Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@berenika39 jenze ti rodice budou asi taky trosku nenormalni. holka jim div nespadne pod vlak, odveze ji sanitka a potom vrati ji vrati do skolky?

berenika39
2. led 2012

@mamkamarketa já nevím, jak to bylo, to, co se píše a povídá nejde brát jako relevantní, ale prostě fakt, že děti ze školky jdou na procházku na trať mě úplně vytáčí.

mamkamarketa
autor
2. led 2012

@berenika39 no nevim ucittelka tvdi,ze spadla ze srazu, ridic tvrdi,ze na trati byly vsechny deti.
ja verim ridici,ale jak rikas tak ci tak je to nenormalni a ucitelku bych fakt serezala a podala na ni trestni oznameni, teda pokud by ucitelka prezila utok meho manzela.
nejsem nejak agresivni clovek,ale pokud nekdo ublizil memu diteti, tak fakt bych schopna cehokoliv

samsa
4. led 2012

Ahoj holky, tak jsem včera přišla pro dceru do školky a už soplila, dnes už i kašle a sopel jí teče proudem, takže vydržela 2 dny ! Holky já už fakt nevím, dneska měla mít ve školce kroužek a zase bude trčet doma, chuděrka plakala, že tam chce ☹ Dávám imunoglukam, preventan a je to k ničemu, kdy tohle skončí. A já to chytám s ní, v životě jsem nebyla na neschopence a teď jsem byla od listopadu už 3x nemocná.

mamkamarketa
autor
4. led 2012

@samsa to je mi lito ☹
hodne mamin si imunoglukan chvali,ale teda ja ho davam od zari a od konce rijna do pulky prosince (tedy 2 mesice po zacatku uzivani) mel syn 5 (!!!!!!!!!!!!!!!!) zanetu stredniho ucha. ted na imunoglukan prdim a davame echinaceu. (na doporuceni ) chodi do skolky od 27.12. a zatim tuk tuk se drzi ( na nas celkem dlouha doba,bezne sel do skolky 1-2 dny pak 2 tydny doma) nejsem si uplne jista,ze za to muze ta echinacea (protoze i reditelka rozeslala email,kde durazne zadala,at nedavaji rodice nemocne deti do skolky a pokud ma dite i rymu,chteji potvrzeni o bezinfeknosti) coz taky urcite pomohlo
at je maly brzo lip

samsa
4. led 2012

@mamkamarketa tak to je síla, 5 zánětů ucha. Já na to jako dítě trpěla, píchané uši jsem měla od 11. měsíců do 6 let cca 5x do roka. Pomohlo až vyndání mandle, pak jsem měla zánět ještě jednou ve 12 letech. Ale mám ty uši tolikrát píchané, že bohužel špatně slyším. Tak snad to malého přejde, když si vzpomenu, jak je to šílená bolest ☹
Že by k nám nechodily nachlazené děti, to nehrozí, malá chodí do státní školky. Jinak na tu školku nemůžu říct nic špatného, je mi líto malé, že je pořád doma, když mají tak super program. Fakt už jsem zoufalá.

jarunkaxyz1
4. led 2012

Ahojky, taky nás od září čeká školka, mám hrůzu z těch vážnějších nemocí (rýmy a kašle přežijem:o)), ale chtěla jsem se zeptat, jestli Vaše dětičky byly před školkou nějak víc v kontaktu s dětmi? Naše dítko tuto možnost v okolí moc nemá, chodíme ven, ale okolo jsou jen miminka nebo velké děti, herny nejsou v okolí žádné...tak se jen ptám, zda je to podle Vás velká nevýhoda? Právě, mám strach, aby nečaplnul hned na začátku něco kvůli tomu, že nemá "imunitu na děti":o)

mamkamarketa
autor
4. led 2012

@evaviki co malej? porad ma teplotu?

evaviki
4. led 2012

@mamkamarketa nema.. (klop,klop) uz aj trosku menej kaslal v noci, tak snad bude konecne zdravy..

irasek
5. led 2012

Dneska jsem koupila něco na imunitu, lékárnice doporučila Imunoglukan. Máte někdo zkušenost? Nikdy nic nebral, tak zkoušim. Už mě ty jeho krátkodobé pobyty ve školce hooodně štvou 😝 😀

mamkamarketa
autor
5. led 2012

@irasek hodne mamin si ho chvali. ja ho davam od zacatku zari (ucinek ma prijit po 3 mesicich) po 2 mesicich od jeho uzivani 5 zanetu stredniho ucha. (do te doby ''jen'' opakovane nachlazeni) takze nam ten imunoglukan faaakt nepomohl 🙄
ted davame echinaceu s vitaminem C a probiotika a multitabs. musim rict,ze tahle kombinace je (pro nas) je zatim (tuk,tuk) lepsi nez cely slavny imunoglukan

berenika39
5. led 2012

@irasek ahoj, začala jsem s ním na radu naší dětské mudry a potvrdili mi to pak při operaci nosní mandle, že je to jedna z mála možností, jak pomoci při nástupu do kolektivu a v období zvýšené nemocnosti. petr ho dostává asi od října, držím i takové to zvýšené dávkování při začátku třeba rýmy, a fakt dobrý. sice samozřejmě nevím, jak by to bylo bez imunoglukanu, ale věř a víra tvá tě uzdraví🙂. petr sice byl od začátku šk. roku doma, celkem asi 3x (nepočítám tu mandli), ale ani jednou atb a pokaždé doma zvládnutá viroza bez nějakého dalšího pokračování.

