Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

evaviki
20. čer 2012

@mamkamarketa Dakujem.. mimochodom, ty si tehu? 🙂

@ined77 uz je to lepsi, dve noci vydrzal v pohode (tuto sa prebral kolem paty a sli sme na zachod, pak este spinkal), vcera v skolke ok, tak uvidime dnes.. Ale i tak som dala moc k dr., kamoska mi vravela, ze malu pred dvoma tyzdnami liecila na nejaku bakteriu v mocovych cestach, starsi syn chodi do skolky so Sebikom, tak mozno neco radi.. uvidime..

marjama
20. čer 2012

@lojzina u nás jsou taky vši, aspoň teda v jiné třídě, ale přece 😠 Fakt nechápu!!!! 😠 😠
@ined77 díky za optání. U nás jakž takž, Martí má pořád slabou rýmu, sem, tam se vysmrká, do školky normálně chodí. Zato já jsem hotová, krk už mě přešel, ale sedla na mě rýma, takže huhňám, nemám absolutně chuť k jídlu (to je teda u mě dobře, protože bych potřebovala tak 15 kg zhubnout) a jsem celkově vyřízená.
Ať vám dopadne ta ko zítra dobře a Katunka nemusí už brát ty atb!
Vedra u nás přežíváme dobře, odpo. ven nejdeme, to se nedá, ale doma máme max. 24 v bytě, takže paráda. Máme nově zateplený dům, takže k nám to teplo neprojde, cha, cha. Doufám, že pořádně v noci zaprší!

marjama
20. čer 2012

@evaviki ahojky, co to odvolání, pořád čekám, že napíšeš, jak jste dopadli, doufám, že ok 😉

evaviki
20. čer 2012

@marjama este nic nedoslo.. dva tyzdne bolo na odvolanie, pak to odoslala na mestsku cast a ta ma na to 30 dni.. maximalny limit im davam do 25.6., potom zacnem robit problemy 😀

lojzina
20. čer 2012

ahojte vsichni,dnes mam volno,tak kmitam...
@ined77 jiste ze to neni tajne-chodim na zaskok do vinarny,kamoska co tam dela ma po operaci a asi hned tak nebude fit,tak si vzpomela na me 😵 ,jsem za to rada,vypadnu a kacka se hodi.doma to zvladaji-musi.chodim tak 2-3 dny v tydnu od 14-23,nekdy az na 17-03 🙂 .a super,nemam s tim problem 🙂 .Je to vinarna s hospudkou asi 4 km od nas.....

lojzina
20. čer 2012

jinak sem letmo docitala-ty nemoce si nedaji pokoj nebo co???Maros byl teda taky min.tyden doma-ryma kasel,ale bez teplot nic desnyho.Jetse pristi tydne bude chodit a o prazdninach sme doma...
A pry radi angina ve skolce,no to je opravdu o co stat v tech vedrech 😖 😖 😖

Jdu jeste neco vytvaret,zitra opet brigada....tak zatiiiim 🙂

mjanca
20. čer 2012

Ahoj holky, bojim se neco napsat, ale zatim tuk tuk tuk, ok. I kasel presel, z toho mam mega radost. Zitra jde Lucka naposledy do skolky, pak az v zari 🙂. Radeji si ji nechavam doma, kvuli dovce, co jedem dalsi patek.

luthien.k
20. čer 2012

https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien...

Pro inspiraci dávám zkušenosti s léčbou těch běžných dětksých infekcí. Školkou ještě ale prověřeni nejsme, nicméně od září to vypukne 🙂

mamkamarketa
autor
21. čer 2012

@luthien.k super clanek. Ale u nas moc nepouzitelne. 99% nemoci ze skolky byly zanety stredniho ucha a to se bez nurofenu proste neobejde

luthien.k
21. čer 2012

@mamkamarketa jasně, to chápu, tam je to hlavně o bolesti. Ale pokud bolest není, tak je určitě zbytečné a škodlivé antipyretika dávat, je třeba nechat imunitu bojovat. Nicméně i ty záněty středouší jsou hodně o imunitě, jejím posilování, ale to určitě víš 🙂 A taky mají často souvislost s alergiemi, nevím, jestli jsem Ti posílala, ale moje kamarádka výborná poradkyně pro zdarví a výživu mi dávala "návod", jak na ně (z dlouhobého hlediska), tak můžu přeposlat.

