Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

llllucka
26. bře 2012

@mates22:právě,že starší syn má kašel,co pamatuju.Nekašle nějak hrozně,ale není dne,aby nezakašlal.Je to možná tím,že má trvale rýmu (teď se chci domluvit s Dr. na výtěru a případě alergologii).Zkoušela jsem mu nic nedávat,ale nelepší se to.

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

ahoj zeny,
jen v rychlosti. tedka volali z ORL. nekdo vypadl a tomas ma tu operaci zitra. dneska honem k dr. pro potvrzeni,ze je zdravy,koupit a schovat vytouzene auticko nakoupit zasoby nezdravych dzusiku a jeho oblibenych mnamin a zitra nam drzte palce

lojzina
26. bře 2012

@mamkamarketa 😕 😕 myslim na vas,at to dopadne dobre 😉 😵 😵 😵

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@lojzina diky mam nerva uz ted 😅

lojzina
26. bře 2012

@mamkamarketa taky sme mela.... 😔 .Dobre to dopadne 😉

evaviki
26. bře 2012

@mamkamarketa neboj, zvladnete to v pohode, aspon uz budete mat za tym.. budem na vas zajtra mysliet.. 🙂

berenika39
26. bře 2012

@mamkamarketa jééé tohle je lepší, než kdybys to věděla dva týdny dopředu, fakt! budu na vás myslet. zítra operace a ve středu kontrola, my tam jdeme taky ve středu na tu audiometrii, ale kontroly dělají dopoledne, tak to se tam asi nepotkáme☹. ale náhoda by to byla... 😀
Neboj, bude to dobrý, napiš, budem tu na vás myslet.

mates22
26. bře 2012

@mamkamarketa jé, tak to držím palečky, to je fajn, že to bude mít už za sebou 🙂

mates22
26. bře 2012

@llllucka určitě ta alergologie, jestli kašle pořád a má pořád rýmu, tak to by fakt mohlo bejt alergický - tak to možná fakt zkusit ten sinupret a nebo fenistil, ten je myslím na alergie a dává se i jako podpůrná na kašel

ined77
26. bře 2012

@lojzina ..hele, to jsme si ale nedomluvily...čekám venku, zmrzlá jako kulich a ty nikde 😀 😀

ahojky všem,
nestíhám, dojdu po o 🙂 ...doufám teda 🙄 😀

ined77
26. bře 2012

@mamkamarketa ...jejda, co to čtu??? 😕 ...tak moooooc držíme palečky ať to zvládnete na 1*** 😵 !
budu na vás myslet! 🙂

lojzina
26. bře 2012

@ined77 holt jsi asi nebyla vhodna kandidatka 😉 😀

ined77
26. bře 2012

@lojzina 😝 😀

lojzina
26. bře 2012

@ined77 jo a byl tam i pan starosta,zapalil ji a hodil do reky,decka zpivaly,cela skolka,bylo to hezky 🙂 🙂 ......

ined77
26. bře 2012

@lojzina ....to by bavilo i nás 😉 .krásně jste si to užili 🙂 .

ined77
26. bře 2012

@mates22 ...prosím tě, to ACC ..mohl by to už i matýnek? 😨 (3,5r)...dávám jim teď..teda do včera mucosolvan, ale přijde mi, že to stejně houby zabírá...tak to nechám asi odeznít přirozenou cestou.do školky ho dám nejdříve v pondělí, pokud bude plně fit.
no ale stejně mi to hlodá v hlavě...čím jim ulevit a zbavit je toho kašle ☹ .

@mamkamarketa ...taky myslím,že je to takhle lepší, aspoń se nebudeš dlouho stresovat 😵 .

@llllucka ...nebo ještě zkusit ten aerius, ale pokud je to takhle, určo budou ty vyšetření prospěšnější 😔 😉

jinak u nás fajn, až teda na ten kašel.už je vlhký a aspoń je v noci nebudí, ale stejně...táhne se to dlouho.
dnes mě teda počasí pěkně vypeklo, já spoře oděná se vydala s dětmi ven a ouha, tam kosa jak z nosa 😝.aspoň že prcky dobře oblékám 😅.
doufám, že tady je stále u všech zdravíčko! 😉

berenika39
26. bře 2012

@llllucka teď jsem petra objednala pro změnu na alergo. o víkendu opět v plném zdraví nudle jak cikán šálu. nic mu není. jen nudlí. přestal brát aerius, co jsme měli z orl a šup - ucpanej nos a pak nudel. ráno už nic, jen víkend - venkov u babičky. příroda bují, mají tam psa...nevím.

lojzina
26. bře 2012

jinak me natukla a to tak ze velmi,kamoska...uz nedavno vykladala jak chodi s klukem(1.trida) k pani co dela vysetr.na pristroji Obe... cosi,ted nevim,no proste cinska medicina.Koupila na jeji dopor.nejaky tablety a kluk je pul roku uplne zdravej.doslova.

ined77
26. bře 2012

@lojzina ... 😕 ...zjisti dostupné a podej prosím info! 😉

mates22
26. bře 2012

@ined77 nevím, ale to ACC mám dojem, že je od čtyř, nejsem si jistá, momentálně ho v lékárničce nemáme - manžel si ho vyšumněl o víkendu, když nebylo dospělácký ☹. Jen tak odhaduju, protože tenkrát ho v lékárně holce dali a neměla ještě na to věk, jen si nejsem jistá, jestli to bylo, než jí byly čtyři nebo dokonce pět. No ale pro matýnka to spíš ještě nebude

