Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

moudivlacek
17. led 2012

nevim jak se ta imunita meri (vim jenze z krve), ja po porodu maleho (uz skoro 2,5roku) jsme kazdy mesic "nemocna" (tu rym ,kasle tu chripka,a ngina...) uz loni jsem s tim sla na alergologii-imunologii, aelrgie mam to vim,ale imunita me kupodivu vysla dobre,tak taky nevim, cim to je
jak tu nekdo psal o tom bromchovaxonu,my to se segrou jako maly braly a vysledek nic moc,furt jsme ve skole chybely...
malej je od narozeni zdravej jak ripa,akorat ted od podzimu jak byly ty celorepublikovy inverze kasle a ne a ne se toho zbavit,nekdy zakasle parkrat za den, ted, stejne jako pred Vanocema se mu to zhorsilo a ma zanet nosohltanu, takm se bojim, aby nebyl od zari,kdy snad pujde do skolky moc marodnej...

kammka
17. led 2012

@brusinka.pusinka celer syrovej bulvovej, nebo řapík???

llluckaaa
17. led 2012

@mamkamarketa Tak to jo. Jsem si říkala, že to bude něco takového. To hlídáš hlavně listovou zeleninu, ne? Špenát, rukolu, hlávkový salát...

moudivlacek
17. led 2012

holky ja se lekla,ze jsem v jine diskuzi,kdyztu ctu ty receptiky 😀

brusinka.pusinka
17. led 2012

@kammka bulvu celer řapíkatý dávám do salátu 😉 😀

kammka
17. led 2012

já třeba řapíkatý celer miluju třeba do šťávy, ale tady ho nikde nemaj... třeba v lidlu v Týnci nemohli prodat ani granátový jabka a to stály 9 korun, řapíkáč tady ti důchodci neznaj, tak to nemaj v prodeji... ☹

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@llluckaaa presne. vetsinu zeleneho.jediny co mi vadi,je ze bych nemela spenat,ktery mam fakticky rada

llluckaaa
17. led 2012

@mamkamarketa Já miluju špenátovou polévku.

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@kammka mas rada rapikaty celer? nerikala si,ze manzel dela v karmelicky? rapikaty celer kupuju naproti v zelenine-trziste.nebo i vietnamci na ujezde maji

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@llluckaaa mnam. nebo spenatovy syrovy lasagne 😵

brusinka.pusinka
17. led 2012

@mamkamarketa Markéto zapoměla jsme že ty jsi omezená nemoci promiň ☹
@kammka No to je děs tady je kráme a tam mají vše šalotkua td. sice dražší ale mají 🙂 tam duchodci nechoděj 😉

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@brusinka.pusinka v klidu,jsou i horsi veci 😉
pujc mi nekdy karamelku,at tomas vidi jak se papa 😉

brusinka.pusinka
17. led 2012

@mamkamarketa klidně si přijeď mají jako opičku ve školce ukazuje jak se papá a jak paní kuchařka ráda přidáááva 😀 😀 prej radost pohledět. Jen se hrozím kdy si řeknou o příplatek na jídlo 😀 Jinak děti tam nejí ovoce a malá ho pomalu od svačinky k obědu sní sama za všechny. je jich celkem asi 5 dětí co se netknou ani ovoce a zeleniny malá má Hukulské hody 😀 Jak říkám klidně pujčíme 😉 😀

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa ne v Soukenický...na ministersto školství má daleko 😀
@brusinka.pusinka v Netvořicích je místo zeleniny taková buňka, tam stojí banány skoro 40,- a celkově je vše celkem v dost bídným stavu.. občas tam něco koupím, když vidím, že je to čerstvá várka...teď měli super mandarinky..a třeba v sámošce, ta mrkev....děsný... a u vietnamců maj z lidlu i rohliky... já snad budu muset jezdit na nákup do Benešova 12km...

brusinka.pusinka
17. led 2012

@kammka

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@kammka netvorice neee. tam nic nemaji. jezdime na merin na chatu,tak vim.
posli manzu na Trziste. maji peknou zeleninu,zaviraji v 19h maji i rapikaty celer.
jeste dobry obchod je na ujezde-farmarsky obchod,ale ceny celkem vysoky

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@moudivlacek si me potesila zeno fakt 🙄 myslim s tim broncho-vaxomem. jinak te asi nepotesim.kluk
chodi do skolky od brezna a byl v pohode,to teprve od rijna to je masakr

moudivlacek
17. led 2012

@mamkamarketa no zas jsme to braly jako deti cca pred 18 lety, treba to ma ted lepsi ucinky 😉
jj prelom rijen/listopad, netusim,jak to budu delat a to budme jeste dojizdet vlakem....

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa no to má celkem z ruky.. když chci, aby byl v rozumnou dobu doma a ještě po něm budu chtít, aby někam letěl..tak bude doma někdy po osmé....a to má ještě na starost zvířata.. to jsem spíš smířená s tím Benešovem...tam je celkem dobře zásobená Billa, Kaufland a obchůdek se zdravou výživou...

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa letos byl dost strašnej podzim - ty inverze....