verbalinka
6. led 2012

@irasek kluk bral na doporučení Echinaceu s rakytníkem a myslím, že dobrý a teď jsme přešli na imunoglukan, protože echinacea se nesmí brát v kuse déle než 6 týdnů, pak musí být pauza. A nevím, asi funguje. Zatím školku zvládá dobře, jednou teda atb, ale rychle zabraly a jinak jen nějaká rýma, kašel. Čekala jsem to mnohem horší. A bere ještě každé ráno probiotika a dávám mu Omega 3,6,9.
To nezjistíš, jestli by to bylo bez těch vitamínů lepší, ale něco brát musí. Spoléhat se na nevyvinutý imunitní systém je risk.

evaviki
6. led 2012

tak este tyzden musi byt doma ☹

mamkamarketa
autor
6. led 2012

@evaviki jeee to je desny....a douam,ze uz je mu lip?

evaviki
6. led 2012

@mamkamarketa jj, je mu lip, ale stale mu nieco pocut na prieduskach.. ☹

mamkamarketa
autor
6. led 2012

@evaviki jej ☹ a ma porad ATB?

evaviki
6. led 2012

@mamkamarketa jj, musi ich este douzivat.. takze este asi dva dni.. plus ma spiropent do utery

reruna
6. led 2012

@irasek immunoglukan máme, ale staršímu to bohužel nechutná a tudíž to do něj nedostanu, tak bere Vibovit a Laktobacílky, mladší ochotně polyká immunoglukan, ale jsme tak v půlce balení... letos zatím žádná atb ani jeden, ale zarýmovaní a ukašlaní teda byli od listopadu v kuse... te´d po Vánocích dobrý, tak jsem zvědavá, kdy přijde ta avizovaná chřipková epidemie ☹

reruna
6. led 2012

@jarunkaxyz1 ten kontakt s dětmi před školkou nevím do jaké míry se to dá odhadnout, jestli má dítě pak větší imunitu nebo ne... ve školce si děti hrají mnohem více spolu, naklánějí se k sobě, chodí spolu na WC, není tam pořád maminka, aby je hlídala, jestli si pořádně umyou ruce, jestli se pořádně vysmrkají do kapesníku, jestli si neupijou ze sousedova hrníčku, chodí tam nachlazený děti.... navíc školka je promořená bacily, který jinde nejsou tolik koncentrovaný...takže těžko říct. Starší syn nebyl do 3 let moc v kontaktu s dětmi, do MC jsme chodili zřídka, ségra s dětmi k nám chodila na návštěvu jen, když byly děti zdravé. Do 3 let měl asi 2X rýmu a jinak nic - no a po nástupu do školky hned první zimu 3X po sobě ATB, letos je to trochu lepší, tak snad to nezakřiknu... mladší toho dost chytá od něj, ale má to většinou lehčí průběh, ATB měl zatím 1X, tak ten snad bude po nástupu do školky odolnější, ale kdo ví...

jarunkaxyz1
6. led 2012

@reruna - já se ptám právě pro to, že mi dítko půjde od září do školky, ale jelikož mám malé mimčo, tak poslední půlrok jsme mezi děti téměř moc nechodili, aby něco nepřitáhlo na mimčo...teď mám trochu výčitky, jestli jsem mu spíš nepřitížila, že na ty "dětské bacily" nebude zvyklé

reruna
6. led 2012

@jarunkaxyz1 rozumím, u nás to v podstatě bylo podobně jak popisuješ, Míša zvyklý nebyl a tu první zimu ve školce byl dost nemocný... ale aspoň do těch 3 let byl zdravý. Jsem zvědavá, co odpoví maminky, které chodily často do MC, na plavání atd. jestli jejich děti jsou pak ve školce odolnější, nebo si ty nemoci odbyly už dříve, když byly menší...

mamkamarketa
autor
6. led 2012

@jarunkaxyz1 to si nevycitej,pac imunita se poradne tvori az kolem 3tiho roku. takze i kdyby chodila mezi deti od roku,tak to podle me moc platne nebude.
jinak ja chodila s klukem od 8mi mesicu na hriste,koutkou v OC,MC u nas je jako cekarna u doktora,takze tam sme nikdy nechodili. ale v kontaktu s detmi byl temer denne. do 2 let (kdy nastoupil do skolky) mel max rymu,jednou mel zanet stredniho ucha,ale bez ATB. od 2 do 2,5 byl u mladsich deti,tam mel parkrat rymu,kasel (nic vazneho) od leta sel ke starsim detem a od rijna se vezeme. je fakt,ze od vanoc se (tuk,tuk) drzi,tak snad to i tak zustane,ale musim rict,ze podzim byl hodne narocny ☹
urcite ale zacni od leta s prevenci (napr.imunoglukan,laktobacilky....)

