Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
4. bře 2012

preju brzke uzdraveni vsem marodum

lojzina
4. bře 2012

jeste bych teda raci aby tato diskuze ani nebyla,vite jak to myslim....nebo byla ale aby sme nepsaly o nemocech,pze deticky bysme mely uuuplne zdraveeee 😵 😵

mamkamarketa
autor
4. bře 2012

@lojzina treba se dockame za rok 😅 🙄

lojzina
4. bře 2012

@mamkamarketa to sem si rikala uz loni ale!!!! 😕 😀 😀 ...ahoj 🙂 🙂 🙂 ,uz je ti lip:?

mamkamarketa
autor
4. bře 2012

@lojzina to nestras. my mame prvni rok za sebou. ted na zacatku brezna. cekam na zazrak 😀
diky za optani,ale nic-moc. mam nejspis chyceny dutiny,pac me desne boli ''tvare'' a i uzliny,takze nic moc.
nechapu,jak ti prcci s tim takhle statecne bojuji 😔 😕

lojzina
4. bře 2012

@mamkamarketa ty dutiny sem mela asi pred mesicem-hnus,chce to atb

mjanca
4. bře 2012

@mamkamarketa a teplotu mas? ja mela zanet dutin pred cca mesicem, bolest hlavy neskutecna, zimnice, mela jsem asi 2 dny horecku. Ted mam rymu zase a dutiny mne opet pobolivaji a pali mne nosohltan.
Nekde jsem cetla, ze dorazila chripkova epidemie, tak neni divu, ze je tolik nemocnych.

mates22
4. bře 2012

ahoj holky, my jsme taky jakž takž zdraví, malej nudli u nosu a já chrchlám, ale to se nepočítá 😀. A teď máme prázdniny, takže ze školky nic nepřinese, což neznamená, že to nechytneme někde jinde, ale třeba ne

@mamkamarketa to bude chtít asi fakt ATB, já měla jednou zánět dutin těhotná a léčila to bez nich a to sem teda trpěla

@lojzina
@mamkamarketa no my už chodíme třetím rokem, dcera předškolačka a žádné zlepšení, dokonce bych řekla, že letos je to ještě horší...chystám se koupit manuku, už jsem tonoucí co se stébla chytá 🙂

lojzina
4. bře 2012

@mates22 ahoj...jezis z toho mam hruzu,jestli az pujde do skoly a bude porad tak nemocnej 😒 .Co je manuka???

mjanca
4. bře 2012

taky nevim co je manuka. Ja budu zitra varit zazvorovy caj s citronem a medem 🙂. Tchanovci si ho strasne vychvaluji, tak to zkusime. Jinak Lucka 3. den uzivat atb ma porad 38 teplotu, uz by to melo zabrat ne?

pucik
4. bře 2012

Ahojky, u nás je to asi jako všude, děti prskají,chrchlají,ale jsou ve školce, bohužel nejvíc ty,které mají mamči na MD s druhým malým, což mě hrozně štve. U nás jakmile máme rýmu, okamžitě zůstáváme doma,ale já jsem doma,tak si to můžu dovolit. Loni jsme museli úplně ukončit docházku z důvodu nemocí, letos je to lepší začali jsme brát homeopatika od pediatra a docela to jde,tak snad to vydrží 🙂 😉 , držím palce všem marůdkům 🙂

mjanca
4. bře 2012

@pucik jaka homeo berete?

mates22
4. bře 2012

@lojzina
@mjanca jo zázvorovej je super, my ho s MM taky hned nasazujrm, ale problém je, že pálí, takže děti ho odmítaj

manuka -jednodušeně řečeno, manuka je vlastně léčivý med

Manuka med s UMF® faktorem 10+ je již považován za med, který je možno použít jako podpůrný prostředek k léčebným účelům a využít jeho zdraví prospěšné vlastnosti.Je ceněný pro své antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti, díky kterým je tento med s UMF klasifikací vyšší než 5+ schopen čelit i bakteriím odolným proti běžně používaným antibiotikům.

