Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
10. dub 2012

@mamkamarketa odpo po sapní mu nebylo nic, nekašle, nic mu není, jako teplota, nudel, nic...jenom na průduškách mu to chrčí, nevykašle, má to tam zaseklý. spí u nás. dík.

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@berenika39 tak preju klidou noc a rano dej hlaseni

mates22
10. dub 2012

@berenika39 také přeju klidnou noc

berenika39
10. dub 2012

@mates22 dík

mates22
10. dub 2012

@ined77 teď jsem si přečetla to meníčko, slušný ☹. Co beruška? Asi furt stejný co, no jo rýma je hrozná mrcha, manža se v neděli vrátil ze zahraniční služebky, měli tam 30 stupňů a ten přechod nějak nezvládl, dneska má rýmu jako trám, a znáte to chlapi a rýma..........leží a vypadá, že nadešla jeho poslední hodinka 😀

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@mates22 😀 ten nas jakmile ma vic nez 37,3 sepisuje zavet 😀

berenika39
11. dub 2012

dobré ráno, petr na rozdíl ode mě celou noc spal jak zabitej a nic se nedělo. nekašle, jen se ráno snažil jako že trochu, ale je úplně ucpanej, duní to v něm, rachotí, ale prostě "vlhký kašel" to není, vůbec nic mu nejde ven. zítra KO, třeba mudra něco vymyslí, jak to proštouchnout. mucosolvan zatím nula bodov☹(
tak všem marodům dneska pevné nervy🙂

reruna
11. dub 2012

@berenika39 tak to je dobře, že to bylo dneska dobré, mucosolvan je na vlhký kašel, jestli nekašle, nebo nemůže vykašlat, tak bych ho nedávala asi....spíš něco na to dráždění - stoptussin?

berenika39
11. dub 2012

@reruna mudra kázala! 😝 tak zodpovědně dávám. 😒

kammka
11. dub 2012

@berenika39 nám mudra doslova řekla, že pokud vyloženě nebublá a nevychrchlává, tak muco ne.. raději sinecod, nebo stoptussin, naše mudra má njeradši sinecod.. k tomu opravdu hodně pít a přirozeným vývojembuď přestane kašlat, nebo začne vykašlávat a pak se nasadí muco...

kammka
11. dub 2012

@mamkamarketa závěť by bodla.. můj jak ho někde něco píchá a tlačí, tak má zase nádor.... 😒

verbalinka
11. dub 2012

@berenika39 ježiš, takový noční drama ☹ U nás laryngitida podobná. Z ničeho nic najednou v noci kašel a dusil se a nemohl se nadechnout. My volali rychlou. Pomáhá ten studený vzduch (okno, mrazák). A další den mu skoro nic nebylo. No, přeju, ať zjistíte, co to je a vyřeší se to. Strach z neznámého je nejhorší ☹

@mamkamarketa ať Tom vydrží co nejdýl!!! 😉

Will šel po 5 týdnech a po pár dnech zůstal doma s rýmou. Dneska je zase podruhý ve školce a v noci zase kašlal. Ale do školky šel a uvidíme, jak to dopadne.

reruna
11. dub 2012

@berenika39 no když to říkala dr.... 😉

berenika39
11. dub 2012

@reruna už letěl do koše. fakt. dík ženy. ona pravila: máte něco na kašel? já: mucosolvan. ona: tak ho dejte.
😝 😝 😝 😝
Už to doufám půjde samo, že to povolí. i ten ventolin (se to zase jmenuje jinak - Ecosal) by taky měl usnadnit odchod toho bordelu z průdušek. Docela pomáhá vlažný čaj, pije jak duha, tak aspon to.

@verbalinka jak vám to jde ve čtyřech? co malá?

mamkamarketa
autor
11. dub 2012

@berenika39 ahoj,jsem rada,ze noc byla lepsi 🙂
co se tyce mucosolvanu a sinecodu za nas uplny propadak. ja kdyz mam kasel beru ACC. tomas na kasle neptrpi,ale pokud ho muzou deti,zkusila bych ten ACC. mozna jeste mazat psim sadlem.
@kammka no,tak u nas fakt staci rymicka. jednou mel strevni chripku,dali sme ho na samotku a posilal mi SMS,ze potrebuje napit,ze nema silu dojit do kuchyne 🙄 a co u vas?
@verbalinka diky,doufam. uz fakt dalsi nemoc nedam 😝

llllucka
11. dub 2012

Holky,kdo vám píše bromchovaxom?Mě Mudr. říkala,že jen alergolog.
U nás je mucosolvan taky propadák.S kašlem bojujeme pořád.Chci zkusit to ACC,dost holek si ho tady chválilo.

mamkamarketa
autor
11. dub 2012

@llllucka ahoj
nam brochovaxom pise detska. predchalo tomu par vysetreni,ale pise nam ho ona

mates22
11. dub 2012

@berenika39 fajn, že už je to lepší, myslela sem na vás, vypadá to na laryngošku, taky vždycky malej v noci málem vykašlá plíce a jiné orgány 🙂, div se neudusí a druhej den o tom ani neví............. jen na kašel při ní fakt ne muco, ale něco tlumivýho - tussin, stoptussin, ditustat, ACC dělaj i jako sirup už pro mrňata a pak rozpustnej pro děti. pak až se to překlopí do vlhkýho, tak potom bych dala mucosolvan nebo prespan nebo podobně

@mamkamarketa
@kammka .......no jo, u MM rýma pokračuje, takže ani do práce nešel, leží v posteli a trpí....aspoň nechce, abych ho s tím zánětem v noze obskakovala, odpo musím znovu k mudře, noha se horší, otok zvětšuje a mastička se nesmí brát dýl než tejden, takže tam musím naklusnout, v mém případě napajdat ☹ ...asi se o nás bude muset postarat mladej 😀 😀

mates22
11. dub 2012

@ined77 co katunka? A co Matýnek ve školce, v pohodě?

