Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

reruna
28. říj 2012

@mamkamarketa alergická rýma není zelená ani žlutá, takže to podle mě rozeznat jde, kašel teda nevím, to se asi poznává hůř, ale stačil by papír od dr., že je to alergie, na podzim je to pro alergiky dost zlé

mamkamarketa
autor
28. říj 2012

@reruna jasny, ale ja osobne nechapu,ze to tem rodicum stoji za to. Me bylo receno, ze vetsina techto "alergiku" to nema vypsane v papirech pro skolku 😕

evaste
28. říj 2012

@margeta Ahoj, co to prosímtě jsou ty beta glukany?Já dětem dávám jenom Laktobacílky z umělých praparátů a vitamín D mi diporučila moje dětská Dr. a taky jsem déčko našla vychválené v knížce Doba jedová - prý je lepší než tuna Céčka tak nevím,já mám děti poměrně zdravé a hned taky s každou rýmečkou neběžím k doktorce - to by jsme tam byli pořád...

evaste
28. říj 2012

Jo,je fakt,když vleze člověk z venku ze zimy do teplé místnosti,tak mu teče z nosu- i dospělýmu (mě taky ) a děti mají tenčí sliznice tak ten bílý nebo čirý hlen je jenom ochrana ,aby nevyschly a tvoří se právě při těch výkzvech ale nemocné dítě snad člověk pozná...u nás ve školce je to jak kdy,ale už jsem tam taky potkala děti které bych už od pohledu zahnala do postele ...já je tam prostě nedávám mně to přijde jako týrání,pravda zatím jsem na mateřské a neřeším konflikty se zaměstnavatelem ,že nechodím do práce.Je to asi složitější,ale s obyčejnou rýmou - pokud nekašlou!! - je tam klidně dám.

mates22
28. říj 2012

@evaste o betaglukanech .... http://www.betaglukan.cz/ ...obsahuje je třeba immunoglukan 🙂

evaste
29. říj 2012

@mates22 díky za odkaz,dobrou E

janicka38
30. říj 2012

@hanula11 Ach, tak doufejme, ze se nam salmoneloza vyhne. ☹

petkula
30. říj 2012

@mamkamarketa alergie v období podzim-zima?? Alergici trpí především na jaře a v létě ale v chladnějších obdobích je spíš v útlumu. Taky nechápu rodiče, kteří dávají nachlazené děti do školky 😒

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@petkula no jasne. Vymlouvaji se na prach a roztoce 🙄

sarihy
30. říj 2012

@petkula No hele, tak já zrovna jdu ve čtvrtek s dcerou na vyšetření, protože máme podezření na alergii na prach...tchánovci bydlí na vsi a poslední 2 návštěvy byly u starší dcery brutál, kašlala 4h, než usnula, a pak se budila po 2h...a doma jako když utne...dráždí jí asi něco tam u nich, v topné sezoně lidi do kamen hážou úplně všechno, je to tam v údolí...no a manžel v tom vyrůstal, od malička měl problémy s kašlem, a teď má astma a fouká kortikoidy...Takže alergie může být i v zimě, ale ne se zelenou rýmou....

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@sarihy jasny. Ale dite u nas ve skolce musi mit potvrzeni od lekare. Zdali je zdrave. Pokud ne, jake alergie a jake bere leky. Takze to musi ve skolce vedet

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@sarihy my mame vysavac s UV lampou ( muz silny alergik roztoce +prach) a pomaha mu to

sarihy
30. říj 2012

@mamkamarketa Jo, to je jasný, to chápu a slouhlasím s tím. Já už ve školce o tom kašli říkala, a pokud se něco prokáže, dovalim do školky a na všechny kroužky papír, o co jde. Já to spíš myslela jako reakci na to, že v zimě alergie nebývají...ne v takové míře, ale jsou...Ale provází je bílá nudle a občasný kašel....ne zelená nudle a chrhlák jako tuberák.

