Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

eyael
15. říj 2011

@llllucka - to je fakt síla, některý lidi jsou fakt naprosto neempatičtí a sobečtí 😒

mamkamarketa
autor
15. říj 2011

@kammka prosimte kde uci tvuj muz? predstava,ze mi dite chodi zavsiveny ze skoly? 😠 🙄
nerikej mi,ze dela v Karmelicky nebo Josefsky. uci na zakladce? promin, ze se tak vyptavam-klido posli IP dekuji 😵

kammka
16. říj 2011

@mamkamarketa tohle je běžné , vši jsou prostě všude.. jestli si myslíš, že je to ojedinělý jev, tak jsi bohužel na omylu.. prostě když je jejich sezona, tak boohužel.. oni jsou malá školička, ani jedna z těch mega.. nedovedu si představit, že na těch klasických družinářky prohlíží dětem hlavy.. asi těžko. prostě tam není přehled.

kammka
16. říj 2011

@mamkamarketa krom toho v dnešní době jsou vši dost odolný hmyz, máloco na ně platí. není to vina školy, že tam mají vši. prostě ne každý rodič na to dbá, jedna z mála věcí co fungují, je třeba jakýsi šampon za dost stovek, každý na to hned nemá, tak to řeší všelijak, funguje třeba vlasy obarvit barvou na vlasy, ta ty vši spolehlivě zabije a hnidy vysuší. vši jsou podle mně občas všude, jen je rozdíl, jak to škola řeší. u mého muže když nezabere výzva na nástěnce, tak se přistoupí na prohlídku ráno ve dveřích školy a osobní výzvu k rodičům zavšivených dětí. vši jsou už tak velký problém, že někteří zoufalí ale zároveň svědomití rodiče posílali své děti na tábor rovnou s šamponem na odvšivení, který i ten obyč stojí třeba čtyři stovky a když to máš vzít z rozpočtu na desetidenní tábor, tak to zabolí..asi tak. prostě to není taková vyjímka je chytit, rozdíl je v přístupu.. není to známka špatné hygieny.

mamkamarketa
autor
16. říj 2011

@kammka hmm tak to se mame na co tesit. ja jsem jeste pomerne mlada a nikdy jsem ja nebo nekdo z okoli vsi nemel. promin,ale pokud rodice nekoupi sampon proti vsim, je to naprosto sobecky. rozdil je v pristupu,ale normalni clove (rodice) se snazi tech vsi za kazdou cenu zbavit. pokud ne je to znamka spatne hygieny...

kammka
17. říj 2011

@mamkamarketa těžko vysvětlovat...když jsi nikdy vši neměla.. ono to nejde tak snadno, že jako umeješ jednou hlavu a nazdar. a pokud ti nabídnou v lékárně akorát šampon za litr a ty máš do vejplaty na jídlo pětikilo?? tak to doma zkusíš octem a vyčesáváčkem..a skutečně, vši se chytají i na zcela čisté vlasy.a když si děcka daj hlavy dohromady, aby si něco řekly, je to jako lavina.

llllucka
17. říj 2011

@mamkamarketa:ty jsi opravdu vši nikdy nezažila?Já si myslela,že ve školce nebo ve škole se s tím alespoň zprostředkovaně setká každej a není to tak dávno,co to řešili i ve zprávách.Jak psala kammka,dnešní vši jsou nějaké odolnější,tak je s tím dost problém.
U nás ve školce jsou teď roupy 😅

mamkamarketa
autor
17. říj 2011

@kammka ja chapu,ze se vsi siri,to je jasny....
@iiilucka nikdy, jezdila jsem jsem kazdy leto 1-2 x na tabory....vim,ze nam pri prijezdu zkoumali vlasy,ale nikdy si fakt nepamtauju,ze bych ja nebo nekdo z meho okoli,nebo tridy vsi mel 🙂
roupy? hmmm to je taky ''slusny''

lojzina
17. říj 2011

ahoj,ctu tady o vsich 🙄 ,v nasi skolce jsou behem 3 mesicu uz 2krat

verbalinka
17. říj 2011

Vši, to by mi ještě chybělo 😠
Je pravda, že stejně jako jiné "viry apod." mutují. Já jsem je měla jednou a zafungoval tehdy jenom difusil (ortosan vůbec), takže chápu, že se to nepodaří hned vymýtit. Ale stále nechápu, kde se berou??? Proč jenom vši a ne blechy??? Je to pro mě záhada a doufám, že tohle nezažijem. A pokud ano, tak syna ostříhám do hola a je po problému. U holky už to bude horší 😅

babulinkab
17. říj 2011

takže hlásím první angína ze školky + jako bonus ve školce jsou vši 😠 😠 😠

mamkamarketa
autor
17. říj 2011

@babulinkab tak snad bude brzo lepe 😔 no a ty vsi-desny 😠

babulinkab
17. říj 2011

@mamkamarketa díky snad bude, jen jsem se dozvěděla o těch vších, tak mě vše začalo svědit 😝 😝

verbalinka
17. říj 2011

@babulinkab to je smula ☹ a k tomu vsi. To snad neni mozny, ty jsou vsude 😠 At mate co nejlehci prubeh 😉 A to drbani chapu - uz se taky drbu 😀

andyalukasek2008
17. říj 2011

Ahoj holky, tak Lukáš byl dneska po více jak 2 týdnech ve školce... Po angíně jsem jej nechala ještě týden u babičky pro doléčení. Už v šatně mne zarazilo, že i když bylo ráno u nás pod nulou, maminka chlapečka vedle přivedla jen v mikině a lehké vestě! Nos měl červený od rýmy! Výsledek? Už soplíme také, takže se na to vážně, ale vážně... Já jsem dala dítě do školky zdravé a ...