samsa
21. čer 2012

@luthien.k díky za inspiraci, něco podobného provádím se svými dětičkami, absolutní souhlas s nesrážením horečky, srážím až při teplotách nad 39,5, což se zatím stalo jen jednou. Když nesrážím, průběh nemocí je mnohem rychlejší. Vyzkoušeno i na sobě nedávno při chřipce jsem si nesrážela horečku 40 st. byl to tedy očistec, ale za 3 dny bylo po chřipce a nedostavila se ani únava, prostě za 3 dny jsem byla absolutně fit.
Házím link na výborný článek o horečce
http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...
Jinak my si ze školky taháme běžné virózy pořád, je to únavné, hlavně mladší vše chytne taky a to holky jedí opravdu zdravě, mladší má i alergii na BKM, takže v rodině nekonzumujeme nic, co obsahuje mléčnou bílkovinu a přesto děti nemocné jsou. Jenže ve školce je stále někdo nachlazený, děti tam chodí se střevními infekcemi, je to běh na dlouhou trať.
Tak přeju, ať jsou všichni zdraví.

luthien.k
21. čer 2012

@samsa díky, článek znám, z něho jsem také částečně čerpala a dávala na něj link v některé z mých předchozích krátkých zpráv. Já nesrážím léky ani nad 39,5, dávám zábaly, kdyb y byla teplota nad 40, dám koupel (nebylo zatím třeba). A máš pravdu, tímto způsobem léčit sebe i děti je očistec, je to daleko náročnější marodění, než takové, kdy se každé tři hodiny sráží teplota střídáním Nurofenu a Paralenu 😖, ale o to právě jde, imunita se posílí, tělo se "vyčistí" a vyjde z toho posílené, narozdíl od nemoci řešené běžným způsobem s kopcem léků. Mnozí lékaři by se mnou možná nesouhlasili, mají na to jiné postupy, ale já vidím na dětech, jak jim to prospívá.
Co se týče té školky - je to přirozené, děti si to musí odbýt, ono jim to právě tu imunitu posiluje.

samsa
21. čer 2012

@luthien.k a jak děláš zábaly? Já jsem dala dceři Nurofen právě, když ode mne chytla tu chřipku, ale to měla skoro 41 st a to už jsem měla opravdu strach, zabrala kombinace nurofen+zábaly+ koupel, byla jsem odhodlaná jet do nemocnice, byla chuděra úplně bez sebe. Já právě tápu, jak dávat zábaly, dávám pouze zábaly lýtek, ale funguje to bezvadně a děti si to nechají udělat. Nedovedu si představit zabalit je třeba celé, to si doteď pamatuju, že mi to mamka dělala a mám z toho trauma dodnes. Děti si už zvykly, že při horečce jim nic nedávám, starší to vždy komentuje, že zatopíme bacilům 🙂
Ze školky si starší tahá především rýmy a vleklé kašle. Atb za školkový rok jednou, měla v prosinci zápal plic.

luthien.k
21. čer 2012

@samsa já osobní zkušenost s tak vysokou teplotou zatím nemám, ale nad 40 st. bych udělala chladnou koupel, kdyby nepomohla, tak také dám Nurofen, nad těch 40 st. 😉
Zábaly jsem teď naposledy dělala na tělo - hrudník, záda, břicho plus hlava (čelo) - protože končetiny měly děti studené - beru to podle toho - když mají studené končetiny, dělám zábal těla (obyčejnou plínou do vlažné vody, ne studené) a když naopak, tak ta lýtka a ruce po předloktí, nicméně to bylo jen jednou, oni mají téměř vždy ruce, nohy studené. Celé děti se balit nemají, má vždy alespoň polovina těla zůstat bez zábalu.
Na vleklé rýmy a kašle je nejlepší to posilování nespecifické imunity, hlavně mít v pořádku imunitu slizniční, dávat probiotika, prebiotika (fruktooligosacharidy, inulín), glukany, echinaceu (tu maximálně 14 dní v kuse).