jarunkaxyz1
6. led 2012

@mamkamarketa - takže neplatí to, že dítko, které nebylo v poslední době tolik v kontaktu s dětmi, že y nástupem do školky muselo chytnout nějaké šílené nemoci (třeba jak jsme spolu řešily toho meningokoka a tak...)? Moje dítko je nemocné (rýma a kašel) tak 2x do roka (jaro-podzim), jinak musím zaťukat, že je ok, ale teď se úplně bojím

mamkamarketa
autor
6. led 2012

@jarunkaxyz1 dle meho nemoci typu meningokok a pod. nejsou tolik caste,ale kdyz uz uderi,myslim si,ze na tom jakou ma dite imunitu tolik nesejde (jasne,pokud dite melo 10x ATB behem roka,tak ma imunitu narusenou) ale jinak si myslim,ze takovehle hodne infekcni nemoci vetsinou skoli vsechny at chodi do skolky tyden nebo 2 roky, (teda nemluvim o rymach,ale treba o spale,nestovicich, strevni chripce, zanet spojivek atd...)
urcite bych davala neco na prevenci (treba imunoglukan se musi zacina pusobit po 3m)

a u nas to opravdu neplatilo. synovi narostla nemocnost az skoro po roce,kdy chodi do skolky

jitafol
9. led 2012

Ahoj holky, měli jsme supr víkend☹ Z pátku na sobotu se Tom budil co hodinu (a už jsem si fakt odvykla k němu takhle vstávat, takže v sobotu bych usnula i při krájení cibule). V sobotu ráno vylítla teplota a během dne teda nejvíc na 38,5, ale byl strašně mrzutej....no nedivím se mu. V noci spal už líp a konečně i paraleny zabraly. V neděli kolem 37,5 a bylo mu i viditelně o mnoho lépe. Dneska zůstal doma, ale je už bez teplot. Zítra půjde asi už do škollky. Snad to bude dobrý. Akorát nechápu co s ním bylo - rýma nikde, kašel nikde, nic mu není, jedině snad mě napadly stoličky, ale na žádnou bolest si nestěžoval. Tak co??? K tomu dneska manžel oteklý krk, takže to bude asi angína ach jo my se z toho snad nevyhrabem. Střídáme se jak na běžícím páse🙂

sylvia11
9. led 2012

Ahojky. Dávala jsem je do školky a teď je i s nachlazením posílám do školy, protože musím, nemůžu si dovolit být tak často na paragrafu a manžel nemůže být vůbec☹ Vím, je to hnusné, nakazí se ostatní děti, v lepším případě i učitelky... Jenže to jinak opravdu nejde. Když není nachlazený jeden tak je druhý a to bych mohla být doma pořád.

verbalinka
9. led 2012

@sylvia11 jen malá poznámka - na jednu stranu tě chápu, ale je ti jasné, že když se takhle chová většina maminek, tak právě se z těch nemocí nemůžete vyhrabat? Kdyby se do školky nedávaly nemocné děti, tak se ty ostatní nemají od koho nakazit a tím pádem by byly zdravější i ty tvé?

berenika39
9. led 2012

@jitafol nevím samozřejmě doopravdy, ale u nás občas takhle proběhne obyč viroza. prostě se z toho nic nevyklube, jeden den horečka, pak teplota, pak dobrý.
taky si přehazujeme něco už měsíc, dokonce likvidujeme příbuzenstvo (nevědomky), ale měli jsme to už doma všichni plus tchýně, tchán, švagr, švagrová...pálení v krku, rýma, lehce průdušky, chrapot, konec🙂. Tak tři čtyři dny a je po všem. Virům se ted v tom počasí daří mooooc dobře.

irasek
9. led 2012

@sylvia11 - ach jo, tak pak mají být ty ostatní zdravý 😠 . A to Vás učitelky ve školce nevyhazovali? Nás teda upozorňují, když už jenom trochu posmrkává... Chápu, že je to boj, když se chodí do práce (taky makám 😝 ) a ještě ke všemu nám mizí peníze v nenávratnu, páč chodí do soukromý a peníze se nevracejí, ale holt se to nějak vyřešit při nemoci musí 😒
@berenika39
@mamkamarketa
@reruna - holky díky za recenzi toho imunoglukanu. Akorát přemýšlím, že jsem ho asi začala dávat dost pozdě. Páč za ty tři měsíce snad už bude zase hezčí a míň prosmrkaný počasí. Jenže doktorka mi nic nenavrhla, sama jsem se začala zajímat 😒