berenika39
17. říj 2011

taky děs běs. minulý týden od úterý doma, do pátku. rýma, nic děsného, ale zodpovědně jsem ho nechala doma. víkend už úplně dobrý. dnes - horečka, kašel, ucpaný noc. Prý se tomu říká virový bobřík 😝 😝 😝 😝 ...

http://ona.idnes.cz/uz-ma-zase-rymu-aneb-jak-pr...

marecek4
17. říj 2011

taky jsem zvědavá jak to budu do budoucna zvládat,dřív jsem byla na MD a pak jsem měla práci vedle baráku,tak nebyl problém si děti nechat doma,z práce jsem je zkontrolovala a bylo,ale teď mi práci přestěhovali o 25 km dál tak nevím,a být pořád doma na paragrafu asi nepůjde ☹,by mě asi ukamenovali,naštěstí nemoci nějak neprožíváme,rýmu jsme zrovna zlikvidovali během jednoho dne mořskou vodou a kašel nějak neřeším,protože nekašle malý přes den,ale v noci,takže jen jitrocelový sirupek,no za rok uvidíme

eyael
18. říj 2011

ahoj holky, jsme po střevní chřipce, byl to tedy masakr. Na včerejší kontrole u mudry v pořádku, infekční není, jen máme dodržovat dietu a pomalu začínat s normálníma jídlama + brát probiotika. Tak jí nechám ještě do středy doma, ať se jí pupík srovná, dýl už jí asi neudržím, strašně se těší na děti 😉 Doufám, že tam chytne zas něco jiného, před stř. chřipkou byla týden ve školce a týden před tím s rýmou doma 😨

berenika39
18. říj 2011

@marecek4 my jsme taky rýmu zlikvidovali za dva dny, akorát se to po týdnu vrátilo, plus průdušky☹. máme chytrou mudru,, má přístroj na měření CRP, takže žádná atb, to jsem ráda, nicméně určitě do konce týdne doma, kašel má hodně tuberácký☹. A přesně - vleze do školky, co bude následovat??? Jsem z toho trochu na větvi, ačkoliv jsem s tím počítala, připravovala se duševně 😉 na to, že první měsíce bude asi děs, a ted řeším hlídání, které nemáme☹.

verbalinka
18. říj 2011

No, tak Willík vydržel ve školce týden a od včera už mu zase teče z nosu. Ale jen málo a úpně průhledný, tak to neřeším. Ani nebylo, co odsát. Rýma a kašel bude evidentně celý rok, dle odkazu berenika39. Prostě ten první rok je náročnější a jsem moc ráda, že zatím je to jen lehká rýma 😅 Jak vás čtu - průdušky, vši, střevní chřipka, angína...

marecek4
18. říj 2011

no naštěstí já zatím hlídání mám,mám jednu paní co je bez práce a u nás je to s prací celkem těžké,takže já sice pracuju momentálně na brigádě a paní dávám nějakou korunku,jenže tak to nepůjde dělat pořád,co když do té práce půjde,slibují nám tu postavit nějaké mini nákupní centrum,tak se něco určitě najde a co pak?já se neděsím ani tak těch prvních měsíců,protože malý je mezi děckama pořád,pořád venku a věčně nahatý-furt se vyslíká-takže je jakž takž otužilý,ale co až přijdou takové ty nemoci typu neštovice,u nás když se lehne tak je to minimálně 14dní,a stojí to za to-možná Ti postačí,že Terez proplula skoro celým školním obdobím bez pořádné nemoci-atb měla až na střední po deseti letech,ale to dojela z hor a byla doma tři týdny ☹

eyael
18. říj 2011

@marecek4 - já dala na neštovice očkovat. Ještě uvažuju o žloutence, ale to se ještě musím domluvit s mudrou, aby v té době nebyla v kolektivu a taky jsem teď těhule, abych něco zbytečně nechytla. Mrzí mě, že jsme nedali malé rotaviry, když byla kojenec, v tomhle věku už to nejde.

berenika39
18. říj 2011

@marecek4 no my už jsme trochu našli řešení jak s hlídáním při nějaké běžné nemoci - mamča zůstala sama, táta nedávno zemřel, takže jsme jí předělali ložnici (Jak se staví sen 😀 ), udělali jsme z toho takový pokoj pro hosty 😀 , rozkládací gauč, její postel, úložné prostory, nový koberec,malování, byla pro, takže se jí to líbí. A když nebude moct peta do školky, budu s ním nějaký den prostě u mámy, přes den půjdu do práce, mamča bude hlídat, odpo se vrátím, pár dnů tam budem bydlet. Ale bez tatínka 😝 . Alespon nějaké řešení, i když ne dokonalé.

verbalinka
18. říj 2011

@marecek4
@eyael očkování na neštovice není 100%, může se stát, že i přesto je chytí. Já jsem je nedala taky právě kvůli tomu. Rotaviry jsou strašně vzácné a kámoška dala očkovat a stejně je chytli 🙄 Ale žloutenku jsem dala. Will si myje ruce dost halabala, pořád si je cpe do pusy, takže je dost reálná šance je chytit. Teď v listopadu půjdem na přeočkování.

