,to je asi teď jediné co mu pomůže,jenže domů nám to nedají,tak teď musíme hned do nemocnice,dostali jsme i papír,aby věděli co a jak,ono to už vypadalo na intubaci a uvedení do umělého spánku,naštěstí jsme se tomu vyhli,teď mě uklidnili,že další hranice je 8 let a pak snad pokoj,ale když jsme byli na JIP,tak tam měli 13 letého kluka,který byl kvůli tomu zaintubovaný,tak fakt už nevím....Tuto zimu zatím nic,musím zaťukat...Laryngitida je prevít,nikdy jsem o ní neslyšela,poznala jsem ji až se mi narodili kluci.

kammka
23. únor 2012

@urbisa no to je mazec..tak snad bude dobře..

urbisa
23. únor 2012

@kammka kéž by,loňská zima byla nejhorší,tato je o hodně lepší,i když jeden nebyl ve školce od konce listopadu,doufám,že v pondělí povalí oba dva,na jak dlouho ovšem nevím.Nám nepomohl Rybomunil,Broncho vaxom,wobenzym,pak nějaká injekce na imunitu,co zabralo snad vitamíny z Amway-žvýkací C,multivitamín,omega 3,teď mají v sobě třetí kůru Olimunovacu,i když na alergu měli v létě poprvé výsledky dobré-imunita v normě,i když to tak nevypadá.Tak snad bude líp,musí,mají jít v září do školy,tak nevím jak bych to dělala,kdyby byli pořád doma....

verbalinka
23. únor 2012

@urbisa teda vy jste to měli ještě horší ☹ Ta bezmoc je děsivá a hlavně o týto nemoci člověk vůbec neví, dokud jí děti nedostanou 🙄 Ale tvoji kluci stonaj skoro pořád - to je strašný ☹ A nějaký vyšetření a mandle?
@kammka ne, nemyslela jsem vajíčko, jen to, že záchranka má větší šanci zachraňovat, ale běžný člověk v autě akorát hysterčí a nemá možnost něco dítěti podat (rectodelt apod.). Manžel právě chtěl jet nejdřív autem, ale při představě, že se mi dítě po cestě zatím udusí... 😢 Ale ty jako zdravotník víš, co dělat 😉
@mamkamarketa noc nakonec dobrá, ale před chvilkou jsem ho měřila a má 37,8, takže zase chytám stíhu, co se děje. Už byl bez teplot, jen rýma, kašel 😖 Zadní rýmu má Willík často a myslím, že nejde úplně vyléčit. Prostě tam ta rýma trošku zůstane a odsát to nejde. Ale ty si to hlídej kvůli těm uším ☹

llllucka
23. únor 2012

@mamkamarketa:no,na hemofila se berou i ATB,záleží co má za druh.Problém je,že ta ATB nemusí zabrat a pokud dítě bralo v poslední době bralo ATB,tak to většinou doktor nenapíše,protože je to jakoby zbytečné.Znám kolem sebe 3 děti,které to mají v sobě.Kamarádčina dcera to má v sobě,nasadili jí i ATB a nezabralo to,přesto je úplně zdravá a nijak se to na ní neprojevuje.

mates22
23. únor 2012

holky, jdu pro radu, malej má furt horečku, srážedla moc nepomáhaj, a kašle, ale i mu teče rýma, jako starší - akorát mi přijde, že se mu dělaj v pusině čepy, ale nevím, jestli si to nenamlouvám, dcera tam žádný neměla. To asi není moc pravděpodobný, že on by to měl bakteriální, když ona ne, co? Akorát mě napadlo, jestli jemu tam přece jen ten hemofilus nedělá nějakou paseku navíc ☹. nevím, jestli s ním zejtra běžet, když je pátek, nebo to nechat bejt ☹

kammka
23. únor 2012

@verbalinka no já nevím, jak to máš do nemocnice daleko ty, ale my 15km, než k nám nějaká sanita dojede,tak tam dávno jsem , tady nemusí být danita někde za rohem, jako ve městě, aby tu byla do deseti minut...

urbisa
23. únor 2012

@verbalinka oni jsou astmatici,jeden alergik a ten horší má reflux,podle dr. ta nejhorší kombinace,ale je to už lepší,jen ta minulá zima byla nejšílenější.Mandle mají vytrhlé oba dva,efekt žádný,ono u nás z každé rýmy i té zadní se děsím,pak je kašel nebo laryngitida,nevím co je horší,protože když kašlou tak to je taky mazec,pak jsou chycené průdušky,taky zápal plic,doufám,že z toho vyrostou,i tím,že jsou starší je to o něčem jiném,dokáží říct co jim je,jak se jim dýchá a tak....

ined77
23. únor 2012

ahoj 🙂 ,
v tv fotbal, tak dočítám 😅 .