mjanca
4. bře 2012

@mates22 jak ho delas silny? ja ho zkusim zitra holkam dat a uvidim, treba neco vypijou🙂

lojzina
4. bře 2012

@mjanca to uz by myslim mohlo zabrat 😕

u nas zazvor vali porad,jako caj a s medem a citronem

mates22
4. bře 2012

@mjanca no dávám tak kousek cca 2cm na plátky a vylouhovat asi do 1 litru vody, tak 7-8 minut a až to vyndám, tak pak tam dávám med a citron. Pro nás dospěláky to klidně nechávám louhovat i dýl, ale to už pak fakt pálí dost. Jinak chuťově je to dobrý, prostě jako čaj s medem, ale má to ten pálivej ocásek.

mjanca
4. bře 2012

@mates22 dik 🙂 zitra zkusim 😉

@lojzina taky si prave rikam :/. atb bere od patka rana, vzdy vecer ma 38, celkove je unavena, hlavne moc neji. Uvidim zitra, snad konecne bude bez teplot, protoze dneska uz teploti 8 den ☹ . Co mne zarazi, tak moc nekasle, jen ma rymuje, zakasle tu a tam, hlavne kdyz beha, coz se ji snazim zakazovat.

mates22
4. bře 2012

@mjanca my teplotili 7 dnů, jak na houpačce, klidně i přes 39 a už mi to přišlo dlouho, ale ťukyťuk už dobrý, jen je malej unavenej, spí i přes den, což normál nedělá, tak snad je to z těch ATB

mjanca
4. bře 2012

@mates22 a takhle teplotil pri atb?

lojzina
4. bře 2012

@mjanca tak to ti neporadim,my nikdy na nejak vetsi teploty netrpeli.mozna zajit znovu za dr???

mates22
4. bře 2012

to ne, jak dostal ATB, tak pak už jen 3 dny...takže vlastně nějak jako vy, zítra už by to mohlo bejt bez teplotky, držím palce

ined77
5. bře 2012

ahoooj 🙂 ,
dočtu až bude malá spinkat, ale....dnešní info z MŠ jo?...tak teda nemoci už na tabuli píšou super a tak jsem se dozvěděla, že 😅 ...tam stále řádí průjmy a zvracení a žádají rodiče, aby dítě které např. v noci zvracelo si nechali doma, že se to pak roznáší stále dál (logicky 🙄 ), další jobovka neštovice 😕 ...to potěš koště teda, i když si říkám, raději teď než v srpnu 😅 a teď pozor!...na základce, v které je i naše školka se objevila tuberkolóza!!! 😲 .
tak to už je na mě po ránu nějak moc 😨 😅 ...prý už nejbližší co byli s nemocným v kontaktu mají izolované 😕

pucik
5. bře 2012

@mjanca jsou to citomix a guna virus a teď k tomu ještě máme guna flu, vyjde to na dost peněz,ale zdá se mi, že to má vliv. Prve jsme brali jiná přímo od homeopatky a neřekla bych, že to mělo nějaký účinek za ty peníze. Tak jsme zkulili tohle, bere je od září, kdy šel do školky a měl 1x angínu a to měl táta zápal plic a byl 2 měsíce doma, tak něco chytit museli a tak max 2 rýmu jo a vlétě mu vyndali nosní mandle. Ale předtím jsme byli od listopadu do března neustále nemocní,takže to beru jako velký posun 🙂 😉 . Psala mi je dětská na recept, kdybys o nich chtěla infomace mám ofocený ty papíry k tomu, tak můžu naskenovat a poslat mailem 🙂 😉

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@mjanca
@lojzina
no pro ATB jsem byla pripavena dneska jit,jenze tomas se vzbudil nad ranem a mel 39,9 ☹ takze jde vcechno stranou a staram se o maroda. mm je v praci,takze jsem bez sance,ze pujdu k dr. k detsky jeste nejdu. je pondeli rano,to zase bude nemocnych a navic tomas si na nic nestezuje. ousko,brisko ani v krku ho pry neboli. tak uvidime. ted lezi a kouka na pohadku,teplota sla dolu nurofenem,tak cekame 😔
@ined77 to jsou zpravy po ranu,fakt parada 🙄 tak snad ta tuberkuloza by nemela byt takovy problem? ja myslela,ze tyhle skolni/skolkove deti maji ockovani? 😕
@mates22 netras me,nebo se picnu 😅