@berenika39 hezky vymyšleno 😉 skoro ideální 😀

berenika39
18. říj 2011

@verbalinka doufám, že to bude potřeba minimálně, ale jistota je kulomet🙂. Jsme dojížděcí, bydlíme mimo prahu, ale všichni tam pracujeme,máme tam školku i babičku. takže putujeme🙂.
Neštovice jsem taky nedala 😝

verbalinka
18. říj 2011

@berenika39 pokud babička souhlasí, tak je to super 😉 U nás by tohle asi neprošlo. i když v nouzi, tonoucí se stébla chytá 😀 Neštovice jsou, dle mě, zbytečné. Pokud je do určitého roku nedostane (ještě nevím hranici), tak pak naočkuju.

marecek4
18. říj 2011

@verbalinka já nedávám očkovat nic navíc,podle mě je to zbytečné-jak píšeš,třeba neštovice se dají stejně chytit,to spíš doporučuju kamarádce,ta je nechytila jako malá,tak aby náhodou až bude těhu,tak když by na mimi začala pomýšlet,tak aby tohle udělala jako jednu z prvních věcí,ale je to stejně vždycky 50-50,rotaviry co mám zkušenost se chytí nejvíc v nemocnici,vnouček od další kamarádky je tam chytil už asi třikrát,možná kdyby jsme bydleli někde ve městě,kde je v určitém období třeba zvýšený výskyt,ale bydlíme skoro na vesnici,kde se spíš setkáme se zvířátky než s rotaviry 🙂
@berenika39 s tou mamkou je to fajn,já bohužel mámu hlídací nemám,je alkoholička a mám špatnou zkušenost ☹

eyael
18. říj 2011

@verbalinka - žádné očkování není 100%, to bys nemohla dát nic 😉 já mám zkušenost jinou, rotaviry tedy moc vzácné nejsou a zvláš|ť pro malé dítě mohou být smrtelné. To že někdo chytí rotavirus se sice vyloučit nedá, očkování je proti určitým kmenům, ale od té doby, co dcera začala chodit do kolektivu školky je měla už podruhé 😉 A neštovice mi přijdou naopak docela vhodné naočkovat, když si vezmu průběh onemocnění u dětí okolo a také u mě, když jsem byla malá. Přijde mi zbytečné být 14dní nebo 3neděle doma, problémy v práci a trápit dítě, které si to rozškrábe (v lepším případě), v horším má následky na celý život...

brisalek
18. říj 2011

taky se pridavam. Dcera byla ve skolce 6x po hodine, a uz mela kasel...kaslala tak 3x za den v noci dobry, tak sla znova na 2 hodiny 2x a 1x uz az do obeda. Mela jsme velkou radost, ze si zvykla rychleji nez jsme cekala, protoze je hrooozny mamanek. Ale od minule stredy uz mela rymu aksel jak hrom 2 noci spatne spala a pak mela az do soboty zvysene teploty okolo 37stupnu, takze jsme ji nechala doma i cely tenhle tyden a uz se bojim co bude pristi pondeli a modlim se, ze nezacneme se zvykanim znova☹. Bohuzel ja hlidani nemam, ale do prace se chystam az od ledna...nechala jsem si na ty zacatky cas. Ale priznam, ze jsem se mnohem vic bala toho zvykani a plakani nez tech nemoci, protoze doted nemocna prakticky nebyla.

verbalinka
18. říj 2011

@eyael s tou smrtelností bych to nepřeháněla 😉 Většinou, při horším průběhu, dítě skončí na pár dní v nemocnici. Každá nemoc je nepříjemná, ale těch očkování je strašně moc a tím se ničí přirozená imunita. A dítěti, které je geneticky oslabené (rodiče bývají více nemocní), tak to do organismu dost zasáhne. Když to přeženu, tak bychom měli očkovat i na rýmu a kašel, protože je to taky nepříjemný a dítě zůstává doma. Nechci se o očkování dohadovat, ty máš své důvody, proč očkovat, já proč neočkovat 😉

@brisalek jojo, u nemocí je blbé, že zvykání je nanovo ☹ Taky jsme po 10 dnech doma měli menší zvykání, ale naštěstí to zvládnul v pohodě. Proto jsem pro, aby s lehkou! rýmou děti do školky šly. Stejně tam bude dalších 5 dětí smrkat a nemá smysl je nechávat doma. Po návratu ji chytí zase. Je to kolotoč 🙄