Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

reruna
5. říj 2012

@hanula11 ahoj, napiš přímo @mates22 a´t tě přidá do diskuze soukromé

hanula11
7. říj 2012

@reruna napsala jsem jí, díky 🙂

mates22
8. říj 2012

@hanula11 ahojky, napsala jsem ti do IP, tahle diskuze je normálně otevřená, takže pokud bude maličká stonat a budeš si potřebovat postěžovat a nebo se poradit (i když koukám, že jako trojnásobná matka těžko budeš potřebovat naše rady), tak tady ti budeme normálně k dispozici. A Adélka je stále zdravá? Pokud ano, tak to nezbývá než gratulovat, my vždycky odpadly už v září, letos teda ne -jen běžná rýma, ťuky ťuk, ale taky už je ve školce čtvrtým rokem. Třeba se ukáže, že má tvoje malá super imunitu 🙂.......mně přijde, že jsme nemocní furt, jeden, druhej, popřípadě oba, ale naše mudra říká, že jsme takovej průměr, spíš míň nemocný, tak nevím...pokud je někdo nadprůměr, tak to snad musí mít dvě nemoci najednou a v rychlém sledu 😝

hanula11
8. říj 2012

@mates22 Adélka je stále zdravá, zatím brala jen jednou antibiotika - zjara. My pořád mlíkujeme, na imunitu to asi má fakt vliv.
Do školky nastálo ale nastupuje až koncem října, až nám skončí rodičovská. To nám teprve nemoci začnou ☹ 😉 😵 .

reruna
8. říj 2012

Ahoj, tak náš mladší začal chodit do školky od září už je potřetí nemocný, nachlazení, pak aftozní stomatitida a teď kašel a mezitím vlastně úplně zdravý nebyl, ale chodil do školky i s mírnou rýmou, protože já jsem po rodičovské nastoupila do práce a babička ho pořádd hlídat nemůže, někdy se střídáme s mm, ale je to teda síla. Naštěstí starší se zdá být zatím v pořádku, tak snad aspoň ten už má tu imunitu trochu lepší. A to je teprve začátek podzimu, ach jo☹

ined77
8. říj 2012

ahoj 🙂 ,

my jsme letos školku ještě ani nezačali a "na huntě" jsme pořád ☹ ..takže to nechci vidět po nástupu 😅 .od června je malý doma....těsně před koncem měly obě děti hrozný kašel, pak oba neštovice, pak starší salmonelu a teď oba angínu, mladší spálovou...tak nevím co nás ještě čeká 😔 .teď dobrali prckové ATB, a malého bych ráda dala do školky konečně od příštího pondělí..ale to je ještě daleko 😝 .
@hanula11

lojzina
9. říj 2012

ahojte...taky prispeju 🙄 :skoro cely zari super,ke konci ale ,asi ,,pro jistotu",piskot na pruduskach,meli sme jit na operaci,nakonec jsme teda sli,ale ty nervy. 😔 .ted budem 14 dnu doma a pak s eteprv uvidi,jak vlezem do skolky zas,ja doufam ze to bude lepsi nez loni a predloni-tyden doma,tyden skolka,jeden druhej,a nan0ovo 🙄

michaelka83
10. říj 2012

@lojzina Ahojky🙂 tak jak jste na tom s užíváním Ketofu atd? Pořád berete, My jo, ale nejradši bych už vše vysadila, ale holt musim počkat do února.....co Vám řekli na alergu? Jinak Priorix jsme nakonec zvládli v pohodě, teda tu první dávku🙂

lojzina
10. říj 2012

@michaelka83 jee ahoj 🙂 🙂 ,no porad uzivame,porad,koncem rijna jdem na alergo,tak uvidime,co se dovime 😕 .Jinak si myslim ze u nas vysazeni nehrozi,aspon zatim ☹ ☹.
Tak super ze ste to zvladli,my meli vzdy reakci-teploty,ekzem,nic noveho,ze... 😅 ☹ .
Zdravi jakz takz jsme,ted teda nebude Maros asi mesic ve skolce,takze ja doufam,az tam nabehne,ze to prezijeme vsichni bez ujmy.