sarihy
21. čer 2012

Ahoj, omlouvám se, že sem vpadám, ale chtěla bych se zeptat @luthien.k , zda bys striktně odmítala podávat antipyretika, pokud by tvoje dítě prodělalo 2x febrilní křeče ?? Mysím, že to bys svůj názor hodně rychle přehodnotila..Já srážím teplotu 37,5 a věř mi, že bys to pak dělala taky...

evaviki
21. čer 2012

Ja zrazam nad 38,5.. Niekedy nad 38, zalezi na tom, co mu je.. Napr sme mali virozu, kedy mal 6 dni teploty, v podstate kazdy den nad 39,5.. To uz tiez nie je zdrave nechat taku vysoku teplotu tak dlho, ohrozuje dieta..

@sarihy pri febrilnych krcoch sa ani nedivim.. myslim, ze zazit to raz, tak zrazam vsetko nad 37 😀 klop,klop, snad nas to minie..

sarihy
21. čer 2012

@evaviki No právě, ono teorie je fajn, já to tak taky měla, ale od listopadu 2009 (dceři bylo 14M) jsem to hooodně přehodnotila...kor když nás to pak potkalo podruhé...Hlavně u těch křečí jde o to, že k nim dochází při prudkém vzrůstu horečky, takže já nehodlám čekat, jak to dopadne, a rvu to do ní preventivně...

evaviki
21. čer 2012

@marjama tak som zavolala do skolky.. vraj ma na to magistrat az 60 dni.. ale povedala mi riaditelka, ze je to bez sance, ze miesto nema.. ked som sa nastvala, ze ale ake deti prijali, ked Sebik bude mat 4 roky, tak vraj nas predbehli maldsie deti, ktore maju surodenca v skolke.. Co ma fakt stve, je to diskriminacia, ja som s nim musela ostat doma a pak platit sukr. skolku a tie matky nemusia?? a kolkokrat to dieta sotva bude mat tri roky pocas skolskeho roka.. nefer je, ze nemozu pockat s mladsim dietatom doma par mesiacov, ale my mozme cakat dva roky.. ach jo, taka som nasr...

samsa
21. čer 2012

@sarihy snad se nebudeš zlobit, když napíšu já. Je jasné, že dětem s febrilníma křečema se teplota srážet musí, moc vás lituju, musí to být neskutečný stres ☹ , každá teplota a určitě bych to taky srážela.
Moje děti mívají při viróze tak do 38,8 a to nesrážím, opravdu s nimi mám zkušenost, že když se nemoc nechá proběhnout přirozeně, tak se toho mnohem rychleji zbavíme, horečky nemají nikdy déle, než 2 - max 3 dny. kdysi jsem byla neznalá a srážela a táhlo se nám to třeba 6 dní. No a samozřejmě když se mi děti nezdají nbeo by se horečky táhly dlouho, tak s nimi jdu k dr., třeba ten zápal plci měla dcera už 2x, teploty u toho nebyly nijak vysoké, do 38, ale prostě jsem poznala, že to není dobré.
@luthien.k aha, vidíš a moje děti to mají při horečce tak, že mají nejdříve studené končetiny a pak jak ta teplota asi dosáhne maxima, tak je už mají horké, tak pak dávám zábaly lýtek.
Tak všem přeju hodně zdraví.

luthien.k
21. čer 2012

@sarihy febrilní křeče mají svůj důvod, může jím být zejména nedostatek sodíku (a jiné věci) - zkus si na toto téma přečíst něco od zkušeného neurochirurga dr. Blaylocka: http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...
@martinka1981 má tu zkušenost, sama Ti třeba poví, jak k tomu přistupuje...