kammka
11. dub 2012

@mamkamarketa no u nás... malá byla po 4ech týdnech ve školce 4,5 dne, pak zas před Velikonocema doma, zelená rýma s teplotkou... ještě není úúúplně čistá, nudli má furt, ale spíš při větší námaze, vzteku, breku.. takže už neřeším. hlavně se jí celou dobu neucpal nos, což je super, maličko pokašlala, ale nic dráždivýho.. díkybohu jsem doma, tak jí klidně zas vezmu ze školky, když se to zhorší.. ale už jsem fakt potřebovala od ní klid. jak jsme byly spolu doma, už zkoušela fakt na hraně, co snesu.. Xkrát jsem ji vykázala do ložnice, tak aspoň třískala dveřma.. ufff.... ve školce je samo úplnej andílek,jak jinak :-/ale ono se to zas srovná, nejspíš to bylo i tím, že se i nudila 😒
@mates22 jooo, mladej se bude určitě snažit.. jen bacha aby se při vaření čajíků neopařil 😀 😀 😀 malá se vždy hrnula do nejvíc rizikových prací, mohla se samo ochotou přerazit... to má doteď... chtěla by se mnou např. smažit řízky, ale jak si má jenom uklidit pár hraček, tak to "nezbládne" 🙄

ined77
11. dub 2012

@mates22 ...ahoj 🙂 ,
no malá děs, přidal se jí do toho kašel, takže další noc opět výživná ☹ .ale už nekašle tak dráždivě, zdá se, že už to přechází do vlhkého kašle, tak právě přemýšlím jestli koupit na odhlenění ten sinupret nebo co.mám taky doma mucosolvan, ale nikdy mi nepřišlo, že by nějak výrazně pomohl 😒 .
včera jsem jí davála i spiropent, kašlala pořád a ten jí trochu pomohl, na noc pak ditustat, ale plný nosík ji spát nenechal. čumákovala od 21.30 do snad 1.30 a to před tím usnula nějak v 19.15 😝 .
no a teď se zase modlím, aby to nechytil matýnek, ovšem jak to udělat že ☹ .dnes se ve školce fotí a příští středu mají jet na výlet 🙂 ...to mu asi nebudu vůbec říkat, aby ho to pak nemrzelo, kdyby náhodou onemocněl 😔 .co u vás?🙂
jo už to čtu☹....ty jsi chůdě s tou nožkou☹.
a TM přeju rychlé uzdravení😀.....ale tak, ona i pořádná rýma dokáže fakt potrápit...ovšem pro většinu žen to nemoc není že😅...určitě ne taková, že by si s ní lehly😀....


@berenika39 ...to je fajn, že už se to neopakovalo 😵 .
a je dobře, že petřík hodně pije, všechno půjde pěkně ven 🙂 .
jo...včera říkala učitelka , že dělali u dětí nějaký logopedický průzkum a že matýnek neumí vyslovit hodně hlásek, které by už umět měl...tak jsme jí říkali, že už to budeme řešit logopedií...a to naše dr. radila čekat do čtyř let 😝 .
u vás nějaké pokroky v tomto? 🙂

mates22
11. dub 2012

@ined77 no hele, já bych i mnohokrát lehla, ale nějak se mi to nedaří skloubit s těma dětma 🙂, ale jo, rýma je hnusná a člověku není dvakrát, uznávám

ined77
11. dub 2012

@mates22 ...já bych lehla i zdravá...a jak ráda😀

lojzina
11. dub 2012

@ined77 i ja,i ja 😅 😢 😢 .ahoj.. 🙂

lojzina
11. dub 2012

ahojte....
@llllucka nam alergolozka....
@mates22 co mas s nohou? 😕

jinak my jsme zatim zdravi....

mates22
11. dub 2012

@lojzina doteď prej uskříplej nerv, dneska povídala, že zánět...tak se v tom vyznej, no každopádně bolí jako čert 😢 a do bot se nevejdu skoro ani do crocsek jak je to nateklý ........ ☹

jinak děti zatím taky zdravé

kammka
11. dub 2012

@ined77 naše dr. říká taky do čtyř let čas... a logopedka mi dokonce řekla, že např s R a Ř je čas klidně do pěti let...ale at klidně přijdem, pro klid...no já hlavně proto, že holce bude pět na podzim a to se mi nebude chtít chodit s kočárem nikam, i když mi tam řeknou O.K. to se srovná, přijďte klíďo za čtvrt roku...
to si radši poslechnu ještě 2v1, a pokud tam nebudu muset s kočárkem vůbec, tím líp...

lojzina
11. dub 2012

@mates22 jezisi,a jak s eto stalo?

reruna
11. dub 2012

@kammka r a ř dokonce je čas až do 7 let, u nás ve školce visí takový přehled, tak to každé ráno čtu🙂 ale spostu hlásek by děti měly umět už dříve samozřejmě

@mates22 ta noha musí být teda nepříjemná, na zánět bys asi měla mít atb, dala ti dr. nějaké?

ined77
11. dub 2012

@kammka
@reruna ...no jo, ale kdyby u nás šlo o r a ř...neumí t...říká káka místo táta, pak f, v, z, p, b..no, řekne třeba bába, ale babička vysloví jako gagička 😒 , č...kačka zní jako kaška...no a ještě bych mohla pokračovat ☹ .z už říká hezky...on jak co, něco má zažité a nechce toho vzdát a už vůbec se nechce nechat opravit ☹ .nejlíp mu jde od mala k 😅 .