Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

🙄 evaviki he tak imunoglukan jsou u nas vyhozeny penize a echinacea taky zadny zazrak 🙄
je to na predpis dava se bud rybomunyl nebo broncho-vaxom tomas bere ten broncho-vaxom

nase mudra tomu rika susene bacily
Haemophilus influenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae et ozenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes et viridans, Neisseria catarrhalis)
proste tyhle male davky bacilu stimuluji imunitu.
pokud mas rozumnou mudru urcite to s ni prober

mamkamarketa
autor
2. únor 2012
ined77
4. únor 2012

@evaviki ...jak jste na tom? 😕
a co ostatní marůdci? doufám, že je to lepší 🙂 !

evaviki
4. únor 2012

@ined77 celkom ok, maly sa drzi, odkedy sme boli u dr. tak neblinkal, ani nemal prujem.. (resp. este nebol na zachode, kedze moc nejedol) Stale dieta, ale uz ho to nebavi.. :-/ No a usi obcas bolia, ale kvapeme a snad to zaberie uplne..

lojzina
4. únor 2012

ahojte....my se zatim drzime 😉

ined77
4. únor 2012

@evaviki 🙂 ...tak to jsou myslím dobré zprávy, určitě už mu bude líp a líp 😵 .

@lojzina 🙂 ...super 🙂

lojzina
4. únor 2012

@ined77 jo je to super,jen aby to vydrzelo... 🙂 .treba se stane zazrak a zadne z mych deti do konce jara(minimalne)neonemocni 😀

ined77
4. únor 2012

@lojzina 🙂...tak to bych přála nám všem😀...ale všichni víme, jak to s těmi zázraky chodí 😝😀

ined77
5. únor 2012

ahojky 🙂 ,
tak u nás už snad zdrávo, ale teď řeším, jestli malého vůbec v těch mrazech do školky dávat 😒 .
školku máme přes celé město a ráno jezdí s MM busem.mohla bych si sice na ráno zajistit auto ( zatím máme k dispozici jen firemní), ale odpoledne bych pro něj musela busem a ještě s malou v kočárku...ale ji přeci do takového mrazu tahat nemůžu 😨 .
takže asi bude doma dál 😝 .
jak to děláte vy? 🙂

mates22
5. únor 2012

@ined77 řešíme podobné dilema, byla teď 3 neděle doma s angínou a následně virózou. Ráno jezdí s manželem, ale odpoledne musím pěšky s kočárkem, tak nevím.....

ined77
5. únor 2012

@mates22 ...já to asi riskovat nebudu 😒 .ráno jezdívají po 6.30, to bývá u nás i -17C ☹ ...to mi přijde hrozně moc i když bych ho samozřejmě dobře oblékla.ale větší problém je ta malá 😝 .
a právě, doma je už taky celou věčnost...vlastně 14 dní a předtím byl ve školce jen 4 dny,týden před opět doma nachlazený.

lojzina
5. únor 2012

@ined77 tak tento tyden vozil manzel autem,a odpo uz sme to zmakli i s kocarem.Od zitra sou jarnaky a pak uz maji mrazy polevit...ale reknu ti ze i ta odpolka byla sila,tak rychle sme doma nikdy nebyli 😀

reruna
5. únor 2012

@ined77 tak Míša ještě do školky nepůjde, na kontrolu jdeme v úterý, ucho je sice už ok, ale furt kašle a i kdyby byl zdravý, tak bych ho asi v těch mrazech do školky nevodila, příští týden by to od středy mělo trochu polevit...

mates22
6. únor 2012

tak odjela celá natěšená do školky a jsem zvědavá, jak dlouho vydrží zdravá - ven naštěstí nechodí, říkala paní učitelka. Dneska pro ní snad zajede děda (jestli mu do toho něco nevleze), zítra jede ke kámošce a pak už doufám mrazy poleví..................

ined77
6. únor 2012

@lojzina 🙂 ...u nás jsou jarní až od 20.2., ale od zítra jsem ho už nahlásila, ráno pofrčíme autem a odpo my ho vyzvedne babi až půjde z práce 🙂 .středa a čtvrtek může MM a v pátek už má být líp, tak to zvládnu i s malou 😉 .
ale bylo teda, tak to sesumírovat 😀 😝 .