luthien.k
21. čer 2012

@evaviki a to jsi srážela léky od začátku tu teplotu, když trvala těch šest dní? Nic v tom nehledej, jen mě to zajímá.

luthien.k
21. čer 2012

Ještě jedna věc - k febrilním křečím může dojít i při prudkém poklesu teploty a tento prudký pokles mají na svědomí většinou právě léky...

evaviki
21. čer 2012

@luthien.k nene, prve tri dni vobec, potom sa to splhalo nad 39,5 stale, to uz sme zacali zrazat na prikaz dr., plus zabaly, plus octove ponozky.. maly bol uz ten treti den totalne vycerpany, fakt si myslim, ze ta teplota nerobila dobre.. obvykle s teplotou chodime az po troch dnoch, dovtedy z toho moze vyliezt cokolvek.. Teraz som isla treti den a dr. kazala zrazat, tusim taka vysoka teplota tak dlho moze poskodit mozog.. (teda ak si dobre pamatam, nechcem tvrdit, ze je to na 100% pravda)🙂

luthien.k
21. čer 2012

@evaviki jasně, díky, zřejmě bych udělala to samé, kdyby to trvalo tak dlouho 🙂

marjama
21. čer 2012

@evaviki no tak to jsem teda nečekala ☹ Já jsem myslela, že to odvolání prostě vyjde. Diskriminace to je jasná, to máš pravdu. Ale co s tím? 😠 Ono se dá diskriminací nazvat všechno to, co oni uvádějí mezi těmi svými pravidly pro přijímání dětí - věk dítěte, starší sourozenec ve školce, někde mají myslím přednost i děti státních zaměstnanců, takže je mi z toho zleeeeeeeeee. Vlastně jediné spravedlivé by bylo, napsat jména dětí na lísteček, hodit do pytlíku a pak prostě poslepu vytáhnout příslušný počet dětí. Prostě los, to je jediné spravedlivé, jinak si myslím, že ostatní argumenty a různě určená pravidla se nedají nijak odargumentovat! 😠 Zajímalo by mě, jak to ředitelka řeší v případě, že má třeba 10 dětí, které mají stejný počet bodů k přijetí, jak se pak rozhodne???? Taky asi musí udělat ententýky dva špalíky, takže bych to prostě udělala tak se všema a bylo by to jasné. Já jsem byla hotová minulý rok přesně jako ty, říkala jsem si, proč má Martí trpět za to, že je narozená v prosinci a nemůže kvůli tomu do školky??? A když jsem dávala to odvolání, ředitelka se na mě koukala, jak kdybych byla mimozemšťan. A že jako musím do práce, to nikoho nezajímalo. Je to fakt k pláči, kam jsme to dopracovali ....... ☹

mamkamarketa
autor
22. čer 2012

@luthien.k preposli 😉 ja to resila hodne s kamzyk. Bohuzel u tomase to neni o imunite. Spatne mu opakovane vysetrili nosni mandli,ktera atypicky rostla a utlacovala eustachovu trubici, takze mel neustale zanety stredniho ucha. Tedka musim zatukat, ze tuk tuk kd te doby je zdravy jako ripa a chodi do skolky. Ano mel 1x rymu,ale za 3 mesice skolkovy dochazky, takze uspech nad uspech 🙂

mamkamarketa
autor
22. čer 2012

@ined77 ahoj, diky za optani 😉
Prezivam. Je mi zle, slunicko nemusim normalne a v techle hicech je mi silene. Ufff nastesti tomas je desne hodny, vidi, ze mi neni dobre a desne si vystaci sam. Postavime spolu vlacky a on si sam krasne hraje.

