Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@berenika39 bere broncho-vaxom-na predpis

berenika39
17. led 2012

@mamkamarketa no lae to je lék, to není na podporu imunity, ne? nevím, neznám to.

verbalinka
17. led 2012

@mamkamarketa souhlas s @berenika39 - já taky na ty multitabs apod. moc nevěřím. Je tam toho hodně a některé vitamíny se nesnesou s jinýma, takže to může být kontraproduktivní. Uvidíte, jak dopadnete v pátek. Havně, aby se to vyřešilo 😉

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@berenika39 Broncho-Vaxom pro adultis
Léčivá látka: Lysatum bacteriale OM 85 cryodesicatum, odpovídá směsi bakteriálních lyzátů (Haemophilus influenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae et ozenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes et viridans, Neisseria catarrhalis) 7 mg v 1 tvrdé tobolce.
Pomocné látky: předželatinovaný kukuřičný škrob, propyl-gallát, magnesium-stearát, mannitol, natrium-hydrogen-glutamát, želatina, indigokarmín, oxid titaničitý.
Broncho-Vaxom pro infantibus
Broncho-Vaxom pro infantibus sáčky
Léčivá látka: Lysatum bacteriale OM 85 cryodesicatum odpovídá směsi bakteriálních lyzátů (Haemophilus influenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae et ozenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes et viridans, Neisseria catarrhalis) 3,5 mg v 1 tvrdé tobolce nebo v 1 sáčku s perorálním práškem.
Pomocné látky:
Tvrdá tobolka: předželatinovaný kukuřičný škrob, magnesium-stearát, propyl-gallát, mannitol, natrium-hydrogen-glutamát, želatina, indigokarmín, oxid titaničitý.
Perorální prášek: předželatinovaný kukuřičný škrob, magnesium-stearát, propyl-gallát, hydrát trikřemičitanu hořečnatého, mannitol, natrium-hydrogen-glutamát.

Charakteristika
Imunostimulans
Broncho-Vaxom zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu u infekcí dýchacích cest. Byl prokázán ochranný účinek proti experimentálním infekcím u zvířat, stimulace makrofágů a B lymfocytů, zvýšení hodnot imunoglobulinů secernovaných buňkami sliznic dýchacího ústrojí. U lidí byl pozorován zvýšený počet cirkulujících T-lymfocytů, zvýšení IgA ve slinách, zesílení nespecifické odpovědi na polyklonální mitogeny.
Indikace
Prevence opakovaných infekcí dýchacích cest a akutních exacerbací chronické bronchitidy. Podpůrná léčba při akutních infekcích dýchacích cest.
Broncho-Vaxom pro adultis je určen dospělým, mladistvým a dětem od 12 let, Broncho-Vaxom pro infantibus je určen pro děti od 6 měsíců do 12 let (pro děti s polykacími potížemi je určen perorální prášek v sáčcích, pro ostatní tobolky).
Kontraindikace
Známá přecitlivělost na kteroukoliv složku přípravku. Dětem mladším 6 měsíců se přípravek nesmí podávat.
Těhotenství a kojení
V reprodukčních studiích u zvířat nebylo prokázáno riziko pro plod, ale nebyly provedeny kontrolované studie u těhotných žen. Rovněž nebyly provedeny specifické studie u kojících matek. Z těchto důvodů smějí těhotné a kojící ženy užívat přípravek jen pokud jsou k tomu zvlášť závažné důvody.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale podobně jako všechny léky, může mít i Broncho-Vaxom nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Četnost výskytu nežádoucích účinků v průběhu klinického hodnocení přípravku Broncho-Vaxom byla mezi 3 4 %.
Četnost výskytu nežádoucích účinků uvádí následující přehled (velmi časté: >10%, časté: 1 10%, méně časté: 0,1 1%, vzácné: 0,1 0,01% , velmi vzácné: 0,01%).
Gastrointestinální poruchy
Časté: průjem

berenika39
17. led 2012

@mamkamarketa jsem poučena, dík. souvisí to ale jen s infekcemi dých cest...tak snad to pomůže, myslím na vás, at už se dáte dokupy. třeba to bude lepší ted s jarem, vydrží déle zdravý a dostane se z toho kolotoče. na příští rok už bude úplně zocelený🙂. tohle období stojí vždycky za nic....tak držím palce.

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@verbalinka
@berenika39
ono se to lehce rekne. ale jak mam do nej nakej vitamin dostat? tomas neji. neji nic. k obedu ma porci jak pro kojence. do pusy zeleninu & ovoce za boha neda. tedka je tyden nemocny, ke snidani mel necelou polivinu 150gr jogurtu, pecivo nechce,maso plive. vazi sotva 12kg. a mezi nama neverim,ze nakej pomeranc,co k nam leti pres pulku sveta je vitaminova bomba,to same o jablka co lezi napustena plynem nekde ve skladu 🙄
berenika-on ma imunitu v poradku,testy vysly pry hodne dobre