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@sarihy no jasny. A to prave nemaji. Ucitelkam lzou,ze maji alergii a kdesi cosi. Papir nedaji 😠 bych fackovala.
Tuhle jsem potkala v satne vztekajici se holcicku, ze nechce bundu, cepici... A tatinek ji rika "ale miso, musis mit cepicku. Vis,ze jsi nemocna" 🙄

petkula
30. říj 2012

@sarihy přesně v takové oblasti jsem vyrůstala - v údolí poblíž Třineckých železáren, takže úplně to chápu, taky jsem trpěla jako dítě neustálou rýmou a kašlem, hlavně když začala topná sezóna. Ale v okamžiku, když jsme navštívili paní doktorku, tak byl klid. Nebo když jsme jeli někam na návštěvu, tak taky. No a teď bydlím na Opavsku, kde sice není nejčistější vzduch ale víceméně mám klid. No a co si budem říkat, na vesnicích se s tím moc nemazlí a házejí do kotlů všechno možné 😖
Ale neřekla bych, že ve školkách mají nějaké dráždivé ovzduší, spíš bych to viděla častěji na pohodlí rodičů. Vždyť ono je to tak jednoduché, svést to na alergii, že 🙂

sarihy
30. říj 2012

@mamkamarketa Díky ! Ellča kašlala vlastně jen u tch, doma fakt prakticky ne...takže jí fakt asi něco dráždí tam...no a řešení bude nejezdit k nim v tompné sezoně - což mi orpavdu vadit nebude 😀 Manžel měl to samé od mala, ale jak v tom vyrůstal, a navíc pře 30 lety, tak se to všechno svádělo na nemocné průdušky, a proto se mu z neléčené alergie vyvinulo astma...Ellča k tomu má sklony, tak to chci řešit hned, aby se to podchytilo všas...

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@sarihy no jasny. Ale lepsi to u predejit.
Muz taky zjistil na co ma alergii az co se pristehoval a ja ho donutila nekam jit.
Tchyne ho nikdy k dr nevzala 🙄 😠

sarihy
30. říj 2012

@petkula No vidíš...Manželovi se trochu ulevilo, když šel v 19 studovat do Prahy (takovej menší paradox 😀)...a elikož je dcera ve všem po něm, tak se to dalo čekat. Ale s tou školkou je to jasný - 95% dětí je věčně nemocných a rodiče to svedou na alergii, protože to je nejjdnodušší.

sarihy
30. říj 2012

@mamkamarketa A vidíš, člověk by řekl, že v Americe se to hlídá.

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@sarihy 😀 fakt ne, kdyz se musi za vse platit. On zil cely zivot v domeni,ze ma ABKM az tady se dozvedel,ze ma intoleranci laktozy.
Tam se dr neresi pokud nemas prachy

sarihy
30. říj 2012

@mamkamarketa A jo, no to je fakt, to mi nedošlo. A to si Češi stěžujou na poplatky u doktorů 😝 ...být to tady stejně jako v USA, byla by snad další revoluce.

mamkamarketa
autor
30. říj 2012

@sarihy presne 😀 tady si lidi vecne stezujou. Na vsechno.
My sme za osetreni kluka (byl nemocny, radila tam praseci chripka)
Klasika, vazeni, poslech, koukli do usi, krku, zmerili teplotu. Napsali leky.
Jen osetreni nas stalo 2000.,- (spoluucast 100$) pak sme dali 50$ za leky. Nemit pojisteni sme v tom za 10 000 jen to lupne. A to nebylo zasny vysetreni, nedejboze operace.

Svagrova za kazdou tehu poradnu platila 6000,- a tim si predplacovala porod,aby to nemusela platit cely naraz.