Co mala? Uz je to dobry?

ined77
22. čer 2012

@mamkamarketa ..jejda, chůůdě ☹ ...já si to ještě živě pamatuju, plížila jsem se stínem co to šlo 😀 ....a matýnek byl ještě maličký, ten mě moc nešetřil 😀 .
tak ať nevolnosti brzy ustanou a počasí je k tobě milostivé 🙂
kačka....je to už téměř v pohodě, děkujeme 🙂 .občas zakašle, ještě zítra dobere ATB a dál jí budu dávat ten mucosolvan a snad už bude brzy fit 🙂 .
máťa se zatím drží, tak ťuk ťuk 😉

@evaviki ... ☹ , to je mi moc líto ☹

@lojzina ...tak to máš bezva brigádu, aspoń se dostaneš mezi lidi 😉 .

jdu se ještě pověnovat té malé opičce 🙂 .

verbalinka
22. čer 2012

@mamkamarketa nezávidím 😝 Já jsem ráda, že už nejsem těhotná a i když bych třeba někdy chtěla třetí, tak představa těhotenství mě děsí 😀 Já byla vlastně těhotná stejně jako ty a vadila mi zima s břichem, teplo se docela dalo zvládnout. A super, že si Tom vystačí sám 🙂

@berenika39 ahoj, Petr měl mononukleozu, viď? Mně včera na kontrole po atb na zánět dutin dr řekl, že Will nejspíš prodělal eb virus. Jak se to u Petra zjistilo? Já už jsem totálně vyřízená ze všech doktorských odhadů. V krvi se nikdy nic nenašlo (ale ani se mono nehledala), tak nevím, zda jen neplácal. Jeho orl dr bude až skoro za měsíc, tak mi teď ten cizí dr nasadil brouka do hlavy 🙄

@luthien.k super článek - děkuju 🙂 Já takhle většinou postupuju. Will na horečky netrpí a když, tak má šíleně vysoké. V lednu prodělal několik dní, kdy mu horečka vylezla až přes 41st. Srážet zábaly nešlo, protože měl studené ruce a nohy a třásl se zimnicí. Dávala jsem Nurofen, až když vylezlo k těm 41st. Pak mu to kleslo na cca 39st a vypadal jako totálně zdravý, takže jsem nechávala horečku pracovat. Nakonec, po 4 dnech, se zjistila angína a dostal atb do zadku a dobrý. Ale právě nad 40,5 zkoušet zábaly je nad moje nervy a vidět ho, jak se klepe zimou, nezvládám. Dle tvého názoru - od kolika stupňů je horečka už moc vysoká a měla by se volat záchranka? Zpětně jsem totiž četla různé články na netu a všude píší, že nad 40,5 by se mělo jet do nemocnice, ale jeho dr to přišlo v pohodě a já vlastně nevěděla, co dělat.

@evaviki to je smůla s tou školkou ☹ Každá ředitelka si sama může určit požadavky a bohužel je to dost diskriminační 🙄 Ale pokud tvoje dítě bude mít 4 roky a byly přijaty děti mladší, tak bych se obrátila na ombudsmana, protože každé dítě má právo na školku a tvé určitě větší, protože je starší 😉

berenika39
22. čer 2012

@verbalinka jj, petr měl mononukleozu, ted jsme byli na kontrolních odběrech a už to má snad ok, ne úplně, ale je tam vývoj - ubyl virus a zvýšily se protilátky, které před tím byly nízké. dá se to zjistit jen z krve, ale ne z běžného, ale specielního vyšetření právě na přítomnost toho viru EB. musíš si ho vyžádat. naše mudra to diagnostikovala ještě před tou krví, ale měl jasné příznaky, uzliny na krku jak blázen, potažené mandle, bolelo ho trochu v krku - vypadá to jiank než angína, i kdyžs e ot s tím dá zaměnit, pokud je doktor lempl - nám právě dali zybtečně na pohotovosti atb, bez krv, bez crp - to všechno by ukázalo tu mono, nebýt doktorka na nic. nemusel atb brát, ty na mono nefungují, je to virové onemocnění. neléčí se, jen se s tím tělo musí vypořádat samo.
at je brzo líp, máš to složitý, je mi to líto

jinak pokud virus Eb měl, stejně s tím nic nedělají, takže se netrap.