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@kammka ja vim...
chapu,proto toho myho je problem byt doma v 7 abych mohla jit cvicit 🙄
a cestou nic nema?

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa ze Soukendy letí na Hlavák, tam sedne do vlaku a jede do Bene, tou dobou večer je všude buď vybránno, nebo zavříno...
my byli jednou v neděli v Kauflandu, vybráno v zelenině a ovoci, dokonce i v mrazáku, neměli ani dost mléčných výrobků... hrůza..takže ho nechci posílat přes Benešov, byť autem, aby pak dovez nějakou hrůza fuj zeleninu...jinak tam jsou v okolí jen asiati a tí maj sortiment hádejte odkud....kde jsou ty časy, co měli nejhezčí zeleninu právě oni... ☹ a super váběr..pak zjistili, že to češi z velké části nekupoujou, že jim stačí brambory, kořenovka, jabka a citrusy..a šmitec.. je fakt, že semo tamo toho maj fůru, ale to jen někteří..
kamarádka začala jezdit do Sapy..dost vaří asijskou kuchyni, tam sežene všechno..

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@kammka jak jezdi na hlavak? 9tkou? dobra billa je ve vodickovy,tam maji fakt moc pekne ovoce a zeleninu

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@mamkamarketa a pletu si ulice,soukenicka je u bile labute?
tam je billa v celnici

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa běží pěšky přes náměstí repu, pak přeběhne Jindříšskou a vždy to má naknop..on není schopen stíhat, jde třeba už po schodech, zazvoní mu telefon, nebo se tam zjeví nějaký rodič a on místo aby řek, sorry běžím na vlak za rodinou, přijďte ránno...tak s nima začne cokoli řešit, protože oni to přece potřebujou řešit a nebudou vstávat ráno dřív a..... no nevím, když by mi šlo o dítě, tak si přivstanu.. a navíc všichni tam vědí, že dojíždí až od Konopiště...včera dorazil po půl osmé...dnes bude zas mít od devíti schůzi přes skype....každý týden je minimálně jedna pracovní schůze. když po něm budu chtít, aby něco koupil, zeptá se na co mám auto, ať si tam zajedu.. no a bude mít celkem pravdu, že jo.. je fakt, že Billu mám naproti práci, ale tam ještě několik týdnů nepůjdu..

evaviki
17. led 2012

Dnes som brala malého zo školky a učitelka tam nejakej mamine vravela, ze jej dítko strašně kaslalo počas spánku, ze ani nemohla spinkat.. Odpověd maminky: "ano??? Tak to ju zajtra vezmem po obědě, aby tu teda nespala" Som myslela, ze jej poviem, ze je totalna piiiiiiiiip.. Ked odisli, tak som sa bavila s učitelkou.. Tak ak mala zajtra zakasle aspoň raz, budu chciet papír od dr., ze je ok a moze do školky... Som bola tak nasrata, učitelka tiez, kedze je tiez po chorobě.. Evidentne ta mamina nerobi, by som ju s chutou nakopala..

sheherazada
18. led 2012

omlouvám se za dotaz mimo téma, ale chci se zeptat někde, kde děti už chodí do školek, jak je to s proviantem. Nosí se běžně do školky zubní pasta, kapesníky, nebo to máte normálně od školky? U nás navíc ředitelka zavedla, že čtvrtky si mají brát maminy na MD nebo nepracující děti domů, protože starší mají kroužky a mají málo učitelek. Nicméně moje díte je přijato k celodenní docházce, tak mi to přijde silně diskriminační a upřímně, že mají málo učitelek není můj problém.

berenika39
18. led 2012

@sheherazada u nás se zoubky nečistí, ale TP a balíky kapesníků nosíme, občas, tak jenodu za měsíc, šest týdnů, jak si vzpomenu, prosili nás o to, že jim zbyde víc peněz na ostatní akce. Jinak pokud je malá přihlášená na celodenní docházku, platíš, pak nevidím jediný důvod, abys jí bralajinak než denně odpoledne. Jde to udělat, jako ohleduplnost, pokud ti to nevadí, ale aby ti to nějak nařídili, to se mi moc nelíbí 😢 Za chvíli by řekli, že si ji máš brát domů i v úterý, nebo jak?

sheherazada
18. led 2012

berenika, no paní učitelka mi poradila, že bych si jí teda mohla ve čtvrtek nechat doma úplně, abych se nehonila🙂)) a ředitelka vysvětlila, že děti chodí na kroužky (moje dítě nemůže, je tam prvním rokem a prej sou ještě moc malí) a ona nemá peníze platit víc učitelkám🙂) dneska volám kolem oběda zřizovateli🙂 já nechci dělat nějaký točo, ale prostě tohle se mi fakt nelíbí

evaviki
18. led 2012

nejak mi poriadne nefunguje MK, takze nemozem dat "odpovez" ☹(
no nosime kapesniky a vlhke obrusky kazdy mesiac.. i ked tento nas poprosili o gumove medvidky miesto vlhkych kapesnikov. 😀 Zubnu pastu a kartacek ma vlastne.. Je to sukromna skolka, v porovnani s ostatnymi aj docela levna, takze s tym nemam problem..