michaelka83
11. říj 2012

@lojzina A co ekzém ?.-) U nás teď mírné zhoršení, ale v létě to byla paráda, to byl čistý. Ale škrábe se furt teda, podle mě si z toho udělal už zvyk, holt když je nervozní "jede" ☹

lojzina
11. říj 2012

@michaelka83 ahoj...no,tak docela to ted kocirujem,jde to,samozrejme ze vsechno se v tom ekzemu odrazi,ale zvladame bych rekla.Ma ho ,,jen" v podkol.a loket.jamkach,byvalo to daleko daleko horsi...jj,s tim skrabanim to je u nas stejne....ale jak rikam,byvalo to horsi.Skolka bych rekla ze vliv na tem ekzemn nema zadnej..

natalie77
11. říj 2012

Zdravím,
tak u nás to je tak, že syn je týden ve školce, pak dva až tři týdny doma a pak zase týden ve školce... 😒 .
Do školky patří dítě zdravé, takže pokud je nemocný, nechávám ho vždy doma. Bohužel mi přijde, že to tak dělá minimum matek....děti smrkají, mají zvýšenou teplotu...kašel, že mě to za ně bolí na průduškách...děti skleněné oči...Když jsem se slušně zeptala, zda by nebylo lepší dítě nechat doma i s ohledem na ostatní děti, tak mi bylo řečeno, že nemá dítě kam dát, a že mu tak špatně zatím není....za tři dny bylo moje dítě nemocné...takže já s ním pak byla tři týdny doma...nemusel to chytit od toho chlapečka, to je jasný...ale já prostě nechápu, že zdraví je jiným lidem ukradené...vždyť to jediné si nemůžeme koupit....jak říká můj pětiletý syn :"Zdraví máme jenom jedno!".
Tak se držte a ať je ten pozdim a zima lepší než loňský rok...

lojzina
11. říj 2012

@natalie77 my meli timto stylem prvni rok ve skolce,ten druhy uz byl o kapku lepsi-tyden doma,tyden ve skolce,14 dnu doma.... 😅 😠 .

evaviki
11. říj 2012

@natalie77 u nas to same.. tedka lehla pulka skolky se strevni chripkou, vcetne ucitelek ☹

mates22
11. říj 2012

@natalie77 no jo, je to boj, ale přiznám se, že ted´ už dávám dceru do školky i s takovou tou běžnou rýmou, kdy smrká ráno a pak celej den nic...........protože když vidím s čím tam chodí ostatní, ani mě nebaví to řešit. A hlavně, ona mívá i alergickou rýmu a tak by do tý školky nechodila prakticky vůbec ☹. A musím zaklepat, zatím letos dobrý, kromě jedný rýmy (to jsem jí doma tejden nechala) se drží, ťuky ťuk, jsem zvědavá jak moc dlouho 😝

mates22
11. říj 2012

@hanula11 já to blbě pochopila, myslela jsem, že nastoupila dřív. My kojili ještě nedávno, pak jsem měla střevní problémy a nechtěla jsem, aby měl malej taky sr....u a tak jsem mu jeden den nedala a ono to kupodivu šlo. je to tři tejdny a už si ani nevzpomene. Ale že by mu to nějak pomáhalo s imunitou, to věru ne. Jenže ono je to těžký, dcera vždycky něco přinesla ze školky a jak po sobě lezou, líbaj se, prskaj...tak to prostě obvykle schytal taky kojení nekojení 🙂

mamkamarketa
autor
22. říj 2012

Tak u nas prvni nachlazeni. Chodil do skolky celych 8 tydnu. Tak snad to nebude jako loni...

samsa
22. říj 2012

@mamkamarketa Tak to jste na tom ještě dobře. Moje dcera 5,5 roku, je už předškolačka, od září už 3x rýmaz toho 2x s kašlem a zánět oka ☹ Už jsem z toho fakt špatná, přitom má pohyb venku, jí dost ovoce a zeleniny, snažím se ji otužovat...nejí sladké, nekonzumuje mléčné výrobky, už nevím, co s tím, já jdu za 3 měsíce do práce a nevím, co dělat. A mladší vše chytá od ní.

