Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

evaviki
13. únor 2012

moja dr. tvrdi, ze maly je ok.. ze ma imunitu v poriadku.. takze mi je divne, pytat si nejake lieky na imunitu.. zacinam davat colostrum, tak som zvedava..

evaviki
13. únor 2012

a este ma stve, ze on proste kazdy den papa ovocie a zeleninu, denne aj tri jablka, tie ma najradsej.. vcera si napr. miesto obeda vypytal dve jablka a 4 mrkvy.. tak vitaminov ma snad dost a i tak je chory... uz si pripadam divna ja..

samsa
13. únor 2012

Holky, musím se přidat, já už jsem tak neskutečně naštvaná, v jakém stavu jsou rodiče schopni přivést dítě do školky 😠 Za minulých 14 dní, to už byla síla, dítě dostane ve školce teplotu, učitelka volá rodičům, ať si přijdou a druhý den je tam to děcko zase, nejspíš mu rodiče dali něco proti teplotě, protože kolem oběda opět horečka, za ty dva dny dítě nakazilo ostatní včetně učitelky...prostě kolotoč. Ráno přijdu do školky, kdo tam přišel, ten v lepším případě kašlal, v horším mu tekly hnisavé sople snad odevšad a kašel takový, že bych se bála, že má to dítě zápal plic, rodiče v pohodě. Já mám pocit, že tím, že tam dceru dávám vlastně ji taky ohrožuju, protože tohle prostě nemá šanci ustát ☹ Učitelky ty děti nemůžou údajně poslat domů, protože za nemoc se považuje to, když má dítě horečku, zvrací apod., ale nechutný kašel a sople jsou ok. Je to neřešitelné, já bych ty rodiče s chutí nakopala.

ined77
13. únor 2012

@evaviki 🙂 ...no jo, babičky 😅 ...někdy poradí dobře, ale kolikrát jim něco vysvětlit je o nervy...mlčeti zlato 🤐 😉 .u nás máme často debatu...proč ne acylpirin 😅 a vždy se dozvím, že za NICH to byl nej lék 😀 .už jen kývu 😎 .

@msevy 🙂 ...ahoj 🙂 ,
téda, to musela být síla ten záchvat ☹ .snad se to zlepšením počasí aspoń trošku spraví 😉 .

@berenika39 🙂 ..aha, tak dle statistik jsme vlastně zdraví 😕 malý měl akorát jednou zánět ucha 😅 .jinak asi 150x rýmu a kašel 😝 .
článek hned zhlédnu 😉 ...jeden rarach už spinká, tak snad zalomí í ten druhý brzy 😀 .

@reruna 🙂 ...jéééé, tak to jsi mě fakt potěšila, protože matýnek taky začal nějak s princeznou 😨 😀 ...
to máte teda fakt nízké školkovné 😕 , my teda taky nemáme moc - 650kč a stravu jako vy, myslím to dělá 32 kč na den komplet.
a kostýmy tvoříš sama??...že bych se kdyžtak ozvala pro inspiraci 😀 ...ještě v tom nejsem moc sběhlá, i když mě celkem láká něco vytvořit...jen aby to nakonec bylo nositelné 😅 .karneval měli zatím ve školce jednou a to jsem si fikaně 😎 půjčila kostým spidermana...bylo jich tam nakonec 5 😝 , sice malému to vůbec nevadilo, byl nadšený že je s kamarádama " jak samý" (jak on s oblibou říká) 😀 , ale chtělo by to přeci jen větší kreativitu 😉 .

@mates22 🙂 ...děkujeme! 🙂 ...to je právě to, rýma jakože odejde, ale malá je zahleněná ještě 14 dní, pak pár dní pokoj a zase nanovo 😢 .u malého už jo...tam to je fakt 7 dní a nazdar, kolikrát méně, jenže co naplat, když ti dva se pořád oslintávají a dávají to jeden druhému pořád dokola 😅 😝 .
jůůů, tak to jsi šikovná s těma kostýmkama! 🙂 ...mít stroj, tak snad taky něco "spíchnu", ale ručně to je u mě na 100let, mám k šití lehčí averzi 😀 .ale jednou za čas se přemůžu a ty věci, u kterých to smysl má zašiju 😉 .ponožky ale ne, ty vyhazuju 😝 .hlavně ty MM.
vy ať jste hlavně zdraví! 🙂

@mamkamarketa 🙂 ...normálně mi trne ucho, když čtu 7 zánětů 😲 ☹ ...chudáček malý 😢 .

