Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
16. črc 2012

@reruna ...právě právě, chci být jištěná, kdyby ho to svědilo moc 😉 .tak ať se aspoń vyspí.

mates22
16. črc 2012

@reruna taky jsem na ní pomyslela, jen se si říkala, kde by to lapnul, když je už tejden jen doma, tedy kromě chvilky v čekárně u mudry, tam by asi šance byla 😀........... než jsme jeli na dovču, tak měl 4 dny horečky přes čtyřicet, dr. říkala, že viróza, ale pak se mu začali loupat chodidla a jako když utne, ale osypanej moc nebyl (no on je mírnej ekzemik, takže je osypanej různejma pupínkama prakticky furt, se to u něj těžko identifikuje, pokud to není jako včera, červená vyrážka do očí bijící) a to mi říkala sousedka, že přesně sedí na jejich šestou, že to tak měl jejich malej, s těma chodidlama a v podstatě bez vyrážky.....no nevím, ale teď už tam víceméně fakt nic nemá a teplotil jen včera večer, ráno ta rostoucí zvýšená a během půl hodinky spadla pod sedmatřicet, tedˇ už je zase OK, to je pro mě trochu záhada.

@ined77 tak jsi se dočkala, ale aspoň máš za sebou to nekonečné čekání, jestli jo a nebo ne a budete mít jasno. Doktorce sem se nedovolala (22 pokusů), odpoledne to zkusím jen v případě, že by něco.............. kdyžtak je tam ještě zejtra ráno hodinku. Tak kdyby zase něco večer a nebo v noci, tak tam s ním zejtra asi rovnou skáknu, když jí ty telefony obtěžujou 🙂 Ten receptík zkus vyškemrat po telefonu, u nás s neštovicema prej ani chodit nemusíš, jen zavolat, aby si to napsala do karty. A bylas tam s Katunkou, myslím, že by neměla mít problém to napsat.

reruna
16. črc 2012

@mates22 tak je to záhada, možná i alergická reakce na něco, co jedl, ale ta dr. teda - 22X ti nevezme telefon? a co kdyby bylo něco naléhavého, to je teda něco 😲 😲 to tam nemá sestru? no jo, jsou dovolený, ale teda to už je moc

ined77
16. črc 2012

@mates22 ...právě že to čekání je fakt otrava, navíc nikam moc nemůžeš....teda aspoń já to tak měla...všichni nás tu znají a poslouchat pak nějaké poznámky a pod., na to nemám nervy 😝 .
tak to bude za námi a bude pokoj 😉 .pupínky má matýnek zatím 4, ale 3 takové v té první fázy.tak už mažeme, matýnek třepe pudrem a pak se nechá...zatím 😅 .
po obědě usnul, to jsem ráda, zato katunka tam pořád žvatle a to už leží hodinu!...princezna totiž dnes spinkala do půl osmé 🙂.
u dr. jsem s kačkou nebyla! jen jsme tam volala, dr. tam tehdy nebyla a sestřička říkala, že tam chodit nemusíme, dala instrukce a řekla, že přijít jen při potížích.a po x dnech jsem volala znovu k dr. a ta říkala, že ani na kontrolu nemusíme 😝 .ale tak znají nás, já doufám, že tam problém nebude 😉 .
tak pokud šlo u vás o šestou nemoc, tak už bude dobře 😉 .matýnek ji tenkrát chytil 3 dny po návratu z nemocnice, kde jsme byli s bronchitidou 😝 .do toho měl ještě chudáček průjem z ATB, prcku totálně opruzenou...děs běs ☹ .to měl 13 měsíců ☹ .
u nás se dovolat k dr. je taky poslední dobou umění 😠 ....když tam teda vůbec je 😒 .a sotva řeknu jednu větu už mám pocit, že otravuju 😝 .ale 22x jsem tam ještě nevolala, myslím že max na desátý pokus to vzala sestra...i tak mi to přišlo ujeté 😠 .