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@berenika39 diky. uz proste fakt nevim,co delat ☹

verbalinka
17. led 2012

@mamkamarketa teda, tak to máte s jídlem horší, než my ☹ Willík byl super jedlík, ale nějak se to zhoršilo a jí málo. Ale ovoce mu jede (hlavně banány, jabka, hrušky, hrozno), zelenina je problém (ale já ji taky moc nejím), takže dělám aspoň jednou týdně kuřecí vývar se zeleninou.
Ještě vydrž. Předtím byl zdravej a trvá to "teprve" půl roku. Takže počkej a zhroutit se můžeš až příští rok 😀 Já vím, moc velká legrace to není 🙄
Já bych zkusila homeopatii, ale vím, že ty na to nejsi 😉

berenika39
17. led 2012

@mamkamarketa no pokud takhle málo jí, tak doplnit vitamíny v umělé formě určitě ano (hodně dobře vychází co se obsahu týká Multisnostol, třeba), já myslela spíš na to, že tyhle bonbony nic neudělají s imunitou. Nezkoušela jsi vit. C práškový z DM drogerie? koncentrovaná ksy.askorbová, do pití, do přesnídávky...levné, jednoduché, spolehlivé.

kammka
17. led 2012

@mamkamarketa a když ho zapojíš do přípravy nějakých ovocných zeleninových salátků?? oni toho teda ani pak moc nesní, ale aspoň si zvykne... jablka zkus na farmářských trzích od českých pěstitelů, ty citrusy asi opravdu nemaj moc smysl... lepší jsou možná ředkvičky, mrkev... jedna známá mi poradila rakytníkovou šťávu, nebo sirup.. šťáva je sice účinnější, ale je strašně kyselá, já to malé dávám nepravidelně se lžičkou medu.asi by to chtělo pravidelnost..a co nosní mandle, má je normální, nebo velké???

brusinka.pusinka
17. led 2012

@mamkamarketa nabízet dítěti kysané zelí tam je vitamíu a podporuje trávení takže i chuť k jídlu 😉 naše malá to zbožňuje 😀
salát z kysaného zelí s jablkem
400 g kysaného zelí
200 g jablek
2 papriky
1 cibule
1 dl jablečného džusu
1 lžíce oleje
pažitka
sůl
mletá paprika

Návod k přípravě:
Zelí pokrájíme na malé kousky, přidáme papriky pokrájené na proužky, kolečka cibule a jablko na kostičky.
Promícháme, osolíme, ochutíme mletou paprikou, přelijeme jablečným džusem a olejem.
Dobře promícháme a dáme do ledničky odležet. My děláme jednou týdně a malá zbaští velkou misku sama 😉 😀

kammka
17. led 2012

@brusinka.pusinka to vyzkouším, díky.. já jsem se o kys. zelí ani nezmiňovala, když dítě nejí ani normální jídlo.. ale takhle s tím džusíkem by to mohlo projít... 😉

lojzina
17. led 2012

@mamkamarketa k te imunite-Marianovi vysly imun.testy dobre,az sme e se s dr.divily,a na hromade je porad

berenika39
17. led 2012

@kammka no to mě už taky napadlo, protože ta mandle , když je zvětšená, hodně, opakovaně, tak je to pak ložisko infekce - stálé....prošli jsme tím, od té doby ok. ale myslím markéta psala, že jdou na ORL, tak snad to bude cesta. a taky to souvisí s ušima, ta mandle brání odtékání a všechno jde do oušek.

brusinka.pusinka
17. led 2012

@kammka už moje maminka a babinka říkali že je to s česnekem a cibulí nejlepší zimní lék na časté nachlazení🙂 praktikuji u obou dětí 😉 a zatím tuk tuktuk jsme zdravý 😉 i ve školce 😀
Kysané zelí je v této zimní době cenným zdrojem vitamínů a minerálních látek. Dokonce jsem se dočetla a věřím tomu, že příjem 200 g zelí pokryje denní potřebu vitamínu C. Obsah vitamínů skupiny B působí zase blahodárně na naši nervovou soustavu. Minerální látky jako železo, vápník, draslík, hořčík, fluor a zinek, které zelí obsahuje, nám dodá minerální látky, které jsou v přírodní podobě plně vstřebatelné, což nelze srovnat s kupovanými tabletkami.

Proces kvašení dá v zelí vzniknout navíc i dalším obranným látkám, izotiokyanátům, které mají protinádorové účinky. Na ozdravném procesu se podílí i obsah probiotických kultur, které při kvašení vznikají. Pro tělo jsou potřebné pro odstraňováním toxických látek, pomohou s přirozeným odvodněním a podporou látkové výměny

kammka
17. led 2012

podle mně se děti teprve ve školce začínají seznamovat se všemi bacily světa, bohužel.. a než se imunita nacvičí, tak to trvá.. a když do školky průběžně přichází nové a nové děti se svými bacílky, tak se to může zdát nekonečné...

malá si dnes sama vymyslela strouhané jablíčko s mrkví, tak jsem jí to ochutila šťávou z citronu, natrhala celý pomeranč a nakrájela kiwi... no, trošku jsem to přisladila..jablíčka jsou dvě, mrkev jedna, dále viz výše..a na to celé jedna lžička cukru..jidny dávám med, ale zcukernatěl a tak se blbě v ovoci rozpouští..