ined77
5. bře 2012

@mamkamarketa ...no očkované děti jsou, ale mám takový dojem, že tuberkulóz je víc druhů...např. mojeho ex přítele babička tuberkulózu měla, ale nějakou neinfekční či co...nevím, nerozumím tomu...ve čt jdeme do poradny, tak se dr. zeptám...to tam půjdu se seznamem jako prase 😀 ....chci se pozeptat na ten bronchovaxom, pak další léky, teď tohle...ta bude mít ze mně radost 😝 😀

a jdu konečně dočíst, doufám, že se to moje malé zasoplené nevzbudí 😅 ...a to jí k tomu lezou stoličky 😢 .dnes jsme spolu válčily až do 2h do rána, pak trošku spala, ale já jsme hin 😝 .
z vypětím všech sil jsem ještě teď vyžehlila 😅 . a to nás dnes čeká opět kolečko, školka, kroužek, hodinka pauza a šup pro malého a tradá domů 😝 .ty pondělky stojí za to 😒 .

mates22
5. bře 2012

@ined77 tý jo, no moje mamka je laborantka, dělá na TBC a říká, že toho přibejvá, že to sem vozej hlavně z bývalého SSSR a docela se i divila, že už se plošně mimískové neočkujou. Ještě že naše děti naočkovaný jsou a moje taky asi budou mít trochu získanou imunitu od babičky, ta je promořená :-d . Ale třeba švagrová malýho očkovat stejně nechala.
S tou nástěnkou to je super, to by se u nás taky hodilo, no ale asi to neprojde, paní ředitelka uznává jen vlastní nápady ☹

@mamkamarketa neboj, prý obvykle předškoláčci už stonaj míň, my (a Urbisa) budeme ta výjimka potvrzující pravidlo, proč zrovna my???

@lojzina chuděrka malej, ona teda dětem skákne teplota hned, ale nad 39 už vždycky trochu nervózním

jinak náš mladej se dneska probudil s pláčem a držel se za hlavičku, zrovna se tam včera ducnul (nic velkýho), tak sem trochu znervózněla, ale pak vstal a je naprosto v pohodě, nemotá se, nepláče, nepospává, lítá tu jako éro a krásně si hrajou se ségrou, tak snad to bude dobrý

ined77
5. bře 2012

@mates22 ...no a teď lituju, že katunka už očkovaná na TBC není ☹ .myslíš, že to ještě jde?..ale zase proč by ne že jo 😨 u matýnka tohle očkování ještě bylo...
a přeji klid přes prázdniny! 🙂
zázvor už jsem napsala k nákupu 😉 ...pro sebe, mám ucpaný nos a pobolívá mě v krku 😝

@mamkamarketa ...ať jsi brzy fit! 🙂 k dr. bych raději taky zaskočila, proč se trápit 😔 😉 .

jinak všem marůdkům přejeme brzké uzdravení! 🙂

mates22
5. bře 2012

@ined77 proč by nešlo, myslím, že to může být kdykoli, akorát to nejde u dětské, musí se do toho centra, jak to tam i kontrolovali (teď mi to vypadlo, ale určo jste tam s Matýnkem byli na kontrole)

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@ined77 zazvor je super,jeste zkus zazvorovy napoj z DM. jsou to jednotlive sacky,smichas to s horkou vodou. neni to drahy a me to moc pomaha. ja se vetsinou lecim vincetkou, muconaselem a horkym citronem a timto zazvorovym napojem (oboje z DM) . ja vim,ze potrebuju k dr,kvuli tem dutinam,ale tomas je doma. nemam se tam jak dostat 😒
urcite jde ockovat i ted! ja bych ji naockovala. v CR je desne moc cizincu ze zemi kde TBC stale je 😖
jen si priprav seznam,my vzdycky jdeme se seznamem dlouhym jako role toaletaku 😅

ined77
5. bře 2012

@mates22 ...fakt?...k....k......no vím, ale taky si to už nepamatuju 😀 .
mám vypadnutý mozek 😝 😀