Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
19. kvě 2012

ahojky,
tak u nás už padli oba, jen každý na něco jiného 😝 ...katunka už je teda lepší, v noci byla ještě horká, ale od rána už nic, zato matýnek...ráno se vzbudil s totálně oteklýma očičkama a ještě k tomu úplně zalepenýma hnisem 😢 .
1,5h trvalo než jsem to dala jakžtakž dokupy ☹ .mám pro něj ty kapičky kanamycin či jak se to jmenuje, tak kapeme a snad to zabere 😔 .volala jsem i na dětskou pohotovost a kdyby se to prý nelepšilo nebo ještě zhoršilo, máme dojet, to prý proto aby to nebyla náhodou alerg.reakce na ty kapky, ale snad to na zhoršení nevypadá 😉 .no takže je u nás tak krásně a my čapíme doma 😝 😅 .

@reruna ...děkujeme! 🙂 ...škoda to je, po letech to vyšlo tak, že je MM doma a máme navíc i auto ☹ ...no co už, takových situací ještě bude 😝 .

@evaviki ..jejda, tak ať se malému brzy uleví...je to děs ☹

lojzina
19. kvě 2012

ahojte,nedocitala sem,nejak ted neni cas,zas mame trable s ekzemem 😒 ,takze kdo je zdravej,at to vydrzi,kdo ne-at je co nejdriv fit 😉

ined77
19. kvě 2012

@lojzina ...jejda, ekzém je taky pěkná potvora ☹ ...u nás teda zatím nic, ale neteřinka atopák má a je mi jí vždycky tááák líto ☹ .tak ať se to brzy zase zklidní! 😵

lojzina
19. kvě 2012

@ined77 no,ted sme tam meli infekci,kurna,dala bych nevim co za to aby se neskrabal a mohl spat v klidu celou noc(my teda taky) 😅 😔
dnes sou u nas babsky hody,pujdeme mozna chvili na kolotoc,ted se tvrde maka 😀

ined77
19. kvě 2012

@lojzina ...to věřím ☹ .já to vidím u té malé, ale to asi neškrábat nejde 😢 .
to se máte...my mohli jet do pohádkového lesa, ale čapíme doma ☹ .ale aspoń jsem udělala dopoledne rychlovýlet do tesca a koupila maličké krásné bodýnka na léto, matýnkovi nové sluneční brýlečky...ty teď vyloženě potřebuje, staré si polorozbil a MM pirátku na hlavu, za jeho ztracenou 🙂 ....sobě jako vždy nic 😝 , ale mám dobrý pocit 😀 😉 .

mamkamarketa
autor
20. kvě 2012

@berenika39 ahoj,tak sme se vcera byli podivat v letnanech v puntanelle. tomas byl u babi,jeli sme na tu svatbu. no,koukali sme na ten concord... a nevim co si o tom mam myslet. prodavacky totalne mimo. nedokazaly to ovladat,neumely mi k tomu nic rict. kdyz jsem se jich ptala,zdali se da aspon trosku polozit,tak mi rekla,ze to nejde u zadne sadacky 15-36kg a ze mam kdyztak koupit 9-36kg a uz mi tam nakou cpala...
tak ja nevim. jeste se podivame jinde zaroven i ten cybex pac pani v puntalele nevedely co delaj 🙄

mamkamarketa
autor
20. kvě 2012

@ined77 ahoj,
chjo co to ctu? to je furt neco. clovek si rekne,ze je pulka kvetna a porad nemoce radi ☹
at ste brzy v poradku
@evaviki co davas malymu na kasel? a teplotu nema?

mates22
20. kvě 2012

@evaviki
@mamkamarketa holky já teď byla vyzkoušet tu cybexku a polohovat jde hlavička na 3 fáze, ale ta nejvíc na sedáka mi přijde, že už bude v předklonu. Záda taky polohovat jdou, jako není to úplně leh, řekla bych o něco míň než v autobude, ale když se to nakombinuje, tak si myslím, že se jim hlava nemá šanci kinklat. takže v puntanele kecaj, tahle se trovhu polohovat dá 🙂

lucyda
20. kvě 2012

Ja teda jeste do skolky dite nedavam ,ale hodne maminek si stezuje ,ze davaji nemocne deti mamky do skolky a pak to jejich deti chytnou ....Muj nazor je takovy ,ze dneska je tezke si udrzet zamestnani a tak se nekdy tem maminkam nedivim ,kdyz proste musi do prace....Nektere deti jsou oprvadu casto nemocne ...Neco jineho je ,kdyz mamka nepracuje nebo je s mladsim ditetem doma na materske...

mates22
20. kvě 2012

holky mě snad omejou, malej se osypal v podbřišku a kačka teď zalehla, že jí bolí hlava a ozývá se pšíkání - no hlavně, že sem si jí nechala doma, aby byla na to sono zdravá, ani do divadla sme kvůli tomu nešly a nakonec to snad budem muset přeobjednat 😖 . Tak uvidím, co se do zítra vyvrbí

lojzina
20. kvě 2012

ahojte....
@mamkamarketa vidim ze resis sedajdu,Maros ma 18 kg a 112cm,a sedacku ma presne rok Maxi cosi air protect,sme spokojeni,ma bocni ochranu hlavy,polohovatelny bocnice...
@mates22 kurna,ze by sesta? 😔

berenika39
20. kvě 2012

@mates22 ježišmarjá, pevný nervy......dole na bříšku může být i spála, tak snad ne...ale pro jistotu píšu, starší to tak měl.