reruna
13. únor 2012

@samsa tak to se mi nezdá, že se kašel a zelená rýma nepovažují za nemoc☹ u nás je ve školkovém řádu, že kašel a zelená rýma, teplota, průjem, zvracení jsou známky nemoci a takové dítě může učitelka odmítnout, takže bych si promluvila s ředitelkou... to přece není normální, to se ta učitelka ani nezeptala, jak to, že už je to dítě tak rychle zdravé, když ještě včera mělo teplotu a museli se volat rodiče?

reruna
13. únor 2012

@ined77 ne ne kostým máme koupený a spidermana měl taky, když byl menší 😀 a stou princeznou - on má teď takové období - nosí pořád nějaké náramky, prsteny, sponky, čelenky, korále atd... aspoň jsme to využili pro cvičení jemné motoriky a navlíkáme malé korálky 😀

ined77
13. únor 2012

@samsa ....máš pravdu...já nevím teda, ale zelené sople jsou snad znakem nemoci ne? 😒 u nás aspoň tvrdili na začátku, že s takovým soplem do školky nene, ale jestli se to dodržuje nebo ne, to fakt netuším, jsme víc doma než tam 😖 .dám tam malého zdravého a za 4 dny už kýchá a kašle....a pořád dokola.
já se hlavně divím, že je to těm rodičům jedno....mně pohled na nemocné dítko dostává až do bezmoci a ne tak abych ho ještě dávala do školky....chápu sice, že doba je zlá a je strach o práci, my to taky jednou budeme mít těžké, ale určitě se to budu snažit dělat tak, aby tím dítko netrpělo 😔 .

samsa
13. únor 2012

@reruna už se na to chystám to řešit, opravdu mě to neskutečně naštvalo. Ale bohužel děti s rýmou a kašlem jsou u nás pořád, od začátku roku ředitelka na schůzce říkala, že apeluje na rodiče, aby měli rozum a tohle nedělali, ale bohužel prý pokud to dítě ráno nemá teplotu, tak ho přijmout prý musí ☹

ined77
13. únor 2012

@reruna 🙂 ..jj,přesně, taky si malý neustále vyptává nějaké moje starodávné ozdůbky 😀 .k vánocům dostal dřevěné korálky na navlékání...sice to funguje tak, že já navlékám a on se fintí, ale třeba se to časem otočí 😀 .
já to nějak neřeším, když byl menší pořád chtěl kočárek, tak jsem mu koupila golfky růžové a vozil v nich krtka, i venku 😅 😀 ...no co už...já si taky hrála převážně s autama a kočárek se za chvilku zhodí katunce 😉 .
sice švagrová se na to netvářila a to má pedag. vzdělání, ale já na tom nic špatného nevidím 😉 .
u babičky zase pořád přebaluje miminko a když jsem někdy uspávala katunku v kočárku na chodbě, tak jezdil se svým kočárkem se mnou...sousedi měli trošku prču, ale co už 😀 .

ined77
13. únor 2012

@berenika39 🙂 ...díky za článek 🙂 .šupla jsem si to do oblíbených, i ty další články se můžou hodit 😉.
tak to asi děláme dobře 😉 .

mates22
13. únor 2012

@samsa bohužel to tak asi je, na jedné straně ty zaměstnané maminky chápu, že nemůžou jako já nechat dítě doma s každým náznakem rýmy, na druhou mě to štve, protože pak to právě odnášej ostatní děti a navíc to pak dcera nachrchlá na malýho, na mě, na manžu ☹ .
Ale taky mi bylo paní učitelkou řečeno, že rýmu a kašel maj všichni, takže odmítaj jen ty neúnosně chrchlající

evaviki
13. únor 2012

tak som bola pre maleho, kychal.. skoro ma porazilo, to uz som sa na neho chudacika trosku osopila, ze jak to, ze kycha? ci si nevie povedat, ze mu je zima? ze je jeden den v skolke.. no pozerali na mna ostatne maminy jak na nejaku kravu, ze to riesim.. jedna mi hovori, ze jej deti maju porad rymu.. a ze ho mam otuzovat! tak som sa pytala, ako? no malo obliekat, lebo detom do troch rokov nebyva zima.. tak som povedala, ze ho obliekam rovnako ako seba a ze mne je zima a jemu nie, tak asi v tom to nebude (i ked uznavam, ze jej dcerka chodila do skolky v tenkych puncochach a na tom dziny a vonku bolo -13).. pritom sa chodia von "sankovat", takze ucitelky chcu, aby mali oteplovaky, ked je sneh.. ona ju tam dala v dzinach a ratala s tymm, ze mala bude mokra.. no ale to se pak nedivim, ze ma mala porad rymu.. ☹(( a este mi vytkla ucitelka, ze sa maly absolutne odmieta obliect sam.. ze si ani nevie obut a vyzut boty (to ale je pravda, vzhladom na to, ze su mokre a spinave, tak mu ich obuvam a vyzuvam sama...) fakt den blbec.....