llluckaaa
17. led 2012

@brusinka.pusinka Ty dostaneš do dětí syrový česnek, cibuli a kysané zelí??? Tak to já ani náhodou. Ale jinak souhlasím, jsou to zázraky přírody a ideální zimní prevence proti nemocem 🙂

verbalinka
17. led 2012

@brusinka.pusinka kysané zelé - mňam 😵 Ale nesmí se vyždímat a proplachovat, jinak se všechny ty vitamíny odstraní a moc tam toho nezbyde. Já mám ráda i jen tu vodu ze zelí a vždycky při vaření upíjím 😀

kammka
17. led 2012

@brusinka.pusinka no to já všechno vím, akorát mně nenapadlo to zalít džusem 😀 zkouším do ní to zelí občas nacpat, ale spíš mi vezme červené...

no rozhodně nebudu příští podzim líná a naložím krouhané... mám na to i krásný keramický zelák, ale člověku se tááák nechce, když chodí do práce.... ☹

kammka
17. led 2012

@llluckaaa
no tak jedině na topince (česnek), nebo v pomazánce, ale nesmí být moc cítit.. a cibuli třeba když krájím a dám si proužeček do pusy, tak taky projeví zájem, ale jinak ne...možností je zelená naťová cibulka..

brusinka.pusinka
17. led 2012

@llluckaaa jo klidně dostanu moje děti jí všechno i samostatné citrony bez ničeho 😉 zelí si chodí do kameňáku nabírat sami 😀 a cibuli v salátech jí normálně 🙂
@kammka jojo nakládáme zelíčko je domácí a supr hold to chce čas snad budu příští rok tíhat a když né já zaukoluji babi a dědu 😉

https://www.youtube.com/watch?v=p_0qRzaEIGk
kammka
17. led 2012

holky nebo veškeré natě... teď už začíná být světlo, tak začít pěstovat pažitku, cibulovou nať, petrželku, celerovou nať....a sypat to do pomazánek na chleba a td..

llluckaaa
17. led 2012

@brusinka.pusinka Tý jo, dobré 🙂 Já mám nějaké rozmazlence, asi po taťkovi 😉
@kammka No vidíš, tos mi připomněla, že bych si mohla po dlouhé době dát na talířek vyrůst řeřichu 🙂 Třeba když to pak smíchám s tvarohem a trochou česneku, tak to do dětí nějak dostanu...

brusinka.pusinka
17. led 2012

@llluckaaa zatím neznám jídlo které by ji nechutnalo samo ojídá na zahradě vše a jinak dobrá je také pomazánka z pórku a tvarohu a přidát jemně nastrouhaný česnek a trochu celeru 😉 výborná na toustový chleba 😀

llluckaaa
17. led 2012

@brusinka.pusinka Já bych si určitě dala (zkusím s tím celerem, to neznám), ale s dětmi (hlavně s tím starším, kterému je 3,5 roku, malá roční sní i papír...) je potíž. Jak tam vidí něco zeleného, tak to nechce. Ale musím to víc zkoušet, už to dlouho doma na stole nebylo, to se přiznávám. Tak s naším to chodí na zahradě tak, že všechno otrhá, nosí ostatním ochutnávat a sám si nedá 🙂

iza
17. led 2012

ahoj, přidávám se k diskuzi...já teda dítě dávám do školky až když je 100% zdavé a většinou to dopadne tak, že je tam maximálně týden a pak je zase doma, protože většina maminek prdne dítě do školky nedoléčené nebo naprosto neléčené....a musím říct, že mě to dost štve! Je to pak začarovanej kruh. 😖
Obzvlášť mě tihle pobavila věta jedné matky. Cituju : "no já vám ho už vedu do školky (po třech dnech, co byl chlapeček doma), on se doma hrozně nudí a leze mi tam po stěnách" Musím ještě dodat, že chlapeček sípal jak starej kuřák, nudle se mu táhla až na zem a vypadal tak jako dooost popelavě 😎

mamkamarketa
autor
17. led 2012

holky ja vam zavidim,
to ten nas kluk nesni ani polivku ☹ v nedeli jsem slavila 5 lzic bramborovo-mrkvoveho pyre 😅

jinak ja kysane zeli nedelam. je bohate na vitamin K a procesem kvaseni jeste se nasobi. (nemela bych vitamin K-teda rozhodne ne ve vetsim mnozstvi)

llluckaaa
17. led 2012

@mamkamarketa Bereš léky proti srážlivost krve?
Musíš zkoušet, u nás je to taky boj. Ale nevzdávám to. Taky závidím rodičům, kterým dítě sní vše, co mu dají na talíř.

mamkamarketa
autor
17. led 2012

@llluckaaa prave,ze jsem warfarin dal odmitla brat,takze si musim hlidat co jim 😒

kammka
17. led 2012

@llluckaaa no na tu jsem si vzpomněla hned jak jsem to dopsala.. a mám tu dva balíčky.. akorát mi to moc dobře neroste na buničině, tak asi cinknu tátovi, aby vzal cestou doom Mucoslovan junior a balík vaty 😉