mamkamarketa
autor
22. říj 2012

@samsa tak kluk si to vyzral loni se vsim vsudy. Tak doufam,ze tedko uz se "promoril" a bude lepsi.
A zadny zlepseni oproti lonsku neni?
To je mi lito.... Musi to byt narocny obe deti nemocny ☹

samsa
22. říj 2012

@mamkamarketa přijde mi to tak nastejno jako loni, loni měla pořád dokola rýmy a kašle, kašlala nonstop od září do listopadu, pak v prosinci měla zápal plic, no a pak to bylo trochu lepší na jaře, ale taky žádná sláva, rýmy, kašle...pořád dokola, týden školka 14 dní doma. ☹

mates22
23. říj 2012

@samsa u nás to musím zatím zaklepat, minulé roky děs a běs (loni měla za zimu 4* ATB) a letos v předškolákách zatím jedna "nicvelkého" rýma...ovšem ještě zima neudeřila

samsa
23. říj 2012

@mates22 tak to je dobře, že aspoň vy. Já jdu v lednu do práce a nevím, co budu dělat, je mi z toho do breku, jak to řešit, bojím se, že mě za ty paragrafy vyhodí 😔

mates22
24. říj 2012

@samsa no z toho mám taky vítr, až nastoupí syn - když si uvědomím, jak často byla holka doma ☹ , v březnu mi končí rodičovská, ale ještě zůstanu s klukem doma do září, protože mi ho letos do školky nevzali. No a pak jsem opravdu zvědavá.

katchula
24. říj 2012

Ahoj holky, taky přidám zkušenost. Syn začal chodit do školky loni v listopadu a za ten první rok měl 5x ATB ☹ Letos od září je už doma nemocný podruhý (teď zrovna zánět dutin), takže zlepšení žádný bohužel nepozoruju. Začali jsme právě brát na imunitu Luivac (na předpis) a modlím se, aby to zabralo... Já už pracuju od loňského prosince a můžu říct, že nebýt babiček, tedy hlavně mojí mamky, tak jsem už asi bez práce. Syn měl například zápal plic a doma byl 5 týdnů 😒 což vůbec nevim jak bychom řešili bez pomoci babiček. Navíc ošetřovačka se dává pouze na 9 prvních kalendářních dní.

katchula
24. říj 2012

Ještě chci podotknout, že do těch 3 let nebyl syn téměř nemocný, jen sem tam rýma a kašel. První antibiotika měl až po nástupu do školky. Tak mě to dost zaškočilo, ale co tak vidím okolo sebe nebo čtu tady, tak je to asi celkem běžný, bohužel 😒

samsa
24. říj 2012

@katchula to je hrozné, mně bohužel babičky nepomůžou. ☹ Moje dcera taky nebyla vůbec nemocná, až po nástupu do školky. Do té doby jsem ani nevěděla, co je rýma a kašel. Já se hlavně bojím, co to udělá s mladší, nástup v lednu, čerstvě 3 roky, navíc má chronické onemocnění, prodělala si tedy vše se starší, ale opravdu se bojím, že mě z práce vyrazí. Zápal plic máme taky za sebou (ta starší), taky byla 5 týdnů doma....

hanula11
24. říj 2012

Dáváte dětem něco pro posílení imunity? Nějaké VITAMÍNY nebo PREVENCI PŘED ONEMOCNĚNÍM?
My nikdy nic takového nebrali, ale malá byla doteď doma. V lékárně mi doporučili PREVENTAN pro děti, ale asi to nebude to pravé ořechové. Prý je dost kupovaný a prý pomáhá, ale nevím 😔 🙂 , napište radu, co je lepší. 😵 PROSÍÍÍÍM 😉 🙂 😵

samsa
24. říj 2012

@hanula11 Já už toho vyzkoušela...Preventan, vitamíny, Imunoglukan, Alfu, Echinaceu, homeopatika, Multiimun a stejně mi nepřijde, že by něco pomáhalo. Momentálně zkoušíme čínskou medicínu, kéž by to pomohlo.

hanula11
24. říj 2012

@samsa ať čína pomůže 😉 🙂
Tu imunitu si prckové musí nějak vybudovat - nemocní být musí všichni,
ale je to tak hrozné, dívat se na toho malýho cvrčka, když je nemocný, má horečku, br, aspoň ať je těch nemocí co nejmíň 😵

lojzina
24. říj 2012

My uz taky vyzkouseli kde co,od kupovanych vitaminu,pres luivacy a podobne,nerekla bych ze to melo nejaky vliv,az mozna po cinske cist.kure bylo pul roku zlepseni,ale ted,behem mesice,sme si vsechno zas pekne ,,vybrali",tak tezko neco poradim 😖