mates22
13. únor 2012

@evaviki kdyť je ještě malej, co by ty učitelky nechtěly ☹. S tou rýmou mě to mrzí, ale znám, taky sem dceru tuhle okřikovala, co furt zívá cestou ze školky a večer horečka a byla z toho angína- ale prostě mě to nějak naprdlo, protože mi bylo jasný, že na ní zas něco leze. A jak otužovat dítě, které je stále doma kvůli tomu, že je nemocné, že? Začarovaný kruh, zdá se mi........

mates22
13. únor 2012

@berenika39 teď jsem koukala, že v roce 2010 jsi psala do diskuze o oranžovém jazyku, tak jsem se chtěla jen zeptat, jak dlouho to u synka trvalo a čím to bylo, jestli víš? Dcera teď má žlutý až oranžový jazyk, je jí už pět a právě se jí měněj zuby, tak jestli třeba tím. Ona před 14-ti dny dobrala teda ATB a dr. říkala, že je to z toho, že to spraví probiotika (ty berem celou zimu) a jogurty. Ale nevidím žádný zlepšení, spíš naopak a zdá se mi to dlouho. Ale zas nechci plašit a lítat s ní k doktorce, aby mi tam něco nechytla 🙂

hanule05
13. únor 2012

ahoj, tak u nás trvá rýma a kašel už asi přes měsíc. U obou dcer. Divím se, že zatím ještě z té rýmy nechytly zánět oušek. Každopádně rýma je to teda silná, hlavně u starší dcerky, ta na jedno smrknutí totálně zaplní papírový kapesník. Naštěstí to není zelená rýma, je čirá, ráno je teda taková žlutá, ale jak se dopolene prosmrkají, tak už jsou to čiré hleny.

Minulý týden už to vypadalo dobře, až ani moc neposmrkávala a mladší dcerka už taky byla celkem v pohodě, tak jsem ji pustila ve středu do školky - a hopla - od pátka je rýma zpátky a dnes začala u mladší dcerky. Takže počkám, jak se to bude vyvíjet a zase budeme muset šupajdit k doktorce.

Jo a jinak jsem ve školce za ekzota, protože většinou nedávám dcerku s rýmou a kašlem do školky. Ona totiž u toho většinou mívá zvýšenou teplotu. Ale jak se zdá, ostatní maminy toto neřeší.

lojzina
13. únor 2012

ahoj...Vidim ze s etu hromadne marodi s rymou a kaslem... 😖 😖 😖 ,my byli dnes po tydnu ve skolce takze je mozne ze se za chvili pridame 😅
@hanule05 proc za exota,me dokonce jednou uc.upozornila ze ma malej rymu...

berenika39
13. únor 2012

@mates22 ahoj, no petr to měl hodně dlouho a hodně pravděpodobně to souviselo s růstem zubů, vždycky před zoubkem se mu udělaly takové mapy, nechutnalo mu a jak vylez zub, mapy zmizely. no a když rostly stoličky, tak místo map byla ta oranžová.....se zubama to skončilo.

ined77
13. únor 2012

@evaviki 🙂 ...bude líp neboj. to s tím oblékání také řešíme,malý prostě nechce a hotovo....čím víc se člověk snaží tím víc to bojkotuje, tak jsem zvolila variantu, že to chvilku nechám být 😝 .mě to hrozně mrzelo,když si uč. " stěžovala", ale zase si říkám, že vše je otázkou času a taky znám našeho chlapečka, na něj se prostě tlačit nesmí, jinak se zabejčí ještě víc a nepohne s ním nic 😒 .
punčošky a džíny? já teda nevím, ale do takové zimy,kdy je hoodně pod nulou mi to zrovna jako vhodné oblečení nepřijde .tak už vím proč bývá našemu malémá zima...proto, že už má přes tři roky 😀 ..to je přeci děsná blbost 😖 .

@hanule05 🙂 ..i já si nechávám malého s rýmou a kašlem doma..když můžu, tak mi přijde naopak divné, kdybych si ho doma nenechala 😉 .