Sila
Jen tady si vsichni stezuji

usounek25
30. říj 2012

Ahojky, tak když tu pročítám některé příspěvky, tak mě jde mráz po těle 😒 - salmonela apod. 😝 . Starší synátor nastoupil teď od září do školky - předtím nemocen skoro vůbec, max. rýma, teď na hromadě neustále. Momentálně je doma s angínou a má svoje první antibiotika. Samozřejmě většinou vše chytne i mladší dcera, takže máme doma opravdu veselo. Někdy si říkám jestli ta školka za to stojí, ale asi to musí člověk vydržet. Teď jsem mu koupila imunoglukan, tak snad to časem k něčemu bude.

hanula11
30. říj 2012

ALERGICI to mají nejhorší v létě, to je fakt. Ale někdo má alergii po celý rok - třeba já - začínám už v zimě trávami a končím pelynňky prý někdy v prosinci. Podle vyšetření u mudry. Z cca 16 píchanců mi tehdy reagovalo asi 12, ruka mi pěkně "natekla". Musela jsem odvolat i odpolední směnu, co mě čekala, s tím se dělat nedalo. Naše obvodní mi napsala nemocenskou a dala na ruku zábal protivčelímubodnutí, reagoval až za dva dny 😝 😠.
Děti snad tak "daleko" jako já - dospělák - nejsou, ale i tak můžou mít alergii i jindy než jen když jsou letní pyly.

margeta
30. říj 2012

@berenika39 Zkoušíme Imunoglukan a Betaglukan. Když nezapomenu, tak 1 piluli denně. Četla jsem, že by betaglukany měly pomáhat, ale kdo ví.

berenika39
30. říj 2012

@margeta no já se právě ptala na dávkování. imunoglukan je 100mg a betaglukan je 250mg, mám obojí. ale s tím betaglukanem jeslti to není moc. dík za reakci.

margeta
30. říj 2012

@evaste Betaglukany by měly pomáhat imunitě, ale kdo ví čemu věřit. Taky jsem začala číst Dobu jedovou a nestačila se divit a mrzí mě, že se o betaglutanech nezmiňují. Ten vitamín D mě taky překvapil, protože každý užívá spíš Céčko.

margeta
30. říj 2012

Jo aha. Četla jsem, že se snad nejde předávkovat.

margeta
30. říj 2012

@berenika39 Jo aha. Četla jsem, že se snad nejde předávkovat.

elvira
21. bře 2013

Diskuse už je sice delší dobu bez příspěvku, ale napíšu...
Jsem trochu špatná - malý chodí do školky, já do práce, šest týdnů před nástupem do školky jsme ho léčili z nachlazení, z kašle.
Hned první dny mi učitelka říkala, že kašle, ať si ho nechám doma - zašla jsem za doktorkou, ta ho prohlédla, řekla, že to nemá ani na průduškách, ani na plicích, teploty nemá, že mu mám dávat kapky od kašle a že do školky může.
Učitelce jsem to říkala, hned druhý den začala znova písničku o kašli - nekašlal moc, ale úplně stoprocentně zdravý nebyl.
Za pár dní jsem pro poznámky té učitelky šla za doktorkou znova - malý se nezhoršoval... Opět poslech. Všechno v pořádku, do školky může - na to jsem se jí zeptala ještě znova a svěřila se o učitelce. Řekla mi, že kdyby měly přes zimu chodit do školky jen stoprocentně zdravé děcka, tak tam není nikdo.
Učitelka se na mě dívala jak na vyvrhela...
Za pár dní mu naměřila zvýšenou teplotu, takže bez diskusí jsem byla doma na paragrafu.
Teď mi zas říkala, že má rýmu, každý den to opakuje - nemá ji ani žlutou ani zelenou - prostě nudli u nosu, obzvlášť při přechodu z venku do tepla.
Nakonec mi včera volala, že malý dostal průjem, takže jsem pro něho hned přišla. Ale ty pohledy... prý už musel mít průjem doma, že z něj šla jenom voda - přitom doma ráno nekakal a předchozí den odpoledne normální boban...
Připadám si hrozně - vím, že nebyl ohledně kašla stopro zdravý, ale snad doktorka má nějaké slovo... Dívají se na mě jak na vyvrhela, ale já nemůžu být doma "preventivně" - prostě buď je opravdu nemocný a jdu na paragraf, nebo je schopný chodit do školky a chodí...
Tak jsem se tu vypsala, snad nedostanu velký "kartáč".