mates22
16. črc 2012

@reruna no mi právě ráno přišlo, že tam nemá sestru, protože telefon brala sama, ale nevím, třeba blbě zavěsila a nebo sem se fakt trefovala, nestalo se, že by mi to nevzala, bylo prostě pořád obsazeno, těžko říct............. i když teď si vzpomínám, že už se mi jednou stalo, že se nedalo dovolat, to sem tenkrát měla volat pro nějaký výsledky a pak druhej den říkala sestra, že měly nějako závadu na lince a zjistily to dost pozdě, až jim přišlo jakože divný, že už 3 hodiny nikdo nic nechce a pak ještě než se to vyřešilo, tak celej den byly nedovolatelný

@ined77 no já bych už neštovky celkem brala, aspoň by je měli za sebou, hlavně ta kačka, přece jen už je jí šest ☹ . Ale přeju hladký průběh, málo pupínků a nedrbacího Matýnka 😀
Taky mám pocit vždycky, že děsně otravuju, ale přitom, když tam půjdu, tak jim to zabere mnohem víc času než jeden telefonát, akorát, že ten si asi nevykáže na pojišťovnu............. i když kdo ví, tuhle jsem volala toxikologickou tísňovku, jak mi malej loknul Listerine a tam po mě chtěli jeho RČ a pojiš´tovnu, takže možná, že i telefonradu si může vykázat, ale to fakt nevím

ined77
16. črc 2012

@mates22 ...já většinou napřed volám.zprvu protože změnili ordinační dobu a pak mají neustále nějaké změny. a už se mi párkrát stalo, že jsme dojeli a dr. tam samozřejmě nebyla....naštěstí jsou tam další tři pediatři a ti zastupují 😉 .naostro jezdívám v akutním případě....před víkendem, s kašlem na poslech, s bolením v krku a pod. 😉 .
já jsem ted už taky ráda, že to bude za námi....jen bych se posunula nejraději o týden dopředu 😅 ..pravda je, že nám vyšlo počasí...žádné vedra 😉 , MM má krátký týden, tzn. že bude o víkendu doma a končí nejistota 😉 .
teď už fakt jen ať to nemá bobek nějak šílené a ve zdraví to všichni přežijeme 😔 ..
a děkujeme!! 😵

mates22
16. črc 2012

@ined77 tak to já zase většinou rovnou chodím, máme to deset minut chůze, protože když volám, tak se obvykle dozvím, že ho/jí/oba potřebuje vidět 🙂

ined77
16. črc 2012

@mates22 ...no jasně 😉 .
my to máme několik zastávek busem, ale když je chce dr. vidět, přivezu 😀 .
ale je to situace od situace 😉 .u těch dětí člověk nikdy neví...oba byli třeba v pohodě...no stejně jako teď u vás...na bolení v krku bych to netipla vůbec...oba v pohodě jedli a pili a nakonec že angína jak blázen 😕 😝 .

mates22
16. črc 2012

jsem si te´d dala práci a dohledala to, protože si vzpomínám, že něco obdobného už měli, v březnu po ATB, 3 dny klid a pak furt teploty 37,7-38...dělala jim i výtěry a odběry a kuba tam neměl nic a kačka toho hemophila, jen nemůžu najít, co to měli za ATB, tak jestli to nemaj po ospenu i když to tam jako vedlejšák uvedený nemaj 🙂 Kubulka teď navečer zase 37,3 tak uvidíme co nám přinese noc

evaviki
17. črc 2012

@mamkamarketa ahoj, je to colostrum direct od firmy LR http://www.lr-czech.com/colostrum/c-2929/

ined77
17. črc 2012

@mates22 ...no mně se právě po ospenu matýnek osypal 😒 .ospen je penicilin ne?...na ten bývá častá alergická reakce.
jak dnes u vás?🙂

jinak ahoj 🙂 ,
info od nás...matýnek má asi 12 pupínků, takže zatím jakoby se nic nedělo 😅 .
no uvidíme...nemusel by toho mít moc...mně by to teda vůůůbec nevadilo 😅 😎 😉 .
mně dnes přišla kniha sourozenci bez rivality 🙂 , tak jsem plánovala poobědovou siestu, ale zatím se nekoná a bůhví jestli vůbec bude...matýnek se dnes netváří že by usnul 😝 😅.