@lojzina 🙂 ...vy se držte!...jako vyjímka potvrzující pravidlo 😉 😀 .

@mates22 🙂 ...je to děsné, ale jediné řešení asi je školku odložit...to už mi bylo taky raděno 😖 ...ovšem čím si pomůžu,když za rok to bude to samé? 😝
musíme vydržet... 😉

lojzina
13. únor 2012

@ined77 jasnééééé 😉 😀
Mas pravdu,za rok to same,co si pomuzes 😕

kjajule
14. únor 2012

Prej si tu s vámi mužu postěžovat na nachlazení...😀

Ve školce vydrží max týden a už mu zas teče nudle...☹ Kapky už nepomáhají žádný takže dáváme akorát mořskou vodu nebo vincentku....

Ted byl 3 týdny doma s rýmou pak s kašlem...4 dny ve školce a už ho mám zas doma a těče mu nudle... ☹

Vařim dětský bilinkový čaje s medem, mažu prsní mastí s eukalyptem , v odpařovačích nalitej eukalypt.olej, denně tabletu preventanu junior...a stejně jí máme furt potvoru... ☹

Na rýmu jsme měli : Fenistil kapky, Nasivin,Olynth, Pinosol, pak míchné v lékárně na předpis antibiotické Pamycon ty pomohly ale nemůže je dávat dr. neustále... ☹
Na kašel: Prospan ,Hedelix, Bromexin, Stodal, Sinupret, Mucoplant, od dr.na předpis: Aerius,Spiropent, Sumetrolim....Tohle všechno máme vyzkoušený za poslední 4 měsíce prosim... ☹

lojzina
14. únor 2012

@kjajule jako pres kopirak 😅 😔 ,promin clovek uz to musi brat trocha s humorem,jinak je to na blazinec,my sme tu vsichni na tom stejne-teda nase ditka 🙄

berenika39
14. únor 2012

@kjajule vítej, ono se to tu lépe snáší, když je nás víc🙂))). taky jste dobrý zákazníci farmaceutických firem, koukám 😝 . ono to je stejně jedno, léčená týden, neléčená sedm dní.

kjajule
14. únor 2012

@lojzina Já už se tomu taky směju...Nic jiného nezbývá jinak je to fakt na blázinec.....
Do školky omluvit ho volám častěji jak svojí mámě...😀

Mě vytáčí občas řeči od nejchytřejšího tchána... 🙄

lojzina
14. únor 2012

@kjajule tak na to radu nemame,snad jen vypustit druhym(nezalehlym)uchem ven 😀

kjajule
14. únor 2012

@berenika39 No co měsíčně nechám v lékárně už raději nepočítám...to by mě kleplo... 😀

Od pondělka znova doma v ponděli mu teklo z nosu dneska ráno trošku pokašlával ale rýmu má zas jak trám...ani nevim jestli má smysl chodit k dr... ☹ Stejně na rýmu už mu nic nedá a kašel zatim nemá...

kjajule
14. únor 2012

@lojzina Ježiš ted tu mlátim do stolu 😀 abych to zaklepala uši se zatim držej a žádný zánět ucha z tý rýmy zatim neměl... 😎

mamkamarketa
autor
14. únor 2012

@kjajule vitej v klubu nemocnych skolkovych deti 😎
ne vazne. ja te uplne chapu. u nas ryma koncivala zanetem stredniho ucha,coz byl opravdu zazitek 😔

mamkamarketa
autor
14. únor 2012

@kjajule pockej,vcera tu berenika davala nekde odkaz...najdu to

mamkamarketa
autor
14. únor 2012

@kjajule http://ona.idnes.cz/uz-ma-zase-rymu-aneb-jak-pr...
treba te to povzbudi,ale ja na kecy ''jee vy ste zase nemocni? jee to tim,ze nebyl kojeny'' jsem faakt alergicka 🙄

berenika39
14. únor 2012

@kjajule jestli to ted zakřiknu!!! 😖 ...já s petrem k doktorovi nechodím, pokud vidím, že je to rýma ze školky, virová věc, nebyli jsme tam letos krom nosní mandle vůbec. Virosu vyléčím, ona se zase za dva tři týdný vrátí...mudra stejně řekne - něco na teplotu, kapky do nosu. Kdybych viděla, že je to zelené nudlení, nebo postrach angíny, a tak, to je jiná...ael tyhle věci, co nosí ze školky, to zatím dáváme doma. Akorát se tedy snažím poctivě doléčovat. jde to blbě, hlídání nemáme, ale snad už bude to jaro, ne?