@mamkamarketa ...zadní rýmu měl často synek a má i malá ☹ .většinou je to záležitost ( u nás) tak na tři týdny 😒 , ovšem nesmí do toho přijít normoš rýma a pod., pak se to vleče a ze zahlenění je v tu ránu rýma od prvního dne...klasický průběh. druhý den jako kohoutek 😖 .na zadní rýmu ale nekapu klasické přípravky, jen vincentku nebo mořskou vodu...stérimar, physiomer a pod.odsát neodsaju nic, ale čas od času to zkusím 😅 .teda u malé, malý smrká od 13 měsíců 😉 .u vás ale bych něco na rýmu nasadila, kvůli těm ouškám!😔 😉

@urbisa ...děsné zážitky máte 😢 .a hned dvakrát to musí být teprve nadělení ☹ .
přeji už pokoj od nemocí! 😵

@verbalinka 🙂 ...jsi železná žena 🙂 !
snad ta teplotka značí jen boj tělíčka s nedobrotou...a to je pozitivní 😉 .
držím palce ať už je to za vámi! 😵

@mates22 ☹ ..ó jééé..no já když to přijde takhle před víkendem, tak raději k dr.jdu...jestli tam ty čepy má, tak už to dr. zítra uvidí a můžete hned nasadit ATB...lepší než-li jezdit někde v pátek v noci či o víkendu na pohotovost ☹ .
přeju ať je bobíškovi brzy líp! 😵

o hemofilovi zatím nevím nic 😨

mates22
23. únor 2012

@ined77 no se mi tam s ním právě nechce, ale leze mu ta teplota furt nahoru - ještě mu tam zítra mrknu a uvidím, ale já nevím, snad bych stejně ani ATB nechtěla takhle od boku, jedině by mu udělala aspoň CRP. Minule s tím byla razdva hotová (byla tam teda jiná na záskok) a přišlo mi, že mu vůbec nepomohly, takže to možná bylo jen virový a zbytečně ho ládovala peňákem. Přemejšlím, jestli nezajet rovnou na ORL, ale trochu se bojím, jak by se tam na mě tvářili ☹

ined77
23. únor 2012

@mates22 ...no to ti věřím, také cestu k dr. opravdu vždy zvažuju ☹ ...jinak samozřejmě myslím tím nasadit ATB po výsledcích CRP...ne od pasu 😕 ...my jsme dostaly teď od naší dr. ATB bez CRP poprvé, ale to vzhledem k tomu oušku prasklému a taky zahlenění...i když teda upřímně, malá chrochtá pořád a to máme dávat zítra poslední dvě dávky 😒 .taky si to ouško občas tak šudlí, tak nevím no, ale přes den spinká pěkně, dnes i včera po 3h.!..to je krása, takže ji to určitě nebolí 😉 .
ale jestli máš tu možnost jet rovnou na ORL, tak bych jela 😝 ...případné "tváření se" přežiješ a budeš vědět na čem opravdu jste 😉 😵 .
přeji co nejklidnějí noc! 🙂

všem 😉

mates22
24. únor 2012

@ined77 tak v noci furt k 39, teď ráno jen 38,2...tak já teda fakt nevím, ošklivě teda kašle a přijde mi, že je modrej kolem pusinky......... tak tam s ním asi zajdu, aby to zas nebyla bronchitida - už sem z toho fakt na palici.

To jen, že se mi tam moc nechce s obyčejným nastydnutím - my budem mít za chvilku kartu, že budem muset mít vlastní šuple 😀

Dcera navíc teď ráno zas 37,5, jestli nebude moct do školky, tak bude asi naštvaná, v pondělí maj kino, ve středu ten karneval ☹ .

samsa
24. únor 2012

@mates22 jestli se ti zdá modrý kolem pusinky, tak určitě běž a vůbec neváhej, naše mudr. mi říkala, že v tom případě přijít okamžitě. Přeju všem marodům ať se uzdraví. Ať už je jaro, snad bude líp.

mates22
24. únor 2012

@samsa

díky, čepy nevidím, ale jdeme (před hodinou dostal paralen a ted´ má 39,1)

reruna
24. únor 2012

@ined77 to ouško bývá po zánětu třeba i 2-3 týdny zalehlé, tak možná proto si ho pořád šudlí, nemusí už bolet, ale to zalehnutí je určitě nepříjemné, máte jít ještě na kontrolu? Asi bude dr. zkoušet, jak slyší...
@mates22 raději běžte k dr. v pátek, než o víkendu na pohotovost....

reruna
24. únor 2012

@verbalinka já bych asi taky volala záchranku, naštěstí máme sídlo záchranky přímo u nás ve městě, takže by tu byla do 5 minut, zatímco jenom než by mm vytáhl auto z garáže, tak to trvá i 15 minut (má tam auto i tchán a ne vždy my parkujeme první, aby mohl hned vyjet a navíc máme dvoje těžký vrata atd.) a já doma nemám vůbec žádný lék, kluci nikdy tu laryngitidu neměli, takže ani žádný čípek atd. takže za mě určitě záchranku, kdyby se nám někdy stalo to, co vám (doufám teda že ne, protože to musí být hrůza...), nemocnici máme 20 km, takže než bychom tam dojeli☹

samsa
24. únor 2012

@mates22 chuďátko malé ☹ , určitě bude brzo líp.
Laringitidu měla dcera asi 4x, ale jen jednou se dusila, naštěstí mám doma Rectodelt, takže ten v kombinaci se studeným vzduchem zabral a nemuseli jsme do nemocnice, ale teda ten pocit, když se to dítě dusí ☹ , to byla opravdu hrůza. Já bych taky volala rychlou, než riskovat, že bych řídila s dusícím se dítětem vzadu, to bych asi nedala.

reruna
24. únor 2012

@samsa a ten Rectodelt se dá normálně koupit v lékárně nebo je na předpis, že bych si zásobila domácí lékárničku? Jak to tak čtu, tak z té nemoci jde opravdu strach...