@reruna ... u vás nic?🙂

reruna
17. črc 2012

@ined77 Míša zatím nic, Lukimu se to odlupuje a je to pod tím škaredý - červený zajizvený, maže se to něčím? nebo prostě počkat, až to vybledne? Doufám, že Matýnek to nebude mít moc.

ined77
17. črc 2012

jo a mám ten dithiaden!...ale 🙂 ...napadlo mě skočit dnes ráno do lékárny (vezla jsem švagrovi auto) a zeptat se jestli by mi ten dith. volně neprodali 😎 .chodím tam pořád, tak mě pán zná a nejdřív, že teda je to jen na předpis a že pro jak staré dítě...a pak se díval do příbaláku a že jo, že by to malý mohl...a pak říká...tak víte co, já to napíšu jako vám 😎 , takže mi vypsal recept na mé jméno a dithiaden je můj 😀 .
ale pssst 😎 😀

ined77
17. črc 2012

@reruna ...katunka to má taky tak, nemažu to speciálně ničím, ale plánuju se na to zeptat dr..ale pravda je, že to bledne, sice pomaličku, ale bledne 😉 .
obličejík už má v pohodě celkem, ale na zádíčkách je flíček na flíčku ☹ .

reruna
17. črc 2012

@ined77 no vidíš, tak to jsem nevěděla, že i lékárník může napsat recept, tak to je bezva 😉

ined77
17. črc 2012

@reruna ...já taky ne 😅 .ale napadlo mě to zkusit, protože vím, že od 1.7.je spousta léků co byly dřív pouze na předpis prodejných volně...sice jsem si myslela, že zrovna tohle asi ne...ale za zeptání nic 😉 .

mates22
17. črc 2012

@ined77 u nás dobrý, bez teplot, osypaj se mi vždycky oba, ale to je běžná reakce na peňák, ta teplota už teda nee, no řeknu doktorce, ať to tam pohledá v kartě a jestli je to fakt zase po tom ospenu, tak jí i připravím na to, že to nahlásím na UPKL, aby se pak nedivila. Tak snad to Matýnek bude mít opravdu lehčí, to bych vám přála 😉

ined77
17. črc 2012

@mates22 ..kam to nahlásíš? 😕 ...já mám dnes nějak krátké vedení 😀

ined77
17. črc 2012

@mates22 ..jinak super, už budou brzy oba jako rybičky 😵 .
s matýnkem uvidíme..kačí se nejvíc sypla ten 3-4 den...ale pravda je, že ona to měla v podstatě "pohodové", myslím, že nebýt toho mega vedra, tak i v tu noc by spinkala líp 😉 .

mates22
17. črc 2012

@ined77 ale nemáš, jsem napsala hámotinu, myslela sem samo na sukl (st. ústav pro kontrolu léčiv), tam by se měly hlásit všechny reakce na očko nebo prášky, teda ty neobvyklý, oni maj tu povinnost doktoři, ale nedělaj to, takže můžeš i ty jako uživatel a oni si pak jen ověřej, žes to doktorovi hlásila. Takhle sem hlásila ten Kubův průjem 10. den po MMR, co mi všichni tvrdili, že není reakce, ale to právě vycházej z toho, že to nemaj jako komplikaci v letáku - no jak by mohli, když to nenahlásej, to je začarovanej kruh.