@llllucka a jo vlastně, ne sinupret ale aerius je na alergii, jak píše Ined77, jsem to popletla, už jsem z těch všech sirupů zblbnutá ☹

@berenika39 a na alergo Vás objednali jen tak?, mně řekli, že musím mít doporučení od dětský ☹

No a jinak, kačka už samo nekašle a ani nenudlí nijak moc, takže klidně mohla do školky, malovali dneska vyjíčka, teda měli si je dneska přinést, ale co vím, tak loni je pak malovali až asi o tejden pozděj, takže se zejtra zeptám, jestli si je má případně ve čtvrtek přinést ještě. akorát budu muset fouknout nový, poněvadž ty co měla na dnešek jsou už namalovaný 😀

lojzina
26. bře 2012

letos se ty kraslice pekne prodrazi 😅 😠

misa84
26. bře 2012

holky nakoukla jsem, protože taky donekonečna řešíme, že mi Honzík chodí každou chvíli ze školky s kašlem nebo rýmou, onehdá tam měl kamaráda s horečkou 🙄 . na kašel jsme už vyzkoušeli kdeco, takže ACC sirup můžou děti od dvou let tuším a je i šumivý ACC 100 neo a v příbalu píšou "Přípravek je vhodný pro dospělé a děti starší než 2 roky, ale dětem do 3 let by měl být podáván pouze na doporučení lékaře." nebo co máme my teď je Fluimucil 100, je taky šumivý, má stejnou účinnou látku jako ACC a je pro děti od 3 let. 😉

mates22
26. bře 2012

@misa84 jé díky za info, ale že by to tak letělo a tenkrát jí ještě nebyly tři? No je to možný, a nebo ho předělali, ale byla to ta ACC 100 určitě, tu ostatně bere i teď, jen už nestuduju leták............. a sirup vůbec nevím, že se dělá

@ined77 tak v tom případě to matýnkovi vyzkoušej, nám ten ACC celkem u dcery pomáhá (no pomáhá, ono je to takový relativní) a já koupím i mladýmu sirup, třeba taky zabere

marjama
26. bře 2012

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla s Martí na kontrole na ORL s ouškama, vše ok, atb dobere zítra ráno. A doufám, že už nás tam hóóóódně dlouho neuviděj! Martí z toho byla chudák úplně vedle, od rána brečela, že k dr. nechce, že jí zase budou určitě ouška píchat, no hrůza. Marně jsem ji vysvětlovala, že jdeme jen na ko a dr. se jen podívá. 😒 Cestou domů jsme se zastavily na hřišti asi na hoďku. A po obědě chudinka malá usnula, všechno jí to nějak zmohlo, hlavně ten řev ráno ☹ No snad už bude na nějakou dobu od nemocí klid! No i když, do školky jí dám v pondělí, takže někdy ve středu budu vyhlížet nudli u nosu 😠
@mamkamarketa Držte se, budeme na vás myslet! Nervy má každý, ale neboj, zvládnete to! 😉
@ined77 Krásný fotečky, paráda!

berenika39
26. bře 2012

@mates22 jo, jen tak, termín za měsíc. já už dětskou vypouštím, pořád narváno, připadám si, že "obtěžuji", telefony neberou, jak nestíhají....tam se vyskytnu jen v případě akutní nemoci...
Tahle alergoložka je moje, a dělá i děti, už s tím počítala, že jí petra přivleču 😝 😝

reruna
26. bře 2012

Ahoj, tak my jsme dneska na tu kontrolu raději šli, uzliny má na krku zvětšené, hlavně vpravo, ráno ho to bolelo, ale podle dr. to může být po viroze i měsíc, tak jen kdyby se mu to zhoršilo, tak máme zase přijít a veme mu krev... No a s tím, že je tak hubenej se prý nedá nic dělat, prý to má po rodičích a přibere až mu bude 40 😅 , což je teda pravda, mm byl taky vždycky hubenej a teprve teď začíná přibírá, jak se mu blíží ta 40ka

reruna
26. bře 2012

@mamkamarketa tak ať to dobře dopadne!

ined77
26. bře 2012

@misa84 ...díky za info 🙂 😉 !

@mates22 ..tak to dnes zkusím koupit, ale ten sirup, šumivé mi na 100% nevypije 😝 😅 .

@marjama ...ahoj 🙂 .i matýnek tehdy vyváděl na kontrole vlastně taky už od rána, jen když slyšel, že jdeme ukázat ouško ☹ .no nedivím se jim...tohle je fakt šílený zážitek...jakoby ta bolest samotná už nestačila 😔 .a dodnes si je nechce nechat prohlédnout, jednu dobu dokonce si je nechtěl nechat ani vyčistit, ale to už naštěstí z velké části přešlo 😅 .
tsky plánuju nástup v pondělí...ovšem bůh suď, ráda bych kdyby velikonoce proběhly jaksi ve zdraví a klidu 😅 .
a děkuji za pochvalu! 😵

mates22
26. bře 2012

@berenika39 tak to jo, to máte dobrý, že už to byla "známá", já mám svojí v Praze, ale ta nemá smlouvu s pojišťovnou, co maj děti a stejně je nedělá ☹ a tady mi právě řekli do telefonu, že potřebuju doporučenku, tak budu prostě otravovat i když se dětský do toho nevím proč nechce.

ined77
26. bře 2012

@reruna ..tak snad už budete mít pokoj 🙂 .a kolik malý váží a měří ? 😕