@reruna 🙂 ...no to je jasné, taky bych ho nedávala s kašlíkem 😉 .

@mates22 🙂 ... i u nás se jásalo, že už se pojede do školky 😀 .ale uvidíme zítra ráno 😉 .

mjanca
6. únor 2012

ahoj holky
Lucka dnes byla po tydnu ve skolce, tak uvidime 🙂. Zuzka jeste obcas zakasle. Aby jsme to nemely tak jednoduche, tak jsem chytla strevni virozu :(, tak snad to holky nechytnou. Nastesti nezvracim.
my mame skolku kousicek, takze muj tata chodi hlidat rano Zuzku, at ji netaham a ja odvedu Lucku do skolky a v poledne si ji vyzvedavam, ted mi tata hlida i pri vyzvedavani 🙂
Jarnaky mame prvni tyden v breznu a budu si Lucku nechavat doma, bude se u nas malovat.

mates22
6. únor 2012

tak první den ve školce byla nadšená, ale teď navečer je jí cítit z pusiny, což mívá, když je nemocná ☹ , zatím teda teplotu nemá a nestěžuje si na nic, tak uvidím ráno, ale jestli skončí zase na ATB, tak už fakt nevím......

1983hr
6. únor 2012

Malá mi přišla z mš opět s teplotou a pláčem.☹prý tam maji ke všemu střevní chřipku.

mamkamarketa
autor
6. únor 2012

a ja myslela,ze tyhle potvory v mrazech zmrznou ☹

1983hr
6. únor 2012

@mamkamarketa Prý je toho dost☹

mates22
6. únor 2012

no ještě toho trochu ☹

mates22
7. únor 2012

máme žlutej jazyk ☹, sice malá odešla do školky, z pusinky je cítit méně, ale když jsem jí koukala do krku, koukám, že má žlutý jazyk. A teď sem koukala, že i syn, když na mě vyplazuje jazýček. Nevíte, nemohlo by to být z těch ATB, co brali? Bělmo a kůži maj bílou, už mě to fakt unavuje, furt něco.....

ined77
7. únor 2012

@mates22 😕 ...jejda, tak to vůbec netuším 😨 .ale možná by to mohlo být z těch ATB...teď se mi vybavuje, že mi kdysi kdosi říkal, že měl takhle žluté v puse po penicilinu 😕 .
ale zaručeně to nevím.zavolej dr., to bude nejjistější 😉 .

mates22
7. únor 2012

@ined77 díky, oba měli peňák, tak to mě uklidnilo, k doktorce budu volat na výsledky výtěru, tak se zmíním.

ined77
7. únor 2012

@mates22 ..a teď jsem ještě vyhledala, že by to mohla být alergie na nějaké vitamíny....neberete něco na imunitu nebo tak? jj, dr. o tom určitě řekni, jistota je jistota 😉 .

mates22
7. únor 2012

@ined77 to jo, berou probiotika a vitamíny na imunitu taky, teď nějaké nové, oba stejné, tak to by asi taky mohlo být, četla jsem i o případech, kdy to nemá žádnou příčinu ☹ , ale zas, že by oba....

mates22
7. únor 2012

takže výsledky výtěrů nejsou a jazyk může být žlutý i po penicilínu i po vitamínech 🙂, ale prý se nemám znepokojovat, uvidíme, co zítra ty výtěry ☹

ined77
7. únor 2012

@mates22 🙂 ...to bude určitě v pohodě 😉 .na výtěry držím palce! 🙂

mates22
8. únor 2012

tak výtěry nic moc, Haemophilus influenzae, ale prý se to nijak léčit nebude, když nemaj problémy... no nevím, maj ty teploty zvýšené. A prej , že jsou očkovaný. Tak snad jo, snad už to bude dobrý, ale nervozní z toho trochu jsem. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

lojzina
8. únor 2012

@mates22 ahoj....starsi kluk mel loni 2krat po sobe hem.v krku a pokazdy to byla pricina potizi-teplota,ale nijak vysoka,bolest v krku,malatnej,no na nic,poprve dostal atb,tusim klacid?pak v kontr.vyteru dobry,a asi za mesic nanovo,ale to uz sme si vystacili s nejakyma pastilkama....