ined77
17. črc 2012

@mates22 ...aha...tak to jsem nevěděla! 😕 ...takže i kdyby jsi to nenapsala špatně, stejně vím prd 😎 😀

reruna
17. črc 2012

@ined77 u Lukiho taky až 3-5 den, se začaly tvořit puchýřky, ze začátku to bylo jen těch pár jakoby "potniček" 😅
@mates22 tak to jsem taky nevěděla o tom hlášení

mates22
17. črc 2012

@reruna
@ined77 no já to holky taky nevěděla, ale tuhle jsem na to narazila v nějaké diskuzi o očkování, už teda je to dýl 🙂 a na svejch stránkách to tam opravdu maj, jakože to vítaj, něco v tom smyslu.

reruna
17. črc 2012

tak já jsem z toho jelen, teď při koupání jsem objevila Lukimu na bříšku pupínek velice podobný neštovici, poslední se mu udělala před týdnem, to se přece nemůže po týdnu ještě vrátit nebo jo? jdu googlit, uvidíme, co to udělá do zítřka

mates22
17. črc 2012

@reruna no to je teda už dost dlouho, ale třeba to zase při tom lehčím průběhu může být.....a nebo se z toho nakonec neštovička nevyklube

reruna
18. črc 2012

@mates22 tak kdyby neměl minulý týden neštovice, od středy či čtvrtka minulého týdne všechny zaschlé, tedy neinfekční, tak bych si dnes myslela, že je má znovu - pár pupínků, které vypadají jako "jebáky" na bříšku a taky na nožičce na stehně, takhle to začínalo před těmi zhruba 2 týdny, kdy jsem si zezačátku taky nebyla jistá co to je....no jestli je to možné, aby se mu to vrátilo? nikde jsem se o tom nedočetla a naše dr. má jako naschvál dovolenou, no uvidíme, jestli se mu to vrátilo, tak když tak půjdem k jiné dr., která má zástup

ined77
18. črc 2012

@reruna ...tak to teda nevím, ale zdá se mi to jako blbost, že by se to vrátilo 😕 .
taky jsem nikde nečetla zmínku o něčem podobném 😨 , ale víš co...za chvilku budu volat naší dr., tak já se na to schválně zeptám a pak ti dám vědět 😉

ined77
18. črc 2012

@reruna ...tak prosím tě...podle naší dr. je teoreticky možné, že se neštovice můžou vrátit, ale ve velmi slabém průběhu...prý je možné ještě 14 dní od "konce"neštovic najít ještě sem tam nějaký pupen...jde prý o to, zda je nalitý uvnitř tou tekutinou...ale pochopila jsem, že je to spíš neobvyklé.
co se týče těch červených flíčků po neštůvkách, tak to chce prý jen čas, že to bývá vidět dlouho.ničím speciálním nemazat, jen při pohybu na sluníčku pořádně namazat vysokým faktorem, aby nezůstaly skvrnky 😉 .

mates22
18. črc 2012

@ined77 ty jsi šikovná, zase máme další zajímavou informaci do šuplíčku v hlavě, ukládám si na dobu, kdy i nás neštovice navštíví - já si někdy říkám, proč sem nešla studovat na pediatra, to bych to měla z první ruky 😀. A co Matýnek, pořád průběh dobrej?

ined77
18. črc 2012

@mates22 ... 😀 já bych to nevystudovala 😀 , to by bylo moc učiva na mou šišku 😝 😀 .
ale obdivuju každého, kdo to dá 😉 .
matýnek...děkuji za optání 🙂 .jako zatím myslím, že pořád v pohodě 😉 .pupínků má teď tak cca 50...to se špatně odhaduje 😅 .teploty nemá, nějak se neškrábe, i když chvilkama kńučí, že ho to svědí.i mazat se celkem nechá...tak myslím, že už to nějak zvládneme 😔 😉 .
pořád ještě ale čekám tu hlavní vlnu, kačka ji měla ten 3 a 4 den.
každopádně ta vize, že už to bude brzy za námi mi hrozně pomáhá 😀 .
pak ještě nějak podpořit imunitu ať hned něco nechytnou a bude snad chvilku klid 😅 .
jo ještě ....MMR se kačí posunuje asi až o 3 měsíce kvůli neštůvkám!...že by mi to vadilo se opravdu říct nedá 😎 .