Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mkr
11. led 2012

kdyby tam chodili jen nachlazené děti, ale rodiče je tam dávají i se střevními potěžemi, tak to mi už přijde i vůči tomu dítěti hrozný :(

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@mkr to je priserny,ale mezi nama nechlazeny dite nema ve skolkce co delat

verbalinka
11. led 2012

@mamkamarketa zase nachlazení? Pokud by to zase vlezlo do uší, nebylo by dobrý zkusit ty trubičky do uší? Že prý fungujou 😉
A s těma smíšenýma třídama je to jen nápad. Nevím, třeba je jen Will zdravější a míň chytá nemoci. Ale přijde mi to logické, že ty starší bacily jsou agresivnější a hlavně je ti prcci neznají a hůř reagujou...

verbalinka
11. led 2012

@mkr někteří rodiče nejsou normální. Když si pořizuju dítě, tak musím počítat s tím, že to nebude jen radostný malý uzlíček, ale že mám za něho zodpovědnost 🙄

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@verbalinka ale jooo,urcite mas pravdu. pac dokud byl tomas u mladsich deti,tak mel max 1-2 dny rymu, pres leto uz byl uz starsich,ale zase v lete nejsou bacily a od podzimu se vezeme.
tomas byl vzdycky celkem zdravej,oproti hrozbam,jakej to nemocnej chudacek,pac nebyl kojeny 🙄 nicmene tomas se prvniho pulroku ve skolce fakt drzel,az jsem si rikala,ze to neni mozny 😅
za to ted 🙄
ty trubicky chce dr jako posledni moznost. preci jen je to operace a hrozi,ze pri prudcim narazu treba vypadnou,coz pri pohledu na tomase je vice nez realne. ja vim,ze vsichni kluci jsou v tomhle veku divosi,ale tomas je fakt extrem.

mamkamarketa
autor
11. led 2012

jo a jako bonus je ve skolce spalova angina 🙄

mkr
11. led 2012

když jsem se ptala, tak prý na rodiče ani žádnou páku nemají :(

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@mkr a to to dite nedali ''stranou'' a nezavolali ihned rodice?

mamkamarketa
autor
11. led 2012

tomas zahajil nas chcipnuty podzim/zimu prave strevni chripkou ze skolky a musim rict,ze to byl ocistec 😔

mkr
11. led 2012

@mamkamarketa když nestačil běhat na záchod museli si pro něj přijet, ale takhle to bývá s více dětmi, bohužel, i učitelky si tím prošli, nám se to vyhlo, jinak nevím, jak by to zvládnul malý

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@mkr to je hrozny 😔

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@lojzina ahoj,tak jsem volala mudre,ze je tomas zase nemocny,tak mi rekla,at ten broncho-vaxom ted davam 10 dni a pak zase po,st,pa
chjooooo at uz je jaro

lojzina
11. led 2012

@mamkamarketa ahoj...tak snad to splni ucel...porad neco ze?
To si rikam taky at je jaro,bohuzel loni to bylo na jare jeste horsi a az od cervna sme meli klid,do rijna.... 😅

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@lojzina nee nestras 😨

lojzina
11. led 2012

@mamkamarketa ja jen,jak sme to meli my....predlon.prosinec nekolikrat laryng.,pak se objevil atop i u mladsiho,pak bronchitida kt.trvala skoro 2 mesice,konecne prislo jaro a s nim rotaviry,chvilu oddech a hned bum,opak.hemofil v krku,takze az s cervnem prisel klid 🙂 .snad to mame vybrany.

mamkamarketa
autor
12. led 2012

no takze tomas od uterka kasel,streda ryma+kasel zadna teplota na bolest si nestezoval. vcera sel spat v 17h v 05,ze je vyspinkany ( 🙄 ) uknourany,ubreceny,uplne cely durch spoceny mel 39,6C ve skolce radi spala,na me sly mrakoty,samozrejme dnesek je jediny den,kdy a ma nase mudra od 12 🙄 😠 tak sme cekali do 12. krk cerveny, CRP nizke a delali mu takovy zvlastni test,v zivote jsem to nevidela. udelali mu vyter a to polozili na jakoby tehotensky test a za 5 minut sme vedeli,ze nema streptokoka 😵
tedka tady skace jako opice ma 36,3.kasel je fuc uz temer nesmrka. tokovyhle prubeh virozy u Tomase neznam. Myslite,ze za to muze broncho-vaxom? co myslis @lojzina?

lojzina
12. led 2012

@mamkamarketa ahoj,ty blaho,teda cucim...ja nevim,myslim ze ne,mel by ?
jo a chtela sem vedet,davas ho poctive nalacno,pul h pred jidlem?Maros ho sni,a vetsinou snida skoro hned...
budu pozdeji,jdem do skolky

ined77
12. led 2012

ahojky 🙂 ,

nakukuju jak bojujete 😅 .
u nás střídavě oblačno, ale musím říct, že bez větších obtíží jsme už skoro dva měsíce...neuvěřitelné 😅 .tento týden je sice matýnek doma, v pondělí jsme byli u dr. s bolením v krčku.v neděli už kníkal celý den, měl i zvýšenou teplotu, ale dr. nám poradila koupit a cucat biopron pro imun forte a musím teda říct, že klobouk dolů...ve středu po bolení ani památky! 😕 akorát se teda osypal okolo krčku...to jsem se celkem vyděsila co to zase je, ale nakonec i to odeznívá a řekla bych, že to bylo z velkého podílu vit.C v tom biopronu, protože jinak nic nového nejedl, nepil atd. 😉 .
takže už bude maloch doma a snad v pondělí nastoupí 🙂 .