mates22
20. kvě 2012

@lojzina
@berenika39 ale to by asi k obojímu měl teploty, nebo ne? No mázla sem to a přišlo mi to trochu lepší, jsem si taky říkala, ž jsem te´d pila pomerančovou šťávu a jak kojím, tak jestli mu to neudělalo nějak agresivnější moč...tak uvidíme, držím s palce

mates22
20. kvě 2012

@berenika39 spálu nechceme, tu už měl 🙂

lojzina
20. kvě 2012

@mates22 spala me taky napadla...neco podobnyho,aspon dle toho jak pises,mel loni mladsi,bez teplot,takovy divny to bylo,ja myslela ze spala apry ne,jakasi inf.vyrazka,mazali sme tekut.puderem,nazev uz nevim,neni na predpis,a zmizlo to....

berenika39
20. kvě 2012

@mates22 já to rozhodně nechci přivolávat!!! jen mě to trklo, podle mého staršího. mudra to pozná, pokud kojíš, tak by to mohlo být z tvého jídla, no. budu držet palce.

mates22
20. kvě 2012

@lojzina jéžíš, neděste mě, když měl minule spálu, tak byl osypanej trochu jinak, ale je fakt, že přesně nevím jak mu to začalo, já s tím šla coby vyrážkou až asi 4 den ....ale tohle má spíš jako takový 2 červený velký fleky, s pupínkama...trochu jako exém mi to přijde. A ještě k tomu už 2 dny nekakal, cpe si ruku do pusy a v noci blbě spí, chjo to je furt něco 😀

lojzina
20. kvě 2012

@mates22 to nechcu v zadnym pripade,jen sem napsala co me prvni napadlo,samo takhle na dalku to nemuzes brat vazne.mozna ten pomeranc,me s ekluk osypal po broskvich ale fest

berenika39
20. kvě 2012

@lojzina jahody? ty jsem nemohla, a petr taky nemůže...fleky a pupínky. Hele, a co stoličky? Má všechny zuby?

lojzina
20. kvě 2012

@berenika39 ze by zuby?hele to je jak A-Z kviz 😕 😀 .ne,ja chapu ze to @mates22 neprida,my to donedavna meli taky tak-furt neco ☹ 😠

berenika39
20. kvě 2012

@lojzina no ono to stejně takhle na dálku nejde, jen jsem chtěla @mates22 trochu povzbudit, že to může být ledacos. petr neměl všechny zuby ještě ve třech letech. poslední stoličky mu narostly ve 3r3m. a byl to vždy porod 🙄 🙄

lojzina
20. kvě 2012

@berenika39 my to meli stejny,vsichni okolo plnou pusu uz a my nic 😀

@mates22 tak prejem at je to ,,jen"z jidla 😔

berenika39
20. kvě 2012

@lojzina 😀 já už normálně pochybovala o tom, že vím, kolik zubů má mít dítě. fakt. manžel se mě ptal, jeslti jsem si jistá, že ještě na nějaké zuby čeká.....konečná.

lojzina
20. kvě 2012
evaviki
20. kvě 2012

@ined77 @mates22 tak nech ste brzo ok..

@mamkamarketa davak jitrocelovy sirup, na tuto ne-chorobu nam zabera asi nejlip.. a na noc mazu tymianovym kremem.. ale zitra ho stejne do skolky nedam, v noci dost kasle, cez den pekne vykasliava, tak nech je radsi doma.. :-/

mates22
20. kvě 2012

@lojzina
@berenika39 náhodou jste mě trochu uklidnily, Kačka měla na dvou letech zuby všechny, ale u něj nevím, k zubaři na dvouletou teprva půjde a já mu tam nekouknu, teda nenechá mě...takže jestli by nějaká zapomenutá stolička, tak jen dobře 🙂.

@evaviki díky

lojzina
20. kvě 2012

@mates22 tak dej pak vedet,co to bylo,.preju brzke uzdraveni----

dobrou 🙂

mates22
21. kvě 2012

@lojzina
@berenika39 dobré ráno, tak u Kuby planej poplach, dneska po vyrážce téměř ani vidu- tak asi fakt ty citrusy 🙂 . A dokonce i docela hezky spal na dnešek, te´d už nám zbývá jen ten záchod - kaká pravidelně denně a teď už dva dny nic ☹ . tak snad dneska 🙂. A kačka je v pohodě, protivná teda, ale to je tím, jak už je pátej den jen s náma 🙂

mates22
21. kvě 2012

@lojzina a co ten exém?

reruna
21. kvě 2012

Ahoj, tak zatím dobré, naštěstí ten zacpaný nos Míšu přes víkend přešel, počasí super, tak je ve školce, ale teda ředitelka, která má jejich třídu byla tak nachlazená, že ani nemohla mluvit...takže tolik k otázce - jestli dáváme dítě do školky nachlazené..... a co učitelky? když je nachlazená ona, tak je pak jedno, že já si budu nechávat dítě doma s rýmou - takže až budu od září v práci, budu dávat děti do školky i nachlazené, pokud nebude zelená rýma a teplota....já jako učitelka si taky nemůžu dovolit být doma s každou rýmou a přitom vím, že mám třídu plnou dětí.... je to děsné dilema - jako rodiči mi to vadí, když jsou děti nebo učitelky nachlazené, ale jako zaměstnaná matka to taky tak budu dělat.....bohužel