Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
24. únor 2012

@mamkamarketa ....hmmm, já budu muset jet busem, nemám auto 😒 .švagr je doma s dětma(mají prázdniny), švagrová má chřipku a horečky a zbytek je v práci 😝 .
mám nachystaný nurofen, jestli ještě začne plakat tak jí ho šupnu, vzbudím matýnka a budeme muset vyrazit.
navíc jsem s nima až do noci sama, ale jasně že pojedu....než s nima kdesi v noci trajdat.

lojzina
24. únor 2012

me rekla na orl dr":kdyby neco rovnou prijedte.Kdyz pujdes k pediatre,stejne te tam posle..

lojzina
24. únor 2012

@ined77 raci jet zbytecne nez pozde.

reruna
24. únor 2012

@mamkamarketa tak zkuste opatrně napařovat (ale neopařit), hodně zvlčovat vzduch - nechat třeba vroucí vodu na sporáku, rozvěsit stan kolem postele z mokrých utěrek atd. jinak už mě nic nenapadá, aby se mu ta rýma spustila☹ a s tím tatínkem je mi to líto, muselo ho to chudáka hodně sebrat, že byl pryč...

verbalinka
24. únor 2012

@reruna já už to právě od něho chytla a jen tak přežívám ☹ A rodit v tomhle stavu by bylo opravdu báječné 🙄 Mimino je dobře chráněno, toho bych se tak nebála a separovala bych je.
Krčská pohotovost je dost "stručná", ale nevím, jestli můžeme jet jinam - jestli ještě platí ty spádové nemocnice, nebo je to jedno.
@mamkamarketa a vy pod karlák spadáte? Will ještě neumí smrkat (on to bojkotuje) a odsáváme pořád vysavačem a u tý zadní se vždycky bojím, že mu to sedne do uší. Tom má záněty uší už dost často - co dát tu trubičku?? 😅
@ined77 ať to dobře dopadne a nic to není 😉 Ale před víkendem je lepší, aby se na ní koukli, než potom řešit pohotovost.

reruna
24. únor 2012

@verbalinka spádové nemocnice už podle mě takhle nefungují a je jedno, kam pojedeš, my máme 4 nemocnice skoro stejně blízko od nás a jezdíme jednou tam a jednou jinam, podle toho s čím, v jedné mají dobré to ORL bez objednání, v druhé mají dobré dětské, v další je zas dobrá chirurgie atd. ale když si zavoláš záchranku, tak ta tě samozřejmě zaveze do jejich spádové nemocnice...
A přeju ti, ať se do porodu dáš aspoň trochu do kupy..

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@verbalinka spadame,ale musi te vzit kdekoliv. ja treba na dospelou pohotovost jezdim na prosek 😅
tedka to bylo v novinach,ze te NESMI odmitnout. musi te vzit kam prijdes. me kdyz se na proseku poprve zeptali proc jsem tam,tak jsem jim rekla,ze jsem tam na navsteve a nemam auto,abych se drcala prahou. a stacilo jim to.
ty trubicky. 2 dr mi rekli,ze to u tomase smysl nema,protoze se davaji,kdyz ucho potrebuje ''prozvdusnit'' coz pry tomas je ma prozdusnene dobre. tak nevim 😒

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@verbalinka tak treba mala vyckava at maminka bude zdrava 😵 preju ti at vydrzi pokud nebudes OK!

lojzina
24. únor 2012

@mamkamarketa a co vam dr dal na ty usi?to mate docela casto....

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@reruna ja jsem zkousela i mucosolvan,ale bez usepechu 😔

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@lojzina otipax a ma brat nurofen. napsali i nam i zpravu,kdyby sme museli na pohotovost. od konce rijna ma 8 zanet. s tim,ze posledni mel pred vanoci

verbalinka
24. únor 2012

@reruna díky, snažím se odpočívat 😀 U pohotovosti je to asi jedno, spádová, nespádová...