@mamkamarketa ☹ ...no vidím, že vy stále s něčím bojujete...kruciš, vždyť už musíte mít "vybráno" na dva roky dopředu 😢 .tak vám hlavně přeju už kupu zdravíčka! 😵

mamkamarketa
autor
12. led 2012

@lojzina jejda puul hodiny? to jsem netusila 😅 ja mu teda na lacno davam,ale ji treba 10min. potom 😅

lojzina
12. led 2012

@mamkamarketa me to rekla na alerg.dokt.,na lacno pul h pred jidlem...vzhledem k tomu ,ze vstava tak v 7.30.nejdriv,a ve skolce mame byt do 8.30.,cesta je asi 10 min pesky,tak mame co delat...takze to spolkne a hned ji,no 😖 .A vy ste uz dobri?tam je psana teplota jako vedl.ucinek,ale velmi vzacne.

mamkamarketa
autor
12. led 2012

@lojzina hele tak jo, je to v pribalovym letaku,ze je to podpurna lecba pri akutnich infekcich horni cest dychacich. no tak asi to fakt pomohlo 😕 jinak tedka zase vstal a strasil,ze chce koukat na telku, kdyz jsem ho honila do postele,tak mi rekl,ze ho boli ousko...no doufam,ze fakt simuluje,aby nemusel do postele.
tedka uz chrni,tak mu potom kapnu do ucha kapicky, tak uvidime 😔

mamkamarketa
autor
12. led 2012

@lojzina tak pulhodiny predem taky nedostava. do ceho to malymu davas? tomas mi to plive 🤐 (dostava to do sirupu) dostane to jak vstane,cca 10min po snidane

lojzina
12. led 2012

@mamkamarketa my mame ty kapsle,co se daji vysypat obsah na lzicku,ale Maros to polkne,max to prekousne a zapije...Driv sem to vysypala taky treba do sirupu a proste to ,musel spolknout.Holt budem zkouset,kdyz to nebude lepsi,jdem do neceho jinyho,ale za ten mesic by se melo ukazat uz neco...

mamkamarketa
autor
12. led 2012

@lojzina tomas to nespolkne 😒 je to celkem velky ☹ no a kdyz to vysypu a zamicham do sirupu na lzici tak to plive holomek 😅

lojzina
12. led 2012

@mamkamarketa to taky delaval... 🙂 ...no ja su fakt zvedava,jak to pomuze.Zatim sme na tom tak nejka stejne

mamkamarketa
autor
12. led 2012

@lojzina od kdy ho malej bere?
no me to dneska hodne prekvapilo, rano mel skoro 40tku bylo mu zle a po poledni byl zase jak rybicka. vcera prokaslal noc i s prothazinem,dnes ho nedostal a nekaslal ani jednou 😕

lojzina
12. led 2012

@mamkamarketa od 4.ledna 2012 🙂
ten prothazin,ja nevim,kdysi nam docela pomohl pri laryng.,ted uz ani tuk,na nic. 😒 .Jak pises ty teploty,to slysiim od hodne maminek,ze vylitne vysoko a druhej den jak by se nechumelilo 😕

mamkamarketa
autor
13. led 2012

@lojzina jejda laryngitida je moje nocni mura 😔 co delat kdyz dite ma lar. zachvat?
ja si teda prothazin nemuzu vynachvalit,ale zase kazdemu zabira neco jineho

mamkamarketa
autor
13. led 2012

@lojzina jo a nakonec sme jeli na pohotovost vcera v noci,zase,ze ho boli usi.
nakonec POPRVE sme jeli na pohotovost a NEMEL zanet stredniho ucha,ale ma vpacene otekle bubinky ☹ proto ho to boli 😔

lojzina
13. led 2012

@mamkamarketa ahoj...hlavne zajistit aby splaskly otekle dych.cesty-takze na balkon,k oknu,proste ven,dite hodne oblect,a stud.vzduch by mel pomoct...no a kdyz vidis ze to neni lepsi,nevahat a volat rychlou!ale v prvni moment by to melo pomoct.Nam pak uz nepomahal ten vzduch,dostali sme cipky Rectodelt...ted uz mame ihnhalator kt.pomuze ihned.No neni to prdel,ja byla vyklepana,nastesti sem mela dost info od segry.Rychlou sme nikdy nevolali,zvladli sme to i tak,vzdy to prislo v zime tak to bylo dobry.V lete sednout k mrazaku 🙂 .
Ty blaho,co to je?jak se to projevi?co s es tim dela? 😕