@mamkamarketa díky za info, příště zkusíme karlák. A to je ta velká nemocnice nad karlákem? 😅 Tak s těma trubičkama nevím ☹ Ale je divný, že to má tak často. Možná má jinak rostlý bubínek (nebo něco uvnitř) a líp mu to tam sedá 😒

lojzina
24. únor 2012

@mamkamarketa tak nekde je zakopan pes,ne? 😕

ined77
24. únor 2012

tak jsem holky zjistila, že u nás na poliklinice v pátek už nikdo není 😖 .byli nejdéle do 13.30, ani na ORL, tam dokoce jen do 12h. 😒 .
takže budu muset malou vézt 40 km na pohotovost pátečním mega provozem 😨 ...já....tak to je fakt super ☹

lojzina
24. únor 2012

@ined77 😠 ☹

reruna
24. únor 2012

@ined77 😠 tak to je blbé. My máme ORL pohotovost taky asi 30 km☹

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@verbalinka prosimte Karlak ma detskou nemocnici samostatna budova za porodnici. a ORL klinika je jakoby v te hlavni budove.
fakt vzdycky byli ochotni prijemni,poradili.... i tomas se tam neboji a to je co rict! placeni 90kc je zajima az PO vysetreni. navic se to da platit pomoci sms,takze nemusis nekde behat a shanet kdo ti rozmeni 😉
musim rict,ze my tam resili usi pokazde a pokazde byli moc mili a nikdy nechteli zadne doporuceni nebo neco.

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 ☹ nemuze te nekdo odvezt?

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@verbalinka

@lojzina

on ma ty bubinky uz vpacene (diky tolika zanetum) ale nekolik doktoru mi reklo,ze to muze byt i z velke casti dedicne. jelikoz manzelovi naposledy pichali obe usi v 15ti a prvni zanet stredniho ucha mel uz v 6ti nedeli,tak neco asi na tom bude 😔 ☹

lojzina
24. únor 2012

@mamkamarketa a to neni nejaky reseni?je blby ze ti 5 krat do roka lehne s ezanetem 🙄

ined77
24. únor 2012

no nic no...malého dám k babičce a pojedeme, ale jsou tam až od 16h 😔

@mamkamarketa ...jejda, tak to nic moc prognóza teda 😨
odvézt nás nemá kdo ☹ ...budu vůbec ráda pokud splaším auto, zatím jsou s ním v makru, co jsem zjistila, ale pak snad by už mohlo být k dispozici, ovšem zase jak ho sem dopravit že 😒 ...u nás je vše složité 😝 😅 .

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@lojzina od rijna 8x. no nase mudra zkusila ten broncho-waxom a 2 mesice byl klid.

1983hr
24. únor 2012

Ach jo chudinky malý,přeju at se brzy uzdravíte🙂

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@ined77 drzim palecky. urcite jedte.je patek. lepsi nez tob resit v noci. navic pokud to zacina tak se to podchyti.
myslime na vas

lojzina
24. únor 2012

@mamkamarketa to je sila,od lon,rijna 8krat? 😅 😔 😔 😔 😔 ,tak to nevim co uz,nekomu pry tady ty preparaty nezabiraji,my jsem asi prikladem,no ve stredu budu chytrejsi.
musim letet,mejte se tu a zadny nemoce uz 😉

ined77
24. únor 2012

@mamkamarketa ...děkujeme 🙂 !vy se také držte! 😵
pak dám nějak vědět jak jsme dopadly 😔 .

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@lojzina uvidime,jak rikam u nas byl 2 mesice klid a ted tohle....
@ined77 drzim palce 😉

sarihy
24. únor 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, ale mám komentář k těm trubičkám...dcera je měla...a ne jako prevenci zánětu stř. ucha, ale kvůli velké nosní mandli, která neumožňovala odtok tekutiny z ucha Eustachovou trubicí do krku, což způsobilo částečnou ztrátu sluchu...to ucho jí vůbec nebolelo, jen prostě hůř slyšela....i teď, když má velkou (zelenou) rýmu jí jedno ucho zalehne...Na záněty tohle myslím negunguje, ten se může vytvořit i tak, jde tam o to, že tekutina, která v uchu vznikne, tam zůstane...takže ty trubky umožňují odtok tekutiny ven...Ale třeba na ORL, kam jsem s dcerou začala chodit, mi paní Dr. řekla, že by ty trubičky nikde nedala...že to radši mandli pryč...

Nevím, asi jsem to napsala kapku zmateně...prostě jsem chtěla říct, že y trubky jsou fakt na něco trochu jiného, jak psala @mamkamarketa...

Jinak čtu, co tu všechny prožíváte s dětičkama..hrůza...ať se marodi brzo uzdraví !!!

evaviki
24. únor 2012

☹ ☹ tak nech ste vsetci brzo ok. chudata deti, co tie si vytrpia.. .-(

mamkamarketa
autor
24. únor 2012

@sarihy no me rekli,ze ty trubicky se pouzivaj pri ''ovzdusneni'''ale nechapu,proc maly nevzali radeji mandle,nez ji davat trubicky?